Search
Close this search box.
Anza

Vilniaus NT rinka pasipildė 100 naujų butų

Vilniaus NT rinka pasipildė 100 naujų butų

Statybos ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Veikmė“ sostinės Viršuliškių mikrorajone, Č.Sugiharos gatvėje, baigė statyti ir pridavė eksploatacijon naują daugiabučių kompleksą, į kurį investavo per 30 mln. Lt.

Daugiabučių kompleksą „Veikmės namai“ sudaro du gyvenamosios paskirties pastatai su uždaru vidiniu kiemu. Tai – devynių ir penkių aukštų daugiabučiai. Būstų plotai šiuose namuose svyruoja nuo 36 m2 iki 115 m2. Dominuoja dviejų kambarių (46-56 m2) ir trijų kambarių (58-78 m2) butai. Kaip nurodo įmonė, šiuose namuose jau parduota virš 60 proc. butų.

„Veikmės namų“ energinis efektyvumas atitinka B energinio naudingumo klasę: skaičiuojamosios energijos sąnaudos šildymui 29,36 kWh/ m2 per metus. Patalpų vidaus aplinka atitinka C garso klasę.

Šių metų rugsėjo pradžioje šiuose namuose buvo atliktas pirmasis Lietuvoje viso daugiabučio sandarumo testas, kurio metu oro pralaidumas buvo tikrinamas ne pavieniuose butuose, bet visame, maždaug 9000 m3 tūrio name. Tokį eksperimentinį sandarumo testą organizavo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros ir Nacionalinė pasyvaus namo asociacijos.

Sandarumo testas parodė, kad „Veikmės namai“ atitinka A energinio naudingumo klasei keliamus sandarumo reikalavimus.

Sandarumo testo metu buvo matuojama kiek patalpos oro pasikeičia per valandą. B energinio naudingumo klasės būstuose per valandą patalpų oras turi pasikeisti ne daugiau kaip 1,5 karto (1,5 h-1). A ir aukštesnės energinės klasės pastatams šis rodiklis siekia 0,6 h-1. Pirmą kartą Lietuvoje išmatuoto viso daugiabučio sandarumas „Veikmės“ devynaukštyje Vilniuje buvo 0,46 h-1, tai yra tris kartus geresnis už norminį ir net 20 proc. geresnis už minimalų A energinio naudingumo klasės pastato rodiklį.

„Yra trys pagrindiniai būsto kokybės vertinimo kriterijai: energinio naudingumo klasė, kuri lemia išlaidas šildymui, garso klasė, kuri izoliuoja gatvės ir kaimynų keliamą triukšmą bei sandarumas. Kokybiškas ir sandarus pastatas sunaudoja mažiau šiluminės energijos, geriau izoliuoja garsą ir užtikrina geresnį, sveikesnį mikroklimatą patalpose,- sako UAB „Veikmė“ direktorius Eugenijus Zaremba. – Sandarumo testas yra vienas patikimiausių statybos kokybės patikrinimų“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt