Franke

Kaip pasistatyti medinę tvorą?

Kaip pasistatyti medinę tvorą?

Neretai išgirstama, jog medinės tvoros yra atgyvenusios savo ir seniai išėjusios iš mados. Tačiau tie, kas taip kalba klysta, kadangi medis ir medienos gaminiai niekada nenueis užmarštin, nes būtent jie sukuria raminamą, jaukią, harmoningą atmosferą, kuri visada bus vertinama. Be to, medinės tvoros puikiai dera su visa mus supančia aplinka ir pabrėžia namo ar eksterjero akcentų dekoratyvinius ypatumus.

Medinės tvoros – tai puikus sprendimas, norint įrėminti savo teritoriją, aptverti ją nuo kitų. Jei namas turi medinių akcentų, pvz., langus, prieangį, palėpę, langines, tai tokio tipo tvora suteiks harmonijos ir vientisumo įspūdį. Tačiau labai svarbu, kad ji būtų teisingai ir kokybiškai pastatyta ir pabrėžtų atitinkamą stilių, todėl, jei tik yra galimybė, prieš statant tokį svarbų statinį rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionaliu dizaineriu ar architektu. Egzistuoja daugybė medinių tvorų stilių: vienos būna atviros, išryškinančios ribas, bet neuždengiančios vaizdo, kitos – uždaros, kurios tinka ypatingoms, atskiroms vietoms. Profesionalai ne tik patars, kokio stiliaus tvora turėtų būti, bet ir padės išsirinkti geriausią medieną, spalvas, faktūra, nurodys kaip medinės tvoros turi būti prižiūrimos. Tai daryti labai svarbu, net tik tinkamai prižiūrima mediena išsaugos savo formą ir grožį daugelį metų.

Pati paprasčiausia, populiariausia tvoros konstrukcija – tai stulpai ir pamatai. Pastarieji statant tvorą naudojami tam, kad mediena būtų apsaugota nuo neigiamo vandens ir sniego poveikio, o stulpai reikalingi tvoros elementams pritvirtinti. Dažniausiai ir tvoros stulpai ir pamatai daromi iš betono, akmenų ar plytų. Tradicinėms senovinėms medinėms tvoroms statyti vietoj stulpų naudojami mediniai ruošiniai, tačiau toks pasirinkimas nėra labai praktiškas, kadangi mediena, nuolat veikiama aplinkos veiksnių, nebūna ilgaamžė.

Stulpai tvorai statyti turi būti pakankamai tvirti ir stori, nes jie turi atlaikytų vėjo jėgą. Stulpo įkasimas į žemę priklauso nuo tvoros aukščio, pvz., tvoros, kurios aukštis yra 1,2 m, stulpą reikia įkasti į žemę 60 cm. Pagal šia proporciją galima apskaičiuoti ir kitokio aukščio tvoros stulpų gylį. Jei tvora aukštesnė nei 1,2 m, kas trečiam stulpui būtina papildoma atrama. Žemesnių tvorų stipriau įtvirtinamas turi būti tik kas ketvirtas stulpas. Jei nauja tvora statoma vietoje senosios, būtina įsitikinti ar senieji stulpai dar patvarūs ar reikia naujų. Jei jie kelia abejonių, geriausia juos nupjauti iki žemės ir pastatyti naujus.

Statant tvorą pirmiausia reikia išmatuoti jos ilgį ir pasirūpinti medžiagomis, iš kurių ji bus statoma. Tvoros statybai reikėtų naudoti ypač kokybiškas medžiagas ir netaupyti, nes tik taip būsite tikri, kad tvora bus tvirta ir ilgaamžė. Matuoti tarpus tarp stulpų reikia labai tiksliai ir atidžiai, nes priešingu atveju sunku bus surasti reikiamo ilgio plokščių. Galima statyti tvorą ir iš jau paruoštų medžiagų, bet norint tvirto statinio geriau rinktis vientisą medžiagą.

Reklama: dextera.lt

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu