Anza

FF-PIR tinkamiausia šilumos izoliacija pirtims

FF-PIR tinkamiausia šilumos izoliacija pirtims

Pirtyse šiluma padidėja momentiškai, todėl tinkamiausias pirties šiltinimo būdas – iš vidinės pusės. Apšiltinus sienas iš vidaus, krosnelė šildytų tik viduje esantį orą, o ne išorines pirties sienas. Pagrindinis reikalavimas keliamas pirties šilumos izoliacijai – ji turi būti atspari karščiui ir drėgmei. Šį reikalavimą atitinka nedidelio storio ir ypač geromis izoliacinėmis savybėmis (šilumos laidumo koeficientas λd=0,023 W/mK) pasižyminčios izoliacinės plokštės FF-PIR, kurios gali būti naudojamos praktiškai visur. Šių plokščių pagalba galima maksimaliai sumažinti konstrukcijos storį, neprarandant izoliacinių savybių.

FF-PIR šilumos laidumo koeficientas yra daug geresnis nei kitų izoliacinių medžiagų, todėl tai pačiai šiluminei varžai pasiekti pakaks mažesnio storio izoliacijos, taip sutaupant vidaus patalpų plotą. Pirtyse patariama naudoti FF-PIR SAUNA (30x60x1200 mm) arba FF-PIR 30 ALK (30x60x2400 mm) plokštes. Kitokių storių FF-PIR izoliacija taip pat tinkama naudoti pirtyse.

Pirtyje susidaro ypač didelis drėgmės kiekis, todėl izoliacinė medžiaga turi būti atspari vandens garams. Plokščių FF-PIR Sauna paviršius yra padengtas aliuminio folija, kuri yra ne tik garų barjeras, bet ir veikia kaip infraraudonuosius spindulius atspindintis paviršius. Priepirčio ir dušo patalpos taip pat turėtų būti izoliuotos drėgmei atspariomis medžiagomis. Tam puikiai tiks FF-PIR arba Finnfoam.

Gaisro atveju PIR izoliacija nepalaiko degimo, todėl sulėtėja ugnies plitimas ir sumažėja rizika dėl pakartotinio užsidegimo. FF-PIR darbinė temperatūra yra nuo -50 iki +120 ˚C, tačiau gali atlaikyti trumpalaikę +200 ˚C temperatūrą.

FF-PIR 30 SAUNA plokštėmis tinka apšiltinti tiek mūrines, tiek medines sienas. Šias plokštes nesunku apdirbti naudojant įprastus rankinius įrankius. Prieš montuojant plokštes reikėtų nuvalyti sienas ir grindis, kad neliktų dulkių. FF-PIR 30 SAUNA plokštės yra ir apsauga nuo pelėsio, kadangi sandarus FF-PIR izoliacijos sluoksnis neleidžia į sienas ir lubas prasiskverbti drėgmei. Sandarumui užtikrinti, jungtis reikia užpurkšti dandarinimo putomis ir užklijuoti.

Išmatavus ir nupjovus reikiamo ilgio pirmąją plokštę, ji glaudžiama prie sienos. FF-PIR plokštės pradedamos montuoti nuo kampo. Gulsčiuku patikrinama jos padėtis, jeigu reikia – plokštė palyginama. Prie sienos plokštes galima tvirtinti smeigėmis arba medsraigčiais. Viena plokštė įprastai tvirtinama keliomis smeigėmis.

Prieš montuojant antrąją plokštę, į pirmosios griovelį reikia įpurkšti sandarinimo putų. Prie pirmosios pridėjus antrąją plokštę, pastaroji taip pat pritvirtinama smeigėmis arba medsraigčiais.

Putų reikia pripurkšti ir į kampus.

Apačioje prie grindų, kur bus klijuojamos plytelės ir/arba tepama hidroizoliacija, jų įrengimo vietoje reikia nulupti aliuminio folijos sluoksnį. Ant tokio paviršiaus galima kloti plyteles, jei reikia, prieš tai paviršių galima padengti gruntu.

Nupjovus nereikalingą išdžiūvusių putų perteklių, kiekvienas sujungimas yra užklijuojamas lipnia aliuminio juosta.

Profiliai apdailai tvirtinami per FF-PIR SAUNA plokštes. Profilių lentelės turi būti bent 22 mm storio, kad tarp apšiltinimo sluoksnio ir apdailos būtų pakankamas oro tarpas. Ant šių profilių tvirtinamos apdailos lentelės.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt