Franke

Šlaitiniai stogai. Šlaitinio stogo viršutinių dangų skirtumai

Šlaitiniai stogai. Šlaitinio stogo viršutinių dangų skirtumai

Šlaitiniai stogai. Šlaitinio stogo viršutinių dangų skirtumai

Kaip teigia UAB „Nord profil“ specialistai, šlaitiniai stogai jau seniai dėl daugybės privalumų nukonkuruoja plokščius stogus. Vieniems šlaitiniai labiau patinka stogai dėl estetinių sumetimų, kitiems – dėl pranykstančios nesandarumo rizikos. Kokio tipo yra šlaitinis stogas, paprastai nusako jo viršutinė danga.

Čerpinis stogas

Senos senamiesčių namų, šlaitinių stogų čerpės galėtų papasakoti, koks gyvenimas virė mieste gal net prieš kelis šimtus metų. Taip yra todėl, kad čerpės yra itin archaiška stogo danga, savo paprastumu, patogumu, elegantiška išvaizda bei patvarumu išsilaikiusi stogų dangų rinkoje iki šių dienų. Keraminės čerpės ar degto molio, visos jos tebėra išlaikę autentišką praeities dvelksmą, tačiau kartu – lanksčiai prisitaikytos prie šių laikų žmonių ir architektūros poreikių. Bituminės čerpės, keraminės, molinės ir betoninės, lygios čerpės ir banguotos, raudonos ir juodos – dabar jų yra įvairiausių, kiekvienam pagal individualius poreikius. Nuo senų laikų miestuose čerpėmis dengti šlaitiniai stogai buvo laikomi pasiturinčių miestelėnų pasididžiavimu. Dar ir dabar kokybiški ir aplinkos poveikiui atsparūs čerpių šlaitiniai stogai laikomi ilgaamžiais ir estetiškais.

Plieninės ir varinės dangos

Plieniniai ir variniai šlaitiniai naujos statybos stogai išsiskiria lengvumu, paprastu montavimu. Pasirinkto gruoblėtumo lakštai gali imituoti čerpes, tačiau jie dengiami paprasčiau. Čerpėmis šlaitiniai stogai dengiami klijuojant po vieną molinę ar keramikinę čerpę, o plieno ar vario danga montuojama didesniais lakštais. Jie užtikrina puikų sandarumą, tokių šlaitinių stogų dengimas ne tik paprastas, bet ir labai patvarus.

Bituminiai šlaitiniai stogai

Paprastai sukuriamos ir kitos šlaitinių stogų konstrukcijos – tai jų dengimas bituminėmis čerpelėmis arba bituminiais banguotais lakštais. Tiek vienu, tiek kitu atveju, stogas įgyja puikų estetinį vaizdą (galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų ir net raštų), o pats stogo klojimas yra itin lengvas. Tokių šlaitinių stogų šiltinimas atliekamas naudojant įprastas izoliacines ir šiltinimo medžiagas.

Bituminės čerpelės – tai stogo danga, išsiskirianti savo patraukliomis estetinėmis savybėmis, itin greitu ir paprastu montavimu bei palankia kaina. Bituminės čerpelės sandara:

Paprastai ši stogo danga susideda iš kelių komponentų, nulemiančių puikias izoliacines ir ilgalaikiškumo savybes. Apatinis bituminės čerpės dangos sluoksnis paprastai yra apsauginė plėvelė, sauganti naują dangą. Tačiau visas bituminių čerpių paklotas turi savo išskirtinę sluoksniuotą sandarą. Pats branduolys yra tam tikras stiklo pluoštas, vadinamasis stiklūnas. Jis užtikrina dangos patvarumą bei stabilumą, tad šios medžiagos kokybė – itin svarbi, nulemianti ir visos dangos kokybę.

Dangos gamybos metu šis stiklo sluoksnis yra panardinamas į bitumino masę, ir taip susidaro branduolį supantis bituminis sluoksnis. Viršutinis dangos sluoksnis yra pagamintas iš vadinamųjų mineralų – nuo jų grūdėtumo, spalvos ir kitų savybių ir priklauso bituminių čerpelių išvaizda. Ji tokios dangos pirkėjui paprastai yra labai svarbi, nes nulemianti itin reikšmingas estetines stogo savybes.

Bituminės čerpės montavimas yra nesudėtingas, tereikia laikytis prie produkto pateikiamų instrukcijų. Prieš tvirtinant šią dangą paprastai dedamas tinkamiausias bituminių čerpių paklotas – dažnai tai būna OSB plokštės, fanera ar lentos.

Šiferiniai stogai

Asbestinių stogų laikai jau pasibaigė, tačiau atsisveikinti su šiferiu nebūtina. Dabar gaminamas naujos kartos beasbestis šiferis nekenkia žmogaus sveikatai, tačiau tebeturi šiferinio stogo dangos privalumus išsaugojusias savybes. Tokių šlaitinių stogų įrengimas paprastas ir nekenksmingas, o gaunamas rezultatas – estetiška ir autentišką senąjį stogų dengimą šiferiu primenanti danga. Be to, ji yra natūrali, nes gaminama iš cemento (kaip ir iš tos pačios žaliavos gaminamos stogo plokštės). Kita stogo danga, skalūninė, taip pat yra itin natūrali ir vadinama ilgaamže. Tiek ekologiška skalūninė tiek iš natūralaus cemento gaminamos šiferinė dangos gali būti pasirenkamos įvairaus banguotumo, formų tankumo ir kt.

Skalūninė stogo danga

Skalūnas yra natūrali medžiaga, dėl to dažnai yra naudojama sąvoka „natūralus skalūnas”. Už natūralaus skalūno susidarymą tenka dėkoti milijonus metų trukusiems gamtiniams procesams. Skalūnas jau šimtmečius yra aplinkai nekenksmingu būdu išgaunamas ir apdirbamas be jokių priedų. Šimtmečiais skalūnas buvo ir yra vertinamas kaip stogų ir fasadų medžiaga. Ištisos architektų ir stogdengių kartos iš skalūno kuria statybos stilių, meno kūrinius, tradiciją ir kultūrą.

Natūralus skalūnas yra ilgaamžė, dėl to ir visada šiuolaikiška medžiaga. Daugybė skirtingų dengimo būdų paverčia skalūną ypatinga medžiaga stogams ir fasadams.

Skalūnas sudarytas iš natūralių, ekologiškai visiškai tinkamų elementų. Skalūnas dėl to yra pranašesnis už daugelį statybinių medžiagų, kurios visų pirma pagaminamos iš skirtingų mineralinių komponentų. Skalūno stogams ir fasadams gamyba reikalauja tik apdirbimo (t.y. formos suteikimo) su labai mažu energijos poreikiu, t.y. nenaudojama nei rišamosios medžiagos (pvz., cementas), nei degimo procesas.

Namo su skalūno stogu ar skalūno fasadu savininkas gyvena supamas tokios natūralios statybinės medžiagos ypatingai sveikai. Jūsų stogo ir fasadų danga nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Kokybiškas skalūnas apskritai yra viena iš ilgiausiai tarnaujančių stogo dangų ir dėl to jo eksploatacijos terminas yra ilgas. Po eklsploatacijos pabaigos nėra jokių perdirbimo problemų, kaip su kai kuriais pramonės gaminiai. Skalūno skalda ir skalūno dulkės gali būti panaudotos kaip žemės pagerinimo priemonė, kaip priedas įvairiems užpildams ar kitiems aukštos kokybės produktams. Tokiu būdu skalūno naudojimas turi ekologinę pusiausvyrą, kuria galima didžiuotis.

Jau daug metų UAB „Nord profil“  – Stogo dangų prekyba savo klientams siūlo itin platų išskirtinių stogo dangų ir kitų statybinių medžiagų asortimentą. Tik pas mus rasite aukščiausios kokybės medžiagų, skirtų jūsų namo stogui. Kadangi prekiaujame visomis stogų dangomis, galime įgyvendinti net ir pačius prabangiausius ir sudėtingiausius jūsų projektus. Mūsų įmonės specialistai turi ilgametę darbo su stogo dangomis ir kitomis statybinėmis medžiagomis patirtį, todėl klientai, atvykę pas mus, malonioje ir draugiškoje aplinkoje visuomet gaus visą reikiamą informaciją apie juos dominančias stogo dangas ar kitas statybines medžiagas. Bendradarbiaudami su mumis Jūs turėsite tokį stogą, apie kurį visuomet svajojote!

Stogas – rimta, ilgalaikė investicija, kuri padeda padidint namo vertę ir sudaryti prabangos įspūdį, todėl jo pasirinkimui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Labai dažnai, rinkdamiesi stogo dangą, žmonės susiduria su įvairiais mitais apie jų kainas, parametrus ar tarnavimo laiką. Stogo dangos, jei jos sukomplektuotos ir įrengtos tinkamai, tarnavimo laikas yra labai ilgas, tačiau norint tiksliai žinoti kokia stogo danga tinkamiausia konkrečiu atveju, kokia garantija jai suteikiama ar kokie priedai bus reikalingi, reikėtų kreiptis į specialistus, kurie remdamiesi savo patirtimi Jums patars, kaip įsirengti patikimą ir nepriekaištingos išvaizdos stogą.

Mūsų siūlomų statybinių medžiagų asortimentas sudaro visos šlaitinių stogo dangos: čerpės (keraminės, varinės, betoninės, bituminės), skalūninė stogo danga, beasbestis šiferis, plieninės stogo dangos, skaidrios dangos ir kt. Taip pat statybinės plėvelės, lietaus nuvedimo sistemos, stoglangiai, termoizoliacinės ir hidroizoliacinės medžiagos, kaminai, ventiliaciniai kaminėliai ir įlajos, įvairūs stogų priedai, skardos lankstiniai, statybiniai blokeliai, grindinio trinkelės bei fasado apšiltinimo ir apdailos medžiagos. Visos mūsų siūlomos stogo dangos ir statybinės medžiagos yra aukščiausios kokybės, atitinka ISO standartus ir turi CE deklaracijas.

Atstovaujame tokius pasaulyje gerai žinomus prekės ženklus kaip „Blachy Pruszynsky“, „Bud Mat“, „Flamingo“, „Bryza“, „Ruukki“, „Dachowa“, „Izospan“, „Tyvek“, „Technonicol“, „Paroc“, „Rockwool“, „Aeroc“, „Ursa“, „Rathscheck“ „Cembrit“, „Monier“, „Schiedel“, „Velux“, „Rooflite“, „Wienerberger“, „Kreisel“, „Ejot“ ir daug kitų. Dirbame tiesiogiai su gamintojais, todėl nuolat galime pasiūlyti visus naujausius produktus iš pirmų rankų.

Tačiau neapsiribojame tik kitų gamintojų produkcija. Išanalizavę rinkos poreikius, 2011 metais pradėjome patys gaminti termoizoliacines plokštes „Hydrotherm“ plokštiems stogams. Taip pat gaminame jau spėjusius išpopuliarėti teptinius hidroizoliacinius produktus bitumo ir polimerų pagrindu „Izoflex“ (hermetikai, mastikos, gruntai) ir polimerinę hidroizoliaciją „Hydroflex“.

Mūsų įmonė taip pat siūlo visus reikiamus stogų priedus ir reikalingas statybines medžiagas, kad stogas tarnautų ilgą laiką ir atrodytų nepriekaištingai. Dengiant stogą reikalingos įvairios difuzinės, garo ir vėjo izoliacinės plėvelės, termoizoliacinės medžiagos. Taip pat galime pasiūlyti žymiausių pasaulio gamintojų stoglangius, kaminų sistemas bei varines, plienines ir plastikines lietaus nuvedimo sistemas.

Nereikėtų pamiršti, kad norint, jog namas būtų šiltas, reikia apšiltinti ne tik stogą, bet ir sienas, lubas. Mes galime pasiūlyti platų termoizoliacinių ir hidroizoliacinių medžiagų asortimentą sienoms, luboms, grindims, rūsiams ir pamatams. O kad namas būtų ne tik šiltas, bet ir išvaizdus, siūlome įvairius, vietiniam klimatui pritaikytus fasado apdailos sprendimus.

Mūsų įmonė taip pat atlieka visus plokščio stogo dengimo, stogo dangos keitimo, renovacijos ar remonto darbus.

UAB „Nord profil“  Stogo dangų prekyba – SVARBU TURĖTI GERĄ STOGĄ !!!

Daugiau informacijos: www.stogodanguprekyba.lt

Arpekas

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt