Franke

Medinių langų atnaujinimas

Medinių langų atnaujinimas

Nuo drėgmės dažniausiai pūva minkštos medienos palangės, apatinė langų rėmų dalis, kur kaupiasi lietaus vanduo. Jei pažeidimai rimti, vienintelė išeitis – pakeisti rėmus. Jeigu laiku susiimsite, pažeidimus galėsite pašalinti ir patys, naudodami medienos atnaujinimo priemones. Atnaujinti sausai išpuvusią medieną geriau patikėti specialistui.

Drėgnas medienos puvinys. Pirmiausia ilgu smailiu įrankiu (pvz., yla) nustatykite, kokio gylio yra puvinys. Yla lengvai įsmigs į supuvusią medieną. Kalteliu gremžkite pažeistą medieną, kol pasieksite tvirtą pagrindą (tokiu būdu būsite tikras, kad pašalinote visą supuvusią dalį). Jei mediena vis dar drėgna, specialiu šildytuvu ją išdžiovinkite, tačiau prietaisą laikykite atokiau nuo stiklo, kad nesutrūkinėtų. Užtepkite medienos kietiklio (laikykitės gamintojo instrukcijų), leiskite išdžiūti. Jei reikia, užtepkite antrą sluoksnį. Į kai kurių kietiklių sudėtį įeina apsauginių dalių – įsprauskite jas į medieną.

Jei į medienos atnaujinimo rinkinį įeina apsauginės granulės, tvirtoje medienos dalyje išgręžkite skylutes. Skylučių gylis turi būti šiek tiek didesnis nei granulių aukštis, o jų skersmuo turi atitikti granulių skersmenį. Įsprauskite granules į skylutes – jos turi būti šiek tiek žemiau už paviršių. Užpildykite skylutes išoriniu užpildu taip, kad jo dalis išsikištų į paviršių.

Nesvarbu, ar naudojate apsaugines granules ar ne, sumaišykite dervinį medienos užpildą ir jo kietiklį; glaistytuvėliu paskirstykite jį pažeistoje vietoje taip, kad būtų šiek tiek iškilęs virš paviršiaus. Gali tekti dengti medieną dviem užpildo sluoksniais; kaskart sumaišykite mišinio po nedidelį kiekį ir leiskite išdžiūti pirmajam sluoksniui, prieš tepdami antrąjį. Kai užpildas išdžius, nušlifuokite jį tolygiai su paviršiumi.

Naujos durys: vietoj esamų durų galite įstatyti  naujas – aliuminio – duris, kurioms nereikia daug priežiūros ir kurios yra labai praktiškos. Aliuminio rėmas bus puikus elementas, suteikiantis tiek paradinėms, tiek užpakalinėms, tiek slankiosioms, tiek į vidinį kiemą vedančioms durims naujumo įspūdį.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt