Anza

A. Kubilius: dabar rengti referendumą – neracionalu

referendumas

Žaliųjų judėjimų siūlymą rengti referendumą dėl planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (AE) Premjeras Andrius Kubilius vadina neracionaliu. Anot jo, reikėtų palaukti, kol bus žinoma daugiau skaičių. „Nes šiuo metu organizuojant referendumą nebus galimybių diskutuoti dėl labai konkrečių parametrų ir skaičių, tad kažin, ar pats referendumas bus labai racionalus“, – antradienį interviu Lietuvos radijui kalbėjo Premjeras.

Anot jo, konkretesni skaičiai paaiškės tik derybų metu, jau pasirašius koncesijos sutartį.

„O nežinant tų skaičių yra daug spekuliuojama. Mes žinome, kokių skaičių, kokių parametrų mes derybose sieksime ir tuos skaičius jau dabar skelbiame. Iš jų jau dabar matosi, kad ekonominė projekto nauda bus ženkli. Bet referendumo organizatoriams, atrodo, nesinori laukti, kol tie skaičiai bus sukonkretinti ir visiškai žinomi“, – sakė A. Kubilius.

„Pamačius visus skaičius ir tą naudą, kurią elektrinė duos Lietuvai, Lietuvos žmonėms būtų lengviau apsispręsti, ar jie norėtų, kad tokia nauda būtų realizuota jiems, jų vaikams ir vaikaičiams, ar jie nuspręstų, kad jiems tokios naudos nereikia“, – pridūrė jis.

Pirmadienį paskelbta, kad koncesijos sutartį dėl naujos AE statybų su Japonijos kompanija „Hitachi“ numatoma pasirašyti dar šią savaitę. Pasak Premjero, atominės statybos turėtų prasidėti 2015 metais, planuojama darbų pabaiga – 2020–2021 metai. Skaičiuojama, kad bendra projekto suma sieks 17 mlrd. litų.

„Tokios apimties projekto nei Lietuva, nei Baltijos valstybės per 20 metų nėra vystę ir per kitus 20 metų nevystys, nes tai 17 mlrd. litų apimties projektas, turintis didžiulę strateginę reikšmę visam Baltijos regionui, padėsiantis mums apsirūpinti savarankiškais elektros generacijos pajėgumais, ir, kaip rodo jau derybose pasiekti skaičiai, kiek kainuos elektros energija, šis projektas turi didžiulę ekonominę naudą“, – antradienį Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.

Tuo metu žalieji ragina referendume išsiaiškinti, ar Lietuvai reikia naujos AE. Jų teigimu, šalies energetinę nepriklausomybę gali garantuoti tik energija iš atsinaujinančių šaltinių. Todėl esą reikėtų labiau rūpintis jų plėtra, neskubant statyti naujos AE. Energetikos ir politikos ekspertai pastebi, kad populistinės žaliųjų iniciatyvos paprastai suaktyvėja prieš kokius nors rinkimus.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu