Rugsėjo 17d. Antradienis

Tarakonų naikinimas

2013 Birželio 4d.
Peržiūrų skaičius: 76812
Tarakonų naikinimas

Jiems labai nepatinka kvapas, kurį skleidžia laurų lapai, agurkų žievė ir actas.

Gera priemonė tarakonams naikinti yra žema temperatūra: atšaldžius patalpas iki 5 °C, jie žūsta per pusvalandį, o iki minus 5 °C – per minutę. Taigi kai lauke šalta, ilgesniam laikui palikite atvirą langą.


Tarakonams galite "paspęsti spąstus”. Kelis stiklinius indus rūpestingai išplaukite ir sausai iššluostykite. Indų dugnus plonai ištepkite medumi ir įpilkite truputį vandens. Pastatykite juos ten, kur dažniausiai pasirodo tarakonų. Statykite prie šiurkščios sienos arba atremkite į indo kraštą balaną, lentelę, kuria vabzdžiai, pajutę medaus kvapą, galėtų nusigauti iki indo angos. Jie įlįs, bet slidžiomis stiklo sienelėmis negalės išlįsti atgal.

Dažniausiai naudojama priemonė – masalas (jaukas) su boraksu. Paimkite lygiomis dalimis borakso, cukraus pudros ir miltų. Viską sumaišykite ir išbarstykite tarakonų pamėgtose vietose. Patartina tai daryti prieš naktį.

Kitas būdas. Paimkite 1 dalį boro rūgšties, 1 dalį cukraus ir 8 dalis bulvių arba manų košės. Boro rūgštį iš-tirpinkite karštoje košėje ir išdėliokite virtuvėje tarakonų telkimosi vietose.

Yra ir kitokių masalo receptų. Paimkite 7 dalis borakso, 3 dalis cukraus ir gerai išmaišykite.

Sumaišykite 60 g borakso, 20 g cukraus pudros, 20 g krakmolo. 1,5 % chlorofoso tirpalą pasaldinkite, suvilgykite jame duonos gabaliukus ir išdėliokite į lėkštutes. Jas kelis vakarus iš eilės sustatykite prie van-dens, ventiliacijos angų ir kitur.

Paruoškite 3–4% chlorofoso bei vandens tirpalą ir hidropultu arba dulkių siurbliu išpurškite tose vieto-se, kur daugiausia pastebima tarakonų (pusė stiklinės tirpalo 1 m2). Chlorofosas veikia 10 dienų, todėl neskubėkite jo nuplauti. Procedūrą kartokite kas 2 savaites, kol tarakonai išnyks. Taip pat chlorofoso tirpalą galima šepetėliu užtepti ant 20 cm pločio popieriaus juostų ir išdėlioti tarakonų pamėgtose vietose.

Tarakonus naikinkite ne vienu, o keliais būdais.

Jeigu gyvenate daugiaaukščiame name, kuriame yra šiukšliavamzdis, prieš išmesdami buitines maisto atliekas įvyniokite į popierių, kad neužsiterštų vamzdžio sienelės, ir tarakonai, musės bei pelės neturė-tų maisto.

Tarakonus galima išnaikinti ir piretrumo milteliais (skaistenio žiedai ir lapai). Miltelius išdulkinkite tara-konų apniktose vietose (20 g 1 m2). Dulkinkite kriaušės pavidalo guminiu įtaisu.

Kiniški pieštukai, pažymėti šifrais 9004006, 90002, 87014, 88006, 046, 900007, 91040010, 04003 ir užrašu "Miruculus”, nėra nuodingi, todėl žmogaus organizmui nekenkia. Tačiau jų pagrindinė cheminė medžiaga piretroidas (iš Kaukazo ramunėlių miltelių pagaminta sintetinė medžiaga) žmonėms, ypač jaut-riems, gali sukelti alergines arba kitokias lėtines odos reakcijas.

Populiarus aerozolis "Rait”, skirtas tarakonams naikinti, yra labai nuodingas. Vietoj jo galite naudoti lietuvišką priemonę "Nok”, kurios veiklioji medžiaga – taip pat piretroidas. Taigi naikindami tarakonus, pasirinkite tokią priemonę, kuri nepakenktų jūsų ir artimųjų sveikatai.


Vasarinių gėlių kompozicijos arba kokiomis gėlėmis puošimės šį pavasarį ir vasarą ?

Vasarinių gėlių kompozicijos arba kokiomis gėlėmis puošimės šį pavasarį ir vasarą ?

Po snieguotos ir šaltos žiemos visi laukiame šiltų saulės spindulėlių ir pirmųjų pavasarinių gėlių. Labai populiarios užsienyje pavasarinių gėlių kompozicijos pas mus labai iš lėto populiarėja.


Gėlynų pakraščių formavimas

Gėlynų pakraščių formavimas

Kad gėlynų pakraščiai visada būtų gražiai suformuoti, geriausia juos apsodinti vienmečiais arba daugiamečiais augalais. Ypač gražiai atrodo apsodinti Nigela, kuri sudaro tartum brangakmeniais - perlais, deimantais ir ametistais nusagstyto...


Betoninės tvoros

Betoninės tvoros

Naujoji betoninių tvorų karta, apsupanti kiemą natūraliu grožiu, garantuoja gerą kokybės ir kainos santykį daugeliui metų. IĮ "Tvorlitus" jau aštuntus metus dirba dekoratyvių betoninių tvorų gamybos srityje. Mūsų tikslas gaminti...


Kaip išlaikyti lygią trinkelių dangą?

Kaip išlaikyti lygią trinkelių dangą?

Trinkelių ir blokelių dangos naudojamos įvairios paskirties statiniuose - tai automobilių keliai, įvažiavimai, stovėjimo aikštelės, pėščiųjų/dviračių takai ir t.t. Deja, labai dažnai trinkelių dangos tokios paskirties plotuose būna neilgaamžės,...


"Žalia svaja" pasirūpins Jūsų želdynais

"Žalia svaja" pasirūpins Jūsų želdynais

Statybos darbams einant į pabaigą, namo šeimininkai vis dažniau susimasto apie aplinką. Vieni svajoja turėti gražią, išpuoselėtą aplinką, kitiems reikia vaikų žaidimo aikštelės, nedidelio sodo ar vandens telkinio... Gražiai sutvarkyta aplinka...


Apie vejos laistymo sistemą glaustai

Apie vejos laistymo sistemą glaustai

Ar automatizuota drėkinimo sistema gali palaistyti želdinius, veją taip pat gerai, kai tai daroma rankomis? Laistymo efektas bus dar geresnis, kadangi sistema užtikriną tinkamo vandens kiekio padavimą laistomos vejos ar želdinių sektoriui. Sistema...


Patikimas partneris terasų įrengimui ir ne tik

Patikimas partneris terasų įrengimui ir ne tik

Norite įsirengti terasą ir nežinote, kur kreiptis? Naršote internete ir baigiate pasiklysti įmonių, siūlomų paslaugų ir medžiagų gausybėje? O gal dar neapsisprendėte, ar norite įstiklintos terasos ar atviros? UAB „JRV Brothers“,...


SUNDAY griliai – kokybė, įvairovė, gardus maistas

SUNDAY griliai – kokybė, įvairovė, gardus maistas

Pasirinkdami lauko židinį siekiame suderinti malonumą su nauda, funkcionalumą su grožiu bei estetika, taip pat labai svarbu, kad jis būtu patogus ir praktiškas. Mūsų poreikiai keičiasi be galo greitai, bet pirmykštė ugnies trauka net ir amžiams...


Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

APLINKOS KŪRĖJAI
APLINKOS KŪRĖJAI

Apželdinimo sprendimai nuo idėjos iki įgyvendinimo!

Racionalus sprendimas, UAB
Racionalus sprendimas, UAB

Kietosios dangos, žaliosios erdvės, vartai ir tvoros, terasos, stoginės, malkinės, vaikų žaidimo aikštelės, lietaus vandens nuvedimo sistemos, technikos nuoma

ART LAWN
ART LAWN

Mes esam jauna ir produktyvi įmonė kuri orentuojasi į klientus.

Dualto Grudžinsko Įmonė
Dualto Grudžinsko Įmonė

Medinės Tvoros – visoje Lietuvoje! Paskambinkite mums: +37069837311

Euroflora, UAB
Euroflora, UAB

Euroflora.lt - E.Parduotuvė Jūsų sodui, daržui ir namams.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Stokker, UAB
Stokker, UAB

Didžiausias profesionalių įrankių tiekimo tinklas Baltijos šalyse.

Aupana, UAB
Aupana, UAB

Oficialus HUNTER Industries Inc. distributorius Lietuvoje - pristato aukščiausios kokybės pasaulinio lygio produktą laistymo sistemų sferoje.

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Ginmika, UAB
Ginmika, UAB

Didmeninė gamyba ir prekyba špyžiaus / plastiko dangčių bei grotelių gaminiais tinkančiais plastiko ir betono šulinių sistemoms.

Ponas akmuo
Ponas akmuo

Vienas didžiausių dekoratyvinės skaldos ir akmens gaminių tiekėjų Lietuvoje.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai