Sausio 24d. Pirmadienis

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant dirbtinę žolę?

2014 Birželio 9d.
Peržiūrų skaičius: 35814

Ankstesniuose straipsniuose pasakojome apie dirbtinės žolės privalumus, lyginome su natūralia veja. Šį kartą norėtume iš arčiau pažvelgti į rinkoje esantį dirbtinių vejų asortimentą: kuo jos skiriasi? Kodėl skiriasi kainos? Juk atrodytų, kas čia tokio įmantraus? O iš tikrųjų, skirtumas yra labai didelis. Taigi, apie tai ir pakalbėsime.

Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai į gamintojo pavadinimą ir kilmės šalį, nes tai yra vienas svarbiausių kokybės rodiklių. Žinant gamintojo vardą, šiais technologijų laikais jau esant parduotuvėje savo išmaniuoju telefonu galima nesunkiai pasitikrinti, iš kur vežama produkcija, daugiau sužinoti apie produkcijos ypatumus, asortimentą (specializuotos dirbtinių vejų įmonės  gamina daugiau negu vieną dirbtinės dekoratyvinės žolės modelį, dėl jo plataus panaudojimo spektro. Bet apie tai šiek tiek vėliau). Toli gražu ne visuose specializuotuose statybinių medžiagų, buities reikmenų ir technikos prekybos centruose rasime dirbtinės žolės  gamintojo vardą. Dažniausiai nurodoma tik kilmės šalis. O tai jau nemažas minusas produkto kokybei, nes dirbtinė veja gali būti atvežta iš gamyklos, kurioje vargiai ar yra taikomi kokie nors kokybės standartai. Juk taip paprastai nepatikrinsi. Kitas aspektas: žaliavos ir medžiagos, iš kurių pagamintos šios nebrangios dirbtinės vejos. Gamintojai, kurie taiko tarptautinius kokybės standartus, tobulina produktus, visada suteikia informaciją, kur pagamintas dirbtinės vejos pagrindas ir plaukas, kokios technologijos pritaikytos gamyboje ir pan. Perkant vadinamą bevardį (anglų kalboje yra tokia frazė „No name“ ) produktą, deja, bet tokią išsamią informaciją vargu ar pardavėjas galės suteikti, nes galbūt pačiai parduotuvei užsakant tai nebuvo pagrindinis kriterijus ir į tai nebuvo kreipiama daug dėmesio.  Paprastas pavyzdys, ko žmonės dažniausiai klausia apie dirbtinę veją, tai:

  • Ar neišbluks nuo saulės po metų kitų?
  • Ar nebijo kitų oro sąlygų, kaip lietaus, sniego?
  • Ar saugu naudoti vaikams, gyvūnams?
  • Ar ilgaamžė? ir kt.

Klausimai nekyla be priežasties, nes gerai žinome, kad žemos kokybės dirbtinė žolė nepasižymi atsparumu oro sąlygoms: ji blunka, pasitaiko, net kuokštais išslenka, plaukas greitai nulinksta, o po kurio laiko lūžta (turime minty aukštesnę dirbtinę žolę, > 5 mm - 10 mm); nesaugi nei vaikams, nei aplinkai, nes neaišku, kokios cheminės medžiagos buvo naudojamos gamybos metu; turi nemalonų, kai kam net galvos svaigimą ar skausmus sukeliantį kvapą; trumpaamžė (kai nėra jokios garantijos, nežinomas ir tarnavimo laikas).

Kiemelis su sena dirbtine žole iš prekybos centro , šalia – kokybiškos žolės Royal Grass® pavyzdys.

Kai produktas nebrangus, tai kokybės jame labai stokojama. Visi puikiai žinome, kad norint pagaminti gerą kokybišką produktą reikia laiko, investicijų į studijas ir technologijas, ir, žinoma, kokybiškų žaliavų. Visa tai kainuoja. Todėl, įsigijus pigesnę dirbtinę veją nereikėtų stebėtis, jei po neilgo naudojimo laiko ji praras savo pradinę prekinę išvaizdą.

Dar vienas išlikęs archajinis požiūris į dirbtinę žolę, kad tai „kapinių“ žolė. O kiek puikių projektų galima įgyvendinti  su šia produkcija! Galimybės neribotos, tik turėk fantazijos ir noro įgyvendinti! Juk savaime aišku, jog nebūtina visur ir visko užkloti dirbtine veja, bet yra daug situacijų, kur šis produktas puikiai išsprendžia senas problemas. Nereikia bijoti žodžio „dirbtinis“, „sintetinis“. Apsidairykime aplinkui, kiek daug dirbtinių, bet saugių dalykų mus supa, kurie žmogui labai pagelbsti ir išties labai palengvina gyvenimą. Tai ir namai, ir medicina, ir grožis, ir tekstilė, net maistas, ir dar daug kitų sričių. Susiduriame ir naudojame kasdien.  Ir nekliūna tas dirbtinumas.

Priėjome prie dirbtinės vejos panaudojimo spektro. Retas kuris specializuotų prekių  prekybos centras prie dirbtinės vejos nurodo jos panaudojimo paskirtį. Dažniausiai tai etiketė su prekės pavadinimu ir su jos pagrindinėmis techninėmis savybėmis (paprastai būna nurodytas tik aukštis), o pirkėjas jau ateina su idėja, kur tą veją naudos. Dirbtinės dekoratyvinės žolės gamintojų atstovai visada nurodys, kokia veja labiausiai tinka konkrečiam atvejui, t.y. ar laukui, ar vÌdui, ar aktyviam poilsiui, ar tik landšafto pagražinimui ir pan. (beje, ar bandėte žemos kokybės dirbtinę žolę naudoti uždaroje patalpoje? Tikrai nerekomenduotina. Verčiau patausokit savo sveikatą.) Negana to, gamintojo astovo bus suteikta visa informacija apie konkretų produktą: kodėl rekomenduojamas būtent tas, o ne kitas modelis, apie paklojimą (jei žmogus pats nori pasikloti veją) bei priežiūrą.  Įsigijus pigesnę dirbtinę žolę prekybos centre, pardavėjo ir pirkėjo santykiai čia pat ir baigiasi. Įmonės, kurios specializuojasi dirbtinių vejų pardavime ir instaliuojančios šią produkciją gali ne tik  suteikti visą informaciją apie produkciją, nemokamai pakonsultuoti, bet ir aptarnauti užsakovus ir po vejos pardavimo bei instaliavimo.

Dar vienas kokybiškos vejos požymis, kas be abejonės susiveda į kainą, jog ji niekada nebadys net pačių mažiausių pėdučių. Deja, bet tai yra viena pagrindinių neigiamų asociacijų, kylančių, kai kalbama apie dirbtines vejas: „plastikas, badosi, kieta“ ir t.t. Brangių kokybiškų dirbtinių vejų plaukas yra pagamintas iš labai aukštos kokybės elastingo ir tuo pačiu tvirto plastiko (jokiu būdu ne kietas, o atsparus dėvėjimuisi). Būtent švelnumas ir komfortas yra vieni pagrindinių prioritetų gaminant kokybiškas dirbtines dekoratyvines vejas. Tiek estetika, tiek funkcionalumu siekiama išgauti kuo artimesnį natūraliai žolei produktą. Ir tai puikiai sekasi!

O pabaigai pridėsim ir aplinkos taršos faktorių: nežinomos kilmės žemos kokybės dirbtinė žolė gaminama neaiškiomis sąlygomis. Labai abejotina, ar tuo rūpinamasi, kai kilmės šalis yra besivystanti ar vadinamojo, Naujojo pasaulio šalis. O kaip su produkcijos perdirbimu? Ši problema dažniausiai taip pat nutylima. Kaip žinoma, išsivysčiusių šalių gamintojams šis aspektas yra jokia naujiena, o produkcija gaminama atsižvelgiant ir į globalias taršos problemas. Vienas tokio etiško verslo atstovas ir gamintojas yra Lietuvoje „Svajonių Vejų“ atstovaujamas prekinis ženklas ROYAL GRASS®,  kuris dar tik pernai rudenį įžengė į Lietuvos rinką, bet jau spėjo užkariauti savo gerbėjus ne tik didmiesčiuose, bet ir nedideliuose miestuose. Kviečiame užsukti į www.svajoniuvejos.lt bei www.royalgrass.com svetainę, ir iš arčiau susipažinti su olandiškomis dirbtinėmis vejomis, kurių kokybė, asortimentas ir spalvinė gama Jus maloniai nustebins.

SVAJONIŲ VEJOS

Lapinių ir žydinčių augalų priežiūra

Lapinių ir žydinčių augalų priežiūra

Savo gėles stengiamės prižiūrėti sąžiningai, bet kartais mūsų rūpesčio, pasirodo, būna maža. Žiūrėk, nulinko stiebas, ant lapų atsirado neaiškios kilmės dėmelių. Dar vakar gražiausiai žaliavęs augalas šiandien panašėja į apleistą nerūpestingos...


Namų tvora. Kaip išsirinkti tinkamą?

Namų tvora. Kaip išsirinkti tinkamą?

Rinkoje yra medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių tvoros. Kokia Jus pasirinksite priklauso nuo Jūsų. Papasakosime apie tvorų rūšis ir kaip pasirinkti sau tinkamiausią, kad kaimynų akys nebežvilgčiotų.


Alpinariumo įrengimas

Alpinariumo įrengimas

Alpinariumas – tai žemės sklypas, kuriame auginami vadinamieji kalnų augalai. Tai nėra šiaip paprastas akmenų ir augalų derinys, o mažame plote atkurtas savitas kalnų peizažas su tik jam vienam būdinga augalija. Alpinariumams puikiai tinka...


Testas dirvos tipui nustatyti

Testas dirvos tipui nustatyti

Šis paprastas būdas padės Jums nustatyti dirvos sudedamąsias dalis ir jų proporcijas. 1 stiklinė vandens ir 1 sauja žemės Į stiklinę įberkite saują savo daržo žemės ir gerai išmaišykite. Palikite stovėti maždaug 12 valandų, kol susigulės atskiri...


Vejos laistymas

Vejos laistymas

Tinkamai prižiūrima veja išlieka graži 15-20 metų ir ilgiau. lr atvirkščiai – neprižiūrima ji greitai apaugs piktžolėmis, samanomis, nelaistoma – išdžius, netręšiama – išretės ir t.t.


Eglės

Eglės

Vieni svarbiausių vidutinio klimato ir borealinių miškų augalų, be kurių neįsivaizduojama visa Žemės augalija. Be eglių neapseitų daugybė ūkio šakų, taip pat dekoratyvinė sodininkystė. Želdynuose auginama dešimtys vien mūsų savaiminės paprastosios...


Vejapjovių rūšys

Vejapjovių rūšys

Pagrindinė vejapjovės paskirtis - tinkamai nupjauti veją. Yra įvairiausių rūšių vejapjovių, tačiau tam tikrai vejos rūšiai reikia tinkančios jai vejapjovės. Kiekviena jų skiriasi variklio rūšimi, peiliais, yra savaeigė arba stumiama. Stumiamos...


ŠILTNAMIS BALKONUI

ŠILTNAMIS BALKONUI

Tai yra viena iš geriausių alternatyvų tiems, kurie neturi vietos kieme dedeliam šiltnamiui arba tiems, kurie gyvena daugiabučiuose namuose, šiltnamį galima pastatyti tiesiog balkone. Labai tinka augalams, kuriems reikalinga oro ir temperatūros...


Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Tabariškių žaluma, UAB
Tabariškių žaluma, UAB

Mulčias. Akmenukai. Kompostas.

Euroflora, UAB
Euroflora, UAB

Euroflora.lt - E.Parduotuvė Jūsų sodui, daržui ir namams.

Žalia svaja, UAB
Žalia svaja, UAB

Apželdinimo projektavimas, konsultacijos, prekyba dekoratyviniais ir vandens, bei pakrančių augalais, sklypo formavimo darbai, augalų, gyvatvorių sodinimas, Laistymo sistemos, dekoratyviniai vandens telkiniai, upeliai, apšvietimas

Aupana, UAB
Aupana, UAB

Oficialus HUNTER Industries Inc. distributorius Lietuvoje - pristato aukščiausios kokybės pasaulinio lygio produktą laistymo sistemų sferoje.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Braitech, UAB
Braitech, UAB

Geriausi INTEX baseinai Lietuvoje!

UAB Agrofirma "Sėklos"
UAB Agrofirma "Sėklos"

Daržovių, gėlių ir prieskoninių augalų, žolių vejoms ir ganykloms, pašarinių kultūrų sėklos - mažmeninė prekyba.

APLINKOS KŪRĖJAI
APLINKOS KŪRĖJAI

Apželdinimo sprendimai nuo idėjos iki įgyvendinimo!

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

Vaikų žaidimų aikštelės, sporto ir gimnastikos aikštelės, mažosios miesto architektūros įranga

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...