Anza

Tebūnie šviesa… iš „NanoLight“ lemputės

Tebūnie šviesa… iš „NanoLight“ lemputės

Galbūt kai kas pasakytų: kaip negalima iš naujo išrasti dviračio, taip negalima dar kartą išrasti ir lemputės. Ar tikrai? Trys Toronto universiteto absolventai papurtytų galvą: jie teigia išradę naujo tipo lemputę, kurią pavadino „NanoLight“. Ji esą suvartoja tik 12 W elektros energijos, o šviesos duoda tiek, kiek ir kaitrinė 100 W lemputė.

Savo išore „NanoLight“ lemputė tikrai unikali – pažiūrėjęs į ją, galėtum pamanyti, kad tai abstrakčiojo meno kūrinys. Iš tikrųjų dalis tiesos tame yra: lemputės kūrėjai ketina siūlyti savo potencialiems klientams patiems pasirinkti, kokio dizaino lemputės jie norėtų. Kai kurie „NanoLight“ projektui skirtame puslapyje pateikti dizaino pavyzdžiai yra gana stilingi – vieną iš tokių lempučių būtų ne gėda (be ironijos) padovanoti ir artimam žmogui ar draugui.Lemputės kūrimas prasidėjo kaip „kickstarter“ projektas. Kūrėjai iš pradžių norėjo surinkti bent 20000 dolerių, bet jų idėją palaikančiųjų buvo tiek daug, kad jiems jau pavyko surinkti net 227000 dolerių. Rėmėjų skaičius irgi įspūdingas – daugiau nei 4700, bet jis dar gali padidėti, nes iki lėšų rinkimo galutinio termino dar liko kelios dienos.

Unikaliosios lemputės kūrėjų siekiai – pakeisti pasaulį tikrąja šių žodžių prasme. „Kiekvienas mūsų darbo aspektas susijęs su energijos taupymu, siekiais, kad gamybos procese išskiriamas CO2 kiekis būtų kiek galima mažesnis, o pati produkcija – išskirtinai ekologiška. Projekto tikslas, iš esmės, yra sukurti didelio naudingumo koeficiento LED technologijomis paremtą apšvietimo prietaisą – inovatyvų ir ekonomišką, – leisiantį mūsų planetai turėti šviesesnę ateitį“, sakoma kompanijos sau keliamos misijos aprašyme.

Skirtingai nei paprastos energiją taupančios lemputės, kurios maksimalų skaistį pasiekia per tam tikrą laiką, „NanoLight“ lemputė šviečia maksimaliu ryškumu vos įjungta.

Ekspertai teigia, kad ir pagal kainą naujoji lemputė yra daug pranašesnė už kito tipo lemputes, nes viena tokia lemputė atstoja 30 kaitrinių lempučių arba 4 energiją taupančiąsias lemputes.

Naudodama vos 12 W elektros energijos, „NanoLight“ lemputė skleidžia 1600 lm (liumenų) šviesą. Tokį pat šviesos srautą sukuria kaitrinė 100 W lemputė.

Iš skirtingo tipo lempučių efektyvumo palyginimo diagramos matome, kad naujoji lemputė gerokai lenkia savo artimiausias pagal technologiją konkurentes.

„Nanolight“ lemputės sumanytojas yra mokslininkas ir inžinierius Tomas Rodingeris, kuris daugelį metų kūrė su saulės energetika susijusius produktus. Jo partneriai šiame projekte yra produkto kūrėjas Gimmy‘is Chu ir Christianas Yanas, kuris šiuo metu dirba Kinijoje veikiančios gamyklos direktoriumi.

Kompanija planuoja lempučių gamybą pradėti šių metų liepos mėnesį. Pirmiesiems projekto rėmėjams „Nanolight“ lemputės kainuos po 45 dolerius.

Jung

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu