Franke

Biokuro birža ateityje galėtų mažinti kainas

Biokuro birža ateityje galėtų mažinti kainas

Vyriausybė laimina energetikos ministerijos siūlymą kurti biomasės, o kartu ir kitų energetikos išteklių biržą Lietuvoje.

Seimui pakoregavus įstatymus bus sukurta biomasės prekybos aikštelė, jau šiemet planuojama prekyba gamtinių dujų likučiais, praneša „Panorama“.

Įkurtoje biokuro biržoje, kuri veiktų kartu su elektros birža „Baltpool“, žadama prekiauti naftos produktų atsargomis, gamtinėmis dujomis, biokuru. Anot energetikos ministro, priėmus Energetikos išteklių rinkos įstatymą, jau šiais metais galėtų prasidėti prekyba gamtinių dujų likučiais. Tokiai prekybai organizuoti „Baltpool“jau turi licenciją.

„Rytoj nepigs dujos ir elektra, bet mes sudarome prielaidas, kad pigtų ateityje. Mes ardom tą užsicementavusį sektorių ir pradedame kurti, nuosekliai kuriame ir toliau rinką“, – teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Ministras neatmeta galimybės, kad ateityje pigs dujos ir elektra, tačiau tai įvyks negreitai. O kol kas norima, kad prekiaujant biržoje biokuru, įmonės jo galėtų įsigyti už gerą kainą, o vėliau ji būtų palankesnė ir vartotojams.

„Tai yra tam tikra prevencija, kad kainos neaugtų. Mes matome tam tikras tendencijas biomasės rinkoje, stengiamasi monopolizuoti rinką ir suo tuo iš tikrųjų reikia stengtis nesusitaikyti“, – sako A. Sekmokas.

Laukiama, kad biomasės prekyba prasidės prieš kitą šildymo sezoną, tačiau ar tai turės įtakos kainai – nežinia.

Prieš dvejus metus pradėjusi veikti valstybės kontroliuojama „Baltpool“ vasarį planuoja įsteigti ir dujų biržą, o Seime priėmus atitinkamą įstatymą – pretenduos tapti ir energetikos išteklių biržos operatore.

„Sukūrus centralizuotą vietą, kur galėtų visi dalyvauti, kur būtų vienodos taisyklės, visiems prieinama vieta, alternatyva. Tai sukurs sąlygas didėti konkurencijai, viešai būti matomiems rezultatams ir be abejo turėtų atsiliepti teigiamai tiek į įkainius, tiek ir į rinkos dalyvių lūkesčių išpildymą“, – sako „Baltpool“ generalinio direktoriaus pavaduotojas plėtrai Tadas Adomaitis.

Anot „Baltpool“ atstovo, įsteigus biržą laimės vartotojai, nes į ją ateis papildomi žaidėjai ir vartotojas galės rinktis, iš ko pirkti energetikos išteklius.

Seime priėmus Gamtinių dujų įstatymo pakeitimus, gali būti, kad biržoje dujų galės pirkti ir buitiniai vartotojai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu