Tikkurila

Asbestiniai stogai

Asbestiniai stogai

Asbestcementinių lakštų ir plytelių stogo danga jau seniai nebegaminama, nes asbestas yra kenksmingas žmogui. Šios dangos karakteristika buvo tokia: nedegi, lengva, laiko 30-40 metų, lengvai dengiama, pigiai eksploatuojama, bet trapi, nuo drėgmės deformuojasi. Tiko stogams kurių nuolydis >18o (plytelių stogo danga >27o). Daugiau naudojama mažaaukščių pastatų stogams. Banguoti ar lygūs lakštai užleidžiant dedami ant lentų pakloto, padėto ant medinių, gelžbetoninių, plieninių ilginių ir tvirtinami kabėmis, prikalami vinimis.

Banguotus ir lygius asbestcemenčio lakštus, dengiančius tūkstančius kvadratinių metrų stogų reikia taisyti, konservuoti ar šalinti taip, kad aplinkos neterštų nuo jų kylančios dulkės su asbesto plaušeliais.

Pavojus kyla laužant, pjaustant, ardant ar kitaip apdorojant asbestcemenčio lakštų stogų dangą, kai į aplinkos orą pakyla atsiskyrę asbesto plaušeliai. Dėl atmosferos poveikio senų asbestcemenčio stogų dangų cementas išplaunamas, ir paviršiuje atsidūrę asbesto plaušeliai gali pakilti į orą.

Taikytini keli asbestcemenčio stogų konservavimo ir taisymo būdai.

• Sena stogo šiferio danga nudažoma specialiais dažais. Prieš tai stogą būtina apdoroti papildomai: nuvalyti drėgnais šepečiais ir paskui nuplauti vandeniu. Draudžiama asbestinę stogo dangą apdoroti taip, kad kiltų dulkių su asbesto plaušeliais (pavyzdžiui, sausai, nedrėkinant vandeniu, valyti švitriniu popieriumi).

• Atskiri sudužę, įskilę ar kitaip apgadinti lakštai keičiami naujais neasbestinio šiferio lakštais.

• Visas stogas uždengiamas naujais neasbestinio šiferio lakštais: – atsukus stogo dangą tvirtinusius medsraigčius, uždedami kronšteinai, medsraigčiai vėl užsukami ir prie kronšteinų tvirtinamos medinės lentos (tašai), o ant jų dedama nauja neasbestinė danga;

– ant asbestinio šiferio stogo dangos medsraigčiais arba per senąją dangą vinimis prie apačioje esančių tašų pritvirtinami nauji tašai, o ant jų dedama nauja neasbestinė danga.

Ruukki

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt