Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Pastatų ir patalpų įėjimo (praėjimo) apsauga

2012 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 37548
Pastatų ir patalpų įėjimo (praėjimo) apsauga

Ar saugūs Jūsų namai, biurai, parduotuvės, sandėliai, geriau suvoksite žinodami, kad kiekvieną nusikaltimą sąlygoja savi dėsniai, laikas, vieta.

Į butus vagys dažniausiai patenka, išlauždami durų užraktus, nes apie 71 proc. butų vagysčių įvykdomos, sulaužius durų užraktus ar duris.

Rekomenduojame Jums naudotis patikimomis pastatų ir patalpų įėjimų (praėjimų) mechaninės apsaugos priemonėmis.

Kiekvienas pastatas ar patalpa turi įėjimo duris, todėl labai svarbu, kokios jos: svarbus ne tik jų grožis, bet ir patikimumas, tvirtumas. Įėjimo durys turi atsidaryti ne į vidų, bet į išorę. Labai svarbu, kad tvirtos būtų ne tik pačios durys, bet ir durų stakta.

Butų duryse rekomenduojama įrengti stebėjimo „akutę“.

Butų durų vidinėje pusėje pritvirtinkite grandinėlę su kabliuku. Praverdami duris, jos nenuimkite, nes tai padės apsisaugoti nuo netikėto nusikaltėlio įsiveržimo į būstą.

Dvigubos įėjimo durys nusikaltėliams visada sudaro papildomą kliūtį.

Nepamirškite, kad tvirtos durys patikimai apsaugos turtą tik tada, kai jos bus rakinamos patikima spyna.

Įėjimo duryse rekomenduojama įstatyti dvi spynas. Prie jų nusikaltėlis „prakaituos“ ilgiau, ypač jei užraktai bus skirtingų konstrukcijų.

Rekomenduojame įsistatyti šarvuotas duris ar durų apsaugai naudoti populiarias, patikimas, nuo seno žinomas apsaugos priemones: vidines ir išorines žaliuzes bei vidines ir išorines apsaugines grotas.

Grotos būna maksimaliai efektyvios, kai jos įrengtos iš vidinės patalpos pusės - norėdami jas nupjauti nusikaltėliai turės išlaužti duris ar išdaužti jų stiklą. Laužiamų durų garsai ar dūžtantis stiklas gali atkreipti kaimynų, praeivių dėmesį ar iššaukti apsauginės signalizacijos priemonių suveikimą.

Ką geriausia rinktis, norint patikimai apsaugoti savo turtą: žaliuzes ar grotas?

Grotos - patikimesnė apsauga nei žaliuzės. Išorinės žaliuzės yra skirtos daugiau apsaugai nuo chuliganizmo atvejų (akmenų, butelių, metamų į durų stiklą), stipraus vėjo, lietaus, saulės, triukšmo. O grotos yra skirtos tiesiog nuosavybės apsaugai. Todėl grotos rekomenduojamos įstaigų, biurų, parduotuvių, salonų ir panašių objektų durų apsaugai. Labai patogios yra susukamos grotos, nes tada, kai jos nereikalingos (objekto darbo metu), jos susukamos ir jų nesimato.

Durų ar garažų žaliuzes galima valdyti vienu mygtuko paspaudimu arba net distanciniu valdymu. Šiais laikais firmos siūlo net ir tokius protingus sprendimus, kai žaliuzės automatiškai reaguoja į lietų, stiprų vėją ir pan. Tokiu atveju žaliuzės nusileidžia pačios.

Tačiau butina priminti, kad patikimiausia apsauga ta, kur kartu naudojamos mechaninės apsaugos ir apsauginės signalizacijos priemonės. Tinkamai irengtas apsauginių grotų ar žaliuzių ir signalizacijos kompleksas pakankamai patikimai išsprendžia parduotuvių, garažų, privačių namų, sodo vilų vagysčių, ypač žaibiškų, klausimus.

Naudingi patarimai

  1. Visos durys (pagalbinių patalpų, sandėlių, rūsių, garažų) turi būti uždarytos ir užrakintos (net jei išeinate trumpam).

  2. Įspėkite senyvus kaimynus, vaikus, kad visuomet rakintų namo, laiptinės duris ir niekuomet neleistų į vidų nepažįstamų žmonių.

  3. Įsigykite sudėtingesnių modelių spynas, stipresnes duris.

  4. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ir kitose „slaptose“ vietose.

  5. Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną, nors ir manote, kad vagis negalės nustatyti Jūsų namų adreso.


Sukurtas vaizdo kameros jutiklis, kuriam pakanka žvaigždžių šviesos

Sukurtas vaizdo kameros jutiklis, kuriam pakanka žvaigždžių šviesos

Naujojo jutiklio taškai yra 19 mikronų dydžio – t.y. 7,5 karto didesni už dabar naudojamus aukščiausios klasės fototechnikoje. Paprastai didinant jutiklio taškų plotą didėja ir vadinamojo „vaizdo triukšmo“ tikimybė, tačiau...


Būsto saugumas – ne tik policijos problema

Būsto saugumas – ne tik policijos problema

Norėdami, kad neatsitiktų taip, jog tai, ką turime gyvenime, pradedame vertinti tik tada, kai prarandame, siūlome keletą patarimų. Ar mes esame saugūs? Ar saugus mūsų būstas, turtas? Tokius klausimus dažniausiai užduodame mes pavėluotai. Paprastai...


Nanotechnologijos langų stiklą pavertė judesio davikliu

Nanotechnologijos langų stiklą pavertė judesio davikliu

Vokietijos Fraunhoferio taikomųjų polimerų tyrimų instituto (IAP) mokslininkai išrado būdą, kaip įprastas stiklines duris, sienas ir langus paversti aukštųjų technologijų įrenginiais su judesio daviklio funkcija, praneša „Popsci.com“.


Lietuviškų apsaugos kompanijų paslaugų kokybė Europos masteliu

Lietuviškų apsaugos kompanijų paslaugų kokybė Europos masteliu

Spalio pabaigoje Paryžiuje vykusioje tarptautinėje parodoje „Milipol Paris 2011“ dalyvavo ir Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacijos atstovai. Šios organizacijos vadovas, buvęs antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“...


Nuostolius atlygina būsto draudimas

Nuostolius atlygina būsto draudimas

"Turto draudimas – asmens turtinių interesų draudimas, kurio atveju draudimo išmokos dydis priklauso nuo tam asmeniui padarytų ar jo patirtų nuostolių, asmens patirtų kitų išlaidų dydžio, tačiau neviršijant draudimo sumos“...


Dažniausios namų saugumo klaidos

Dažniausios namų saugumo klaidos (1)

Jei norite savo namus padaryti saugesnius, venkite dažniausiai daromų namų saugumo klaidų: Daug būsto savininkų, bijodami pamesti raktus išeidami paslepia juos netoliese - virš durų, po kilimėliu, po akmeniu ar vazonu. Įsilaužėliai žino visas šias...


Kaip apsaugoti savo būstą? Praktiniai patarimai

Kaip apsaugoti savo būstą? Praktiniai patarimai

Norime Jums pateikti keletą patarimų, kaip minimaliomis investicijomis ir budrumu galima apsisaugoti nuo vagysčių. Durys. Nuo jų prasideda kiekvieni namai. Nepaprastai svarbu ne tik durų grožis, bet ir tvirtumas.


Vasarą vagysčių iš būstų skaičius išauga 20 procentų

Vasarą vagysčių iš būstų skaičius išauga 20 procentų

Tikimybė, kad vasaros sezono metu ilgapirščiai apšvarins butą padidėja net 20 procentų. Daugiau nei 70 proc. vagysčių įvykdoma butuose, tuo tarpu privačiuose namuose - 17 procentų. Vidutinė vagišių padaroma žala siekia beveik 3 tūkst. litų,...


Sagneta, UAB
Sagneta, UAB

IPkameros.lt - vaizdo stebėjimo sistemos

Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

Visual Solutions, UAB
Visual Solutions, UAB

STEBKAM - vaizdo stebėjimo, apsaugos ir išmaniųjų sprendimų profesionalai!

GRIFSAG, UAB
GRIFSAG, UAB

Saugos tarnyba GRIFS AG

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai