Ekoklima

Plastikinių langų remontas

Plastikinių langų remontas

Plastikiniai langai, vieni populiariausių langų Lietuvoje. Žmonės klaidingai mano, kad turint tokius langus jų nereikia prižiūrėti. Langų meistas Darius Stasikėlis tikina, kad patiems rūpinantis langais mažiau reiks kviest specialistus.

Dauguma žmonių kreipiasi į specialistą net be reikalo, nes patys puikiausiai gali sutvarkyti kilusią nedidelę probemą. Tarkim, jei kliba rankena, tereikia pakelti ir pasukti plastikinį dangtelį, po kuriuo yra varžtai ir juos prisukti. Tokį darbą reikia atlikti du kartus per metus, o artėjant žiemai labiau prisukti, pavasarėjant atleisti. Jei vasarą varčią mažiau spausi prie rėmo, ilgiau tarnaus tarpinės, nes vasarą jos įkaista ir, būdamos pernelyg stipriai suspaustos, gali nebeatsistoti į savo poziciją“, – aiškino pašnekovas. Jis tikino, kad meistras dažniausiai kviečiamas tada, kai blogai atlikti montavimo darbai.  Dažniausiai tai ir būna pagrindinė priežastis kviečiant meistrą.

Meistras Darius Stasikėlis  papasakojo apie viską išsamiau , pradedant nuo montavimo klaidų iki galimų išvengti klaidų patiems.

Montavimo klaidos  kurias daro montuotojai

Langų efektyvumas didžiąja dalimi priklauso nuo to, kaip kvalifikuotai buvo atlikti lango montavimo darbai ir kokiomis medžiagomis buvo užsandarinamas tarpas tarp lango rėmo ir sienos.

Šiuo metu langų keitimas ar naujų langų montavimas nėra ypatingai sudėtingas statybos darbas. Per daugelį metų langų montuotojai įgijo patirties, perprato esminius tvirtinimo, sandarinimo ir apdailos principus. Tačiau klaidų montuojant langus nesumažėjo. Nors statybinės medžiagos sparčiai patobulėjo, tačiau dažniausiai koją pakiša žmogiškasis faktorius. Pagrindinės klaidos – neteisingas tvirtinimo elementų naudojimas, siūlių sandarinimas nenaudojant garo ir aplinkos vandens izoliacinių juostų, nemokšiškas besiplečiančių sandarinimo putų panaudojimas .Viena opiausių problemų, atsirandančių dėl kokybės montuojant langus, yra tai, kad šiuo metu nėra reglamentuoto langų montavimo proceso. Dažnai net kreivomis vinimis pritvirtintas langas tampa tokiu pat, kaip ir panaudojus pačias kokybiškiausias medžiagas.

Kitas problematiškas niuansas – darbų priežiūra ir kontrolė. Nors 2009 metais gruodžio mėnesį pakeistame Aplinkos ministro įsakyme dėl statybos techninio reglamento STR 2.05.20:2006 Langai ir išorinės įėjimo durys yra aprašyta sumontuotų langų charakteristikų atitikties nustatytiems reikalavimams tikrinimui metodika, tačiau nėra realiai veikiančio kontrolės mechanizmo. Taigi kartais kova dėl kokybės atrodo panaši į kovą su vėjo malūnais.

Dar labai svarbus niuansas – gyvenamųjų pastatų mikroklimato problemos

Teisingas langų ir durų montavimas turi labai didelę įtaką energijos taupymui. Šiuolaikinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos leidžia gerokai sumažinti šilumos nuotėkius iš pastatų.

Kai montuojant užtikrinama pastato jungčių izoliacija, tačiau patalpose − nepakankama ventiliacija ir oro kaita, bėgant laikui, atsiranda drėgmė, sutrinka montavimo putų šiluminės izoliacijos savybės. Dėl to sumažėja šiluminė varža lango rėmo ir sienos sujungime, atsiranda šilumos nuotėkis, padidėja drėgmė, aplink langus ir duris atsiranda pelėsių ar irimo požymių.

Problemos dėl netinkamai pasirinktų langų montavimo medžiagų arba užpildytų montažinių ertmių dažnai priveda prie labai nemalonių pasekmių

Klaidos montuojant langus

Kaip sakė meistras, montuojant langus padaromos kelios būdingiausios klaidos, kurias galima suskirstyti į labai aiškias kategorijas – lango išėmimas ir naujo tvirtinimas (taip pat ir matavimo darbai), putų naudojimas, neteisingas ar neatsakingas technologinių juostų naudojimas.

1. Prieš išimant seną lango rėmą, būtina pamatuoti pagamintą langą − ar jis atitinka matmenis. Pirmosios klaidos keičiant langus padaromos išėmus senus langus ir ruošiant angas naujiems langams montuoti. Nemažas dėmesys turėtų būti skiriamas paruošiant angokraščio paviršių. Būtina pašalinti atskilusias dalis, išsiurbti dulkes ir nugruntuoti paviršių.

2. Kita dažnai daroma klaida – į plyšius purškiama per daug montavimo putų, be to, purškiamas vienas jų sluoksnis. Dėl pernelyg storo sluoksnio tinke gali rastis įtrūkimų. Kuo didesnis yra montavimo putų paviršius, tuo daugiau drėgmės jos įgeria. Sumažinti putų plotą galima įterpiant polistireninio putplasčio plokštes.

3. Tinkuojant angokraščius iš išorės ir vidaus, apsaugoti putas nuo drėgmės, esančios patalpoje, tinko garo izoliacijos nepakanka. Vandens garai be kliūčių patenka į montažinį sujungimą (montavimo putas). Tinkuojant vidinį angokraštį, o iš išorės panaudojus silikoninį hermetiką, gaunamas vadinamasis šiltnamio efektas. Per tinką garai lengvai patenka į montavimo putas, tačiau per hermetiką nepasišalina. Drėgmė kaupiasi siūlėje, vėsta ir kondensuojasi.

Kaip galima išvengti klaidų patiems – dažniausiai užduodami klausimai

– Kuo sutepti tarpines? Ar dažnai tai reikia daryti?

Tarpines būtina sutepti du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Pavasarį, kad vasarą nuo karščio neprikeptų, o rudenį, kad neprišaltų. Tinkamiausias šiuo atveju – silikoninis tepalas, kurio paskirtis – sutepti automobilių durelių gumas, kad žiemą neprišaltų. Jis būna purškiamas arba tepamas.

– Kodėl lango rėme laikosi vanduo?

Kiekvienas lango rėmas turi drenažines angas. Jas reikia kartkartėmis išvalyti. Jei tai nedaroma, jos užsikemša. Būna, kad vanduo ima veržtis net ant palangių ar grindų (jei kalbame apie balkonų duris ar stiklo vitrinas). Drenažinės angos išvalomos labai paprastai: paėmus guminę kriaušę su slėgiu purškiamas vanduo. Iš lauko turi matytis, kaip vanduo tolygiai bėga iš gaubtelio. Jei labai užsikimšusi, skylutę galima išvalyti plona vielute.

– Kokį langą statyti? Su orlaide ar be jos?

Langai su orlaidėmis turi pranašumų, nes galima geriau išvėdinti patalpas. Jei kambariuose šilta ir drėgna, rasoja langų angokraščiai, kambarių kampai, gali atsirasti pelėsių. Gyvenantiesiems pirmuose aukštuose saugumo dėlei patarčiau langus rinktis tik su orlaidėmis. Netyčia palikus nesandariai uždarytą langą, labai lengvai gali įsilaužti vagys. Kitas niuansas – išvažiuojate atostogauti, tad butas lieka nevėdinamas. Orlaidės – puikius tokios problemos sprendimas.

– Ką daryti, jei žiemą orlaidė prišąla ir nebegalima jos uždaryti, o už lango 20 laipsnių šalčio?

Taip atsitinka tik tuo atveju, jei vakare buvo atlydys, o per naktį spustelėjo didesnis nei dešimties laipsnių šaltukas. Vadinasi, reikia sekti oro prog­nozes. Tačiau ir ši problema labai paprastai išsprendžiama. Reikia įjungti elektrinį plaukų džiovintuvą ir pašildyti orlaidės kampuose esantį dangtelio pakėlimo ir nuleidimo mechanizmą. Jokiu būdu nelaužkite jo per jėgą, nes sulūžusios detalės nebus galima pakeisti, mat tokio tipo orlaidės jau nebegaminamos. Dabar statomuose languose, jei jie su orlaidėmis, naudojama šepetėlių sistema, kurie mažiau prišąla, o orlaidės yra sandaresnės, mažiau praleidžia garsą, vėją ir šaltį.

– Nei iš šio, nei iš to įtrūko prieš metus įstatyto lango stiklas. Kodėl taip atsitiko?

Jei taip atsitiko, vadinasi, stikle buvo mikroįtrūkimas, susidarė tam tikros sąlygos, greičiausiai temperatūrų svyravimai, ir stiklas įtrūko. Pamatyti, ar stiklas turi mikroįtrūkimų – neįmanoma. Būna ir taip, kad stiklas įtrūksta, jei pusė jo, kylant saulei, apšviečiama, o kita pusė būna šešėlyje. Apie tai turėtų pamąstyti projektuotojai. Tokiu atveju iš lauko pusės turėtų būti grūdintas stiklas.

– Ar ilgaamžiai plastikiniai langai? Kada juos reikia keisti?

Tinkamai prižiūrimi plastikiniai langai gali būti naudojami labai ilgai, mat sugedusius mechanizmus galima pakeisti, o plastikas yra su stabilizatoriais, kurie apsaugo nuo skylinėjimų keičiantis oro temperatūrai.

Iš esmės nėra skirtumo. Pažiūrėkite, kokį plotą lange užima rėmas, o kokį stiklas. Taigi svarbu, koks stiklas. Aš patariu rinktis selektyvinį šilumai nelaidų stiklą. Kita vertus, jei norite, kad nuo lango sklistų kuo mažiau šalčio, samdykime patikimus, patyrusius ir sąžiningus montuotojus.

Langų rasojimas ? kaip jo išvengti?

Langų rasojimas – itin dažna problema, su kuria susiduria daugelis mūsų. Priežasčių, kodėl rasoja langai, yra ne viena: didelis drėgmės kiekis patalpose, prastas vėdinimas, nepakankama patalpų temperatūra

Efektyviausias būdas siekiant išvengti langų rasojimo – nuolatinis patalpų vėdinimas.

Dar viena priežastis – plati palangė dažnai užstoja radiatorius ir sklindanti šiluma aplenkia lango apačią, kuri santykinai yra šalčiausia lango vieta. Čia temperatūra nepasiekia rekomenduojamų reikalavimų, didėja drėgmės kiekis, atitinkamai rasoja langai.

Jei Jums reikia profesionalios konsultacijos , montavimo , permontavimo darbų taisant broką kreipkitės į mus www.languremontopaslaugos.lt

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu