Spalio 17d. Ketvirtadienis

Stogo montavimo etapai

(1) 2014 Rugpjūčio 27d.
Peržiūrų skaičius: 81388
Stogo montavimo etapai

Karnizo montavimas

Prieš dengiant stogo lakštus, būtina pritvirtinti karnizinį lakštą - laštakį, kuris nukreipia vandenį nuo stogo dangos į vandens surinkimo lataką. Prieš prikaldami šią detalę, apatiniame grebėste padarykite iškirtimus latako laikikliams pritvirtinti. Laikikliai pritvirtinami medvaržčiais. "U" formos laikikliai tvirtinami tiesiai prie karnizinės lentos. Tada išpjovų grebėste išpjauti nereikia.
Papildomos lentos arba platesnio apatinio grebėsto (100-120mm) gali prireikti tais atvejais, kai nepakankamai tvirtai prisitvirtina latako laikikliai.O taip pat tam, kad neskiltų karnizinis grebėstas, nes į ją būtina veržti varžtus tankiau - į kiekvieną čerpės bangą.

Čerpinio profilio "ORIGAMI" dangos lapų tvirtinimo tvarka

Stogo dangos lapai tvirtinami tokia tvarka: lapai klojami iš dešinės į kairę. Klojant reikia įsitikinti, kad pirmojo lapo apačia sutampa su karnizo linija, o lapo dešinysis apatinis kampas sutampa su karnizo kampu. Bet kokias kampų nesutapimo klaidas bus sunku ištaisyti, nes lapai negali būti persistūmę. Nekreipkite dėmesio į nedidelį nesutapimą su vėjalente.

Kai stogo dangos lapų ilgis sutampa su dengiamo stogo šlaito ilgiu, nereikia laikytis anksčiau nurodytos stogo dangos lapų klojimo tvarkos. Tokiu atveju reikia lapus kloti tik iš dešinės į kairę. Tačiau reikia įsitikinti, kad lapo apačia sutampa su karnizo linija, o lapo apatinis dešinysis kampas sutampa su karnizo kampu.

Lapų tvirtinimas

Lapus tvirtinti rekomenduojama 4,8 x 35 mm medvažčiais su neopreninėmis tarpinėmis. Naudokite elektrinį grąžtą, galintį keisti gręžimo greitį ir turintį reversinę funkciją. Visi medvaržčiai turi būti įsukami profilio apatinėje bangos dalyje, 25 - 50 mm nuo žemesniojo čerpių eilės krašto.

Prie karnizų ir lakštų persidengimo vietose medvaržčiai sukami į kiekvieną profilio bangos dalį. Kad rezultatai būtų geri, be visų jau paminėtų dalykų, dar reikia lapų persidengimo vietose stengtis įsukti medvaržčius per abu lapus.
Likusioje stogo dalyje medvaržčiai sukami šachmatine tvarka.

Apvalaus ir paprasto kraigo montavimas

Pirmiausia uždėkite viršutinę guminę tarpinę, o po to uždėkite paprastą arba apvalų kraigą. Jį pritvirtinkite 4,8 x 20 mm dydžio medvaržčiais. Medvaržčius įsukite į kas antrą dangos profilio išgaubimą abiejose kraigo pusėse šachmatine tvarka. Venkite medvaržčius įsukinėti kraigo lapų persidengimo vietose.

Stogo dangos krašto užbaigimas ties vėjalentėmis

Ties kairiuoju frontonu, kur paprastai nupjaunami stogo dangos lakštų šonai, gali tekti tai daryti lakšto profilio žemiausioje vietoje. Tais atvejais reikia pridėti papildomą lakšto plotį ( maks. 37mm) prie nominalaus lakšto pločio, tam, kad užlenkus jį, gautume briauną iki bangos viršaus lygio.
Vėjalenčių tvirtinimas

Vėjalentės tvirtinamos prie viršutinės vėjalentės lentos 4.8 x 20.0mm medvaržčiais arba atitinkamais vinimis 300mm tarpais.
Jei kairiojo stogo šono frontone lakštai nukirpti profilio apačioje, būtinas užlenkimas, kaip nurodyta anstesniame punkte.

Valminių stogų sandūra

Iš principo valminių stogų sandūra dengiama taip pat, kaip stogo kraigo sandūra. Tačiau nupjauti lakštų kraštai turi būti užlenkiami į viršų maždaug 25 - 35mm.
Sandarinimo juostelės (guminės tarpinės) valminių stogų sandūrose nenaudojamos. Stogo lakštai tvirtinami medvaržčiais 4.8 x 20mm šachmatine tvarka profilio viršutinėje dalyje.
Vidinės sandūros

Vidinių sandūrų lakštai dedami ant ne mažesnio kaip 17mm storio lentų arba impregnuotos faneros pakloto, dengto hidroizoliacija. Ilgesni lakštai turi būti tvirtinami gnybtais kas 500mm. Gnybtai (50-60mm x 20mm) dydžio kerpami iš lygios skardos (analogiškos stogo dangai), tvirtinami medvaržčiais prie pakloto ir užlenkiami per latako kraštus.
Vandens surinkimo sistemos montavimas

1. Galimi du latakų laikiklių tvirtinimo būdai: "U" formos
( trumpieji ) laikikliai tvirtinami prie karnizinės lentos, taikant sukti medvaržčius per lentą į gegnę; kitas būdas, aprašytas anksčiau: ilgieji arba vidutinio ilgio laikikliai lenkiami ir tvirtinami įpjaunant prie pirmojo grebėsto. Rekomenduojama laikiklius tvirtinti ne mažiau kaip kas 1 m. Laikikliai tvirtinami su nuolydžiu: 5mm/m. Atkreipkite dėmesį į paveiksliuką, kuriame pastebėsite nuolydžio atžymas laikikliuose.

2. Priveržkite pirmą ir paskutinį laikiklį maždaug 10 cm atstumu nuo stogo dangos kampų. Jeigu stogo karnizas ilgesnis negu 12 m, prireiks dviejų nutekėjimo žemėn vamzdžių. Tuo atveju nuolydžiai daromi nuo centro į abi puses.

3. Lietvamzdžių stovų vietose dviem įstrižais pjūviais įpjaukite maždaug 10cm angą.

4. Latakas sujungiamas su lietvamzdžiu specialia jungtimi, standžiai užspaudžiant jį iš latako vidinės pusės.
5. Latakų aklidangčiai tvirtinami iš vidinės latakų galų pusės, sandūras kruopščiai sutepant silikoniniu neutraliu hermetiku. Patartina aklidangčius ir latakus sukniedyti.

6. Latakai pakankamai stipriai pritvirtinami laikikliais. Jei prireikia latakus jungti vieną su kitu, tam naudojamos jungtys su gumine tarpine. Suspauskite stipriai jungtį, suspausdami replėmis jungties kraštus.

Dėmesio! Nepamirškite, kad nusėsti linkusios lietvamzdžių detalės montuojamos iš apačios į viršų. Kad būtų tvirčiau - jungite jas papildomai kniedėmis.

Pasirinkus reikiamų matmenų lietvamzdžių elementus, juos tvirtiname prie mūro ar medinės sienos tam skirtais fiksatoriais. Maksimalus tarpsnis tarp fiksatorių - 1.5-1.9m. Jei lietvamzdis jungiamas iš kelių - jungimo vietose tvirtinamas fiksatorius.

Pritvirtinkite nutekėjimo lietvamzdį prie laikiklio pleištu. Išlyginkite lietvamzdį ir įkalkite pleištą panaudodami medinę lentelę.


Stogų dengimas

Stogų dengimas

Patyrę UAB „Nord profil“ specialistai pagal Jūsų pageidavimus atliks visų tipų stogų įrengimo, renovacijos ir remonto darbus. Mūsų siūlomos statybos rangos paslaugos


Cementiniai beasbesčiai lakštai

Cementiniai beasbesčiai lakštai

Cementiniai beasbesčiai lakštai (priedai) - statybinė medžiaga, naudojama šlaitiniams stogams ir fasadams įrengti. Išoriškai tik savo forma panašūs į asbestcemenčio lapus jie pirmiausia skiriasi savo sudėtimi: vietoje sveikatai kenksmingo asbesto...


Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Namas bus patikimas, jei patikimas bus stogas - viena iš pagrindinių sudėtinių pastato dalių. Jis saugo gyvybiškai svarbias pastato dalis, konstrukcijas nuo lietaus, sniego, vėjo, saulės ir t.t. Tai taip pat ir viena brangiausių pastato dalių:...


Apželdintas stogas

Apželdintas stogas

Jei terasas ir automobilių stovėjimo aikšteles jau dažnai įrengia ant plokščių stogų, tai stogų sodus kol kas galime sutikti gana retai. Tai dažniausiai yra susiję su didelėmis išlaidomis, kurių reikalauja apželdintų stogų įrengimas ir priežiūra....


NAUJIENA ! Bituminės čerpės "RoofShield"

NAUJIENA ! Bituminės čerpės "RoofShield"

Šias bitumines čerpeles pasaulio profesionalai sukūrė tam, kad padėtų įrengti patikimą ir gražų Jūsų namo stogą, užtikrintu šeimos komfortą ir saugumą. Bituminės čerpės "RoofShield" skirtos įrengti stogo dangą, kai stogo nuolydis nuo 12...


Čerpių imitacijos stogo dangos apskaičiavimas

Čerpių imitacijos stogo dangos apskaičiavimas

Norint apskaičiuoti stogo dangą visų pirma reikia atlikti stogo matavimus, tam, kad tiksliai galima būtų paskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį. Norint atlikti preliminarų skaičiavimą, galima remtis ir turimais duomenimis iš projekto. Kad atliktume...


Betoninės čerpės – solidi, tvirta stogo danga

Betoninės čerpės – solidi, tvirta stogo danga

Kodėl verta rinktis betonines čerpes? Vienas stogų dangas keičia kitos, atsiranda naujovių, o čerpių stogai buvo ir lieka – prestižo, ilgaamžiškumo, patikimumo ir šiltumo simboliu. Namas yra nekilnojamas turtas, kuris vertinamas pagal visą...


Čerpės

Čerpės

Čerpės stogo dangos medžiaga. Gražios, stiprios nedegios, nepraleidžia vandens, , atsparios šalčiui (atlaiko>25 užšalimo ir atšilimo ciklus), ilgaamžės, bet dažnai trapios ir sunkios (pvz., 1 m2 keraminių čerpių dangos masė – 50-65 kg)....


Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre