Sausio 20d. Ketvirtadienis

Spalvoti tapetų kerai

2012 Rugsėjo 21d.
Peržiūrų skaičius: 92668
Spalvoti tapetų kerai

Kartais, norėdami atnaujinti būsto interjerą, nepelnytai užmirštame tapetus. Dažnas net toleruoja atsilupusius ir nubrizgusius jų kraštus, nelygias siūles ir vaikų pieštus "ornamentus". Taip nejučia kambarys tampa nublankęs ir apšepęs. Laikas padaryti tam galą ir išsirinkti naujus tapetus, kurių pasiūla šiandien tikrai didelė.

Tapetų įvairovė

Prieš pasirinkdami tapetus, privalote įvertinti kambario sienų (jei tapetuosite lubas – lubų) būseną. Stiprūs (viniliniai ar popieriniai su vinilo sluoksniu) tapetai puikiai tinka tuomet, kai sienų tinklas yra sutrūkinėjęs ir ne toks patvarus. Kitais atvejais tiks popieriniai, akriliniai ar stiklo audinio tapetai. Kad žinotumėte, ką geriau pasirinkti, detaliau aptarsime kiekvieną tapetų rūšį.

Viniliniai tapetai. Šie tapetai atsparūs mechaniniam poveikiui, plovimui ir net ultravioletiniams spinduliams. Jie skiriasi savo faktūra. Vieni yra pūsto vinilo (suteikia minkštumo įspūdį), o kitų paviršius turi šilko blizgesio (gerai plaunami). Pasirinkę baltus vinilo tapetus, galėsite juos nudažyti norima spalva. Jeigu jūsų būsto sienos kartais drėksta ir yra tikimybė atsirasti pelėsiams, rinkitės specialius priedus tapetų klijams.
Popieriniai tapetai. Tai daugeliui gerai pažįstami tapetai, gaminami iš viengubo ar dvigubo popieriaus. Tie, kas nori pigių, gali rinktis viengubus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie greičiau suplyšta. Dvigubus tapetus sudaro pagrindas ir dekoratyvus sluoksnis. Popierinių tapetų privalumas tas, kad jie praleidžia orą ir drėgmę. Taip sienos mažiau pelija ir nedrėksta.

Stiklo pluošto tapetai. Jie naudojami kaip sienos paviršiaus pagrindas ir yra dažomi. Šiais tapetais galima tapetuoti ir sienas, ir lubas, taip apsaugant jas nuo skilinėjimo.

Neaustinio pluošto tapetai. Šie tapetai – tai suspausti celiuliozės ir poliesterio bei akrilinių polimerų sluoksniai. Neaustinio pluošto tapetai yra ypač patvarūs (net dešimt kartų stipresni už įprastinius tapetus), išlaikantys savo formą, juos lengva klijuoti. Dėl apsauginio sluoksnio jie nėra teplūs ir juos lengva plauti. Iš šių medžiagų pagaminti tapetai taip pat yra pralaidūs orui.

Akriliniai tapetai. Tokio tipo tapetai storesni ir atsparesni už popierinius. Jie dekoruoti akrilo medžiagomis. Nors yra puošnūs, tačiau gana brangūs.

Skysti tapetai. Tokiais tapetais galima kurti lygias ar reljefines sienų dangas be siūlių. Skysta medžiaga išdžiūvusi sudaro dangą, panašią į įprastus popierinius tapetus. Prieš pradedant dirbti, šiuos tapetus reikia skiesti vandeniu arba vandens emulsijos dažais ir tepti velenėliu arba dažų purkštuvu. Vėliau juos reikia nudažyti.

Šie tapetai daugiausia naudojami biurų patalpose, nors pritaikomi ir gyvenamosiose. Skystieji tapetai dėl savo pluoštinės struktūros turi gerų garso bei šilumos izoliacijos savybių. Kitaip nei paprasti tapetai, jie sudaro vientisą dangą be siūlių.

Kada kokius tapetus rinktis?

Renkantis tapetus svarbi ne tik spalva ir faktūra. Dažnai pasirinkimą lemia ir patalpos, kuri bus tapetuojama, paskirtis. Taigi norėdami pasirinkti tapetus skirtingoms namų erdvėms, galite vadovautis šiais pasiūlymais.
- Jei tapetuosite kambarį, kurio lubos žemos, venkite vertikalių linijų. Horizontalios linijos ar dryžiai optiškai padidins lubų aukštį.
- Mažose patalpose siūloma rinktis ramesnių ir šviesesnių atspalvių tapetus. Patartina vengti didelių raštų.
- Saulės retai pasiekiamame kambaryje nereikėtų naudoti ochros, plytų spalvos tapetų. Tokiam kambariui tiks tapetai šiek tiek blizgiu paviršiumi ar rašto detalėmis.
- Koridoriams irlaiptinėms tapetuoti rinkitės plaunamus ir mechaniniam poveikiui atsparius tapetus.
- Jei jūsų būste daug langų, o sienos užima nedidelį plotą, galite drąsiai rinktis stambesnių raštų, faktūrų ir spalvų tapetus.
- Didelėje erdvėje galite derinti skirtingų raštų ir faktūrų tapetus taip sukurdami žaismingą aplinką.
- Jei nusprendėte tapetais klijuoti visą butą, pasirinkite vientisą interjero sprendimą. Pavyzdžiui, rinkitės tos pačios faktūros tapetus, tik kiekviename kambaryje keiskite jų atspalvius, arba tos pačios spalvos tapetai gali pereiti iš svetainės į koridorių.
- Popierinius ir neaustinio pluošto tapetus galite naudoti visur, išskyrus drėgnas patalpas (pvz., vonios kambaryje).

Tapetų klijavimas

Kad tapetuodami viską atliktumėte tinkamai ir pagal eiliškumą, pateikiame darbų seką.
1. Pasiruoškite darbo erdvę. Nukabinkite nuo sienų paveikslus, lentynėles, atstumkite baldus.
2. Prieš pradėdami tapetuoti, nulupkite senus tapetus ir pasiruoškite darbo įrankius. Jeigu senieji tapetai dar geri, galite tapetuoti ant jų.
3. Jeigu sienoje yra įtrūkimų ir nelygumu, užglaistykite. Šiurkščius paviršius nušlifuokite.
4. Pasiruoškite įrankius. Jums reikės: šepečio ar volelio klijamstepti, žirklių, peilio, liniuotės, kibiro, kempinės, gulsčiuko, metro, kopėčių, stalo klijams tepti.
5. Nuimdami senus tapetus grandykle supjaustykite juos per visą sieną. Vėliau padalinkite sieną dalimis ir tapetus drėkinkite kempine, pamirkyta šiltame vandenyje. Po kelių minučių tapetai atšoks ir be vargo juos nuplėšite.
6. Nuskuskite likusius popieriaus likučius ir atsargiai nugremžkite klijų pėdsakus.
7. Jeigu reikia nulupti didelį tapetuotą plotą, galite pasinaudoti garo plėšikliu. Tuomet nereikia naudoti vandens. Prietaisą pridėjus prie paviršiaus, tapetai atšoks ir teliks juos nugremžti.
8. Jeigu siena labai sudrėko, palaukite, kol nudžius, ir padenkite ją glitu. Tepkite jį ant sienos švariu šepečiu.
9. Prieš pradėdami klijuoti tapetus, nuo lubų iki grindų nubrėžkite vertikalią liniją, pagal kurią klijuosite pirmąją tapetų juostą.
10. Sienų ar lubų nelygumus padenkite pamušaliniu popieriumi. Palaukite, kol jis išdžius (tam gali prireikti net 12 val.).
11. Atidžiai perskaitę instrukciją ant tapetų klijų pakuotės, užmaišykite klijų masę. Jei reikia, palikite, kad išbrinktų.
12. Klijų tepimo būdas pamušalui ir tapetams yra toks pat. Reikia patiesti pamušalą ant tapetavimo stalo (kraštai turi nukarti). Popierių prislėkite. Tuomet tapetų vidurinę dalį ištepkite klijais. Vienu metu tepkite 1 m ilgio atkarpą. Vėliau klijais tepkite nuo centro iki krašto. Kai viena tapetų pusė bus ištepta klijais, pamirkykite teptuką ir tepkite kitą pusę. Leiskite klijams gerai įsigerti į popierių: prieš klijuodami ant sienos, tapetus palaikykite 7–10 min.
13. Tapetuodami naudokite švarų šepetį tapetams lyginti, kad išvengtumėte "burbulų" susidarymo. Tapetų kraštai turi liestis vienas su kitu, bet vienas kito nedengti.
14. Klijuodami turite tolti nuo pagrindinio šviesos šaltinio. Užbaigti stenkitės kampe prie durų, kur nelygus sujungimas ne taip kris į akis.
15. Jeigu esate išsirinkę stambių raštų tapetus, pradėkite klijuoti nuo kambario centro. Smulkaus rašto arba lygius tapetus pradėkite klijuoti nuo ilgiausios sienos, esančios šalia artimiausio šviesos šaltinio.

Taigi, kad tapetavimas nesukeltų didelių rūpesčių, viską gerai apgalvokite ir suplanuokite. Niūrų ir įprastą kambarį galite pagyvinti per kelias valandas. Tuomet ne tik patys pamatysite akivaizdžius pasikeitimus, bet ir draugus nustebinsite savo sugebėjimais. Paskirkite savaitgalį sienų puošybai. Sėkmės!


AUTORIUS: Milda PŪTVYTĖ

Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Pasistačius ar dar statant namą, pradedame mąstyti apie tai, kaip atrodys namo fasadas. Nuobodus bus ar išskiriantis? Žinoma, pasirinkimas dekoro medžiagų rinkoje nėra mažas, pradedant nuo klinkerinių plytelių, fasadinių apdailos plokščių ir...


Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas

Kai jau nusprendžiate, jog savo lubas norite įrengti greitai ir pasirenkate įtempiamas lubas – per daug pasiruošimo nereikia, o jei kyla kokių klausimų dėl apšvietimo montavimo, sieninių spintų ar kito - verta pasikonsultuoti su montuotojais...


Pigiausias lubų apdailos būdas...

Pigiausias lubų apdailos būdas...

Dažniausiai statybinių medžiagų parduotuvėse prekiaujama interjero puošybos ornamentais iš plastiko, nors dar nepamiršta ir apdaila iš gipsinių elementų. Interjero puošybos elementai iš gipso, nepaisant daugiametės jų naudojimo patirties, nėra...


Dar šis tas apie tinkavimą

Dar šis tas apie tinkavimą

Turbūt ne vienas tikras namų šeimininkas yra bandęs ar dar ketina pamėginti užlopyti kokį plyšelį sienoje, nutinkuoti naują pertvarą, o drąsesni netgi fasadą. Jau pamėginę dirbti tokį rimtą darbą pasakys, jog nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti.


Spaudos darbai vertinantiems kokybę

Spaudos darbai vertinantiems kokybę

Sukdamiesi bet kokiame versle, kasdien sukame galvas, kaip išsiskirti, kuo patraukti dėmesį, kaip aplenkti konkurentus. Galbūt išleisti brošiūras ar lankstinukus? Gal automobilį puošti logotipu? Faktas vienas – Jums prireiks patikimų spaudos...


Patirtis ir profesionalumas  garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą. Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto...


Lygių lubų įrengimas – ypač atsakingas apdailos darbas

Lygių lubų įrengimas – ypač atsakingas apdailos darbas

Remontuojant kambarius dažnai kyla problemų dėl lubų. Vienu atveju jas būna sunku išlyginti, kitu atveju – sudėtinga suformuoti estetiškai nelygias skirtingų lygių lubas. Paprastai renkamasi iš trijų lubų įrengimo variantų –...


Geras paviršių paruošimas – kokybiško remonto garantija

Geras paviršių paruošimas – kokybiško remonto garantija

Pirmieji žingsniai nuosavame būste – tai planavimas to, kaip atrodys jūsų namai. Tik įžengus pro duris, galvoje kyla šimtai idėjų: kokiomis spalvomis ir raštais pasipuoš sienos, kokias grindis mindžiosite kiekvieną rytą atsikėlę iš lovos,...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...