Birželio 3d. Trečiadienis

Gražesnė šviesa

Peržiūrų skaičius: 50944
Gražesnė šviesa

Mums reikės:
stalinio toršero (3,99 Lt),
purškiamųjų dažų (5,99 Lt),
stalinio šviestuvo (9,99 Lt),
dažų stiklui (6,99 Lt).

Parduotuvių lentynos lūžta nuo šviestuvų gausos. Tačiau net ir čia sunku surasti šviestuvą, atitinkantį paprastus kriterijus: gera kaina ir stilinga išvaizda. Žinoma, dar norėtųsi, kad pas trys kaimynes iš penkių tokio paties nebūtų ir naujasis pirkinys tobulai derėtų prie interjero...

Nesakome, kad surasti tinkamą šviestuvą – neįmanoma, tiesiog paieškoms sugaištą laiką siūlome skirti paprasto toršero patobulinimui. Bent jau būsite tikri, kad antro tokio paties niekas neturi, o ir sąnaudos – minimalios. Be to, patys galėsite nuspręsti, prie kokio interjero elemento norite priderinti savo šviesos nešėją.
Kadangi šio numerio tema – mediena, nutarėme, kad vertėtų šviestuvą papuošti taip, kad jis atrastų vietą interjere su medienos apdaila. Žinoma, ši pamokėlė labai universali – naudodami tas pačias medžiagas galite drąsiai ekperimentuoti su spalvomis ir raštais.
Pradėkime.

Eiga

1.Jeigu nuo toršero nusiima gaubtas, kaip mūsų atveju, ištieskite jį ant lygaus paviršiaus. Kad laikytųsi, pritvirtinkite lipnia juosta.

2.Išplakite pasirinktos, geriausiai – prie kambario interjero derančios spalvos, purškiamuosius dažus ir tolygiai išpurkškite gaubtą. Jei gaubtas neišsitiesia, purkšdami dažus būkite ypač atidūs. Nudažytą gaubtą palikite džiūti 30 min.

3.Jei toršerą nutarėte papuošti stilizuotų medžio rievių imitacija, išstudijuokite medžio rievių raštą ant medinės lentelės arba pateikiamose fotografijose. Nesibaiminkite, jei nesugebėsite tobulai atkartoti "medžio rašto" – klaidos yra praktiškai nepastebimos. Juk gamtoje nėra dviejų vienodų medžių arba "teisingų" ir "neteisingų" medžio rievių! Tad atsipalaiduokite ir leiskite rankai laisvai judėti.
Paėmę pasirinktos spalvos dažų stiklui tūtelę (jų galite įsigyti bet kurioje dailės prekių parduotuvėje), apgalvokite, kokiu atstumu ir kokio storio rieves norėsite piešti. Nesistenkite išlaikyti vienodo atstumo tarp raizgomų linijų, tačiau pieškite jas sistemingai: jei vienoje vietoje padarėte linkį, piešdami gretimą "rievę", jį pakartokite, arba atvirkščiai, padarykite linkį į kitą pusę. Kai kur brėžkite mažus netaisyklingus apskritimus, išorinėje apskritimų pusėje vis didesnius – taip imituosite rieves, rodančias medžio metus. Prie toršero gaubto krašto nutraukdami liniją ir ją pradėdami vėl nuo krašto kiek tolėliau, sudarysite apipjauto medžio įspūdį.
Mes pasirinkome juodos spalvos dažus stiklui, nes jie puikiai tinka ant sidabrine spalva nudažyto gaubto. Toks spalvinis derinys sukuria mistišką atmosferą ir dera prie tamsesnės medžio apdailos.

4.Baigę piešti, palikite džiūti apie 8 valandas.

5.Išdžiūvus dažams, gaubtą galite drąsiai dėti ant lempos ir elektros jungiklio spragtelėjimu paskleisti namuose gražesnę šviesą.

Jei norimos dekoruoti lempos gaubtas yra stiklinis, viską darykite taip pat, tik nepurkškite jo dažais. Stiklui purškiamieji dažai netinka – reikia specialių.

Nebloga idėja!

Įvairius šviestuvus galima dekoruoti ne vien imituojant medį. Naudodami tas pačias medžiagas, ant šviestuvų galite piešti ką tik panorėję: gėles, saules, geometrines figūras, rašyti žodžius, braukyti "kryžiukus nuliukus" ir begalę kitų dalykų. Laisvę fantazijai!

Jei gaubtas yra medžiaginis ir vienspalvis, jį galima atnaujinti papuošiant ornamentu, kuriam sukurti tiks ir paprastas medžio ar kito augalo lapas. Jums tereikės pasirinkto augalo lapą ištepti norimos spalvos dažais (tinka bet kokie – net ir guašas) ir priliesti prie gaubto medžiagos.

Jei norite išgauti sudėtingesnes formas, galite pasidaryti trafaretą: nusipieškite ant kartono norimą formą ar raštą ir iškirpkite. Tada pridėkite trafaretą prie gaubto ir kempinėle, pamirkyta dažuose, tapšnokite ties kiauromis trafareto vietomis. Kempinėlę galima pakeisti purškiamaisiais dažais.

Tereikia truputėlio fantazijos, ir galima derinti įvairias spalvų gamas, medžiagas ar karoliukus, kurti įvairius ornamentus ar raštus. Tad linkime lakios fantazijos!

AUTORIUS: Interjero dizainerė, Rima Marčenko


Prieškambario interjeras ir apšvietimas

Prieškambario interjeras ir apšvietimas

Prieškambario interjeras ir apšvietimas turi nuteikti taip, kad dalykinio aktyvumo būseną greitai pakeistų namų jaukumas ir ramybė. Vienas iš prieškambario ypatumų yra tai, kad dienos šviesos dažniausiai čia nėra. Ir dėl to, nepriklausomai nuo...


Pramoninis LED apšvietimas

Pramoninis LED apšvietimas

Pramonė tai sritis, kurios veikloje sunaudojami milžiniški kiekiai elektros energijos. Didelę dalį elektros energijos naudojamos pramonėje suvartoja apšvietimo sistemos. Apšvietimas ir jo kokybė yra labai svarbūs, ypač ten, kur dirbama su...


LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių ergonomiškos darbo aplinkos aspektų. Nuo šiol varginanti šviesa, mirgančios liuminescensinės lempos bei prieblanda prie darbo stalo jau praeitis. LED technologija - puikus sprendimas visoms...


Išmanusis gatvių apšvietimas: taupymas neprarandant kokybės

Išmanusis gatvių apšvietimas: taupymas neprarandant kokybės

Per pastaruosius 30 metų pasaulio gatvėse įsivyravo gelsvą šviesą skleidžiančios aukšto slėgio natrio garų išlydžio (HPS) lempos, pasižyminčios santykinai prasta spalvine kokybe, bet dideliu šviesiniu našumu (~120 lm/W) ir patenkinamu...


Tebūnie šviesa... iš „NanoLight“ lemputės

Tebūnie šviesa... iš „NanoLight“ lemputės

Galbūt kai kas pasakytų: kaip negalima iš naujo išrasti dviračio, taip negalima dar kartą išrasti ir lemputės. Ar tikrai? Trys Toronto universiteto absolventai papurtytų galvą: jie teigia išradę naujo tipo lemputę, kurią pavadino...


Linijinės LED apšvietimo sistemos

Linijinės LED apšvietimo sistemos

Linijinės LED apšvietimo sistemos - puikus sprendimas interjero dizaineriams bei apšvietimo ekspertams, padėsiantis išspręsti ir įgyvendinti naujas idėjas. Tokias, kurių iki šiol dar nebuvo galima atlikti. Vis labiau pasaulyje populiarėjančios...


Reikalavimai lauko apšvietimui

Reikalavimai lauko apšvietimui

Lauko apšvietimas – užduotis, kurioje daug kas priklauso nuo individualių poreikių ir galimybių. Vis dėlto galime išskirti ir kelias naudingas rekomendacijas. Pagal jas įrengti lauko šviestuvai žavės ne tik patraukliu dizainu, bet ir...


Saulės šviesa patalpoje

Saulės šviesa patalpoje

Šviesa. Be jos neįsivaizduojame savo gyvenimo. Įsirengdami patalpas susiduriame su apšvietimo problemomis. Pasirinkimas nemažas, tai ką geriausiai pasirinkti, norint įsileisti šviesą į namus? Stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal...


ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.