Gegužės 29d. Penktadienis

Sienų tinkavimas

2012 Rugsėjo 20d.
Peržiūrų skaičius: 104224
Sienų tinkavimas

Pagrindo paruošimas

Prieš pradedant pagrindo paruošimo darbus būtina įsitikinti, ar visur išvedžioti elektros laidai; televizijos, Interneto, telefono bei telefonspynių kabeliai; išgręžtos skylės mūre elektros bei ryšių dėžutėms; ar visur išvedžioti vandentiekio, kanalizacijos, vėdinimo bei šildymo įvadai; ar užmūrytos angos, kurios privalo būti užmūrytos prieš pradedant tinkavimo darbus; užsandarinti langai ir durys (sandarinančiomis putomis ar apkamšyti pakulomis).

Tinkuojamas paviršius privalo būti lygus, tvirtas, pakankamai stabilus, tolygiai įgeriantis drėgmę, šiurkštus, sausas, nuo jo nuvalytos dulkės, nešvarumai, apnašos, neužšalęs. Netvirti paviršiai nudaužomi iki tvirto pagrindo. Silpnesni (turintys cemento mažiau nei sekantys sluoksniai) paviršiai, mažinantys kalkių cemento tinko sukibimą su pagrindu, nuvalomi, pašalinamos dulkės ir riebalai.

Patalpos turi būti išvalytos nuo šiukšlių.

Pagrindo paruošimo darbai atliekami grandikliais, tinkuotojų plaktukais, vieliniais šepečiais, kirtikliais.

Gruntavimas

Prieš pradedant darbus, plėvele apklijuojami langai, durys, kolektorinės spintos ir kiti paviršiai, kurie gali būti aptaškyti gruntu ar tinku.

Apdulkėjęs paviršius yra gruntuojamas giluminiu gruntu arba gerai sudrėkinamas vandeniu.

Naują silikatinių ar molinių plytų, keramzitbetonio ar dujų silikato blokelių mūrą užtenka gerai sudrėkinti vandeniu.

Armavimas

Tinko sluoksnį reikia armuoti, kai tinkuojamas skirtingai besideformuojantis paviršius arba vietos, kur numatomas storas tinko sluoksnis.

Armavimui naudojamas metalinis tinklelis (gardelės dydis 10x10mm) arba cinkuotos vielos tinklelis.

Armuoto tinko storis turi būti ne mažesnis kaip 15mm.

Tinkavimo kampų statymas

Tinkuojant sausas, normalaus drėgnumo patalpas, užsakovui pageidaujant, ant angokraščių ir kitų briaunų statomi kampai. Langų ir durų angokraščiams statomi metaliniai cinkuoti kampai arba medinės lentos. Jeigu sienos, lubos tinkuojamos pagal žyminius, statomos metalinės kreipiančiosios.

Kampai ir kreipiančiosios statomos naudojant "Knauf" skiedinį "MP-75".

Tinkuojant pastato fasadą ar padidinto drėgnumo patalpas, kampai nestatomi.

Tinkavimas

Rekomenduojama temperatūra atliekant tinkavimo darbus +5-20 °C.

Paruošiamojo tinko sluoksnio užpurškimas. Mechanizuotu būdu ant tinkuojamo paviršiaus tinkavimo mašina "PFT ZP-3" arba "Putzmeister P13" yra užpurškiamas paruošiamasis tinko sluoksnis. Reikiamos konsistencijos kalkių cemento skiedinys purškiamas ant sienų horizontaliomis persidengiančiomis juostomis, iš viršaus į apačią nukreipta kryptimi. Skystesnis skiedinys gali bėgti nuo sienos, o tirštesnis – gali blogai sukibti su pagrindu.

Purškimo metu purškimo antgalis laikomas nuo sienos 10-20cm atstumu.

Paruošiamojo sluoksnio storis iki 6mm. Jis daromas truputį stipresnis (pridedant daugiau cemento) negu sekantis išlyginamasis sluoksnis, bet ne stipresnis už tinkuojamą paviršių (pagrindą).

Užpurkštas paruošiamasis sluoksnis paliekamas džiūti, tuo metu nuvalomi tinku aptaškyti paviršiai.

Išlyginamojo tinko sluoksnio užpurškimas. Pilnai sustingus paruošiamajam sluoksniui, purškiamas išlyginamasis tinko sluoksnis. Dedamas vienas arba keli išlyginamieji sluoksniai, kol gaunamas lygus paviršius, atitinkantis leistinus nuokrypius. Vieno išlyginamojo sluoksnio storis gali būti iki 10mm. Kiekvienas sluoksnis yra išlyginamas, o sekantis išlyginamasis sluoksnis (jeigu toks reikalingas) purškiamas tik pilnai sustingus ankstesniam sluoksniui.

Sluoksnių išlyginimas. Užpurkštas skiedinio sluoksnis tolygiai išlyginamas naudojantis h profiline liniuote, polistirolinėmis brauktėmis ir nerūdijančio plieno mentele.

Nuo lubų, sienų ir grindų nuvalomas aptaškytas paviršius. Skiedinio perteklius vėl permaišomas ir panaudojamas tinkavimui.

Pradėjus tinkui stingti, tinkas lyginamas trapecine liniuote bei nerūdijančio plieno mentele, išlaikant visus nuokrypius, vertikalumą ir horizontalumą bei kampų statumą. Tinką lyginant trapecine liniuote, skiedinio perteklius tolygiai paskirstomas per visą sieną.

Jeigu buvo tinkuota pagal žyminius, nulyginus sieną, žyminiai išimami ir jų buvimo vietos užtaisomos skiediniu.

Po to visas paviršius dar sykį pralyginamas.

Sekantis etapas – tai dengiamojo sluoksnio užpurškimas.

Dengiamojo sluoksnio užpurškimas. Dengiamajam sluoksniui skiedinys daromas skystesnis; skiediniui naudojamas labai smulkus smėlis. Dengiamasis sluoksnis yra nulyginamas. Dengiamojo sluoksnio storis apie 2mm.

Baigus tinkuojamo paviršiaus lyginimą, yra atliekamas paviršiaus užtrynimas.

Užtrynimas. Tam naudojama polistirolinė trintuvė. Trinamas paviršius visą laiką tolygiai drėkinamas. Gerai užtrintas paviršius yra gerai sutankintas ir, pabraukus ranka, net ir kalkinio skiedinio tinkas nebyra.Kapitalinės sienos galo pradžia – popieriuje

Kapitalinės sienos galo pradžia – popieriuje

Pastaruoju metu mus užgriuvo jūsų klausimai apie kapitalinių sienų griovimui reikalingus leidimus. Nejuokais susirūpinome – arba kilo sienų griovimo banga, arba iki šiol mūsų daugiabučių laikančiosios sienos griuvo šeimininkui panorėjus...


Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Paskutiniu metu vis daugiau gyventojų įsirengia viso būsto grindinio šildymo sistemą. Tačiau daugelį vartotojų dar veikia visiškai neteisinga informacija apie šildomųjų grindų sistemas. Taip yra dėl elementaraus paprastų, bet labai svarbių dalykų...


Paprasti keraminių plytelių stebuklai vonios kambaryje

Paprasti keraminių plytelių stebuklai vonios kambaryje

Šiandien mažai kas įsivaizduoja vonios kambarį be keraminių plytelių, kurių amžius siekia kelis tūkstančius metų. Tiesa, vonioje jos išpopuliarėjo ne taip jau seniai – tik XX a. pradžioje, tačiau nūdienos plytelių gamintojai, naudodami...


Naujakurių galvos skausmas: kaip ištaisyti būsto apdailos defektus?

Naujakurių galvos skausmas: kaip ištaisyti būsto apdailos defektus?

Koks baisiausias žodis žmogui, kuris įsikėlė į naują butą arba ką tik atliko remontą? Atsakymas – „defektas“. Prieš jį nusvyra rankos, išgaruoja kantrybė ir sukyla pyktis. Juolab jei nelygumą ar įtrūkį sienoje pastebėjote tada,...


Vidaus apdailos darbai Jūsų  svajonių namams

Vidaus apdailos darbai Jūsų svajonių namams

Ketinate įsirengti namus? Tinkamai įrengsime už Jums tinkančią kainą. Aukštos kvalifikacijos darbininkai viską atliks profesionaliai ir nepriekaištingai!


Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas

Kai jau nusprendžiate, jog savo lubas norite įrengti greitai ir pasirenkate įtempiamas lubas – per daug pasiruošimo nereikia, o jei kyla kokių klausimų dėl apšvietimo montavimo, sieninių spintų ar kito - verta pasikonsultuoti su montuotojais...


Patirtis ir profesionalumas  garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą. Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto...


Kaip parinkti plyteles?

Kaip parinkti plyteles?

Koklis (iš vokiečių kalbos «kafli») – taip iki šiol vadinamos glazūra dengtos keraminės plytelės. Bendrai jų istorija prasideda nuo senovės Egipto bei Tarpupių pastatų. Laikas nepaveikė degintų molinių stačiakampių, blizgių ir...


​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.