APLINKOTVARKA, APŽELDINIMAS
Trąšos augalams namie, balkone ir sode: nuo specialių skysčių ir lazdelių iki pačių pagamintų mišinių
Pavasarį kyla noras skirti daugiau laiko ir dėmesio tiek naminėms gėlėms, tiek balkono žiedynams, o taip pat ir daržo augalams. Nepriklausomai nuo to, ar jau šį tą auginate, ar dar tik…
Aukščiau žemės: pakeltos lysvės ir penki jų privalumai
Kai lauke baigia nutirpti paskutinis sniegas, pats metas susimąstyti, ką galima nuveiki, artėjant daržo sezonui. Vienas iš būdų derlių užsiauginti šiek tiek greičiau ir gerokai paprasčiau –…
Kiemelius turintiems daugiabučių ir kotedžų gyventojams siūlomas naujas žaliųjų erdvių priežiūros sprendimas
Lietuvoje išpopuliarėjo kelių arų sklypuose išsidėstę kotedžai, taip pat vis labiau populiarėja butai, turintys esminį individualaus namo privalumą – kiemelį ar terasą. Nedidelius sklypus…
Sodas pagal lietuvius: nuo šiaudinio iki kolektyvinio
Greičiausiai niekas nesiginčys, kad savo lysvėje užauginta braškė ar ridikas yra kiekvienam skaniausi pasaulyje. Būtent dėl to sodas ar savas daržas daugeliui yra širdyje daigus įleidusi…
Pakenkti gali ir šviesa: kaip prižiūrėti skirtingus augalus – nuo skintų gėlių iki sukulentų
Nors saulėtų dienų turime vis daugiau, žaliuojančio pavasario reikės dar šiek tiek palaukti. Jeigu akys pasiilgo žalumos, namus galite pasipuošti įvairiausiomis gėlėmis, kurių gausų…
Arboristas atkreipia dėmesį į švietimo įstaigų teritorijose esančių medžių būklę ir pataria, kaip užtikrinti saugumą
Atšilus orams darželius ar mokyklas lankantys vaikai daugiau laiko praleidžia lauke – žaidžia per pertraukas, į lauką persikelia ir kūno kultūros pamokos. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog dabar…
Sodo darbas, kurį galima pradėti dar nenutirpus sniegui – kompostavimas
Kol už lango dar baltuoja sniego paklodės, bet galvoje jau sukasi mintys apie daržus, puikus metas imtis kompostavimo darbų. Tai pats tinkamiausias užsiėmimas tiems, kurie jau pasiilgo panašių…
Metas persodinti kambarines gėles: augalų žinovė dalijasi svarbiausiais patarimais
Pavasaris yra tinkamiausias metas pasirūpinti savo augalais ir juos persodinti. Tačiau neskubėkite raitotis rankovių – augalų žinovai pataria gerai pasiruošti ir dalijasi keliomis gudrybėmis,…
Šiltnamio enciklopedija: patarimai, kaip tinkamai pasiruošti šiltajam sezonui
Sparčiai artėjantis pavasaris ir vis dažniau pasirodanti saulė primena apie pasiruošimą kasmetiniams sodiniams šiltnamyje ir darže. Neretai kyla klausimas, kaip tinkamai paruošti dirvą ir…
Ekspertų patarimai: kaip žiemai paruošti sodo priežiūros įrangą ir lauko baldus
Iškritus pirmajam sniegui, teritorijose aplink namus ir soduose įsibėgėjo pasiruošimas žiemai. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad šaltajam sezonui itin svarbu tinkamai paruošti sodo priežiūros…
Lietuvoje įsitvirtina naujas medis – paprastasis bukas, miškininkai renka šio medžio sėklas
Lietuvos miškuose galima pamatyti mūsų kraštams neįprastą tačiau pietų ir vidurio Europoje dažnai sutinkamą medį – paprastąjį buką. Dar ne taip seniai mokslininkai buvo nustatę, kad šio medžio…
Akmens masės plytelės lauko darbams – ilgaamžis pasirinkimas
Lauko plyteles reikia rinktis atsakingai – taisyklė, kurios ignoravimas visomis prasmėmis yra labai nenaudingas. Vienas geriausių pasirinkimų lauko darbams yra akmens masės plytelės, apie…
Atnaujinti aplinkosaugos reikalavimai nepratekamiems dirbtiniams vandens telkiniams
Aplinkos ministerija kartu su Žemės ūkio ministerija atnaujino dirbtinių vandens telkinių tvarkymo, pakeitimo, likvidavimo reikalavimus ir planuojamos veiklos derinimo tvarką. Joje nustatyti…
Vejos pjovimas taps dar paprastesnis: pristato belaidį vejos robotą
Vejų savininkai kartais vejos robotų minusu įvardija tai, kad jų darbo zonai sklype pažymėti būtina nutiesti fizinius riboženklius – kabelius, kurie įpareigoja apdairiau vykdyti žemės darbus…
Kodėl gelstančius klevų lapus šį rudenį nusėjo juodos dėmės?
Klevo lapų demėtligė arba kitaip – klevinis žvynokas (lot. – Rhytisma acerinum) – juodos dėmės, rudenį išryškėjančios ant gražių gelstančių klevo lapų. Šiemet stebimas ypatingas šios…
Invazinės rykštenės – augalai, kuriais nereiktų grožėtis, o naikinti
Pievos ir pamiškės jau geltonuoja, rugpjūtis invazinių augalų – rykštenių – žydėjimo metas. Įvairios jų veislės buvo auginamos dėl ryškios geltonos spalvos, tačiau įtraukus jas į Invazinių…
Medžių ar krūmų kirtimas nuosavame sklype: ką turi žinoti gyventojai?
Aplinkos ministerija dažnai sulaukia gyventojų klausimų, ar savo sklype jie gali pjauti medžius ir kokiais atvejais tam reikalingas leidimas. Primename, ką reikia žinoti privačioje žemėje…
Kompostavimas: kaip žaliąsias atliekas paversti naudinga trąša?
Jei užsiimate sodininkyste ir daržininkyste, tikrai teko susidurti su žaliosiomis atliekomis. Jos susikaupia ravint, pjaunant žolę, apdorojant derlių. Vienas dažniausių sprendimų – atliekas…
Sklypo reljefo formavimas: statytojų darbai neturi daryti žalos kaimyninių sklypų savininkams
Tvarkant aplinką, statant vienbutį ar dvibutį gyvenamąjį namą kartais prireikia performuoti sklypo reljefą. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos…
Miestai žalėja – nuo šiol medžius ir krūmus galima sodinti arčiau elektros kabelių požeminių linijų
Lietuvos miestai žalėja – išgirdę savivaldybių prašymus, Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija ir bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ iniciavo Elektros linijų ir instaliacijos…
Vietoje masinio šienavimo Vilnius renkasi vešlias pievas
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas,…
Sodo tinklaraštininkės patarimai: kokius augalus sodinti, kad kiemas džiugintų visą vasarą
Pavasaris – metas, kai gražiname ne tik namus, bet ir kiemus. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja ir sodo tinklaraštininkė Lina Liubertaitė sako, kad prieš pasiraitojant rankoves ir…
Kokiais atvejais galite genėti ir šalinti želdinius?
Pavasarį Aplinkos apsaugos departamentas primena želdinių priežiūros taisykles ir skatina žmones būti budrius nuosavame sklype, privačioje valdoje genint ir šalinant želdinius. Taip pat…
Įveiskite mišką nenaudojamoje savo žemėje ir taip prisidėkite prie miškingumo didinimo
Dažnai gyventojai, turintys nenaudojamos žemės ir ketinantys joje įveisti mišką, nežino, nuo ko reikia pradėti. Valstybinė miškų tarnyba pateikia keletą pagrindinių žingsnių, kuriuos turėtų…
Žalioji Vilniaus banga šį pavasarį kils iš Naujamiesčio
Žalioji Vilniaus banga – tai milijonai krūmų, medžių ir vijoklių, artimiausiais metais sužaliuosiančių sostinės gatvėse. Šio pavasario sodinimo sezono pradžią žymės pokyčiai Savanorių…
Miškas – reikalauja nuolatinės priežiūros
Miškas – Lietuvos plaučiai, kuriais kvėpuojame kiekvienas. Džiugu, kad vis daugiau žmonių supranta, kad tai yra mūsų ateitis, tad saugo miškus net ir tokiu atveju, kai jie nėra mūsų nuosavybė.…
Ką reikia žinoti apie tvoros statybą?
Tvora yra geriausias būdas pažymėti savo turto ribas ir užtikrinti jūsų saugumą. Nors jam nereikia statybos leidimo, jis turi atitikti reglamentus ir atsižvelgti į gerus kaimyninius santykius,…
Geriausi kapų tvarkymo specialistai: ieškome kartu!
Neturite laiko rūpintis artimo žmogaus kapo vieta, tačiau suprantate, kad kažkas turi tai daryti? Tokiu atveju geriausia ieškoti pagalbos, kurią šiuo metu siūlo labai daug įmonių. Joms kapų…
Kokios terasos yra populiariausios ir ką reikia pasiruošti, prieš terasos įrengimą?
Turint nuosavą namą, sodą ar sklypą, lauko terasų įrengimas tampa nepakeičiama šiuolaikinių namų dalimi. Šiltomis vasaros naktimis vakarienė terasoje yra savotiškas malonumas, o visiškai…
Ką reikia žinoti apie klinkerį?
Dėl tvirtumo ir malonios išvaizdos klinkeris yra viena iš geriausių medžiagų įvairiems statybos projektams, šaligatviams, sodo takams ir grindiniams. Ekologiškas ir patvarus Pati idėja…
Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai
Deinavosbaldai.lt – baldai internetu