Birželio 2d. Antradienis

Paprasti keraminių plytelių stebuklai vonios kambaryje

2014 Rugsėjo 8d.
Peržiūrų skaičius: 256340
Paprasti keraminių plytelių stebuklai vonios kambaryje

Šiandien mažai kas įsivaizduoja vonios kambarį be keraminių plytelių, kurių amžius siekia kelis tūkstančius metų. Tiesa, vonioje jos išpopuliarėjo ne taip jau seniai – tik XX a. pradžioje, tačiau nūdienos plytelių gamintojai, naudodami naujausias technologijas, savo išradingumu ir pasiūlos įvairove gali nustebinti ne vieną, nusprendusį atnaujinti savo vonios kambarį.

Jei prieš gerą dešimtmetį pakakdavo išsirinkti marmurines keramines baltos, juodos, rusvos, pilkos ar žalios spalvos plyteles ir būti "ant bangos", tai šiandien viskas atrodo kiek kitaip. Viena vertus, sudėtingiau, nes plytelių gamintojai siūlo beribę spalvų paletę, įvairius formatus, originalią tekstūrą, puikius apdailos elementus, bet kita vertus, paprasčiau, nes vonios kambarys gali virsti bet kuo: jaukia rytietiška ramybės oaze, spalvotu retro stiliaus prisiminimu, kosmoso erdve ar saulėtu smėlio paplūdimiu.

Visos spalvos tinkamos

Kokios spalvos plytelės šiandien dominuoja vonioje, atsakyti sunku, nes spalvų gama labai plati. Madingos ramios ir ryškios, šaltos ir šiltos spalvos. Tarpinis harmonijos arba pusiausvyros variantas sukuriamas pasirenkant švelnių ir išraiškingų spalvų derinius.

Renkantis spalvą, vertėtų savęs paklausti, kokį stilių ar nuotaiką norime sukurti vonios kambaryje. Minimalizmo ir lengvumo pojūčiui atskleisti, kuris dabar ypač vertinamas, tinka pastelinės, o šiuolaikiškumui pabrėžti – ryškios spalvos.

Drąsesniems ir eksperimentuoti mėgstantiems pirkėjams ispaniškų plytelių gamintojai siūlo grįžti į XX a. 7–ąjį dešimtmetį. Šis laikotarpis atsineša "skanias" šerbeto citrininę, oranžinę, obuolio žalumo ir, žinoma, raudoną, spalvas, kurios skatina veržlumą, pasitikėjimą ir gyvybingumą.

Kaimo ir užmiesčio namų vonios kambaryje interjero dizaineriai pataria įkurdinti žemės spalvas: tamsiai ar rausvai rudą, deginto cukraus, smėlio, gelsvą ar žalsvą. Toks vonios kambarys dvelkia jaukumu ir ramybe.

Paslaptingą vandens, žydrą ar kosmoso mėlyną spalvą mielai pasirinks tie, kurie mėgsta mąstyti. Vis dar madinga klasika ir prabanga dvelkianti juoda spalva. Ji derinama su balta (tarsi juodai baltoje fotografijoje) arba minimaliu santykiu su kita ryškia, pavyzdžiui, oranžine spalva.

Jei trokštate žaismingumo ir šiek tiek lengvabūdiškos netvarkos, išsirinkite kelių panašių atspalvių plyteles ir vieną sieną vonioje paskirkite savotiškam menui – išmėtykite jas po vieną skirtingų spalvų taip, kaip norisi. Panašų efektą galite sukurti vienspalviame grindų fone. Tik nereikėtų persistengti, nes vietoj trokštamo rezultato, pasireikš neskoningumas.

Kalbant apie plytelių spalvą, vertėtų atkreipti dėmesį ir į plytelių siūlių glaisto spalvą. Priklausomai nuo mūsų pageidaujamo efekto, ji gali kontrastuoti arba derėti su plytelių spalva. Be to, jei efektą siekiame sustiprinti, patartina rinktis mažesnes plyteles ir palikti kiek didesnius tarpelius tarp plytelių.

Formos ir dydžio akcentas

Ne mažiau nei spalva, svarbi keraminių plytelių forma ir dydis. Formų yra įvairių, tačiau šiandien madingos tik dvi – kvadrato ir stačiakampio, kadangi labiau akcentuojamas plytelių dydis ir jų išdėstymas. Variantų, kaip galima išdėstyti plyteles, yra begalė, nes gaminamų plytelių dydžiai varijuoja nuo pačių smulkiausių mozaikinių plytelių, kurių kraštinė siekia 2–3 cm iki didžiausių – 60x60 cm.

Plytelių dydis lemia bendrą vonios kambario regimąjį vaizdą. Jei naudojamos mažos plytelės, sienos ir grindys tampa labiau pastebimos. Didelio formato plytelės sukuria nesibaigiančios erdvės pojūtį. Tačiau jų nevertėtų rinktis, jei patalpa labai maža.

Plytelių išdėstymas ir tam tikrų raštų sukūrimas tampa dar viena galimybe pasireikšti fantazijai, juolab, kad plytelių gamintojai siūlo rinktis kelis tos pačios plytelių kolekcijos formatus ir juos derinti tarpusavyje. Be to, skirtingus vaizdus sukursite plyteles pasukę įstrižai arba klodami jų eiles nesistengdami viršutinės eilės plytelių dėlioti toje pačioje pozicijoje, kaip ir apatinės (kad plytelių tarpeliai susijungtų).

Vonios kambaryje ypač dera nauja horizontalumą pabrėžianti tendencija, kai pasirenkama horizontali siaurų ir ilgų keraminių plytelių pozicija. Vonios akcentu gali tapti ir viena siena, išklijuota mozaikinėmis plytelėmis, o kitos gali būti padengtos žymiai didesnėmis.

Kadangi populiariausia yra kvadrato ir stačiakampio forma, iš jų nesunkiai galima sudėlioti kiek didesnes tuščiavidures ar pilnavidures formas pasirinktame vonios kambario grindų ar sienų fone, tik prieš tai vertėtų tokią viziją perkelti ant popieriaus arba išsidėlioti plyteles jų neklijuojant. Įdomiai atrodo ir dviejų spalvų sujungimas vingiuota, laužtine linija.

Išraiškingas plytelių paviršius

Keraminių plytelių faktūra tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis plyteles. Norimas įspūdis gali būti sukuriamas naudojant spalvas ir šešėlius arba tam tikrus iškilimus ir įdubimus.

Pastarasis variantas dabar ypač domina plytelių gamintojus, kurie siekia derinti iš pažiūros tarsi nesuderinamus dalykus: plytelėje apgyvendina medį, nendrių pynes ar įvairius audinius – tvidą, liną, brokatą. Taip šaltos plytelės perima imituojamų medžiagų jaukumą. Todėl "tikras" medis vonios sienose ar grindyse šiandien yra visai realus.

Naujausios technologijos leidžia nepriekaištingai imituoti ir atkurti senovinių plytelių faktūrą bei braižą arba pasendinti paviršių, tačiau tokias plyteles patartina rinktis apgalvojus kiekvieną vonios interjero detalę.

Jei jau minėtų plytelių tekstūra jums netinka, rinkitės šiuolaikiškumu dvelkiančias keramines plyteles su iškilusiais didesniais ar mažesniais stačiakampiais, kvadratais, tam tikromis įrėžtomis linijomis. Horizontalumą ar vertikalumą pabrėš smulkiai skaldytą akmenį imituojančios plytelės.

Minimalizmas dekoravime

Plytelių dekoravimo tendencijos pamažu kinta, nes pagrindiniu plytelės akcentu tampa spalva ir tekstūra. Atsisakoma daug ir įvairių sudėtingų dekoravimo detalių akcentuojant minimalizmą ir paprastumą. Tiesa, kiek daugiau puošybos detalių išlieka dekoratyviniuose elementuose: juostelėse, rėmeliuose.

Kadangi siekiama pabrėžti paprastas, tiesias formas ir linijas bei kontrastą, naudojami vaizdingi ir besikartojantys geometriniai elementai, brūkšneliai, pop stiliaus motyvai (komiksų detalės, vaikų piešiniai). Kartais tokiam rezultatui sukurti pakanka mažo stilizuoto kvadratėlio plytelės viduryje arba padalinti visą plytelę į keturių spalvų kvadratėlius.

Nepamirštami ir subtilūs gamtos motyvai – jūros žvaigždės, kriauklės, žolės, rytietiškos gėlės ir netgi fosilijos rusvame ar kitokiame švelnaus atspalvio fone. Ieškant naujų sprendimų augalai komponuojami ir su geometrinėmis figūromis. Geometrinių figūrų griežtumas gali būti sušvelninamas užapvalinant kampus.

Įvairiapusiškumo ir universalumo tendenciją apdailoje siekiama išryškinti panaudojant kitų medžiagų ar jų imitacijos dekoratyvinius elementus – stiklo, metalo, akmens. Panaši tendencija ateina ir į visą vonios kambario interjerą, kurio erdvės gali būti skaidomos vienoje sienoje montuojant stiklo blokelius, o kitas klojant keraminėmis plytelėmis.

Pabaigai būtų galima patarti neskubėti pirkti plytelių, bet pamąstyti apie kuriamą nuotaiką ir, žinoma, vonios kambario dydį, jo funkcijas (visos šeimos, vaikų, svečių), biudžeto galimybes. Siekdami harmoningos aplinkos derinkite keramines plyteles su pasirinktu vonios kambario baldų stiliumi, apšvietimu, santechnika bei įranga.

Plytelių charakteristikos ir ženklinimas

Ženklinimas Nuolydžio kampas
A 12°
B 18°
C 24°

Ant plytelių pakuotės jūs rasite šią informacija: gamintojo pavadinimą, jei plytelės importuotos, importuotojo pavadinimą, nuorodą į Europos arba nacionalinį standartą, kurį jos atitinka, vardinius, darbinius, modulinius arba nemodulinius matmenis, plytelės paviršiaus tipą (glazūruotos arba neglazūruotos), plytelės kodą (piešinys), kalibrą atspalvį ir rūšį. Vienai patalpai kloti turi būti perkamos vienodo kodo, atspalvio ir kalibro plytelės. Jei sienų apdailai planuojama naudoti skirtingų kodų plyteles, reikia įsitinti, kad plytelės vienodo kalibro.

Gamybos proceso metu keraminių plytelių matmenys degant sumažėja iki 5 proc. ir dėl to gali atsirasti pagamintų plytelių matmenų nuokrypių. Tam, kad būtų išvengta su tuo susijusių problemų, plytelės yra kalibruojamos. Kalibravimo metu specialus automatas suskirsto plyteles pagal jų matmenis.

Pagal atsparumą dilumui glazūruotos grindų plytelės skirstomos į 5 klases. Plytelių atsparumas dilumui pasirenkamas pagal paskirtį. Svetainėse, virtuvėse, voniose, prieškambariuose patartina kloti ne žemesnės kaip 3 dilumo klasės plyteles. 5 dilumo klasės plytelės skirtos gyvenamosioms, gamybinėms ir visuomeninės paskirties patalpoms, kuriose daug vaikštoma.

Raidės, nurodytos ant pakuotės informuoja apie plyteles paviršiaus šiurkštumą, sukibimą esant drėgnam paviršiui.

A grupės plyteles reikėtų klijuoti patalpose, kuriose bus vaikščiojama basomis, dažniausiai sausomis kojomis. B – patalpose, kuriose bus vaikščiojama šlapiomis kojomis. C grupės plytelėmis dengiami laiptai, vedantys į vandenį, nuožulnūs baseinų kraštai.

Žinodami įvairių simbolių reikšmes, pasirinksite tinkamiausias grindų plyteles pagal dilumo klasę.

Keli plytelių klojimo variantai:

plyteliu klojimo budai

Plytelių skirstymas pagal kokybę:

Plyteliu_klases

Sienų tinkavimas

Sienų tinkavimas

Prieš pradedant pagrindo paruošimo darbus būtina įsitikinti, ar visur išvedžioti elektros laidai; televizijos, Interneto, telefono bei telefonspynių kabeliai; išgręžtos skylės mūre elektros bei ryšių dėžutėms; ar visur išvedžioti vandentiekio,...


Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Paskutiniu metu vis daugiau gyventojų įsirengia viso būsto grindinio šildymo sistemą. Tačiau daugelį vartotojų dar veikia visiškai neteisinga informacija apie šildomųjų grindų sistemas. Taip yra dėl elementaraus paprastų, bet labai svarbių dalykų...


Dar šis tas apie tinkavimą

Dar šis tas apie tinkavimą

Turbūt ne vienas tikras namų šeimininkas yra bandęs ar dar ketina pamėginti užlopyti kokį plyšelį sienoje, nutinkuoti naują pertvarą, o drąsesni netgi fasadą. Jau pamėginę dirbti tokį rimtą darbą pasakys, jog nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti.


Spaudos darbai vertinantiems kokybę

Spaudos darbai vertinantiems kokybę

Sukdamiesi bet kokiame versle, kasdien sukame galvas, kaip išsiskirti, kuo patraukti dėmesį, kaip aplenkti konkurentus. Galbūt išleisti brošiūras ar lankstinukus? Gal automobilį puošti logotipu? Faktas vienas – Jums prireiks patikimų spaudos...


Kaip parinkti plyteles?

Kaip parinkti plyteles?

Koklis (iš vokiečių kalbos «kafli») – taip iki šiol vadinamos glazūra dengtos keraminės plytelės. Bendrai jų istorija prasideda nuo senovės Egipto bei Tarpupių pastatų. Laikas nepaveikė degintų molinių stačiakampių, blizgių ir...


Hidroizoliacija

Hidroizoliacija

Gyvenamuosiuose namuose visuomet eksploatuojame patalpas, kuriose dėl buitinėms reikmėms naudojamo vandens būna ženkliai padidėjusi santykinė oro drėgmė, pavyzdžiui, virtuvėse, vonios ir dušo kambariuose, tualetuose, sanitariniuose mazguose, ir...


Tobuli namai – nebūtinai brangūs

Tobuli namai – nebūtinai brangūs

Ne veltui juokaujama, kad būsto remontas prilygsta stichinei nelaimei. Paprastai šis procesas kainuoja ne tik daug nervų, bet ir tūkstančius litų. Tiems, kuriems nusišypso laimė rasti patikimus ir kokybiškai dirbančius meistrus, gali pavykti...


Grindų betonavimas

Grindų betonavimas

Vanduo, cementas ir smulkus užpildas - tai svarbiausi betoną sudarantys komponentai. Betono savybės kinta priklausomai nuo jų charakteristikų ir sudėties. Vienas iš svarbių parametrų, lemiančių betoninių grindų patvarumą, yra betono masės...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.