Ekoklima

Renovacija – proga parėkauti

Renovacija

Kai kurie valdančiosios koalicijos partneriai piktinasi, kad į naujai įsteigtos Energetikos ministerijos darbų sąrašą Vyriausybė neįtraukė daugiabučių namų renovacijos priežiūros.

A.Zuokas pasipiktino

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Artūras Zuokas pasipiktino, kad daugiabučių atnaujinimas nėra įrašytas į neseniai įsteigtos Energetikos ministerijos prioritetus. „Buvome nemaloniai nustebinti ir netgi pasijutome apgauti, kai Energetikos ministerijos steigimo nuostatose neberadome daugiabučių atnaujinimo programos, kaip vieno pagrindinių darbų, kuriuos ministerija turėtų vykdyti”, – pareiškė A.Zuokas.

Savo nepasitenkinimą tuo, kad Energetikos ministerija neprižiūrės daugiabučių renovacijos, A.Zuokas išsakė vakar ryte per tradicinius koalicijos partnerių pusryčius su premjeru Andriumi Kubiliumi.

Gūžčioja pečiais

Tačiau tik vasarį įsteigtoje Energetikos ministerijoje gūžčiojama pečiais dėl tokio A.Zuoko pasipiktinimo. „Daugiabučių namų atnaujinimo priežiūra jau gerokai anksčiau priskirta Aplinkos ministerijos funkcijoms”, – sakė energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis ir pridūrė, kad niekada nebuvo nuspręsta kitaip.

Pasak K.Jauniškio, daugiabučių renovavimo efektyvumui ir spartai neturės jokios įtakos tai, kuriai ministerijai ši funkcija bus priskirta. Jis patikino, kad valdančiojoje koalicijoje ir Vyriausybėje nebuvo svarstyta galimybė daugiabučių renovavimo kontrolę perduoti Energetikos ministerijai.

Bet ko nefinansuos

Beje, Vyriausybė vakar patvirtino Daugiabučių namų modernizavimo programos pakeitimus. Jų tikslas – nustatyti didžiausią valstybės paramos dydį vienam daugiabučio namo naudingojo ploto kvadratiniam metrui.

Renovuojant daugiabučius valstybė nefinansuos liftų ar šalto vandentiekio keitimo, laiptinių dažymo ir kitų remonto darbų, kurie neprisideda prie energijos taupymo. Šie pakeitimai galios ir tiems daugiabučių renovavimo projektams, kuriems paraiškos pateiktos pagal seniau galiojusią tvarką.

„Iki praėjusių metų vidurio buvo priimamos paraiškos, kai kurios paraiškos buvo priimtos ir sąrašas uždarytas. Su kai kuriomis bendrijomis ar jungtinės veiklos partneriais buvo pasirašytos finansavimo sutartys. Ten, kur buvo pasirašytos finansavimo sutartys, šis nutarimas negalioja, jis galios tik tiems namams, su kuriais nepasirašytos sutartys”, – sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Ministrų kabinetas neišsižada nuostatos, kad valstybė finansuos iki pusės renovacijos išlaidų, tačiau nubrėžė maksimalią paramos ribą vienam naudingajam kvadratiniam metrui. Taip esą siekiama efektyviai naudoti valstybės lėšas. Vyriausybė nustatė, kad kuo didesnis namas, tuo investicijų dydis, tenkantis naudingojo ploto vienetui, yra mažesnis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu