Search
Close this search box.
Franke

Čerpių montavimas

Čerpių montavimas

Šiuolaikiniai betoninių čerpių stogai jau ne viena dešimtmetį įrodo, kad puikiai tinka šiaurės šalyse. Daugiametė patirtis ir šiuolaikinės gamybos technologijos garantuoja aukštą čerpių kokybę, atitinkančią Europos normas ir bandymus, nurodytus EN490 ir491 standartuose. Tvirtos betoninės čerpės, didina namo vertę, joms nereikalinga jokia papildoma priežiūra. Retkarčiais galima nuplauti čerpes stipria vandens srove ir ilgus metus stogas atrodys puikiai. Instrukcijoje aprašomi visi čerpių stogo montavimo etapai. Instrukcija tinka ne tik naujai įrengiamiems stogams, bet ir renovuojamiems stogams. Būtina nepamiršti darbų saugos reikalavimų!Rekomendacijos ir bendri patarimai. Rekomenduojamas nuolydas. Betoninės čerpės tinka visiems stogams, kurių nuolydis ne mažesnis nei 1:5 (11°).

Čerpių pjovimas

Stogo plokštumų lūžio vietose (nuožulnūs kraigai, stogloviai ir sąlajos) iš pradžių sudedamos sveikos čerpės ir pažymima pjovimo linija (pavyzdžiui žymėjimo virvute). Nerekomenduojama pjauti čerpių ant stogo, nes bus sunku nuvalyti pjovimo dulkes, kurios aplink pjovimo vietą nubalins stogo čerpių spalvą. Čerpės pjaunamos kampinio šlifavimo mašinėlėmis su sauso pjovimo disku (abrazyvinis, deimantinis ir kt).

Čerpių klojimas

Ant apatinių grebėstų klojama pirmoji čerpių eilė, patikrinama ar vienodo pločio už namo sienų išleisti stogo kraštai. Pirmoji eilė tvirtinama stogo čerpių laikikliais arba medvaržčiais 4,2 x 75 mm. Tada iš apatinio dešiniojo kampo į viršų klojama 1 -2 čerpių eilės, o kampas tarp jų ir apatinės eilės čerpių turi būti status. Iš dešinės į kairęčios į viršų, tokia seka suklojamos visos čerpės, poto nupjaunami grebėstų kraštai irtvirtinama vėjalentė. 

Čerpių tvirtinimas
Stogo čerpes rekomenduojama tvirtinti 70 mm ilgio čerpių laikikliais, jie yra patogūs, nes esant reikalui leidžia čerpę pastumti į viršų ar žemyn. Tvirtinant čerpes vinimis, reikia pragręžti čerpėse skylutes 5 mm grąžtu. Tvirtinimas atliekamas klojant čerpes. Tvirtinti būtina visas stogo plokštumos kraštinių eilių (apačioje, viršuje ir kraštuose) čerpes, taip pat visas čerpes aplink stoglovius, nuožulnius kraigus ir pralaidas. Stogų, kurių nuolydis iki 45°, turi būti tvirtinama kas trečia čerpė, stogų su nuolydžiu > 60°, arba vėjuotoje vietovėje, turi būti tvirtinamos visos stogo čerpės.

Ypatingos vietos karnizas. Ant pirmojo grebėsto dedamas papildomas tašelis 15-25 mm, kad pirmosios čerpių eilės nuolydis būtų lygus kitų čerpių eilių nuolydžiui. Pirmosios eilės čerpės turi būti išsikišusios apie 60 mm už karnizinės lentos, o pati čerpė turi tvirtintis laikikliu arba 75 mm ilgio medvaržčiu. Esant mažam stogo nuolydžiui rekomenduojama naudoti skardelę – laštakj, kuris montuojamas po pirma čerpių eile tam, kad lietaus vanduo nepatektų ant medinės karnizo konstrukcijos.

Arpekas

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt