Franke

Kodėl rinktis šiltinimą poliuretano putomis?

Kodėl rinktis šiltinimą poliuretano putomis?

Poliuretano putos, kaip šiltinimo medžiagos, pradėtos naudoti dar 1940 metais JAV kariuomenėje. Jomis buvo šiltinami kariniai lėktuvai. Tik 1970 metais ši technologija pradėta naudoti gyvenamųjų namų apšiltinimui. Nuo tada naudojamos dvi sistemos – uždarų ir atvirų porų. Kiekviena jų pritaikoma individualiai konstrukcijai, atsižvelgiant į statinio paskirtį.

Poliuretanas – tai naujausios kartos izoliacinė medžiaga, garantuojanti pilną sandarumą ir puikią šiluminę varžą. Poliuretanas neturi analogų pagal apšiltinimo savybes, jis leidžia sumažinti šilumos nuostolius net iki trijų kartų, o eksploatavimo laikas yra nuo 3 iki 10 kartų ilgesnis, nei tradicinių medžiagų.

Uždarų porų šiltinimo būdas

Uždarų porų poliuretano putomis galima dengti tokius paviršius, ant kurių patenka vanduo, tad jis puikiai tinka naudoti buto remontui, kai sprendžiamos pelėjančių sienų problemos. Taip pat šis šiltinimo būdas yra tinkamas renovuojant senus rąstinius namus: laukinė siena apšiltinama 5 cm storio poliuretano puta – taip užpildomi visi tarpai tarp rastų. Rezultate gauname izoliacinę apsaugą nuo vėjo, drėgmės bei rąstų puvimo. Tuo pačių tai yra gera priešgaisrinė apsauga, nes poliuretano putos nepalaiko degimo proceso, pašalinus ugnies šaltini jos iškart užgesta.

Šviežiai užpurkštas poliuretano sluoksnis yra šviesus, beveik baltas, po kelių dienų jis įgauna gelsvą atspalvį. Kadangi poliuretano putos patikimai izoliuoja drėgmę ir yra atsparios plataus diapazono temperatūros pokyčiams, jos nepakeičiamos ten, kur reikalingas sandarus šiltinimas ir patikima hidroizoliacija.

Atvirų porų šiltinimo būdas

Atvirų porų poliuretano putos, dėl atviros vidinių celių konfigūracijos, pasižymi labai geromis garsą izoliuojančiomis savybėmis, jos kaip ir vata, sugerią drėgmę, įgėrusios 3% vandens, nuo savo masės, praranda iki 30% savo šiluminių savybių. Atvirų porų poliuretanas pasižymi santykinai nedidele savitąja šilumine varža λ= 0,037. Tai atitinka standartinę geros kokybės akmens vatą. Pagrindinis privalumas, kad yra eliminuojamas žmogiškasis faktorius, nebelieka tikimybės kad šiltinimo medžiaga sukris ar bus palikti tarpai. Atvirų porų poliuretano plėtimosi koeficientas yra ~120 kartų, todėl šiltinant yra užpildomos visos ertmės.

Naudojant atvirų porų poliuretano putas atitvarų šiltinimui yra privaloma įrengti hidroizoliacinius barjerus iš abiejų pusių: nuo lauko pusės difuzinį barjerą, iš vidaus garo izoliacijos barjerą. Kitokiu atveju poliuretano putos prisigers drėgmės ir neteks savo šilumos izoliavimo savybių, o per ilgesni laiko tarpą gali nepataisomai sugadinti medines pastato konstrukcijas.

Poliuretano techniniai duomenys pagal gamintojo testų rezultatus:

Susėdimas pagal ISO 279872 [val] prie +70 [C]-1,9 (tūrio %)
 72 [val] prie – 30 [C]1,3 (tūrio %)
Šilumos laidumo koeficientasλ (W/mK)0,022
Atsparumas gniuždymuiKg/cm21,5-2,5
Šiluminė varža, R5cm storis2,27
 7cm storis3,18
 10cm storis4.45
 12cm storis5.45
 15cm storis6.82


Kodėl verta rinktis POLIURETANO ŠILTINIMO būdą?

  1. Vientisas šiluminės izoliacijos sluoksnis;
  2. Užpildomi net mažiausi tarpai;
  3. Tvirta ir patikima izoliacija nuo vandens ir vėjo;
  4. Iki 30 % plonesnis izoliacijos sluoksnis (naudojant uždarų porų poliuretaną, lyginant su akmens vata);
  5. Sumažina garso lygi iki 50 %;
  6. Išlaiko stabilias, nepasikeitusias šilumines savybes ir po 30 metų;
  7. Nekenksmingos sveikatai ar aplinkai.
  8. Pasiekiamas visiškas pastato sandarumas.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu