Anza

Virtuvės baldai ir tinkamas erdvės išplanavimas

Virtuvės baldai ir tinkamas erdvės išplanavimas

Vargu ar kas bepamena laikus, kuomet užsukus pas gimines ar draugus jausdavaisi lyg namie – tokia pati sofa, spinta, spintelė… Mūsų epochoje tai atrodo beveik neįtikėtina – visose gyvenimo srityse karaliauja individualizmas, kuris neaplenkia netgi tokios buitiškos vietos kaip virtuvė. Žmonės, siekiantys susikurti jaukią maisto ruošimo bei šeimos pasisėdėjimų oazę, tampa vis reiklesni virtuvės įrangos bei baldų gamintojams. Į šio augančio individualybių būrio poreikius laiku įsiklausęs „Alanto” baldų fabrikas jau ne vienerius metus skina sėkmės vaisius.
Patirtis rodo, kad dauguma žmonių vienais virtuvės baldais naudojasi maždaug 15-20 metų. Ši namų patalpa daugeliui yra jų kasdieninio gyvenimo centras, kuriame praleidžiama didžioji dalis laiko. Ar žinote, kad prie virtuvės darbastalio kasdien prieinate apie 30 kartų. Stalčiai bei spintelės per dieną atidaromos ir uždaromos 80 kartų, kiekvieną dieną virtuvėje atliekama daugiau nei 50 įvairių veiksmų (pjaustoma, gaminama, tepama duona ir t.t.). Dėl to virtuvėje turi būti gera, jauku ir, svarbiausia – patogu, pataria Alanto baldų fabriko gen. Direktorius Juozas Kniukšta.
Prieš susitikdami su baldų gamintojais mintyse jau esate susiplanavę savo svajonių virtuvę. Tačiau nepamirškite keletą svarbių aspektų. Prieš užsisakydami virtuvės baldus, suplanuokite būsimos virtuvės darbo zonas. O jos yra penkios – skirstomos pagal tai, kur kokie daiktai bus laikomi bei kur kokie darbai atliekami.

Pirmoji – maisto produktų. Šioje zonoje laikomi dažnai ir greitai suvartojami bei reguliariai atnaujinami maisto produktai: miltai, kruopos, duona, konservuotas ir šaldytas maistas ir t.t. Čia montuojami šaldytuvas ar šaldiklis. Maisto produktų laikymo vietų išdėstymą reikia suplanuoti labai atidžiai, kad vėliau produktams nepritrūktų vietos.

Antroji – indų zona. Čia laikomi virtuvėje naudojami indai; lėkštės, dubenėliai, stiklinės ir pan. Patogiausia laikyti indus ne įprastose pakabinamose spintelėse, o ištraukiamuose stalčiuose po darbastaliu. Beje, indų zoną reikėtų rengti kuo arčiau valymo zonos.

Trečioji – valymo zona. Tai šiukšliadėžių, valymo priemonių, šiukšlių maišų ir kitų panašių daiktų zona. „Šlapiosios” zonos centre esančios kriauklė ir indaplovė turi būti šalia viena kitos. Labai dažnai nepakankamai išnaudojama erdvė po kriaukle. Tai padaryti galima pasitelkus ištraukiamus stalčius, į kuriuos būtų galima sudėti ne tik šiukšlių dėžę, bet ir kitus smulkius daiktus.

Kertvirtoji – maisto ruošimo įrankių zona. Čia laikomi maisto gaminimui būtini įrankiai bei indai: dideli dubenys, pjaustymo lentos, svarstyklės, prieskoniai, smulkūs priertaisai (virtuvės kombainas, smulkintuvas) ir kt.. Tai darbingiausia vieta, jai reikia skirti daugiausia erdvės. Darbastalio plotas turi būti pakankamas, kad galėtume patogiai ruošti maistą. Tarp kriauklės ir kaitlentės turėtų būti ne mažiau kaip 90 cm atstumas.

Penktoji – gaminimo zona. Tai virtuvės širdis. Ją sudaro kaitlentė, orkaitė, mikrobangų krosnelė bei garų surinktuvas.Šioje zonoje laikomi tiesiogiai gaminimui būtini daiktai: puodai, keptuvės, kepimo skardos ir kt. Dažniausiai naudojami įrankiai bei indai turi būti šalia kaitlentės ir lengvai pasiekiami. Siūlome nepatogias lentynas spintelėse po darbastaliu pakeisti pilnai ištraukiamais stalčiais.

Audejo baldu centras

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu