Lapkričio 19d. Antradienis

Pastatų ir patalpų įėjimo (praėjimo) apsauga

2012 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 37548
Pastatų ir patalpų įėjimo (praėjimo) apsauga

Ar saugūs Jūsų namai, biurai, parduotuvės, sandėliai, geriau suvoksite žinodami, kad kiekvieną nusikaltimą sąlygoja savi dėsniai, laikas, vieta.

Į butus vagys dažniausiai patenka, išlauždami durų užraktus, nes apie 71 proc. butų vagysčių įvykdomos, sulaužius durų užraktus ar duris.

Rekomenduojame Jums naudotis patikimomis pastatų ir patalpų įėjimų (praėjimų) mechaninės apsaugos priemonėmis.

Kiekvienas pastatas ar patalpa turi įėjimo duris, todėl labai svarbu, kokios jos: svarbus ne tik jų grožis, bet ir patikimumas, tvirtumas. Įėjimo durys turi atsidaryti ne į vidų, bet į išorę. Labai svarbu, kad tvirtos būtų ne tik pačios durys, bet ir durų stakta.

Butų duryse rekomenduojama įrengti stebėjimo „akutę“.

Butų durų vidinėje pusėje pritvirtinkite grandinėlę su kabliuku. Praverdami duris, jos nenuimkite, nes tai padės apsisaugoti nuo netikėto nusikaltėlio įsiveržimo į būstą.

Dvigubos įėjimo durys nusikaltėliams visada sudaro papildomą kliūtį.

Nepamirškite, kad tvirtos durys patikimai apsaugos turtą tik tada, kai jos bus rakinamos patikima spyna.

Įėjimo duryse rekomenduojama įstatyti dvi spynas. Prie jų nusikaltėlis „prakaituos“ ilgiau, ypač jei užraktai bus skirtingų konstrukcijų.

Rekomenduojame įsistatyti šarvuotas duris ar durų apsaugai naudoti populiarias, patikimas, nuo seno žinomas apsaugos priemones: vidines ir išorines žaliuzes bei vidines ir išorines apsaugines grotas.

Grotos būna maksimaliai efektyvios, kai jos įrengtos iš vidinės patalpos pusės - norėdami jas nupjauti nusikaltėliai turės išlaužti duris ar išdaužti jų stiklą. Laužiamų durų garsai ar dūžtantis stiklas gali atkreipti kaimynų, praeivių dėmesį ar iššaukti apsauginės signalizacijos priemonių suveikimą.

Ką geriausia rinktis, norint patikimai apsaugoti savo turtą: žaliuzes ar grotas?

Grotos - patikimesnė apsauga nei žaliuzės. Išorinės žaliuzės yra skirtos daugiau apsaugai nuo chuliganizmo atvejų (akmenų, butelių, metamų į durų stiklą), stipraus vėjo, lietaus, saulės, triukšmo. O grotos yra skirtos tiesiog nuosavybės apsaugai. Todėl grotos rekomenduojamos įstaigų, biurų, parduotuvių, salonų ir panašių objektų durų apsaugai. Labai patogios yra susukamos grotos, nes tada, kai jos nereikalingos (objekto darbo metu), jos susukamos ir jų nesimato.

Durų ar garažų žaliuzes galima valdyti vienu mygtuko paspaudimu arba net distanciniu valdymu. Šiais laikais firmos siūlo net ir tokius protingus sprendimus, kai žaliuzės automatiškai reaguoja į lietų, stiprų vėją ir pan. Tokiu atveju žaliuzės nusileidžia pačios.

Tačiau butina priminti, kad patikimiausia apsauga ta, kur kartu naudojamos mechaninės apsaugos ir apsauginės signalizacijos priemonės. Tinkamai irengtas apsauginių grotų ar žaliuzių ir signalizacijos kompleksas pakankamai patikimai išsprendžia parduotuvių, garažų, privačių namų, sodo vilų vagysčių, ypač žaibiškų, klausimus.

Naudingi patarimai

  1. Visos durys (pagalbinių patalpų, sandėlių, rūsių, garažų) turi būti uždarytos ir užrakintos (net jei išeinate trumpam).

  2. Įspėkite senyvus kaimynus, vaikus, kad visuomet rakintų namo, laiptinės duris ir niekuomet neleistų į vidų nepažįstamų žmonių.

  3. Įsigykite sudėtingesnių modelių spynas, stipresnes duris.

  4. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ir kitose „slaptose“ vietose.

  5. Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną, nors ir manote, kad vagis negalės nustatyti Jūsų namų adreso.


Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Sodybos bei laisvalaikis Lietuvos gamtoje išgyvena tikrą renesansą. Dabar kas antram miestiečiui ne tik prabangus vasarnamis kur prie ežero, bet ir iš senelių paveldėta kaimo troba ar net sodo namelis –milžiniška prabanga, leidžianti pabėgti...


Kiek šiandien kainuoja ramybė?

Kiek šiandien kainuoja ramybė?

Darbo rūpesčiai palikti vakar dienai, sukrauti lagaminai guli bagažinėje, mašina juda pajūrio kryptimi. Atostogos. Viskas lyg ir puiku, tačiau pakeliui ramybės neduoda įvairūs "ar tik nebūsiu pamiršęs užsukti buto vandens sklendžių?",...


Stogus nuo vagių saugos nanotechnologijos

Stogus nuo vagių saugos nanotechnologijos

Anglijos Bažnyčios kaunasi su stogų dangų vagimis pasitelkusios nanotechnologijas. Senų Anglijos bažnyčių stogai dažnai padengti vertingų metalų lakštais, pavyzdžiui, švino, todėl tampa vagių grobiu. Iš viso Didžiojoje Britanijoje yra 44 tūkst....


Kaip elgtis pirmam atsidūrus įvikio vietoje

Kaip elgtis pirmam atsidūrus įvikio vietoje

Ištikti nelaimės žmonės dažnai, patys to nežinodami, pagelbsti nusikaltėliams – naikina nusikaltimo pėdsakus bei įkalčius. Taigi jei grįžę į namus pastebėjote įsibrovimo pėdsakų, nieko nelieskite. Iš pradžių susimąstykite, kas buvo saugoma...


Įeigos kontrolė

Įeigos kontrolė

Praėjimo kontrolės sistemos apsaugo namų, daugiabučių laiptines nuo pašalinių žmonių. Ši sistema leidžia užtikrinti tvarką laiptinėse. Atvykęs žmogus nežinantis įėjimo kodo gali paskambinti abonentui pas kurį atvyko.


Nanotechnologijos langų stiklą pavertė judesio davikliu

Nanotechnologijos langų stiklą pavertė judesio davikliu

Vokietijos Fraunhoferio taikomųjų polimerų tyrimų instituto (IAP) mokslininkai išrado būdą, kaip įprastas stiklines duris, sienas ir langus paversti aukštųjų technologijų įrenginiais su judesio daviklio funkcija, praneša „Popsci.com“.


Elektroninė pastatų ir patalpų apsauga

Elektroninė pastatų ir patalpų apsauga

Paskutiniais dešimtmečiais elektroninė objektų, nutolusių nuo stebėjimo ir kontrolės centro, apsauga plačiai paplito tiek mūsų šalyje, tiek ir užsienyje. Kaip dirba elektroninės apsaugos sistema? Schematiškai tokią apsaugą būtų galima pateikti...


Kompiuteriniai, telefoniniai tinklai

Kompiuteriniai, telefoniniai tinklai

Naujai atidarytiems ar remontuojamiems ofisams reikalingi kompiuteriniai bei telefoniniai tinklai. Dažniausiai vienai darbo vietai taikomi vienas telefoninis (T) ir kompiuterinis (K) tinklas. Klientui pageidaujant galimos kitaip organizuojamo...


Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

Sagneta, UAB
Sagneta, UAB

IPkameros.lt - vaizdo stebėjimo sistemos

Visual Solutions, UAB
Visual Solutions, UAB

STEBKAM - vaizdo stebėjimo, apsaugos ir išmaniųjų sprendimų profesionalai!

GRIFSAG, UAB
GRIFSAG, UAB

Saugos tarnyba GRIFS AG

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.