Tikkuurila

Apleisti pastatai bus griaunami

Apleisti pastatai bus griaunami

Kitą savaitę Aplinkos ministerija žada patvirtinti tvarką, kaip savivaldybės galės gauti per 20 mln. litų apleistiems pastatams griauti.

Tuo metu kai kurių rajonų valdžia tokių pastatų šeimininkams žada didinti nekilnojamojo turto mokesčius.

Panevežio rajono vadovų, vien šiame rajone yra per šimtą pavojų keliančių pastatų. Tai buvusios kolūkių fermos, dirbtuvės, sandėliai.

„Mes turime bešeimininkių ir pavojų keliančių pastatų netgi saugomose teritorijose, konkrečiai – Krekenavos regioniniame parke. Atvažiavę turistai juos mato. Turime pavyzdį Kauno rajone, kada buvo sužaloti užsieniečiai“, – sako Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Kaip vieną iš sprendimų rajono vadovai mato nekilnojamojo turto mokesčio didinimą.

„Turėtų šeimininkams uždėti tokius mokesčius, kad jie jaustų pareigą, kad jie nedarytų pavojaus ir diskomforto kaimynui, kad turėtų kažkokią didesnę prievolę atsiskaityti prieš kaimyną ir valstybę“, – įsitikinęs P. Žagunis.

Anykščių rajone taip pat dešimtys griūvančių pastatų. Troškūnų centre – didžiulis buvusios profesinės technikos mokyklos bendrabutis per dešimtmetį tapo namu-vaiduokliu.

„Baisu, jis randasi miesto centre, norėtume sutvarkyti, norėtume kažką padaryti, bet nežinome savininko. Pastatas eina iš rankų į rankas. Pažiūrim, padejuojam, kad nepuošia, bet ne mūsų galioms tai sutvarkyti“, – teigia Troškūnų seniūno pavaduotoja Lina Savičienė.

Pavojų keliančius pastatus, kurių savininkai nežinomi ar išvykę, nugriauti galima tik teismo sprendimu pripažinus juos bešeimininkiais.

Aplinkos ministerija tokiems statiniams nugriauti planuoja skirti apie 23 mln. litų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

„Artimiausiu metu ministras turi pasirašyti jau parengtą finansavimo sąlygų aprašą, tada bus skirtas laikas savivaldybėms pateikti savo prašymus Regionų plėtros taryboms.

Regionų plėtros tarybos sudarys tuos sąrašus ir, remiantis jais, savivaldybės galės teikti paraiškas Projektų valdymo agentūrai“, – sako Inesis Kiškis, Aplinkos ministerijos ES paramos administravimo departamento direktorius.

Pirmenybė bus teikiama griovimui pastatų, kurie kelia grėsmę žmonėms, yra netoli mokyklų, dažnai lankomų vietų ar gyvenviečių centruose. Paraiškos bus priimamos iki kovo mėnesio.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu