Lapkričio 22d. Penktadienis

Lygių lubų įrengimas – ypač atsakingas apdailos darbas

2012 Gruodžio 7d.
Peržiūrų skaičius: 166168

Remontuojant kambarius dažnai kyla problemų dėl lubų. Vienu atveju jas būna sunku išlyginti, kitu atveju – sudėtinga suformuoti estetiškai nelygias skirtingų lygių lubas. Paprastai renkamasi iš trijų lubų įrengimo variantų – pakabinamųjų, išlygintų tinku ir glaistu bei įtempiamųjų lubų. Šios srities specialistai – UAB Knauf sausos statybos produktų grupės vadovas Kęstutis Janeika ir IĮ Įdealios lubos savininkas Maksimas Minenka – papasakojo apie galimus lubų įrengimo būdus.

Kokiais atvejais reikėtų rinktis pakabinamas lubų konstrukcijas, o kada tinka lubų lyginimas tinku?

Gipso kartono lubos pagerina perdangos garso izoliaciją. Jos taip pat padeda sumažinti patalpų aukštį, jei tokiu būdu siekiama sutaupyti šilumos energijos. Virš tokių lubų taip patgalima paslėpti įvairias inžinerines instaliacijas. Jei esama betoninė perdanga pakankamai lygi, jei lubose nebus išvedžiota elektros instaliacija, jei nesiekiama pagerinti perdangos garso izoliacijos ar atsparumo gaisrui, tuomet pakanka esamas lubas glaistyti storasluoksniu glaistu (pvz., Knauf Multifinish).

Kaip galima išspręsti garso izoliavimo problemas pasitelkus į pagalbą pakabinamąsias lubas?

Pirmiausia reikia nustatyti, dėl ko atsiranda problemos. Tuomet galima pagerinti perdangos garso izoliaciją pakabinamosiomis lubomis – šiuo atveju būtina naudoti specialias kabinimo detales su guminėmis tarpinėmis ir montuoti Knauf Blue arba Knauf Silentboard garso izoliacijos plokštes. Taip pat Uniflott glaistu būtina glaistyti siūles. Mano nuomone, įtempiamosios lubos garso izoliacijos nepagerina. Neužtenka sutvarkyti tik lubas, nes garsą gali praleisti kitos konstrukcijos ar instaliacijos kanalai. Turėtų būti ieškoma kompleksinio spendimo, susijusio tiek su jūsų sienomis, tiek su kaimyno grindimis. Jei patalpoje netinkama akustinė aplinka, gana stiprus aidas, tuomet lubos montuojamos naudojant perforuotas Cleaneo plokštes, kurios taip pat sugeria kvapus.

Kokie sprendimai taikytini senuose daugiabučiuose su itin žemomis lubomis?

Taupant patalpos aukštį naudojama D113 lubų sistema. Ji pasižymi tuo, kad nešantieji profiliai ir montavimo profiliai jungiami viename lygmenyje – taip sutaupoma apie 3 cm patalpos aukščio.

Kokias lubas verta rinktis drėgnose patalpose?

Drėgmė pastatų konstrukcijose – sunkiai sustabdoma neganda, todėl drėgnose patalpose svarbu naudoti drėgmei atsparius, nepelijančius produktus. Jei drėgmė, esanti gyvenamųjų patalpų voniose, yra nežymi, išvėdinama per kelias valandas, tuomet pakanka naudoti Knauf Green impregnuotą plokštę, o siūles glaistyti impregnuotu glaistu Uniflott Impregniert. Patalpose, kuriose ilgai ir pastoviai laikosi drėgmė (baseinų patalpos, priepirčiai, garažai), būtina naudoti cementinę plokštę Knauf Aquapanel, kuri visiškai nebijo drėgmės, nepelija ir nejuda veikiant drėgmei ir temperatūrai.

Kaip patiems savininkams montuoti pakabinamąsias lubas nedideliame kambaryje?

Svarbiausia dirbti pagal technologiją (tinkamai įrengtas karkasas, teisingai parinkti atstumai ir plokštės). Reikėtų įvertinti patalpos paskirtį (drėgmė, apkrovos, garso skvarba) su lubų konstrukcija susijusias viltis (garso izoliacija ar dekoratyvinė apdaila) ir naudoti tam tinkamus produktus. Nepamirškite, kad luboms, iš kurių tikimasi lygaus ir tvirto paviršiaus, būtina naudoti dvigubą gipso kartono plokštės sluoksnį. Taip pat svarbu atsiminti, kad klientas, naudojantis Knauf sistemas ir medžiagas, gali drąsiai kreiptis į specialistus ir išsikviesti juos į savo namus konsultacijai. Patariu iškilus bet kokiems klausimams skambinti į Knauf informacijos centrą.

Koks pakabinamųjų lubų montavimo principas, kai patalpos yra siauros?

Siaurų ir plačių patalpų lubų montavimo principai nesiskiria. Kai patalpos siauros, galima naudoti ne įprastas D112 ar D113 sistemas, kai lubų pakabos tvirtinamos prie perdangos. Šiuo atveju naudojant pertvarinius Knauf CW100 ir UW100profilius galima montuoti lubas be pakabų (D131), jos tvirtinamos tik prie sienų. Patalpos plotis turi būti ne didesnis nei 4,5 metro. Įrengti deformacines siūles patartina tiek plačiose, tiek siaurose patalpose. Siauros patalpos paprastai būna ilgos, o deformacinės siūlės įrengiamos kas 10 metrų.

Kokie sprendimai taikytini senuose daugiabučiuose su itin žemomis lubomis?

Senuose daugiabučiuose su žemomis lubomis puikiai tinka įtempiamosios lubos, nes jos patalpą pažemina tik 4–5m centimetrais – tai įrengus lubas nepastebima. Kai kuriais atvejais lubos pažemėja tik 1 centimetru.

Kokie pagrindiniai įtempiamųjų lubų montavimo privalumai?

Įtempiamosios lubos – puikus patalpų interjero apipavidalinimo sprendimas. Skirtingai nei įprasta lubų apdaila,reikalaujanti nemažai laiko ir priemonių, įtempiamosios lubos greitai montuojamos ir tarnauja ilgą laiką. Jų paviršiaus nereikia lyginti ir dažyti, montuojant beveik nesusidaro nešvarumų ir statybinių šiukšlių. Įrengiant įtempiamąsias lubas nereikia remontuoti pagrindinių lubų, nes visi jų defektai – dėmės, įtrūkimai, nelygumai – bus paslėpti. Pagrindinis įtempiamųjų lubų pranašumas yra tas, kad jas galima greitai ir paprastai įrengti bet kurioje patalpoje. Įtempiamųjų lubų sistemą sudaro tik dvi dalys – lubų audinys ir tvirtinimo profilis, kurie įrengiami per vieną dieną. Lubos prisitaiko prie nuolat natūraliai judančio pastato, netrūkinėja, nebijo drėgmės, dulkių, jų paviršius visada išlieka lygus ir švarus.

Kokios pagrindinės įtempiamųjų lubų savybės?

Įtempiamosios lubos netrūkinėja, neblunka, nesugeria kvapų, yra lengvai valomos, netraukia dulkių, nes yra antistatiškos, nepalaiko degimo. Šis lubų variantas yra atsparus vandeniui (atlaiko iki 100 litrų vandens), be to, ant jų nesikondensuoja drėgmė, todėl jos tinka baseinuose ir vonios kambariuose. Svarbus privalumas – tokios lubos įrengiamos per 1-2 dienas. Tačiau įtempiamąsias lubas turi montuoti tik specialistai, išmanantys daugybę technologinių niuansų, naudojantys specialius įrankius. Be to, įprastose statybinių medžiagų parduotuvėse nerasite reikiamų medžiagų (profilių ir kt.).

Kiek įtempiamosios lubos pažemina kambarį?

Senuose daugiabučiuose, kuriuose perdangos plokštės yra nelygios, įtempiamosios lubos bus tik 4–5 centimetrais žemiau pagrindinių lubų. Jei pagrindinės lubos yra lygios, tik, pavyzdžiui, gipso kartonas sutrūkinėjęs, naudojant specialius profilius lubos pažemės tik 1 centimetru!

Kokio pločio yra matinė ir blizgi įtempiamųjų lubų juosta?

Kai kuriais atvejais lubas galima įrengti be siūlių. Matinių įtempiamųjų lubų didžiausias plotis yra 5,1 metro, o blizgančių – iki 2 metrų (tačiau blizgančių lubų plotis taip pat priklauso nuo spalvos). Pažymėsiu, kad galima rinktis įvairiausių spalvų įtempiamąsias lubas, jos gali būti matinės, blizgančios, šviečiančios.

Ar galima išspręsti garso izoliavimo problemas pasitelkus į pagalbą įtempiamąsias lubas?

Naudojant specialų įtempiamųjų lubų audinį galima visiškai panaikina garso aidą, pagerinti garso kokybę ir akustiką patalpose, kuriose klausomasi muzikos, žiūrimi filmai. Taip pat galima pagerinti akustiką biuruose, konferencijų salėse.

Kaip remontuoti įtempiamųjų lubų plėvelę?

Priklausomai nuo pažeidimo vietos įtempiamąsias lubas galima sutvarkyti keliais būdais: tiesiog užklijuojant pažeistą vietą, montuojant įleidžiamąjį šviestuvą pažeistoje vietoje. Tačiau visus remonto darbus turi atlikti įtempiamųjų lubų specialistai.

Dar šis tas apie tinkavimą

Dar šis tas apie tinkavimą

Turbūt ne vienas tikras namų šeimininkas yra bandęs ar dar ketina pamėginti užlopyti kokį plyšelį sienoje, nutinkuoti naują pertvarą, o drąsesni netgi fasadą. Jau pamėginę dirbti tokį rimtą darbą pasakys, jog nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti.


Grindinis šildymas – pasirinkimas, kurio dėka laimėsite net tris kartus

Grindinis šildymas – pasirinkimas, kurio dėka laimėsite net tris kartus

Šiomis dienomis šildymo sistemų pasiūla yra didžiulė, todėl labai dažnai žmonėms tenka sunkus uždavinys – nuspręsti kas labiausiai atitinka jų lūkesčius ir kokį šildymo sistemos būdą geriausiai pasirinkti. Ir nors šiuolaikinės technologijos,...


Patikima statybos bendrovė

Patikima statybos bendrovė

Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau susiduria su statybomis. Nepriklausomai nuo to, ar jos mažos apimties (pavyzdžiui, kosmetinis remontas ), ar didesnės (nuo pamatų iki rakto). Priklausomai nuo darbų kiekio ieškome įmonių ar pavienių samdinių,...


Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Jei norite patalpą paruošti galutinei apdailai, neapseisite be glaisto, kuris padės išlyginti sienų nelygumus, užpildys atsiradusius plyšelius bei sukurs reikiamą paviršių dažymui ar tapetavimui. Paruoštų naudojimui glaisto rūšių yra išties daug,...


Plytelių klijai BRIKO: ir mėgėjams, ir profesionalams

Plytelių klijai BRIKO: ir mėgėjams, ir profesionalams

Ruošiatės atnaujinti vonios kambarį ar virtuvę? Išsirinkote plyteles, tačiau dar nežinote, kokius plytelių klijus naudoti, kad patalpa ilgai „nesiprašytų“ remonto? Kalbame su BRIKO plytelių klijų atstovais, kurie pristato net kelias...


Išskirtinės lubos - namų akcentas

Išskirtinės lubos - namų akcentas

Išskirtinės, gražios ir lygios lubos yra siekiamybė įrengiant kiekvieną patalpą, todėl į šį interjero akcentą norime atkreipti didesnį dėmesį. Nereikia labai daug pastangų, papildomų išlaidų ir laiko sąnaudų tam, kad svajonių lubos taptų namų...


Kokius glaistus pasirinkti?

Kokius glaistus pasirinkti?

Statybinis glaistas - tai plonasluoksnis smulkus mišinys porėtam tinko paviršiui išlyginti. Statybinių medžiagų parduotuvėse gausu įvairiausių lietuvių bei užsienio gamybos sausų ir paruoštų naudojimui ("šlapių") glaistų. Tad kokį...


Palėpėje – prabangos ir praktiškumo darna

Palėpėje – prabangos ir praktiškumo darna

Daugiabutyje įrengtame būste galima pasijusti ir kaip jachtoje, ir kaip orlaivyje Suvaldyti aikštingą mansardinio būsto erdvę – nemenkas iššūkis ir patyrusiam interjero kūrėjui. Kaip iki menkiausio centimetro taupiai išnaudoti nuožulnių...


Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.