Search
Close this search box.
Franke

4D spausdintuvai kurs savaime susirenkančius baldus ir net namus

4D spausdintuvai kurs savaime susirenkančius baldus ir net namus

Specialistai iš Masačiusetso technologinio instituto (MIT) dirba prie naujos kartos 3D spausdintuvo, kurį jau spėta pakrikštyti „4D-spausdintuvu”. Naujojo sprendimo esmė – tai visiškai nestandartinis spausdinimo būdas, kurio metu naudojamos unikalios daugiasluoksnės medžiagos ir vanduo. Toks spausdintuvas gali „atspausdinti“ objektą, kuris savarankiškai susikurs reikiamą formą.

Architektas ir mokslininkas Skylar Tibbits konferencijoje TED 2013 demonstruoja 4D spausdintuvu sukurtą detalę

Pastarasis sprendimas kol kas yra tik konceptas, tačiau apie jį konferencijoje TED 2013 (Los Andželas, JAV) su malonumu papasakojo MIT besidarbuojantis architektas bei mokslininkas Skylar Tibbits. Jo teigimu, ateityje keturmačiai spausdintuvai galės būti naudojami baldų, transporto priemonių, net gi namų spausdinimui, juo labiau, kad visai tai bus galima surinkti iš dalių be didelių problemų.

Iš esmės, 4D-spausdintuvai yra patobulinta pramoninių 3D-spausdintuvų modifikacija. Skirtumas slypi tik naudojamose medžiagose – jos yra daugiasluoksnės ir sugeba įsisavinti vandenį, kuris taip pat dalyvauja formų spausdinimo metu. Teigiama, kad vanduo 4D-spausdintuvuose pavirsta savotišku energijos šaltiniu, kurio dėka figūros gali savarankiškai plėstis, lankstytis ir netgi susisukti tam tikrose vietose. Toks technologinis procesas leidžia sukurti absoliučiai bet kokius objektus per minimalų laiko tarpą, savo ruožtu, nuo gaunamų gaminių sudėtingumo priklauso tik sunaudojamo vandens kiekis, ir nieko daugiau.

Ekspertai mano, jog keturių matmenų spausdinimo technologijos techninė realizacija nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Užtenka tik atitinkamu būdu modifikuoti pramoninį 3D-spausdintuvą ir išmokyti jį dirbti su naujo tipo medžiagomis. Apie tą patį kalba ir kompanijos AutoDesk atstovai, kurie taip pat dalyvauja MIT projekte ir kuria naujam 4D-spausdintuvui atitinkamą programinę įrangą. Jų teigimu, programinė dalis tokiam pažangiam spausdinimui jau paruošta, taigi dabar belieka tik kalbėti apie technologijos komercializaciją.

Sinc

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt