Sausio 24d. Pirmadienis

Sienų tinkavimas

2012 Rugsėjo 20d.
Peržiūrų skaičius: 104224
Sienų tinkavimas

Pagrindo paruošimas

Prieš pradedant pagrindo paruošimo darbus būtina įsitikinti, ar visur išvedžioti elektros laidai; televizijos, Interneto, telefono bei telefonspynių kabeliai; išgręžtos skylės mūre elektros bei ryšių dėžutėms; ar visur išvedžioti vandentiekio, kanalizacijos, vėdinimo bei šildymo įvadai; ar užmūrytos angos, kurios privalo būti užmūrytos prieš pradedant tinkavimo darbus; užsandarinti langai ir durys (sandarinančiomis putomis ar apkamšyti pakulomis).

Tinkuojamas paviršius privalo būti lygus, tvirtas, pakankamai stabilus, tolygiai įgeriantis drėgmę, šiurkštus, sausas, nuo jo nuvalytos dulkės, nešvarumai, apnašos, neužšalęs. Netvirti paviršiai nudaužomi iki tvirto pagrindo. Silpnesni (turintys cemento mažiau nei sekantys sluoksniai) paviršiai, mažinantys kalkių cemento tinko sukibimą su pagrindu, nuvalomi, pašalinamos dulkės ir riebalai.

Patalpos turi būti išvalytos nuo šiukšlių.

Pagrindo paruošimo darbai atliekami grandikliais, tinkuotojų plaktukais, vieliniais šepečiais, kirtikliais.

Gruntavimas

Prieš pradedant darbus, plėvele apklijuojami langai, durys, kolektorinės spintos ir kiti paviršiai, kurie gali būti aptaškyti gruntu ar tinku.

Apdulkėjęs paviršius yra gruntuojamas giluminiu gruntu arba gerai sudrėkinamas vandeniu.

Naują silikatinių ar molinių plytų, keramzitbetonio ar dujų silikato blokelių mūrą užtenka gerai sudrėkinti vandeniu.

Armavimas

Tinko sluoksnį reikia armuoti, kai tinkuojamas skirtingai besideformuojantis paviršius arba vietos, kur numatomas storas tinko sluoksnis.

Armavimui naudojamas metalinis tinklelis (gardelės dydis 10x10mm) arba cinkuotos vielos tinklelis.

Armuoto tinko storis turi būti ne mažesnis kaip 15mm.

Tinkavimo kampų statymas

Tinkuojant sausas, normalaus drėgnumo patalpas, užsakovui pageidaujant, ant angokraščių ir kitų briaunų statomi kampai. Langų ir durų angokraščiams statomi metaliniai cinkuoti kampai arba medinės lentos. Jeigu sienos, lubos tinkuojamos pagal žyminius, statomos metalinės kreipiančiosios.

Kampai ir kreipiančiosios statomos naudojant "Knauf" skiedinį "MP-75".

Tinkuojant pastato fasadą ar padidinto drėgnumo patalpas, kampai nestatomi.

Tinkavimas

Rekomenduojama temperatūra atliekant tinkavimo darbus +5-20 °C.

Paruošiamojo tinko sluoksnio užpurškimas. Mechanizuotu būdu ant tinkuojamo paviršiaus tinkavimo mašina "PFT ZP-3" arba "Putzmeister P13" yra užpurškiamas paruošiamasis tinko sluoksnis. Reikiamos konsistencijos kalkių cemento skiedinys purškiamas ant sienų horizontaliomis persidengiančiomis juostomis, iš viršaus į apačią nukreipta kryptimi. Skystesnis skiedinys gali bėgti nuo sienos, o tirštesnis – gali blogai sukibti su pagrindu.

Purškimo metu purškimo antgalis laikomas nuo sienos 10-20cm atstumu.

Paruošiamojo sluoksnio storis iki 6mm. Jis daromas truputį stipresnis (pridedant daugiau cemento) negu sekantis išlyginamasis sluoksnis, bet ne stipresnis už tinkuojamą paviršių (pagrindą).

Užpurkštas paruošiamasis sluoksnis paliekamas džiūti, tuo metu nuvalomi tinku aptaškyti paviršiai.

Išlyginamojo tinko sluoksnio užpurškimas. Pilnai sustingus paruošiamajam sluoksniui, purškiamas išlyginamasis tinko sluoksnis. Dedamas vienas arba keli išlyginamieji sluoksniai, kol gaunamas lygus paviršius, atitinkantis leistinus nuokrypius. Vieno išlyginamojo sluoksnio storis gali būti iki 10mm. Kiekvienas sluoksnis yra išlyginamas, o sekantis išlyginamasis sluoksnis (jeigu toks reikalingas) purškiamas tik pilnai sustingus ankstesniam sluoksniui.

Sluoksnių išlyginimas. Užpurkštas skiedinio sluoksnis tolygiai išlyginamas naudojantis h profiline liniuote, polistirolinėmis brauktėmis ir nerūdijančio plieno mentele.

Nuo lubų, sienų ir grindų nuvalomas aptaškytas paviršius. Skiedinio perteklius vėl permaišomas ir panaudojamas tinkavimui.

Pradėjus tinkui stingti, tinkas lyginamas trapecine liniuote bei nerūdijančio plieno mentele, išlaikant visus nuokrypius, vertikalumą ir horizontalumą bei kampų statumą. Tinką lyginant trapecine liniuote, skiedinio perteklius tolygiai paskirstomas per visą sieną.

Jeigu buvo tinkuota pagal žyminius, nulyginus sieną, žyminiai išimami ir jų buvimo vietos užtaisomos skiediniu.

Po to visas paviršius dar sykį pralyginamas.

Sekantis etapas – tai dengiamojo sluoksnio užpurškimas.

Dengiamojo sluoksnio užpurškimas. Dengiamajam sluoksniui skiedinys daromas skystesnis; skiediniui naudojamas labai smulkus smėlis. Dengiamasis sluoksnis yra nulyginamas. Dengiamojo sluoksnio storis apie 2mm.

Baigus tinkuojamo paviršiaus lyginimą, yra atliekamas paviršiaus užtrynimas.

Užtrynimas. Tam naudojama polistirolinė trintuvė. Trinamas paviršius visą laiką tolygiai drėkinamas. Gerai užtrintas paviršius yra gerai sutankintas ir, pabraukus ranka, net ir kalkinio skiedinio tinkas nebyra.Dar šis tas apie tinkavimą

Dar šis tas apie tinkavimą

Turbūt ne vienas tikras namų šeimininkas yra bandęs ar dar ketina pamėginti užlopyti kokį plyšelį sienoje, nutinkuoti naują pertvarą, o drąsesni netgi fasadą. Jau pamėginę dirbti tokį rimtą darbą pasakys, jog nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti.


Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Pasistačius ar dar statant namą, pradedame mąstyti apie tai, kaip atrodys namo fasadas. Nuobodus bus ar išskiriantis? Žinoma, pasirinkimas dekoro medžiagų rinkoje nėra mažas, pradedant nuo klinkerinių plytelių, fasadinių apdailos plokščių ir...


Patirtis ir profesionalumas  garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą. Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto...


Loftas – ir būstas, ir gyvenimo stilius

Loftas – ir būstas, ir gyvenimo stilius

Ar kada nors svajojote apie didelį, erdvų ir šviesų būstą, kurio išplanavimą galėtumėte pasirinkti patys? Būstą, kuris būtų netoli nuo miesto centro, kur gyventų kūrybingi ir meniški kaimynai, o didelis krovininis liftas pristatytų jus tiesiai į...


Kaip parinkti plyteles?

Kaip parinkti plyteles?

Koklis (iš vokiečių kalbos «kafli») – taip iki šiol vadinamos glazūra dengtos keraminės plytelės. Bendrai jų istorija prasideda nuo senovės Egipto bei Tarpupių pastatų. Laikas nepaveikė degintų molinių stačiakampių, blizgių ir...


Spalvoti tapetų kerai

Spalvoti tapetų kerai

Kartais, norėdami atnaujinti būsto interjerą, nepelnytai užmirštame tapetus. Dažnas net toleruoja atsilupusius ir nubrizgusius jų kraštus, nelygias siūles ir vaikų pieštus "ornamentus". Taip nejučia kambarys tampa nublankęs ir apšepęs....


Plytelių klijai visų rūšių plytelėms

Plytelių klijai visų rūšių plytelėms

Siekdama klientams palengvinti plytelių klijavimo darbus, „Knauf“ siūlo aukščiausius standartus ir griežčiausias statybines normas atitinkančią plytelių klijų liniją „K-line“. Ją sudaro 6 kokybiški plytelių klijai, kurie...


10 priežasčių, kodėl rinktis įtempiamas lubas

10 priežasčių, kodėl rinktis įtempiamas lubas

Jeigu tvarkote būstą, tikriausiai jau pagalvojote ir apie lubas. Kokias pasirinkti, kad estetiškai atrodytų, būtų ilgaamžės, kad nereikėtų ilgai skendėti remonto dulkėse... Viena iš gana naujų ir išties viliojančių alternatyvų – įtempiamos...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...