Birželio 6d. Šeštadienis

Stogo montavimo etapai

(1) 2014 Rugpjūčio 27d.
Peržiūrų skaičius: 81388
Stogo montavimo etapai

Karnizo montavimas

Prieš dengiant stogo lakštus, būtina pritvirtinti karnizinį lakštą - laštakį, kuris nukreipia vandenį nuo stogo dangos į vandens surinkimo lataką. Prieš prikaldami šią detalę, apatiniame grebėste padarykite iškirtimus latako laikikliams pritvirtinti. Laikikliai pritvirtinami medvaržčiais. "U" formos laikikliai tvirtinami tiesiai prie karnizinės lentos. Tada išpjovų grebėste išpjauti nereikia.
Papildomos lentos arba platesnio apatinio grebėsto (100-120mm) gali prireikti tais atvejais, kai nepakankamai tvirtai prisitvirtina latako laikikliai.O taip pat tam, kad neskiltų karnizinis grebėstas, nes į ją būtina veržti varžtus tankiau - į kiekvieną čerpės bangą.

Čerpinio profilio "ORIGAMI" dangos lapų tvirtinimo tvarka

Stogo dangos lapai tvirtinami tokia tvarka: lapai klojami iš dešinės į kairę. Klojant reikia įsitikinti, kad pirmojo lapo apačia sutampa su karnizo linija, o lapo dešinysis apatinis kampas sutampa su karnizo kampu. Bet kokias kampų nesutapimo klaidas bus sunku ištaisyti, nes lapai negali būti persistūmę. Nekreipkite dėmesio į nedidelį nesutapimą su vėjalente.

Kai stogo dangos lapų ilgis sutampa su dengiamo stogo šlaito ilgiu, nereikia laikytis anksčiau nurodytos stogo dangos lapų klojimo tvarkos. Tokiu atveju reikia lapus kloti tik iš dešinės į kairę. Tačiau reikia įsitikinti, kad lapo apačia sutampa su karnizo linija, o lapo apatinis dešinysis kampas sutampa su karnizo kampu.

Lapų tvirtinimas

Lapus tvirtinti rekomenduojama 4,8 x 35 mm medvažčiais su neopreninėmis tarpinėmis. Naudokite elektrinį grąžtą, galintį keisti gręžimo greitį ir turintį reversinę funkciją. Visi medvaržčiai turi būti įsukami profilio apatinėje bangos dalyje, 25 - 50 mm nuo žemesniojo čerpių eilės krašto.

Prie karnizų ir lakštų persidengimo vietose medvaržčiai sukami į kiekvieną profilio bangos dalį. Kad rezultatai būtų geri, be visų jau paminėtų dalykų, dar reikia lapų persidengimo vietose stengtis įsukti medvaržčius per abu lapus.
Likusioje stogo dalyje medvaržčiai sukami šachmatine tvarka.

Apvalaus ir paprasto kraigo montavimas

Pirmiausia uždėkite viršutinę guminę tarpinę, o po to uždėkite paprastą arba apvalų kraigą. Jį pritvirtinkite 4,8 x 20 mm dydžio medvaržčiais. Medvaržčius įsukite į kas antrą dangos profilio išgaubimą abiejose kraigo pusėse šachmatine tvarka. Venkite medvaržčius įsukinėti kraigo lapų persidengimo vietose.

Stogo dangos krašto užbaigimas ties vėjalentėmis

Ties kairiuoju frontonu, kur paprastai nupjaunami stogo dangos lakštų šonai, gali tekti tai daryti lakšto profilio žemiausioje vietoje. Tais atvejais reikia pridėti papildomą lakšto plotį ( maks. 37mm) prie nominalaus lakšto pločio, tam, kad užlenkus jį, gautume briauną iki bangos viršaus lygio.
Vėjalenčių tvirtinimas

Vėjalentės tvirtinamos prie viršutinės vėjalentės lentos 4.8 x 20.0mm medvaržčiais arba atitinkamais vinimis 300mm tarpais.
Jei kairiojo stogo šono frontone lakštai nukirpti profilio apačioje, būtinas užlenkimas, kaip nurodyta anstesniame punkte.

Valminių stogų sandūra

Iš principo valminių stogų sandūra dengiama taip pat, kaip stogo kraigo sandūra. Tačiau nupjauti lakštų kraštai turi būti užlenkiami į viršų maždaug 25 - 35mm.
Sandarinimo juostelės (guminės tarpinės) valminių stogų sandūrose nenaudojamos. Stogo lakštai tvirtinami medvaržčiais 4.8 x 20mm šachmatine tvarka profilio viršutinėje dalyje.
Vidinės sandūros

Vidinių sandūrų lakštai dedami ant ne mažesnio kaip 17mm storio lentų arba impregnuotos faneros pakloto, dengto hidroizoliacija. Ilgesni lakštai turi būti tvirtinami gnybtais kas 500mm. Gnybtai (50-60mm x 20mm) dydžio kerpami iš lygios skardos (analogiškos stogo dangai), tvirtinami medvaržčiais prie pakloto ir užlenkiami per latako kraštus.
Vandens surinkimo sistemos montavimas

1. Galimi du latakų laikiklių tvirtinimo būdai: "U" formos
( trumpieji ) laikikliai tvirtinami prie karnizinės lentos, taikant sukti medvaržčius per lentą į gegnę; kitas būdas, aprašytas anksčiau: ilgieji arba vidutinio ilgio laikikliai lenkiami ir tvirtinami įpjaunant prie pirmojo grebėsto. Rekomenduojama laikiklius tvirtinti ne mažiau kaip kas 1 m. Laikikliai tvirtinami su nuolydžiu: 5mm/m. Atkreipkite dėmesį į paveiksliuką, kuriame pastebėsite nuolydžio atžymas laikikliuose.

2. Priveržkite pirmą ir paskutinį laikiklį maždaug 10 cm atstumu nuo stogo dangos kampų. Jeigu stogo karnizas ilgesnis negu 12 m, prireiks dviejų nutekėjimo žemėn vamzdžių. Tuo atveju nuolydžiai daromi nuo centro į abi puses.

3. Lietvamzdžių stovų vietose dviem įstrižais pjūviais įpjaukite maždaug 10cm angą.

4. Latakas sujungiamas su lietvamzdžiu specialia jungtimi, standžiai užspaudžiant jį iš latako vidinės pusės.
5. Latakų aklidangčiai tvirtinami iš vidinės latakų galų pusės, sandūras kruopščiai sutepant silikoniniu neutraliu hermetiku. Patartina aklidangčius ir latakus sukniedyti.

6. Latakai pakankamai stipriai pritvirtinami laikikliais. Jei prireikia latakus jungti vieną su kitu, tam naudojamos jungtys su gumine tarpine. Suspauskite stipriai jungtį, suspausdami replėmis jungties kraštus.

Dėmesio! Nepamirškite, kad nusėsti linkusios lietvamzdžių detalės montuojamos iš apačios į viršų. Kad būtų tvirčiau - jungite jas papildomai kniedėmis.

Pasirinkus reikiamų matmenų lietvamzdžių elementus, juos tvirtiname prie mūro ar medinės sienos tam skirtais fiksatoriais. Maksimalus tarpsnis tarp fiksatorių - 1.5-1.9m. Jei lietvamzdis jungiamas iš kelių - jungimo vietose tvirtinamas fiksatorius.

Pritvirtinkite nutekėjimo lietvamzdį prie laikiklio pleištu. Išlyginkite lietvamzdį ir įkalkite pleištą panaudodami medinę lentelę.


Čerpių imitacijos stogo dangos apskaičiavimas

Čerpių imitacijos stogo dangos apskaičiavimas

Norint apskaičiuoti stogo dangą visų pirma reikia atlikti stogo matavimus, tam, kad tiksliai galima būtų paskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį. Norint atlikti preliminarų skaičiavimą, galima remtis ir turimais duomenimis iš projekto. Kad atliktume...


Plieninės stogų dangos

Plieninės stogų dangos

Plieninės stogų dangos pastaruoju metu labai populiarios. Ir tai nė kiek nestebina. Šiuolaikiškos plieninės stogų dangos yra ilgaamžės: gamintojas suteikia 15 metų garantiją, o stogas tarnauja 45 ir daugiau metų. Plieno lakštai, iš kurių...


NAUJIENA  BUDMAT® gamina klasikinį stoginį profilį

NAUJIENA BUDMAT® gamina klasikinį stoginį profilį

BUDMAT gaminamos klasikinio tipo stogo dangos sukūrtos taip, idant atitiktų reikliausius projektinius, estetinius ir funkcinius standartus. BUDMAT klasikinio tipo dangos – dėl savo formos paprastumo bei klasikinės išvaizdos turi didelę...


BUDMAT®  pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

BUDMAT® pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

Plieninių stogo dangų sistema BUDMAT® jau daug metų sėkmingai kuria namus. Dabar mūsų gaminių asortimentą papildėme išskirtine moduline skardine čerpe Venecja. Tai unikalus gaminys, kuris garantuoja greita montavimą, ir ypatingą keraminių...


Čerpinis profilis nedideliais lakštais – Ruukki Finnera

Čerpinis profilis nedideliais lakštais – Ruukki Finnera

Prieš dvejus metus Ruukki kompanijos pristatytą modulinę čerpinę stogo dangą Finnera teigiamai įvertino ir ją įsigiję namų savininkai ir patyrę stogdengiai.


Naujos kartos bituminės laminuotos čerpės - išskirtinė spalvų paletė!

Naujos kartos bituminės laminuotos čerpės - išskirtinė spalvų paletė!

Lanksčiųjų bituminių laminuotų čerpių serija JAZZ – tai naujas aukštos klasės produktas su patobulintais techniniais duomenimis, skirtas originalaus dizaino sprendimams. Laminuotų čerpių reljefas ir spalvos padeda sukurti labai natūralų,...


Stogo plėvelės. Ką reikia žinoti

Stogo plėvelės. Ką reikia žinoti

Stogų plėvelės gali būti dviejų tipų: difuzinės ir antikondensacinės. Jos skiriasi laidumo garams laipsniu, kuris lemia stogo plėvelių montavimo būdus. Plėvelės, kurios mažiau laidžios garams, vadinamos antikondensacinėmis, o tos plėvelės, kurios...


Bituminės čerpės: atsparios, elastingos, ilgaamžės ir estetiškos

Bituminės čerpės: atsparios, elastingos, ilgaamžės ir estetiškos

Vis stiprėjanti tendencija pastatų architektūrą derinti prie juos supančios aplinkos – miesto ar gamtos peizažo, vis didėjantis dėmesys eksterjero estetikai skatina rinktis bitumines čerpes: jos nepamainomos dengiant sudėtingos geometrinės...


Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.