Anza

Ekologiška sienų danga kūrybingiems šeimininkams

Ekologiška sienų danga kūrybingiems šeimininkams

Sakoma, kad tradiciniai sienų dekoravimo būdai šiandien išgyvena Renesansą, tačiau šiuo metu rinkoje galima rasti gerokai įdomesnių ir labiau pritaikomų sprendimų nei, pripažinkime, jau gerokai pabodę įprasti tapetai ar sienų dažai. Vienas tokių Lietuvoje vis dar laikomas naujove – vadinamieji skystieji tapetai.

Ši idėja neatsirado iš niekur, ji buvo pasiskolinta iš anksčiau itin pamėgto tradicinio japoniško sienų dekoravimo šilku, bambukais bei kitomis natūraliomis medžiagomis. Šiuolaikinės tokio sienų dekoro variacijos, išlaikiusios visas pagrindines taisykles, Vakarų Europoje – itin populiari sienų danga jau kelis dešimtmečius. Nors mūsų šalyje ši medžiaga taip pat pasirodė jau prieš 17 metų, tačiau ilgai buvo laikoma elitiniu gaminiu. Šiandien – tai visiems prieinamas sienų dekoravimo būdas, atskleidžiantis itin dideles estetinių bei praktinių sprendimų galimybes. Skystieji tapetai „Poldecor“ – vienas ekologiškiausių sienų dekoro būdų. Jų sudėtis visiškai natūrali, todėl ši bendrovė yra viena iš vos kelių pasaulyje skystųjų tapetų gamintojų, kuriems suteiktas visiškai ekologiško produkto sertifikatas. Kitaip nei dauguma kitų gamintojų, „Poldecor“ gamindama skystuosius tapetus nenaudoja celiuliozės, todėl medžiagos išeiga atitinka nurodytą ant pakuotės. Be daugybės spalvinių bei kitų estetinių skystųjų tapetų pranašumų, reikėtų paminėti ir tai, kad jais galima idealiai užmaskuoti sienų nelygumus, įtrūkimus, be to, tepant tapetus, net ir nusprendus padaryti ilgą kelių dienų pertrauką, neliks jokių sujungimo žymių.

Kaimynės Lenkijos gamintojų „Poldecor“ produkciją Lietuvoje ir Latvijoje pristatančios UAB „Tapus“ vadovo Romualdo Baladinsko teigimu, spalvų ir jų variacijų pasirinkimas – itin didelis. Bedrovės specialistai gali pasiūlyti daugiau nei 300 atspalvių (paletė vis papildoma), be to, visada yra galimybė atspalvius maišyti pagal kiekvieno užsakovo poreikius. Tas pat galioja ir kitiems komponentams – medvilnei, šilkui, susmulkintam popieriui, įvairiems mineralams ir bambukams. Užsakovui tereikia atvykti su savo spalvų palete ir bedrovės specialistai pagal užsakovo keliamus reikalavimus parinks tinkamą spalvą ir pakeis kitus skystųjų tapetų komponentus. Tačiau visada reikia nepamiršti vienos smulkmenos – jei norite, kad jūsų sienos būtų tokios pačios spalvos, kokią išsirinkote iš paletės, patartina naudoti baltos spalvos gruntą. Skystuosius tapetus galima naudoti ir šviestuvų ar kitų dekoro elementų gamybai. Be to, ši medžiaga išsiskiria šilumos izoliacinėmis ypatybėmis, yra laidi orui, atspari drėgmei, neįsielektrina ir netraukia dulkių. Dar vienas svarbus tokios sienų dangos pranašumas – garsą izoliuojančios ypatybės, todėl pasirinkus skystuosius tapetus jūsų aplinka bus ne tik estetiškai patraukli, bet ir itinpraktiška, ypač jei turite triukšmingus kaimynus.

Dažnai baiminamasi, kad neįgudusiam žmogui sunku padengti sienas šia medžiaga, tačiau iš tikrųjų šia prasme skystieji tapetai – viena patraukliausių šiuo metu rinkoje siūlomų sienų dekoravimo medžiagų. Juos galima dengti patiems, neturint jokių specifinių žinių, be specialistų pagalbos. Be to, gamintojai nestovi vietoje ir nuolat ieško būdų, kaip medžiagą paversti dar parankesne užsakovui. Beje, jeigu vis dėlto prireikia pasitarti su specialistais, visada galima nemokamai pasikonsultuoti telefonu su UAB „Tapus“ darbuotojais. Skystiesiems tapetams glaistymas nereikalingas, užtenka paviršius padengti dviem grunto sluoksniais ir leisti jam išdžiūti. Grunto galima įsigyti bet kurioje statybinių medžiagų parduotuvėje, tačiau kokį gruntą naudoti, geriau pasitarti su skystaisiais tapetais prekiaujančiomis įmonėmis. Į gruntą visada rekomenduojama įmaišyti kvarcinio smėlio, kad palengvinti skystųjų tapetu užtepimą ant paviršiaus. Jei namas senas, geriau naudoti alkidinį gruntą, naujos statybos namuose – vandens pagrindo gruntą. Išdžiuvus gruntui, lieka tik užtepti medžiagą. Paprastai užtenka medžiagą sumaišyti su vandeniu ir kieta plastikine mentele lengvai užtepti tapetų masę ant sienos ar lubų. Tokiu atveju daugiau neprireikia jokių įrankių. Tapetų masė ant sienos lengvais rankos judesiais išlyginama mentele. Skystuosius tapetus galima užpurkšti ir specialiu kompresoriumi.

Darbų procesas visiškai švarus – juk vandeniu nieko nesutepsi. Skystieji tapetai skiriasi nuo tradicinių sienų dangų ir tuo, kad netyčia pažeidus tokią sienos dangą, ją paprasta užtaisyti – pažeidus įprastus tapetus, juos tektų tapetuoti iš naujo, pažeidus nudažytas sienas – iš naujo dažyti, o sugadinus skystuosius tapetus, užtenka pažeistoje vietoje užpurkšti vandens ir pataisyti mentele. Išdžiuvus neliks nė žymės. Toks neįprastas sienų dekoras džiugins ne mažiau kaip 10 metų, o remonto sąnaudos – minimalios.

Jung

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu