Vasario 23d. Sekmadienis

Lygių lubų įrengimas – ypač atsakingas apdailos darbas

2012 Gruodžio 7d.
Peržiūrų skaičius: 166168

Remontuojant kambarius dažnai kyla problemų dėl lubų. Vienu atveju jas būna sunku išlyginti, kitu atveju – sudėtinga suformuoti estetiškai nelygias skirtingų lygių lubas. Paprastai renkamasi iš trijų lubų įrengimo variantų – pakabinamųjų, išlygintų tinku ir glaistu bei įtempiamųjų lubų. Šios srities specialistai – UAB Knauf sausos statybos produktų grupės vadovas Kęstutis Janeika ir IĮ Įdealios lubos savininkas Maksimas Minenka – papasakojo apie galimus lubų įrengimo būdus.

Kokiais atvejais reikėtų rinktis pakabinamas lubų konstrukcijas, o kada tinka lubų lyginimas tinku?

Gipso kartono lubos pagerina perdangos garso izoliaciją. Jos taip pat padeda sumažinti patalpų aukštį, jei tokiu būdu siekiama sutaupyti šilumos energijos. Virš tokių lubų taip patgalima paslėpti įvairias inžinerines instaliacijas. Jei esama betoninė perdanga pakankamai lygi, jei lubose nebus išvedžiota elektros instaliacija, jei nesiekiama pagerinti perdangos garso izoliacijos ar atsparumo gaisrui, tuomet pakanka esamas lubas glaistyti storasluoksniu glaistu (pvz., Knauf Multifinish).

Kaip galima išspręsti garso izoliavimo problemas pasitelkus į pagalbą pakabinamąsias lubas?

Pirmiausia reikia nustatyti, dėl ko atsiranda problemos. Tuomet galima pagerinti perdangos garso izoliaciją pakabinamosiomis lubomis – šiuo atveju būtina naudoti specialias kabinimo detales su guminėmis tarpinėmis ir montuoti Knauf Blue arba Knauf Silentboard garso izoliacijos plokštes. Taip pat Uniflott glaistu būtina glaistyti siūles. Mano nuomone, įtempiamosios lubos garso izoliacijos nepagerina. Neužtenka sutvarkyti tik lubas, nes garsą gali praleisti kitos konstrukcijos ar instaliacijos kanalai. Turėtų būti ieškoma kompleksinio spendimo, susijusio tiek su jūsų sienomis, tiek su kaimyno grindimis. Jei patalpoje netinkama akustinė aplinka, gana stiprus aidas, tuomet lubos montuojamos naudojant perforuotas Cleaneo plokštes, kurios taip pat sugeria kvapus.

Kokie sprendimai taikytini senuose daugiabučiuose su itin žemomis lubomis?

Taupant patalpos aukštį naudojama D113 lubų sistema. Ji pasižymi tuo, kad nešantieji profiliai ir montavimo profiliai jungiami viename lygmenyje – taip sutaupoma apie 3 cm patalpos aukščio.

Kokias lubas verta rinktis drėgnose patalpose?

Drėgmė pastatų konstrukcijose – sunkiai sustabdoma neganda, todėl drėgnose patalpose svarbu naudoti drėgmei atsparius, nepelijančius produktus. Jei drėgmė, esanti gyvenamųjų patalpų voniose, yra nežymi, išvėdinama per kelias valandas, tuomet pakanka naudoti Knauf Green impregnuotą plokštę, o siūles glaistyti impregnuotu glaistu Uniflott Impregniert. Patalpose, kuriose ilgai ir pastoviai laikosi drėgmė (baseinų patalpos, priepirčiai, garažai), būtina naudoti cementinę plokštę Knauf Aquapanel, kuri visiškai nebijo drėgmės, nepelija ir nejuda veikiant drėgmei ir temperatūrai.

Kaip patiems savininkams montuoti pakabinamąsias lubas nedideliame kambaryje?

Svarbiausia dirbti pagal technologiją (tinkamai įrengtas karkasas, teisingai parinkti atstumai ir plokštės). Reikėtų įvertinti patalpos paskirtį (drėgmė, apkrovos, garso skvarba) su lubų konstrukcija susijusias viltis (garso izoliacija ar dekoratyvinė apdaila) ir naudoti tam tinkamus produktus. Nepamirškite, kad luboms, iš kurių tikimasi lygaus ir tvirto paviršiaus, būtina naudoti dvigubą gipso kartono plokštės sluoksnį. Taip pat svarbu atsiminti, kad klientas, naudojantis Knauf sistemas ir medžiagas, gali drąsiai kreiptis į specialistus ir išsikviesti juos į savo namus konsultacijai. Patariu iškilus bet kokiems klausimams skambinti į Knauf informacijos centrą.

Koks pakabinamųjų lubų montavimo principas, kai patalpos yra siauros?

Siaurų ir plačių patalpų lubų montavimo principai nesiskiria. Kai patalpos siauros, galima naudoti ne įprastas D112 ar D113 sistemas, kai lubų pakabos tvirtinamos prie perdangos. Šiuo atveju naudojant pertvarinius Knauf CW100 ir UW100profilius galima montuoti lubas be pakabų (D131), jos tvirtinamos tik prie sienų. Patalpos plotis turi būti ne didesnis nei 4,5 metro. Įrengti deformacines siūles patartina tiek plačiose, tiek siaurose patalpose. Siauros patalpos paprastai būna ilgos, o deformacinės siūlės įrengiamos kas 10 metrų.

Kokie sprendimai taikytini senuose daugiabučiuose su itin žemomis lubomis?

Senuose daugiabučiuose su žemomis lubomis puikiai tinka įtempiamosios lubos, nes jos patalpą pažemina tik 4–5m centimetrais – tai įrengus lubas nepastebima. Kai kuriais atvejais lubos pažemėja tik 1 centimetru.

Kokie pagrindiniai įtempiamųjų lubų montavimo privalumai?

Įtempiamosios lubos – puikus patalpų interjero apipavidalinimo sprendimas. Skirtingai nei įprasta lubų apdaila,reikalaujanti nemažai laiko ir priemonių, įtempiamosios lubos greitai montuojamos ir tarnauja ilgą laiką. Jų paviršiaus nereikia lyginti ir dažyti, montuojant beveik nesusidaro nešvarumų ir statybinių šiukšlių. Įrengiant įtempiamąsias lubas nereikia remontuoti pagrindinių lubų, nes visi jų defektai – dėmės, įtrūkimai, nelygumai – bus paslėpti. Pagrindinis įtempiamųjų lubų pranašumas yra tas, kad jas galima greitai ir paprastai įrengti bet kurioje patalpoje. Įtempiamųjų lubų sistemą sudaro tik dvi dalys – lubų audinys ir tvirtinimo profilis, kurie įrengiami per vieną dieną. Lubos prisitaiko prie nuolat natūraliai judančio pastato, netrūkinėja, nebijo drėgmės, dulkių, jų paviršius visada išlieka lygus ir švarus.

Kokios pagrindinės įtempiamųjų lubų savybės?

Įtempiamosios lubos netrūkinėja, neblunka, nesugeria kvapų, yra lengvai valomos, netraukia dulkių, nes yra antistatiškos, nepalaiko degimo. Šis lubų variantas yra atsparus vandeniui (atlaiko iki 100 litrų vandens), be to, ant jų nesikondensuoja drėgmė, todėl jos tinka baseinuose ir vonios kambariuose. Svarbus privalumas – tokios lubos įrengiamos per 1-2 dienas. Tačiau įtempiamąsias lubas turi montuoti tik specialistai, išmanantys daugybę technologinių niuansų, naudojantys specialius įrankius. Be to, įprastose statybinių medžiagų parduotuvėse nerasite reikiamų medžiagų (profilių ir kt.).

Kiek įtempiamosios lubos pažemina kambarį?

Senuose daugiabučiuose, kuriuose perdangos plokštės yra nelygios, įtempiamosios lubos bus tik 4–5 centimetrais žemiau pagrindinių lubų. Jei pagrindinės lubos yra lygios, tik, pavyzdžiui, gipso kartonas sutrūkinėjęs, naudojant specialius profilius lubos pažemės tik 1 centimetru!

Kokio pločio yra matinė ir blizgi įtempiamųjų lubų juosta?

Kai kuriais atvejais lubas galima įrengti be siūlių. Matinių įtempiamųjų lubų didžiausias plotis yra 5,1 metro, o blizgančių – iki 2 metrų (tačiau blizgančių lubų plotis taip pat priklauso nuo spalvos). Pažymėsiu, kad galima rinktis įvairiausių spalvų įtempiamąsias lubas, jos gali būti matinės, blizgančios, šviečiančios.

Ar galima išspręsti garso izoliavimo problemas pasitelkus į pagalbą įtempiamąsias lubas?

Naudojant specialų įtempiamųjų lubų audinį galima visiškai panaikina garso aidą, pagerinti garso kokybę ir akustiką patalpose, kuriose klausomasi muzikos, žiūrimi filmai. Taip pat galima pagerinti akustiką biuruose, konferencijų salėse.

Kaip remontuoti įtempiamųjų lubų plėvelę?

Priklausomai nuo pažeidimo vietos įtempiamąsias lubas galima sutvarkyti keliais būdais: tiesiog užklijuojant pažeistą vietą, montuojant įleidžiamąjį šviestuvą pažeistoje vietoje. Tačiau visus remonto darbus turi atlikti įtempiamųjų lubų specialistai.

Pigiausias lubų apdailos būdas...

Pigiausias lubų apdailos būdas...

Dažniausiai statybinių medžiagų parduotuvėse prekiaujama interjero puošybos ornamentais iš plastiko, nors dar nepamiršta ir apdaila iš gipsinių elementų. Interjero puošybos elementai iš gipso, nepaisant daugiametės jų naudojimo patirties, nėra...


Spalvoti tapetų kerai

Spalvoti tapetų kerai

Kartais, norėdami atnaujinti būsto interjerą, nepelnytai užmirštame tapetus. Dažnas net toleruoja atsilupusius ir nubrizgusius jų kraštus, nelygias siūles ir vaikų pieštus "ornamentus". Taip nejučia kambarys tampa nublankęs ir apšepęs....


Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas

Kai jau nusprendžiate, jog savo lubas norite įrengti greitai ir pasirenkate įtempiamas lubas – per daug pasiruošimo nereikia, o jei kyla kokių klausimų dėl apšvietimo montavimo, sieninių spintų ar kito - verta pasikonsultuoti su montuotojais...


Huntonit – ekologiška ir greita sienų bei lubų apdaila

Huntonit – ekologiška ir greita sienų bei lubų apdaila

Neretai busto atnaujinimas sukelia didelį galvos skausmą – kaip atrasti daug laiko, pinigų ir kaip tai padaryti kokybiškai. Huntonit siūlo sprendimą – plokštės, jos greitai ir lengvai montuojamos, nereikia profesionalių montuotojų ir...


Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Jei norite patalpą paruošti galutinei apdailai, neapseisite be glaisto, kuris padės išlyginti sienų nelygumus, užpildys atsiradusius plyšelius bei sukurs reikiamą paviršių dažymui ar tapetavimui. Paruoštų naudojimui glaisto rūšių yra išties daug,...


Tapetai yra gražu, bet...

Tapetai yra gražu, bet...

Siūlau garantuotus 10 PATARIMŲ, kuriais vadovaujantis Jūsų tapetavimo rezultatas bus „TOTAL KOŠMAR“ : 1. Remontas daromas trumpam, geriausiu atveju metams ar keliems, todėl nesukite sau daug galvos, nieko neplanuokite, žvelkite į...


Patirtis ir profesionalumas  garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą. Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto...


Sienų paruošimo etapai

Sienų paruošimo etapai

Vienas svarbiausių paviršiaus apdailos etapų - paviršiaus paruošimas. Nuo blogai paruošto paviršiaus gali nusilupti dažai arba atsirasti kitokių defektų. Pagrindiniai paviršiaus paruošiamieji darbai - tai plovimas, šlifavimas, senų dažų...


​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.