Rockwool

Darbo kampeliui erdvės trūkumas – ne kliūtis

darbo erdvės kūrimas

Ne visada darbo rūpesčiai išnyksta vos užvėrus įstaigos duris – kartais tenka paplušėti ir namuose. Žinoma, sunku prisiversti vakare atsisėsti prie darbo stalo. Juolab kai tenka ieškotis vietos, kad niekas netrukdytų ar popierių krūva neužkliūtų aplinkiniams.

Atkovota erdvė

Laimingas tas, kuris turi savo kabinetą. Tačiau dėl erdvės stokos gyvenamojoje vietoje ne kiekvienas gali sau leisti tokią prabangą. Tuomet darbo kampelį tenka įkurti virtuvėje, miegamajame arba svetainėje – viename iš bendrų kambarių. Jei prieškambaris erdvus, rašomąjį ar kompiuterio stalą galima pastatyti ir ten.

Vienas iš variantų, kaip naudingai panaudoti tuščią erdvę namuose – po laiptais įrengti mažą kabinetą. Be to, kelias laiptų pakopas galima pratęsti ir jas panaudoti kaip lentynas knygoms ar dokumentams sudėti. Dirbant atsiriboti nuo namiškių padeda širma, pertvara ar spinta. Ką pasirinkti – priklauso nuo kambario dydžio ir to, kiek vietos užima darbo kampelis. Jei namuose nėra mažų vaikų ir dirbti niekas netrukdo, tokių pertvarų gali ir nebūti.

Jei darbo kampelis įrengiamas prie lango, vertėtų atsižvelgti, kurioje – šiaurės ar pietų, pusėje jis yra. Pirmu atveju rekomenduojama atsisakyti žaliuzių, o jei langas žvelgia į pietus – šviesos patekimą reikėtų slopinti: jei kambario temperatūra pakils aukščiau kaip 26 laipsniai, produktyviai dirbti jame bus sunku.

Kambarį atstoja ir spinta

Sakoma, kad mintis virtuvėje įkurti mažą darbo kabinetą pirmiems į galvą šovė praktiškiems vokiečiams. Iš tiesų kam valgomąjį stalą laikyti tuščią, jei niekas nevalgo? Ši idėja gera, kai nėra vaikų, nes jie mėgsta varstyti šaldytuvą, arba kai kuris nors iš šeimos narių nėra užsikrėtęs pomėgiu šeimininkauti. Virš stalo galima pritaisyti knygų lentynėles, kai kurios iš jų gali turėti slankiąsias dureles – taip paslėpsite dokumentus, kurie, sudėti šalia prieskonių, gali atrodyti keistai.

Miegamajame, jeigu jis nėra labai mažas, galima pastatyti nedidelį rašomąjį stalą arba darbo kampelį įrengti prie lango. Plačios ir miegamojo, ir svetainės palangės irgi gali atstoti darbo stalą. Šone galima prikalti lentyną būtiniausioms knygoms ir dokumentams.

Kai svetainėje nėra daug vietos, darbo kampelis įrengiamas sekcijoje: durelės atidaromos horizontaliai – tai rašomasis stalas. Dar viena idėja – kabinetas spintoje. Žinoma, tokia spinta turi būti pagaminta specialiai. Pasirenkamas tokio dydžio rašomasis ar kompiuterio stalas su ratukais, kad tilptų į spintą. Jos sienoje įrengiamos lentynos, ant vidinių durų – mažos lentynėlės.

Patogi ir jauki vieta

Rašomasis stalas – pagrindinis darbo kambario baldas. Jeigu gyvenamojoje patalpoje vietos nedaug, patartina įsigyti sekreterą. Tai knygų spinta ir atlenkiamas arba ištraukiamas rašomasis stalas. Šis baldas dabar gaminamas su ratukais. Tai labai patogu, nes jį galima perstumti į norimą vietą. Prie rašomojo stalo turi stovėti patogi šeimininko ūgiui pritaikyta kėdė. Darbo vieta turi būti tinkamai apšviesta. Tam užteks vertikaliai ir horizontaliai reguliuojamos, o jei kambarys tamsus – dieninės stalo lempos.

Smulkūs daiktai – ranka pasiekiami, o informacija – prieš akis – štai tokie reikalavimai darbo vietai. Mažiems daiktams susidėti tiks pačių dekoruotos kartoninės dėžutės, galinčios atstoti stalčius, o įvairius priminimus, užduotis galima specialiais magnetukais prisegti prie lentos. Darbo vietą papuoš ir jaukumo suteiks įvairūs širdžiai mieli daiktai. Tai gali būti suvenyrai, nuotraukos. Jie išdėliojami ant lentynų. Mažame namų kabinete galima pakabinti diplomus, sertifikatus, apdovanojimus.

Jung

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu