Franke

Kokias grindis rinktis?

Kokias grindis rinktis?

Įsirengiant namus bene svarbiausias elementas – grindys .Todėl labai svarbu, jog Jūs pasirinktumėte teisingą variantą, atitinkantį Jūsų lūkesčius bei poreikius.Grindų pasirinkimo klausimais ir išsamesniu pristatymų  patars grindų dangos ekspertas  vadovas Tadas Litinskas.

Ekspetras teigia, prieš perkant grindų dangą atsižvelgti ir įvertinti  koks bus grindų naudojimo intensyvumas, aplinkos poveikis, spalvinis žaismas ir kiti svarbūs nuansai .Bet populiariausios grindys išlieka- laminuotas, parketelentės ir medžio masyvo.

Tad kokią grindų dangą pasirinkti, įsigijus būstą? Amžių patikrintą medį ar gana naują medžiagą – laminatą?

Laminatas

Šiuolaikinis laminatas turi mažai ką bendro su savo pirmtaku, jis daug atsparesnis, tad kartais jam parketas turi nusileisti. Medis bijo aukštos temperatūros, jis deformuojasi, tuo tarpu naujos kartos lamintas deformacijai taip greitai nepasiduoda.

Šiais laikais yra milžiniška laminato įvairovė, suteikianti visišką laisvę kuriant norimą interjero stilių. Svarbiausia – kokybiškas ir tinkamai patiestas laminatas. Nepamirškite, kad šykštus moka du kartus. Nusipirkę pigią medžiagą neturėsite jokių garantijų, kad vieną dieną grindys išsiskirs ar sudrėks.

Renkantis laminatą svarbu atsižvelgti ir į tai, kur jis bus klojamas. Miegamajam derėtų rinktis storesnes lentas, tuomet jos ne taip girgždės. Kai kurios kompanijos ant kitos laminato lentų pusės tiesia garsą izoliuojančias medžiagas. Garsą gerai slopina ir putotas polietilenas, tiesiamas po grindimis.

Virtuvei skirtas laminatas turėtų būti atsparus vandeniui, taigi ir brangesnis, antraip gali tekti greitai grindis keisti.

Dar vienas pigaus produkto pavojus: parsivežus namo gali pasirodyti, kad visos lentos yra identiško rašto ir jas suklojus danga dėl dažnai pasikartojančio ornamento bus panaši į linoleumą.
Kokybiškas lamintas, specialistų teigimu, dekorui suteikia visišką laisvę.

Kaina tokių grindų yra žemesnė negu natūralių, o išvaizda tiksliai atkartoja gamtinių medžiagų piešinį, spalvą, struktūrą. Be to, laminuotos grindys išsiskiria aukštu atsparumu dėvėjimuisi ir patvarumu daugelio buityje naudojamų chemikalų poveikiu. Skirtingai nuo medinio parketo, laminuotas sluoksnis nereikalauja grandymo, šlifavimo ir dengimo laku. Laminatas neišdega saulėje, o įvairios dėmės šalinamos acetono pagalba. Laminatas ypač ekologiškas, nes nėra kenksmingų žmogaus organizmui emisijos medžiagų. Todėl žmonės su alergiškais susirgimais jaučiasi komfortiškai patalpose su laminuota danga.

Medžio parketas

Parketas yra natūrali, ekologiška, ilgaamžė grindų danga, turinti savo gerbėjų būrį. Dažniausiai gaminamas iš lapuočių, ne šių mediena yra kietesnė. Lietuvoje labiausiai paplitęs yra vienetinis ąžuolo ir uosio parketas.

Jeigu norite solidaus interjero, rinkitės ąžuolinį parketą, jeigu vertinate žaismingumą ir jaukumą, tai suteiks uosis.

Klevo mediena, kartais vadinama „mediniu dramblio kaulu“, yra viena iš šviesiausių. Klevo medienos tankumas yra labai įvairus. Pats didžiausias – kanadietiško klevo. Klevas dažnai pasirenkamas kuriant modernius interjerus, nes suteikia lengvumo ir erdvės

Grindys iš skroblo medienos yra tirpstančio sniego spalvos, papuoštos plonytėmis smėlio spalvos gijomis. Iš kriaušės, vyšnios ar alksnio medienos pagamintos grindys bus rausvos ir maloniai švytės net ir po daugelio metų, kai spalva nuo laiko patamsės.

Parketo kokybė ir išvaizda priklauso nuo lentelių (parketlenčių) rašto bei matmenų. Geriau naudoti storesnes parketlentes, nes jas bus galima daugiau kartų šlifuoti. Lentelės storis gali būti įvairus – nuo 10 iki 22 mm.. Šlifuojamasis vienetinio parketo lentelės sluoksnio storis yra 5–10 mm, o parketlenčių – 3,5–4 mm. Didelėse patalpose rekomenduojama naudoti dideles parketlentes, tuomet bus mažiau sudūrimų.

Jeigu grindims išsirinkote pušį ar eglę, atminkite, kad tai minkšta mediena, bijanti mechaninių pažeidimų, tad neklokite jų koridoriuje ir virtuvėje. Šios grindys puikiai tiks miegamojo ir vaikų kambario grindims.

Šviesios grindys yra universalesnės nei tamsios: tai tinkamas fonas ir šviesiems, ir tamsiems, taip pat ir ryškiai spalvotiems.

Reikia nepamiršti , kad  parketas yra jautri įbrėžimams medžiaga, per jį nerekomenduojama vaikščioti smailais kulniukais bei leisti šėlti aštrianagiams naminiams gyvūnams. Pažeistą parketo paviršių tenka šlifuoti, o tada pašalinamas sluoksnis medžio. Procesas nėra itin malonus, nes sukelia kalnus dulkių, tad iš patalpos turi būti išnešti visi baldai ir daiktai.

Medinės parketlentės suteiks šiltumo bei jaukumo jausmą Jūsų namams. Tuo tarpu laminatas turi pasikartojančią medienos faktūrą, nėra taip malonu ant jo vaikščioti..

Masyvo lentos

Tai sveikos, neklijuotos lentos iš medžio masyvo. Nuo ankstesnių jos skiriasi medienos džiovinimo kokybe ir tuo, kad dabar jos dažniausiai gaminamos iš brangių medžių. Be to, šiuolaikinės grindų lentos iš šonų turi išdrožas ir keteras, leidžiančias gerai suglausti puses. Kitaip sakant, šiandieninės grindų lentos – tai tos pačios medinės grindys, tik sukurtos taikant naują technologiją.

Lyginant su dirbtinėmis dangomis, ši turi ne vieną privalumą. Mediena yra puikus šilumos izoliatorius, yra lengva, patvari ir lanksti. Kadangi ji yra tanki, gali išlaikyti metalinius tvirtinimus. Aišku, kaip ir bet kuri kita medžiaga, mediena turi ir trūkumų. Jos savybės labai skiriasi, jei imsime struktūrą išilgai ir skersai. Struktūros ydos labai priklauso nuo augalo kilmės vietos, o prietaringiausia medienos savybė tai hidroskopija. Viena vertus, sugerdama ir išskirdama garus mediena gali reguliuoti aplinkos drėgmę ir sudaryti žmogui palankias sąlygas, bet kita vertus, savybė brinkti lemia deformacijų atsiradimą ir net puvimą. Sausose patalpose mediena džiūna ir traukiasi, o per daug sausa ji gali lengvai užsidegti. Tiesa, šios savybės nėra absoliučios ir gali skirtis ne tik lyginant skirtingas medžių rūšis, bet netgi lyginant vienos rūšies medieną ar net vieną medį. Atspariausi temperatūrų skirtumams ir drėgmei laikomi medžiai, kuriuose gausu sakų: ąžuolai, tikai, paprastieji plienmedžiai, akmenmedžiai. Greičiausiai pažeidžiamomis laikomos šviesios medienos rūšys ir vaismedžiai. Tiems, kurie renkasi iš pastarųjų rūšių pagamintas masyvo lentas, reiks nuolat stebėti ir griežtai kontroliuoti patalpos oro drėgmę (pageidautina 40-50 proc. drėgmės patalpoje). Dažniausiai naudojama ąžuolinė, pušinė, klevinė, bukinė, beržinė, maumedinė, uosinė mediena.

Šiandien masyvo lentų kokybė griežtai kontroliuojama, todėl stambūs gamintojai lentas rūšiuoja laikydamiesi savų kriterijų.

Kartais būna sunku susigaudyti, todėl medžiagas reikėtų pirkti iš patikimų tiekėjų ar pardavėjų. Dar vienas svarbus veiksnys yra kaina. Kuo ji aukštesnė, tuo gaminys geresnis. Tiesa, pardavėjai pripažįsta, kad masyvo grindų lentos sukelia nemažai problemų. Pirkėjus trikdo skirtingas lentų ilgis, sunkumai vizualiai nustatant rūšį, aukšta kaina. Tenka ilgai aiškinti, kad natūralaus medžio negalima vertinti taip pat kaip laminato. Medis – gyvas organizmas, kuris turės ir šakelių, ir išlinkimų, ir kitų ydų.

Ne be reikalo šiandien būtent masyvo lentos laikomos elitinėmis medinėmis grindimis.

Rinkitės kokybiškas grindis iš patikimų rankų ir niekada nesuklysite.

Ecofloor

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu