Tikkurila

Sėkmės paslaptis – kokybė ir patvarumas

Įrengiant vonios kambarį didžiausias dėmesys paprastai skiriamas madingiems plytelių raštams ar naujoviškai santechnikai, bet visa ko pagrindas – dailiai ir kokybiškai priklijuotos plytelės – kažkodėl pamirštamos. Juk niekas nepaneigs, kad patalpa dailiai atrodys tik tada, jeigu jos bus priklijuotos profesionaliai ir tvirtai, be akivaizdžių tarpų.

Senosios plytelės gali likti

Ką svarbiausia padaryti, norint suklijuoti plyteles? Nugruntuoti sieną, atlikti hidroizoliaciją, o tada galima klijuoti ir galiausiai užpildyti tarpus. Gruntuodami paruošiame paviršių – gruntas sumažina drėgmės įgeriamumą, pagerėja klijų ir pagrindo sukibimas, o tai labai svarbu kalbant apie kokybę ir patvarumą. Normaliai drėgmę sugeriančius paviršius (gipsinį tinką, kalkių ir cemento tinką, gipskartonio plokštes) patartina gruntuoti „Knauf Rotband Uni“ gruntu, birius paviršius (seną kalkių ir cemento tinką) – „Knauf Tiefengrund“.

Betoninių vandens nesugeriančių pagrindų gruntas „Knauf Betokontakt“ taip pat laidus garams ir orui, leidžia vykti natūraliems drėgmės apykaitos procesams, o raudona spalva padeda nesunkiai pastebėti, kurios vietos gerai padengtos, o kurios ne – taip išvengiama klaidų. Sukibimo emulsija (koncentratas, skiedžiamas su vandeniu) „Knauf Haftemulsion“ skirta drėgmės nesugeriantiems paviršiams, drėgmei atsparioms medžio drožlių plokštėms ir labai stipriai vandenį sugeriantiems pagrindams gruntuoti. Patogu ir tai, kad su „Knauf“ gruntu galima nugruntuoti senas plyteles ir ant jų klijuoti naujas, tad nereikės gaišti laiko ir skendėti dulkėse daužant senąsias ir atnaujinant vonios kambarį naujomis.

Užkirskime kelią drėgmei

Nusprendus įrengti vonios kambarį reikia numatyti, kur bus drėgnosios ir šlapiosios zonos. Daugelis painioja šias dvi sąvokas, todėl reikia žinoti, kad visa vonios patalpa yra laikoma drėgnąja zona, išskyrus tas vietas, kur drėgmė kaupiasi nuolat, – tai 50 cm aplink dušo kabiną, praustuvus, vonią, taip pat visas grindų plotas. Šios zonos vadinamos šlapiosiomis. Taigi šiomis vietomis reikia ypač pasirūpinti ir nepamiršti patikimos hidroizoliacijos.

Paruošta naudoti hidroizoliacinė medžiaga „Knauf Flächendicht“ skirta sandarinti, apsaugoti nuo korozijos, be to, neleidžia atsirasti pelėsiui, tinka ir drėgnoms, ir šlapioms patalpoms, puikiai sukimba su įvairiais pagrindais, jos itin mažos sąnaudos. Šią medžiagą ypač patogu naudoti ant gipskartonio plokščių.

Jeigu hidroizoliaciją reikia atlikti aplink vandens nubėgimo trapus ar ant betoninių pagrindų, rinkitės „Knauf Flex-Dicht“. Tai cementinis hidroizoliacinis mišinys, kurio sudėtyje yra plaušelių. Jis elastingai izoliuoja pagrindus prieš klijuojant keramines, natūralaus ar dirbtinio akmens plyteles, dangas. Be to, šią medžiagą patogu naudoti, kai įrengiamos šildomos grindys.

Klijuojame plyteles

Turbūt vienas atsakingiausių darbų įrengiant vonios kambarį – klijuoti plyteles. Klijų pasirinkimas labai platus, todėl svarbu pasirinkti tinkamiausius. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys klijų pasirinkimą, – ant kokio paviršiaus bus klijuojama ir kokia numatoma apdaila.

  • „Knauf Fliesenkleber“ – tai tradiciniai, stabiliems paviršiams skirti plytelių klijai, tinkami ir sienoms, ir grindims patalpų viduje.
  • „Knauf Bau und Fliesenkleber“ – pagerintos kokybės plytelių klijai, tinkami labiau apkrautiems stabiliems paviršiams, puikiai tinkami vandeniu šildomoms grindims, plytelėms ant gipskartonio ar akmens masės plytelėms klijuoti.
  • „Knauf Flexkleber“ ypač elastingi (S1 klasės), šalčiui, šilumai, vandeniui atsparūs plonasluoksniai plytelių klijai, skirti vidaus ir išorės darbams atlikti. Puikiai tinka šildomoms grindims, sienelėms, terasoms ir balkonams, tinka galintiems deformuotis pagrindams (medžio drožlių plokštėms ir pan.), žodžiu, visur, kur reikia elastingų, drėgmei ir temperatūros poveikiui atsparių klijų.
  • Jei vonią puošiate ypatingesnėmis apdailos medžiagomis, pavyzdžiui, marmuru, stiklo keramika, mozaika, patariama rinktis baltus plytelių klijus „Knauf Fliesenkleber weiss“.
  • Jei patalpa norite pradėti naudotis greičiau, patartina rinktis greitai stingstančius plytelių klijus „Knauf Schnellkleber“.
  • Nusprendėte vonios sienas atnaujinti nenudaužę senųjų plytelių? Rinkitės itin elastingus ir gerai sukimbančius keraminių ir akmens masės plytelių klijus „Knauf Superkleber“, tinkamus ir didelių matmenų plytelėms klijuoti.

Užpildome siūles

Labai svarbu dailiai užpildyti siūles, jei plyteles klijavote su tarpais. Renkantis siūlių užpildą būtina atsižvelgti ne tik į plytelių spalvą, bet ir į jų faktūrą bei paviršiaus ypatybes. Atsakingai ir tinkamai parinktas siūlių užpildas išryškins plytelių grožį ir užtikrins jų patvarumą. „Knauf“ įmonės plytelių siūlių užpildai tinka visų keraminių ir akmens masės plytelių siūlėms sandarinti, yra atsparūs pelėsiui ir grybeliui, mechaninei apkrovai, neleidžia įsi- skverbti purvui.

Drėgnose patalpose patartina naudoti elastingą, vande- niui nelaidų siūlių užpildą „Knauf Flexfuge“, skirtą 2–15 mm pločio siūlėms. Jei renkatės paprastą užpildą „Knauf Fugenbunt“, tinkamą 2–8 mm pločio siūlėms, į jį reikia įmaišyti pried „Fugen-Elast“ – jis padidins siūlių atsparumą drėgmei, temperatūros svyravimams ir pagerins užpildo elastingumą. Kampines siūles, jungtis prie santechnikos įrenginių ar plytelių sandūras su kito tipo medžiagomis rekomenduojama užpildyti sanitariniu silikonu „Knauf Sa- nitär-Silicon“. Jis labai atsparus atmosferos poveikiui, gerai išsilaiko ir sukimba su drėgmės nesugeriančiais paviršiais, atsparus pelėsiui ir grybeliui, ilgai būna elastingas, o spalvų paletė sutampa su „Knauf“ siūlių užpildų spalvomis.

Visad kaip naujos!

Kad plytelės ilgai išliktų dailios, „Knauf“ siūlo įvairių prie- žiūros priemonių, padėsiančių užtikrinti švarą ir kokybę. Net ir profesionaliausi meistrai klijuodami plyteles palieka nešvarumų, todėl valiklis „Knauf Zemetschleier-Entferner“puikiai pašalins plytelių klijų ir siūlių užpildo likučius, o vėliau – kalkių nuosėdas ar rūdis. Pelėsis – dažnas svečias vonioje, todėl svarbu jį ne tik nuvalyti, bet ir impregnuoti paviršių. „Knauf Schimmelver- nichter“ sudėtyje esančios balinamosios ir dezinfekuoja- mosios medžiagos ne tik pašalins mikroorganizmus, bet ir veiks juos profilaktiškai ir taip užkirs kelią pelėsiui plisti. „Knauf Fugen-Reiniger“ – plytelių siūlių šarminė dezinfekcinė priemonė, pašalinanti purvo, muilo, net riebalų ir kitus buitinius teršalus. Ši priemonė nuvalo ir pačias plyteles, todėl jos žvilgės lyg ką tik priklijuotos. Jei norite atnaujinti apleistas, nebeišvalomas siūles, tiks itin veiksminga ir paprasta naudoti priemonė „Knauf Fugenfrish“, skirta plytelių siūlėms atnaujinti. Tai teptuku ar kempinėle tepamas skystis – juo plytelių siūlės tarsi perdažomos iš naujo balta, šviesiai pilka („Manhattan“) arba sidabro pilkumo spalvomis. Atnaujintos siūlės tampa atsparesnės vandens poveikiui, mažiau dyla, jų neapninka grybelis ar bakterijos, nes „Knauf Fugenfrish“ sudėtyje yra antibakterinių preparatų. Šis siūlių gaiviklis tinka visoms cementinio glaisto ar skiedinio pripildytoms siūlėms tarp plytelių, koklių, stiklo blokų ar mozaikos fragmentų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt