Ekoklima

Dušo kabinos

dušo kabinos vonioje

Dušo kabinos vonios kambaryje darosi vis populiaresnės. Žmonės vis dažniau renkasi gaivinančią dušo srovę nei maudynes vonioje. Be to, prausiantis po dušu, sunaudojama 5–7 kartus mažiau vandens. Maudantis dušo kabinose galima mėgautis masažuojančiomis vandens srovėmis. Jos taip pat praverčia gyvenantiems mažose patalpose, nes yra patogios ir neužima daug vietos. Paprasčiausia plastikinė dušo kabina kainuoja 500 litų, pigiausia stiklinė dušo kabina – apie 700 litų, brangiausia – daugiau kaip 17 000 litų. Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos renkamasi kabiną yra šie: ji turi būti patogi, erdvi bei išoriškai graži. Tačiau siūlome atkreipti dėmesį ir į kitus labai svarbius požymius.

Dušo kabinų padėklai

Dušo kabinos nederėtų vertinti pagal grožį ar individualumą. Visi jos privalumai atsiskleidžia maudantis. Taigi labai svarbu yra dušo kabinos dydis ir forma, o tai priklauso nuo išsirinkto padėklo formos. Galima rinktis kvadratinius, stačiakampius, pusapvalius, penkiakampius. Dušo kabinų padėklai kainuoja 350–500 litų. Pasirinkimas yra didelis, tačiau jis priklauso nuo vonios kambario dydžio. Norint sutaupyti vietos, dušo kabina statoma kampe, tuomet patartina rinktis pusapvalę arba penkiakampę.

Galima įsigyti ir gilesnį, iki 30–40 centimetrų aukščio padėklą, į kurį galima prileisti vandens. Galima rinktis padėklą su sėdyne, tuomet prausdamiesi galėsite atsisėsti ir pailsėti. Taip pat gamintojai siūlo praktišką kėdutę, kuri užima nedaug vietos, yra lengva, praktiška, stabili ir išvaizdi.

Dušo padėklams rekomenduojamas specialus sifonas, kuris leidžia sustabdyti vandens tekėjimą iš dušo padėklo ir prileisti į jį vandens iki pageidaujamo lygio. Jei dušo kabina statoma ne ant padėklo, o ant plytelių, patartina dėti trapą. Trapas – specialios grotelės su hidrauliniu uždoriu, kurios nepraleidžia nemalonaus kvapo iš kanalizacijos vamzdyno. Tokios grotelės turi vožtuvus, kurie automatiškai užsidaro, kai nebeteka vanduo. Įrengiant dušo kabiną su trapu, būtina hidroizoliacija. Rekomenduojama hidroizoliuoti 20–30 centimetrų plotą už dušo ploto ribų.

Kad malonaus prausimosi po dušu nedrumstų į padėklą triukšmingai bėgantis vanduo, patartina pastarąjį apipurkšti poliuretano putomis. Taip sumažinamas garsas, o padėklas tampa šiltesnis.

Dušo durys ir sienos

Dušo kabina gali būti sudaryta iš kelių nejudančių elementų ir slankiojančių durelių. Galimas vienpusis arba dvipusis dušo kabinos atidarymas. Dar siūloma rinktis dušo kabinas su stiklo durelėmis, kurios montuojamos prie sienos su sudurtiniu arba ištisiniu profiliu. Stiklines duris sudaro vienas ar du nejudantys elementai ir durelės. Varstomi elementai gali atsidaryti į išorę ir į vidų. Dušo durys naudojamos pirmiausia tais atvejais, kai būtina užtikrinti įėjimą į dušo kabiną, sudarytą iš trijų sienų, ar įėjimą į kampinę dušo kabiną nuo sienos pusės. Dėl nelygiai suklotų plytelių ar kitų netikslumų, neretai standartinių dydžių durys netinka. Tačiau gamintojai siūlo rinktis reguliuojamuosius profilius, kurie gali būti platinami ar siaurinami.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į dušo kabinos stiklą. Geriausios yra tos durelės, kurios nevytuoja, o lieka vietoje. Minimalus stiklo storis – 4 mm, tačiau gaminamas ir 6 arba 9 mm. Daugelyje šiuolaikinių dušo kabinų skaidriajai daliai naudojamas polistireninis įvairių faktūrų plastikas. Jis sukelia stiklu bėgančio lietaus arba išbarstytų perlų įspūdį. Apytiksliai tokios kabinos kainuoja 890–1 000 litų. Dušo kabinų rėmai gaminami ir iš grūdinto saugaus stiklo. Jis gali būti skaidrus, apelsino žievelės imitacijos, truputėlį tamsintas ir dryžuotas. Kaina, suprantama, kiek didesnė: 1 000–1 900 litų. Taigi galima rinktis įvairių formų, funkcijų ir raštų dušo kabinų sienas ir dureles. Tačiau ypatingą dėmesį patartina atkreipti į stiklo struktūrą. Jau yra sukurtas skydas nuo kalkių ir apnašų.

Bet kokiame vandenyje, išskyrus lietaus ar distiliuotą, visada yra ištirpusių medžiagų, tai yra druskų. Druskų ir mineralų apnašos sunkiai šalinamos veikliaisiais chemikalais. Paprasto lakšto stiklo paviršius, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo lygus, iš tiesų yra akytas ir raukšlėtas. Todėl stiklo paviršiuje lengvai kaupiasi nešvarumai. Stiklo priešas yra ir vanduo. Jis turi korozinį poveikį. Kai vandenyje yra geležies, mangano ar silicio druskų, ant stiklo atsiranda nuosėdų. Šios nuosėdos chemiškai reaguoja su stiklu ir po kurio laiko jį nudažo, suteikdamos nemalonų akiai išorinį atspalvį. Šiuo metu dušo kabinų gamintojai siūlo stiklą, kuris yra padengtas specialiu sluoksniu, atstumiančiu vandenį. Tai chemiškai rišlus sluoksnis, sudarantis hidrofobinę plėvelę. Ji neleidžia vandens lašams užsilaikyti ant stiklo, todėl nesikaupia apnašos. Be to, dėl šiuo skydu apsaugoto skydo, gaminio kaina nekyla.

Nestandartinės dušo kabinos

Dušo kabinos su keturiomis sienomis yra vadinamos dušo boksais. Tai aktualu tokiose vietose, kur sienų neįmanoma išklijuoti plytelėmis, kur dėl patalpų sąlygų negalima montuoti stacionarios ir gerai izoliuotos dušo kabinos. Šie dušo boksai nereikalauja specialios apdailos. Tai bene ekonomiškiausias variantas, be to, jiems įrengti pakanka minimalių statybinių žinių (t. y. prijungti karštą ir šaltą vandenį bei kanalizaciją). Dušo boksai kainuoja 2 650–2 900 litų.

Dušo kabinos įrengimas nišoje (t. y. tarp trijų plytelėmis išklijuotų sienų) – vienas dažniausiai pasitaikančių variantų. Nebūtina, kad visos dušo kabinos durys idealiai tiktų jūsų nišai. Gamintojai vykdo individualius užsakymus, taip pat gamina universalias dušo duris ir rėmus.

Labiausiai paplitęs nestandartinis gaminys – nuožulni dušo kabina, visų pirma skirta palėpėms. Tai taip pat įgyvendinamas sumanymas. Dušo kabinų dizaineriai yra sukūrę, o gamintojai pateikę rinkai nuožulnias, žemas dušo kabinas, kurias galima pritaikyti netradicinio planavimo patalpoje.

Rekomenduojama rinktis techniškai kokybišką, išbaigto dizaino, profesionalumą bei kokybę vertinančios firmos produkciją. Gaminiai turi būti reguliariai testuojami, jie turi atitikti visus nustatytus Europos ir tarptautinius standartus. Dušo kabinų stiklai turi atitikti griežtus reikalavimus ir garantuoti saugų naudojimąsi dušu.

Dušo kabina tampa patogi ir patraukli, kai patenkina visus žmogaus poreikius, todėl nereikėtų pamiršti įvairių priedų bei aksesuarų. Jau minėta, kad dušo kabinoje galima ilsėtis ant mažos elegantiškos kėdutės. Dar vienas privalumas – universali, siaura ar plati lentinėlė dušo kabinos viduje.

Dušo kabinos pasižymi universalumu ir praktiškumu, tačiau renkantis ją savo vonios kambariui būtina prisiminti daug aktualių smulkmenų.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu