Franke

Kokie yra efektyviausi graužikų naikinimo būdai?

Kokie yra efektyviausi graužikų naikinimo būdai?

Kokią žalą daro graužikai?

Žiurkės, pelės ir kiti graužikai ne tik perneša įvairių ligų sukėlėjus: virusus, mikroorganizmus, bet ir daro žalą pastatams, įvairioms medžiagoms. Graužikai maitinasi maisto atsargomis, laikomomis sandėliuose (grūdais, daržovėmis, vaisiais ir t.t.), prekybinėse ar visuomeninio maitinimo įmonėse. Maisto produktus graužikai ne tik apgraužta, bet ir užteršia. Be to, net ir nebūdamos alkanos, žiurkės vis tiek apgadina maisto produktus, o taip pat laidus, pragraužia produktų pakuotes, angas sienose, teršia aplinką.

Graužikai įsirengia lizdus dėžėse, taroje, konteineriuose, graužia izoliacines medžiagas.
Svarbu! Žiurkė per parą suėda vidutiniškai 25 – 35 g maisto, per metus 100 žiurkių gali suėsti beveik toną maisto produktų.

Žiurkės, pelės ir kiti graužikai ne tik perneša ligų sukėlėjus, bet ir daro žalą pastatams.

Kurie iš šių kenkėjų Jums kelia daugiausiai rūpesčių?
Pelės, žiurkės, pelėnai, o gal kurmiai? Apie tai, kaip juos išnaikinti, skaitykite toliau.

Jaukai graužikams – granulės ir grūdai
Kokius jaukus rinktis? Rekomenduojame paruoštus naudojimui masalus žiurkių ir pelių naikinimui patalpose ir lauke – „Tornado”. Jauką galite rasti supakuotą įvairiomis pakuotėmis: 200 g, 300 g, 500 g, 900 g.

„Tornado” skirtas naikinti pelėms ir žiurkėms buityje, žemės ūkyje – ūkiniuose pastatuose, gyvulių laikymo vietose. Tai paruoštas naudojimui jaukas, kurį belieka išdėlioti sausose vietose pastatų viduje ir išorėje, kur yra graužikų veiklos požymių. Tušti indeliai vis papildomi jauku, kol graužikai jo nebelies. Graužikai gaišta po 3 – 5 parų, per tą laiką jie dažniausiai palieka patalpas ir nugaišta lauke. Taip išvengiama nemalonaus kvapo patalpose.

Kenkėjai mirtiną aktyvios medžiagos dozę gauna vienintelio pasimaitinimo metu.
Graužikams naikinti taip pat rekomenduojami „Rodimur” ir „Bromad” jaukai: žiurkėms – granulės, smulkiems graužikams-grūdai.

Kai reikia, kad graužikai nugaištų ne patalpose
Viena iš efektyviausių priemonių -padidintos mumifikacijos jaukas -„Rodimur” pasta.

Šis jaukas ypatingas dar ir tuo, kad graužikai, jį suėdę, palieka patalpas – jose nelieka negyvų graužikų, kas ypač aktualu patalpose, kuriose laikomos maisto atsargos.

Kokie dar yra žiurkių ir kitų graužikų naikinimo būdai?

Graužikai naikinami ne tik jaukais (granulėmis, grūdais ar pasta), bet ir kitomis priemonėmis – tam naudojami klijų spąstai arba klijai graužikams. Jaukams ir lipnioms priemonėms apsaugoti nuo naminių gyvūnų, žmonių ir nepalankių aplinkos sąlygų naudojamos plastikinės, metalinės ir vienkartinės kartoninės jauko dėžutės.
Veiksmingi ir ultragarsiniai „Weitech” kompanijos graužikų atbaidymo prietaisai.

Kaip atsikratyti kurmių?
Graužikų ir kurmių atbaidymui rekomenduoja dūmadėžę „Krounex”, koncentruotą ekstraktą kurmių ir graužikų atbaidymui „Bio stop” ir spąstus kurmiams „Bros”.

Mettox – musių ir skruzdėlių naikinimui

Kam skirtas: ropojančių ir skaidančių vabzdžių naikinimui buityje, pramonės įmonėse, tvartuose, atliekų saugojimo vietose, visuomeniniuose pastatuose.
Kaip naudojama: preparatas atskiedžiamas vandeniu santykiu 1:2 ir teptuku užtepamas vabzdžių susibūrimo vietose arba, atskiedus vandeniu santykiu 1:5, rankiniu purkštuvu išpurškiamas ant paviršių. Kaip jaukas – užbėrus ant popierinių padėkliukų.
įpakavimas: pakeliai po 100g.

Rodimur pasta – pelių ir žiurkių naikinimui

Kam skirtas: paruoštas naudojimui vienkartinės dozės preparatas pelių ir žiurkių naikinimui, pasižymintis geromis mumifikacinėmis savybėmis.
Preparatas atsparus drėgmei ir pelėsiui, todėl jj galima naudoti sausose vietose pastatų viduje ir drėgnose – išorėje.
Kaip naudojama: Pelėms „Rodimur” pasta išdėliojama po 1-2 pakelius kas 1,5-3 metro, žiurkėms – po 4-6 pakelius kas 3-5 metrai. Šis jaukas, kaip ir visi kiti, kontrolės vietoje turi būti pastoviai papildomas, kol graužikai jo nebelies.
Įpakavimas: 150 g pakuotė.

Tornado  – grūdų masalas graužikams

Kam skirtas: masalas pelių ir žiurkių naikinimui buityje, visuomeninės paskirties vietose, pramonės įmonėse ir žemės ūkyje.
Kaip naudojama: jaukas išdėliojamas sausose vietose pastatų viduje ir išorėje, negiliuose indeliuose, po 20-30 g (pelėms) arba 70-80 g (žiurkėms), kas 2-5 metrai. Graužikai gaišta po 3-5 parų. .
Įpakavimas: granulės – 200 g pakuotėse, grūdai – 300 g, 500 g arba 900 g pakuotėse.

Kuo naikinti vabzdžius?

Pagrindiniai skraidantys ir ropojantys vabzdžiai, pridarantys daugiausiai žalos ūkininkams, maisto gamybos ir maitinimo įmonėms, yra tarakonai, skruzdėlės, musės ir įvairūs augalų kenkėjai (amarai, baltasparniai ir kt.)
Kaip išnaikinti tarakonus?
Tarakonai platina ligas, perneša mikrobus, taip pat gali būti alerginių susirgimų priežastimi, o jų išplitimas gali pakenkti maisto atsargų kokybei.

Skruzdėlės gadina maisto produktus, medieną, platina infekcines ligas.

Norint išvengti tarakonų antplūdžio, būtina ilgą laiką naudoti jų naikinimo ir stabdančias plitimą priemones – įvairius insekticidus.

Vienas iš preparatų tarakonų naikinimui – insekticidas „Xulate”. Tai bekvapis, mikrokapsulinis ilgalaikio poveikio preparatas, purškiamas tarakonų slėpimosi ir intensyvaus judėjimo vietose: už baldų ir elektros prietaisų virtuvėse, į plyšius sienose, ties langais, durimis, ties grindų apvadais ir pan.

Miltelius „Pulnex” galima naudoti fermose, sandėliuose, plonu sluoksniu pa-skleidžiant tarakonų ir kitų ropojančių vabzdžių buvimo ir veisimosi vietose.

Skruzdėlės: kaip jų atsikratyti

Skruzdėlių, ypač faraoninių, kolonijos labai didelės ir sunkiai kontroliuojamos. Skruzdėlės gadina maisto produktus, platina infekcines ligas, sukelia nepatogumus žmonėms.

Kaip kovoti su skruzdėlėmis? Skruzdėlių patalpose ir lauke atsikratysite, išpurškę jų buvimo vietas, lizdus ir judėjimo kelius insekticidu „Metradin Flow”, skirtu skruzdėlių naikinimui.
Taip pat skruzdėlių kontrolei skirti preparatai „Mettox” ir „Pulnex”.
„Pulnex” – tai insekticidiniai milteliai, kurie barstomi prie skruzdėlių lizdų ar ant jų pamėgtų judėjimo takų. Tai ilgo (apie 30 dienų) veikimo preparatas, tuo pačiu pasižymintis ir atbaidomuoju veikimu.
„Mettox” gali būti naudojamas ir kaip jaukas, ir kaip milteliai, ir kaip skiedžiamas vandeniu ir išpurškiamas preparatas.

Vapsvų ir širšių naikinimas

Vabzdžių įkandimai ir įgėlimai gali sukelti ne tik vietinę ar toksinę, bet ir alerginę reakciją. Širšių ir vapsvų įgėlimo padariniai jaučiami visą savaitę. Norint išvengti įgėlimų, labai svarbu išnaikinti vapsvų ar širšių lizdus, esančius šalia namų, soduose, daržuose ar ūkiniuose pastatuose.
Vapsvų ir širšių kontrolei naudojami insekticidiniai milteliai „Pulnex” – įpurš-kiant juos į kontroliuojamų vabzdžių lizdus. Taip bus sunaikintas visas vapsvų lizdas, o ne tik pavieniai vabzdžiai.

Taip pat šių vabzdžių kontrolei gali būti panaudoti aerozoliai „Gex spray” ir „Fly killer” bei ištirpintas insekticidinis jaukas „Mettox”.

Kitos vabzdžių naikinimo priemonės
Skraidantiems vabzdžiams kontroliuoti patalpų viduje skirti Įvairaus dydžio lipnūs musgaudžiai, musgaudžių paklodės ir langiniai musgaudžiai. Paskutinieji skirti skraidančių vabzdžių, kuriuos vilioja natūrali šviesa, kontrolei gyvenamosiose, biurų ir nedidelėse prekybinėse patalpose.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu