PROJEKTAVIMAS
Keli sklypo savininkai. Kas statytojas?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, ar gali būti vienas statytojas sklype, kuriame yra keli savininkai, bei…
Kokiu atstumu nuo kaimyno tvoros galima statyti šiltnamį?
Žemės sklypo savininkai šiltnamiui įprastai parenka kiek atokesnę vietą. Pastačius šiltnamį sklypo kampe, prie pat tvoros, esančios ant sklypo ribos, dažniausiai net nesusimąstoma, ar toje…
Patarimai statytojams: kokie turi būti išlaikyti atstumai nuo sklypo ribos iki pastato, priklausomai nuo pastato aukščio
Asmenims, statantiems pastatus, paprastai yra žinoma, kad statinių išdėstymas greta esančių sklypų atžvilgiu net ir nuosavame sklype yra reglamentuotas teisės aktuose ir šių reikalavimų…
Kas žinotina norint padalyti žemės sklypą su dviem gyvenamaisiais statiniais į du atskirus sklypus? Ar pasikeitus žemės sklypo matmenims SLD panaikinamas?
Pasitaiko atvejų, kai žemės sklypą, kuriame pastatyti du gyvenamieji namai ir kuriems išduotas statybą leidžiantis dokumentas (SLD) vieno asmens vardu, norima padalyti į du atskirus žemės…
Ar pagalbinio ūkio paskirties pastate galima gyventi?
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, ar pagalbinio ūkio paskirties pastate galima gyventi? Statybos inspekcija primena, kad…
Ar administracinės paskirties pastatas yra viešasis pastatas?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia klausimo – ar administracinės paskirties pastatas yra viešasis pastatas?…
Sodininko pradžiamokslis: nuo sodo sklypo planavimo iki įrengimo
Kiekvienas asmuo, nusprendęs įsigyti sodo sklypą, išsikelia sau tikslą susikurti jaukią, funkcionalią aplinką, kad ji taptų erdve, kurioje smagu užsiimti ne tik sodininkyste, bet ir ilsėtis,…
Želdynų projektų vadovams naujų atestatų prireiks tik pasibaigus galioti seniesiems
Pastaruoju metu sulaukiame daug klausimų dėl želdynų projektų rengimo vadovų atestatų. Specialistai nerimauja, kad juos turi pasikeisti. Informuojame, kad iki 2021 m. lapkričio 1 d., kai…
Inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai (IGG) – ką apie juos reikia žinoti projektuojant pastatus?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad pagal statybos procesą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos…
Kokie yra leistini mažiausi atstumai iki statinių bendraturčių valdomame žemės sklype?
Žemės sklypą įsigiję ir jį nuosavybės teise valdantys bendraturčiai neretai mano galintys „savoje“ teritorijoje statyti ką ir kaip panorėję. Tačiau teisės aktai numato leistinų mažiausių…
Svarbi informacija statinio (dalies) ekspertizės rangovų dėmesiui
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) skelbia aktualią informaciją atestuotiems statybos dalyviams, besiruošiantiems nuo…
Statinio projekto sprendinių keitimas po statybą leidžiančio dokumento išdavimo
Pasitaiko atvejų, kai jau gavusiems statybos leidimą (SLD) ir pradėjusiems statybos darbus statytojams prireikia tikslinti sprendinius, kurie statinio projekte nebuvo…
Kur kreiptis dėl pavojų keliančių apleistų statinių ir nebaigtų statyti pastatų statybviečių?
Netruks atšilti orai ir apleisti ar nebaigti statyti statiniai vėl gali tapti susibūrimo vietomis, keliančiomis pavojų vaikams, paaugliams ar kitiems asmenims, vaikščiojantiems statybvietėse…
Ar metalinis garažas laikomas statiniu?
Nors sparčiai artėja metalinių garažų, Lietuvoje išpopuliarėjusių sovietmečiu, masyvų eros pabaiga, tačiau pavienių jų, stovinčių kiemuose ar kitose erdvėse, vis dar yra.…
Privalomi atstumai tarp daugiabučių gyvenamųjų namų: reglamentavimas, tikrinimo prievolė ir atsakomybė
Didžiuosiuose miestuose daugėjant naujų daugiabučių gyvenamųjų namų statybų, gyventojams kyla klausimų, ar ne per arti vienas kito dygsta pastatai? Pasitaiko atvejų, kai per priešais…
Kuo skiriasi statinio kapitalinis ir paprastasis remontai nuo statinio rekonstravimo ir kada reikalingas statybą leidžiantis dokumentas?
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, kaip atskirti, ar planuojamas remontas vadintinas paprastuoju ar kapitaliniu remontu? O gal…
Nepašalinus neteisėtos statybos padarinių – nemalonios pasekmės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad jos pateiktų privalomųjų nurodymų šalinti neteisėtos statybos…
Ką reikia žinoti prieš perkant sklypą?
Sklypo pirkimas sunkus procesas, ypač tiems, kurie to darbo neišmano. Jūsų žemės pirkimo tikslas visiškai nesvarbus: investicijos, komercinė plėtra, žemės ūkio gamyba, nuosavo namo statyba,…
Statotės namą? Pagrindinės klaidos, kodėl (ne)pavyks jo įteisinti
Naujai pastatyto ar rekonstruoto gyvenamojo namo registravimas reikalauja ne tik lėšų ir laiko, bet ir išmanymo, be kurio šis procesas gali tapti tikru galvos skausmu. Savo…
Šiuolaikinis pastatų projektavimas: pieštuką keičia skaitmeniniai standartai
Šiuolaikinės pastatų projektavimo technologijos išaugo iš balto lapo ir pieštuko amžiaus. Nauji architektūros projektai gali gimti tiesiog virtualioje realybėje. Specialų projektavimo įrankį…
Pradėti Vakarinio aplinkkelio III etapo statybų parengiamieji darbai – planuojama pabaiga 2016 metais
Vilniaus miesto savivaldybė, planuojanti po dviejų metų pabaigti visą Vakarinį aplinkkelį, nutiesiant paskutinę kelio atkarpą nuo Ozo iki Ukmergės gatvės, pradėjo šio projekto viešojo pirkimo…
Moduliniai namai-konteineriai virsta viešbučiais
Visame pasaulyje kasdien vis populiaresnis tampa modulinių pastatų pritaikymas laisvalaikio praleidimui bei gyvenimui. Suomių viešbučių tinklas SCANDIC sumanė naują projektą – įrengti…
Pastatų sandarumas
Pastato nesandarumo problema ypatingai išryškėja žiemos metu, kai per pastato plyšius pradeda skverbtis šaltas lauko oras. Savaime suprantama, jį reikia šildyti šildymo sistemai, ir būtent…
Geriausiu architektūros kūriniu išrinkta Vilniaus universiteto biblioteka Saulėtekyje
Ministras Valentinas Mazuronis įteikė Aplinkos ministerijos apdovanojimą už kūrybinius laimėjimus architektūros ir urbanistikos srityse per pastaruosius dvejus metus. Laurų vainikas atiteko…
Koreguojamas ypatingų statinių reglamentas
Reaguojant į nuogąstavimus dėl projektuojamų statinių projektinės kokybės, statybos proceso dalyvių pasirengimo ir esamų statinių priežiūros galimų trūkumų, aplinkos ministro Valentino…
Dažniausiai užduodami klausimai apie naująjį teritorijų planavimą
Nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas. Kaip ir buvo galima tikėtis, naujasis įstatymas sukėlė didelį šurmulį, nes į šią sritį įnešė daug naujovių.…
Grunto tyrimai Lietuvos statybos reikmėms
Dr. Saulius GADEIKIS, VU Gamtos mokslų fakultetas, Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos katedra, UAB „Geotestus“ Saulius GEGIECKAS, UAB „Kelprojektas“ Grunto tyrimai, arba žemės tyrimai…
Vanduo architektūroje
Vanduo, oras, šviesa (taip pat kvapas, akustika) yra sunkiai apčiuopiami elementai. Iššūkį juos įvaldyti priima ambicingi, eksperimentuoti mėgstantys specialistai. Šių elementų valdymas,…
Natūralių gamtos išteklių ir kokybiškos apdailos dialogas
Miestų augimas neatsiejamas nuo aukštybinių pastatų skaičiaus didėjimo. Įvairiuose žemės taškuose prasidėjęs urbanizacijos procesas tebevyksta iki šiol. Aukštybinių pastatų projektavimas šiuo…
„Veikmė“ jau projektuoja perteklinės energijos namus
UAB „Veikmė“ įmonių grupės architektai jau projektuoja ne tik pasyvius, bet ir perteklinės energijos namus. Pirmojo lietuviško pasyvaus namo autoriai ėmė projektuoti tokius namus, kurie…
Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai
Deinavosbaldai.lt – baldai internetu