Sausio 24d. Pirmadienis

Lenkija laimėjo Kalėdų Senelio sniego muziejaus architektūros idėjų konkursą

Gruodžio 10d.

Projektas Re-Ice, kurį pateikė Hanna Galas iš Lenkijos, buvo išrinktas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) idėjų konkurso laimėtoju. Laimėtojas gaus šešių mėnesių pilnai apmokamą stažuotę tarptautinį pripažinimą pelniusiose architektų dirbtuvėse „WXCA“ Varšuvoje, Lenkijoje.

2021 m. rugsėjo 15 d. prasidėjusio konkurso užduotis buvo suprojektuoti sniego muziejų sklype, esančiame puikioje Rovaniemio miesto vietoje. Idėjų konkursas jauniesiems ir studijas baigiantiems architektams bei dizaineriams baigėsi penktadienį, gruodžio 10 d., Rovaniemyje paskelbus nugalėtoją.

Vertinimo komisijos komentaras apie laimėjusį projektą:

Komisija įvertino sumanų vietos analizės rezultatų derinimą su konkurso užduoties, skirtos informuoti apie klimato krizę, idėja. Pasiūlymas turi didelę švietėjišką vertę. Jis atspindi žmogaus poreikį būti išvien su gamta ir išreiškia teigiamą buvimo kartu ryšį. Projekto koncepcija suteikia lankytojui holistinės patirties. Edukacinis takas, kaip švelnus įsikišimas į esamą kraštovaizdį, susijungia su aplinkiniais takais, sukurdamas sklype kilpą su įvairiais lauko interaktyvios parodos elementais, kuriuose vartotojas gali patirti žaidimą su vandeniu, ledu, sniegu. Lankytojo patirtis čia skiriasi priklausomai nuo metų laiko, todėl ši nauja vieta būtų patraukli ištisus metus. Nuo upės atokiau esančioje zonoje autorė pasiūlė muziejaus pastatą – 2 tūrius, sujungtus su holu, kuris galėtų tarnauti kaip prieglobstis žygeiviams nuo nepalankaus oro. Architektūrinės formos koncepcija remiasi biomimikrija – ledo uola kaip gamtos įkvėpta forma, nes autorės tikslas buvo remtis supančiu kraštovaizdžiu.

Šiame Sniego muziejaus „Neįtikėtino iššūkio“ idėjų konkurse laimėtame pasiūlyme siūlomas parko kompleksas su lauko ir vidaus ekspozicija, skatinančia mąstyti apie žmogaus veiklą, mokyti protingai naudoti gamtos išteklius, rūpintis savo planeta, kad sniego džiaugsmas galėtų lydėti ir ateities kartas.

Vienas pagrindinių konkurso tikslų – padėti jauniesiems architektams jų karjeros pradžioje, - sakė „Ruukki“ Pastatų atitvarų ir fasadų padalinio rinkodaros ir komunikacijos vadovė Tiina Tukia.  Jau treti metai iš eilės turime galimybę stebėti jaunųjų architektų karjeros pradžią iš taip arti.

Ypač džiaugiuosi, kad sulaukėme daug visuomenės dėmesio mums visiems rūpimu klausimu – galėjome sau priminti, kas vyksta su mūsų klimatu. Žinoma, aš tikiuosi, kad mums niekada neprireiks sniego muziejaus, - sakė Tiina Tukia.

Vertindama darbus, komisija akcentavo „pagrindinę idėją“ ir bendrą vaizdą, kuris geriausiai atitiko konkurso tikslus. Vertinimo kriterijai – tvari plėtra ir energijos naudojimo efektyvumas, o taip pat tinkamos statybinės medžiagos, atsižvelgiant į jų perdirbimo galimybes ir pakartotinį naudojimą.

Iš viso „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) idėjų konkursui buvo pateikta 18 projektų, iš kurių vertinimo komisija išrinko penkis finalininkus. Be nugalėtojui tekusio pagrindinio laimėjimo, visi finalininkai buvo apdovanoti 1000 eurų piniginiais prizais. Konkurso partneriai: Rovaniemi miestas ir architektūros įmonės „WXCA“ (Lenkija) bei „Snøhetta“ (Norvegija).

Konkurso idėja:
„Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) buvo atviras architektūros konkursas jauniesiems architektams ir dizaineriams, ieškant geriausios idėjos sniego muziejui Rovaniemi mieste. Konkurso užduotį pateikė Rovaniemi miestą mylintis Kalėdų Senelis, kuriam taip pat rūpi klimato kaita ir nykstantis sniegas. „Ruukki“ partneriai „Unbelievable Challenge 2021“ konkurse buvo Rovaniemi miestas, architektūros dirbtuvės „WXCA“ bei „Snøhetta“.

Vertinimo kriterijai:
Konkurse ieškota kūrybiškų ir unikalių idėjų bei sprendimų, skirtų sniego muziejui. Kalėdų Senelis buvo kūrybingas konkurso rėmėjas ir jo noras buvo rasti geriausią tvarią projekto idėją, kuri pagyvintų miesto aplinką. Konkurso darbuose turėjo būti naudojami „Ruukki“ plieno gaminiai, taip pat buvo vertinamas jų pakartotinis panaudojimas ir perdirbamumas. Renkant nugalėtoją, įtakos turėjo įkvepiantis ir nuoseklus idėjos pristatymas.

Pirmoji vieta Re-Ice, Hanna Galas, Lenkija

Konkurso laimėtoja gaus šešių mėnesių trukmės stažuotę architektų dirbtuvėse „WXCA“ Varšuvoje, Lenkijoje (bendra stažuotės vertė maždaug 25 000 eurų) ir piniginį 1000 eurų vertės prizą.

2–4 vietos: (abėcėlės tvarka

„ATSKIRAS“ (“DETACHED”) Štefánia Vasiľková, Slovakija

„LEDKALNIS“ (“ICEBERG”)Elina Harjunpää, Suomija

„TIRPSTANTIS ŽEMĖS RUTULYS“ (”THE MELTING GLOBE”) Mohamed Raslan, Vengrija

„SNIEGO PUSNIS“ (”SNOWDRIFT”) Alice Šindelářová, Čekija

Piniginiai prizai po 1000 eurų įteikiami kiekvienam finalininkui.

Vertinimo komisijos nariai:

Eli Synnevåg, Vyriausiasis architektas, „Snøhetta“, Norvegija

Marta Sękulska-Wrońska, Architektas, partneris „WXCA“, Lenkija

Alexandru Oprita, Architect, 2014 metų konkurso laimėtojas

Sipi Hintsanen, Rovaniemi miesto architektas, Suomija

Jānis Zaharāns, „Ruukki Construction“ atstovas, Latvija

Šventiniu laikotarpiu išaugusi gaisrų tikimybė: dažniausiai nukenčia daugiabučių gyventojai

Šventiniu laikotarpiu išaugusi gaisrų tikimybė: dažniausiai nukenčia daugiabučių gyventojai

Gruodžio 23d.

Atėjus didžiausioms metų šventėms dažnai norisi suteikti namams jaukumo žvakių šviesoje ar pasišildyti užkuriant židinį, tačiau neretai pamirštame, kad tai – ugnies šaltiniai, su kuriais svarbu elgtis atsargiai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2020 m. būtent...


Skaidriai dirbančio asmens identifikavimas statybvietėse  įsigalios nuo kitų metų balandžio 1 dienos

Skaidriai dirbančio asmens identifikavimas statybvietėse įsigalios nuo kitų metų balandžio 1 dienos

Gruodžio 23d.

Seimas pritarė, kad skaidriai dirbančio asmens identifikavimui būtų naudojama „Sodros“ informacinė sistema, apdraustųjų ir išmokų gavėjų registrai bei juose šiuo metu jau kaupiami duomenys – informacija apie darbuotoją, darbdavį, savarankiškai dirbantį asmenį bei informacija...


Dėl didžiausio Kalėdų Senelio nerimo buvo surengtas architektūrinis konkursas sniego muziejui suprojektuoti – kviečiame sekti nugalėtojo paskelbimą 2021 m. gruodžio 10 d. nuo 10:00 iki 11:00 (CET)

Dėl didžiausio Kalėdų Senelio nerimo buvo surengtas architektūrinis konkursas sniego muziejui suprojektuoti – kviečiame sekti nugalėtojo paskelbimą 2021 m. gruodžio 10 d. nuo 10:00 iki 11:00 (CET)

Gruodžio 9d.

Ruukki rugsėjo mėnesį paskelbė atvirą idėjų konkursą jauniesiems architektams. 2021 m. rugsėjo 15 d. prasidėjusio konkurso užduotis buvo suprojektuoti sniego muziejų sklype, esančiame puikioje Rovaniemio miesto vietoje Suomijoje. Užduotį inicijavo ponas Kalėdų Senelis.


Nugaros kompiuterinė tomografija: kas tai ir ką reikia apie ją žinoti?

Nugaros kompiuterinė tomografija: kas tai ir ką reikia apie ją žinoti?

Gruodžio 8d.

Nugaros skausmas tikrai labai apsunkina gyvenimą, tad nieko keisto, kad dažniausiai jaučiant skausmus reguliariai - žmonės kuo skubiau skuba pas specialistus, kurie gali padėti pašalinti juos.


Renovacijos naudos skaičiuoklė atskleidė – per 10 metų sutaupoma geram automobiliui

Renovacijos naudos skaičiuoklė atskleidė – per 10 metų sutaupoma geram automobiliui

Lapkričio 12d.

Apie tai, kad renovacija naudinga neverta diskutuoti - priežasčių renovuoti namą yra daug: patrauklesnė jo išvaizda, padidėjusi nekilnojamojo turto vertė, ilgesnė eksploatacija, mažesnė aplinkos tarša ir finansinė nauda – sumažėję šildymo kaštai. Ekspertų sukurta renovacijos naudos...


Vilniaus centre kyla lauko ledo arena

Vilniaus centre kyla lauko ledo arena

Lapkričio 9d.

Po trumpos pertraukos į Vilnių sugrįžta viena ryškiausių žiemos tradicijų – lauko čiuožykla. Šiemet ji įsikurs naujoje vietoje – Baltojo tilto prieigose, kur jau pradėti pirmieji statybos darbai. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvą šiemet įgyvendins VšĮ „Sporto namų...


Sutriko statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procesas

Sutriko statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procesas

Lapkričio 8d.

Vilniaus miesto savivaldybė negali išduoti statybą leidžiančių dokumentų, kadangi nepavyksta prisijungti prie modernizuotos Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinės sistemos „Infostatyba“.


Kruizinių laivų terminale duotas startas krantinių rekonstrukcijai

Kruizinių laivų terminale duotas startas krantinių rekonstrukcijai

Lapkričio 8d.

Siekiant užtikrinti tinkamą esamų statinių būklę, tęsti saugią jų eksploataciją bei pritaikyti krantines didesniems kruiziniams laivams švartuoti, pradėtas kapitalinis kruizinių laivų terminalo krantinių remontas. Darbus ketinama baigti 2022 metų pavasarį.


Vilniaus miesto savivaldybėje žemės mokestis paskaičiuotas 128 tūkst. žemės savininkų

Vilniaus miesto savivaldybėje žemės mokestis paskaičiuotas 128 tūkst. žemės savininkų

Lapkričio 4d.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų turėjo...


Vilniaus savivaldybė išsaugos 150 savaiminukų, augančių Daugiafunkcio komplekso teritorijoje

Vilniaus savivaldybė išsaugos 150 savaiminukų, augančių Daugiafunkcio komplekso teritorijoje

Lapkričio 4d.

Vilniaus miesto savivaldybė išsaugos apie 150 savaime sudygusių medžių, kurie šiuo metu auga ant Šeškinės kalno, būsimojo Daugiafunkcio komplekso teritorijoje. Prieš pradedant sklypo valymo darbus, jau ūgtelėję medeliai bus pervežti ir pasodinti netoliese esančiose gatvėse.


Gyventojų judumui didinti įrengiama nauja pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa palei Oslo gatvę

Gyventojų judumui didinti įrengiama nauja pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa palei Oslo gatvę

Lapkričio 4d.

Lazdynų seniūnijoje, palei Oslo gatvę, bus įrengiama nauja pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa. 353 metrų atkarpa, sujungta su pėsčiųjų ir dviračių viaduku per Oslo gatvę, papildys takų tinklą tarp Lazdynų ir apatinės Neries upės terasos.


Pamatykite, kaip pasikeitė sostinės Konstitucijos prospektas

Pamatykite, kaip pasikeitė sostinės Konstitucijos prospektas

Spalio 30d.

Žalioji Vilniaus banga iš esmės keičia vieno pagrindinių sostinės prospektų vaizdą. Šeštadienio vidurdienį Konstitucijos prospekte ir Savivaldybės prieigose apie 200 vilniečių, tarp kurių savivaldybės ir greta dirbančių įmonių darbuotojai, pasodino per 1 000 sedulų krūmų, papildančių išvakarėse...


Savivaldybė nepritaria gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektiniams pasiūlymams

Savivaldybė nepritaria gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektiniams pasiūlymams

Spalio 29d.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius, išnagrinėjęs gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektinius pasiūlymus, nusprendė jiems nepritarti ir grąžino projektą taisyti iš esmės


„Kauno energija“ prisideda prie Europos žaliojo kurso – skatina daugiabučių renovaciją

„Kauno energija“ prisideda prie Europos žaliojo kurso – skatina daugiabučių renovaciją

Spalio 29d.

Kompleksinę daugiabučių renovaciją skatinantis tarptautinis projektas „RenOnBill“, kuriame dalyvauja „Kauno energija“, įvertintas svarbiausiuose ES tvarios energijos apdovanojimuose „EU Sustainable Energy Awards“. Inovacijų kategorijoje bandomasis projektas...


Svarstoma savivaldybės įmonę „Vilniaus planas“ perorganizuoti į uždarąją akcinę bendrovę

Svarstoma savivaldybės įmonę „Vilniaus planas“ perorganizuoti į uždarąją akcinę bendrovę

Spalio 28d.

Vilniaus Taryba svarsto daugiau nei 25 metus Vilniaus infrastruktūrą planuojančią ir inovatyvius sprendimus miestui teikiančią įstaigą „Vilniaus planas“ pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.


Nuo 2023 m. Vilnius draus kūrenti anglį ir durpes

Nuo 2023 m. Vilnius draus kūrenti anglį ir durpes

Spalio 27d.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba apsisprendė – vilniečiai nebeturės kentėti smogo, kurį metai iš metų sukeldavo taršus kuras, naudojamas šildymui. Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...