Lapkričio 16d. Šeštadienis

Vilniaus SOS vaikų kaimui būtini 155 tūkst. litų, kad būtų galima iki žiemos pabaigti renovaciją

2014 Liepos 30d.
Peržiūrų skaičius: 28090
Vilniaus SOS vaikų kaimui būtini 155 tūkst. litų, kad būtų galima iki žiemos pabaigti renovaciją

SOS vaikų kaime vyksta renovacijos darbai, kuriuos užbaigti reikia papildomų lėšų. Vilniaus SOS vaikų kaimo nameliai priklauso Labdaros paramos fondui SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijai.

Pro lubas varva vanduo, įsiveisė grybelis

Atlikus prieš 19 metų pastatytų medinių karkasinių namų konstrukcijų ekspertizę, paaiškėjo nerimą kelianti padėtis. Kritiškiausiai įvertinta daugumos pastatų pamatų hidroizoliacijos bei namų, kuriuose gyvena SOS šeimos, sanitarinių mazgų būklė.

„Nesiimti priemonių negalime, nes vaikai šaltuoju metų laiku šąla, sanitariniai mazgai netrukus bus netinkami naudoti. Yra namelių, kuriuose pro virtuvės lubas varva vanduo, nes virš virtuvių yra vonios ir dušai. Nameliai gali tapti avarinės būklės. Kiekviena pradelsta diena didina remonto darbų sąnaudas“, – sako Vilniaus SOS vaikų kaimų direktorius Gedas Batulevičius.

Statinių būklės ekspertai nustatė, kad senos vonių bei dušų sienos ir grindys prarado atsparumą drėgmei. Pro tarpus, atšokusias plyteles į namų konstrukcijas patenka drėgmė, todėl įsiveisė grybelis. Patalpos tapo šaltesnės, nes sienų izoliacinės medžiagos prarado savo savybes ir praleidžia šaltį. Grybelis ir pelėsis ne tik ardo medžio konstrukcijas, bet ir gali sukelti pavojų vaikų sveikatai, ypač tiems, kurie kenčia nuo alergijų, astmos ir kitų kvėpavimo takų ligų.

Auga šildymo sąnaudos, prastėja gyvenimo sąlygos

Statybos ekspertai nustatė, kad prieš du dešimtmečius statyti namai yra neapšiltinti, nėra pamatų hidroizoliacijos, todėl drėgmė ir šaltis skverbiasi į Vilniaus SOS vaikų kaimo namelių pirmuosius aukštus. Kasmet auga pastatų šildymo sąnaudos, o atėjus rudeniui, žiemą ir pavasarį  namuose vaikai nebegali žaisti ant šaltų ir skersvėjo pasiekiamų grindų.

Vilniaus SOS vaikų kaime planuojama įrengti hidroizoliaciją ir apšiltinti 22 pastatų  pamatus, renovuoti juose esančius sanitarinius mazgus: pašalinti pelėsio židinius, pakeisti supuvusias medžio konstrukcijas, pakeisti fizines savybes praradusias apšiltinimo medžiagas.

Generalinis darbų rangovas – UAB  „Spalvoti namai“ (vadovas Marius Juknevičius). Projektas vykdomas keliais etapais. Šiuo metu jau išardytos plytelės ir gipso kartono plokštės nuo 16 vonių, dušų ir tualetų sienų bei lubų, vonios ir dušo kambariuose pakeistos pažeistos medinės konstrukcijos, papildomai apšiltinta lauko siena, sudėtas gipskartonis, panaudotos hidroizoliacijos priemonės, sudėtos plytelės, sudarytas darbų ir taikomų medžiagų bei technologijų sąrašas, atkasti daugelio namelių pastatai, ketinant pradėti jų apšiltinimą.

Prašome padėti atnaujinti SOS vaikų kaimo namus

Būtiniausiems darbams pabaigti iki šalčių mums trūksta 155 tūkst. litų. Taip pat svarbu būtų pakeisti 12 namelių, kuriuose gyvena šeimos, lauko ir balkonų duris. Tam reikia 80 tūkst. litų. Paaukoti galite:

Atsiskaitomoji sąskaita LT067044060001193478, AB „SEB“ bankas. Banko kodas: 70440

LPF „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“,
Ozo g. 37, LT – 07171, Vilnius
Įmonės kodas: 192014985

Arba kreiptis į SOS vaikų kaimai korporatyvinės partnerystės vadovę Eriką Lukšėnaitę erika.luksenaite@sos-org.lt; mob. tel: 8 652 29139

Jokia suma nėra per maža!

Renovacija SOS vaikų kaime pradėta birželio 1 dieną. Prieš renovaciją neatlygintiną Vilniaus SOS vaikų kaimo pastatų būklės ekspertizę atliko ekspertas dr. Arūnas Barvidas iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto.

Informaciją parengė:

Ieva Matonienė, SOS vaikų kaimai Lietuvoje draugijos komunikacijos projektų vadovė

Silvija Stankevičiūtė, SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos renovacijos kampanijos komunikacijos koordinatorė - savanorė

Statomų pastatų energetiniai principai

Statomų pastatų energetiniai principai (1)

Žemė, šiuolaikinio mokslo vertinimu, yra didelis savotiškas kristalas su briaunomis, mazgais ir juos jungiančiomis geoenergetinėmis jėgų linijomis. Šiuo metu jau nustatytos gausios tinklinės energetinės struktūros. Jos yra įvairių formų ir...


Didysis renovacijos startas - liko mažiau nei du mėnesiai

Didysis renovacijos startas - liko mažiau nei du mėnesiai

Daugiabučių renovacijos programa toliau sėkmingai juda į priekį. Liko mažiau nei du mėnesiai iki didžiojo renovacijos starto, kuomet vienu metu šalyje planuojama pradėti 450–500 daugiabučių renovaciją. Kaip valstybė, rangovai ir savivaldybės...


Construction partners - Išorės apdailos darbai

Construction partners - Išorės apdailos darbai

Akis jau bado nublukęs namo fasadas? Tikėtina, kad svarstote imtis šių darbų savo rankomis. Na, arba prašysite pažįstamo ar kokio kaimyno. Bėda, kad dauguma tų kaimynų ne mažiau susirūpinę ir savo namo fasadu… Nejau imtis darbų pačiam?


Lietuvos miestai: toliau plėsti ar pradėti griauti?

Lietuvos miestai: toliau plėsti ar pradėti griauti?

Gyventojų Lietuvoje mažėja, o didieji miestai tįsta į šonus. Kas tai – nostalgija vienkiemių Lietuvai, negebėjimas strateguoti, ar tam tikrų grupių verslo planas? Vilnius užima tokio pat dydžio teritoriją kaip Viena. Ši lygiai tiek pat...


Aktyvusis namas: pastatas su ekologiškai orientuota sąžine

Aktyvusis namas: pastatas su ekologiškai orientuota sąžine

„Ekologininkų“ svajonė galiausiai išsipildė: danų inžinieriai pastatė pirmuosius šeimos namus, kurie per ilgą laiką nepaliks jokios žymės Žemės energetinių išteklių atsargose, rašo Guardian.co.uk. Aktyvusis namas pastatytas nuolatos...


Statybos priežiūra, projekto valdymas

Statybos priežiūra, projekto valdymas

Statant komercinį pastatą daug problemų gali kilti dėl rangovo atliekamų darbų: jie gali būti vilkinami, atsirasti įvairių statybos defektų... Tokiais atvejais būsimiems tarpusavio nesutarimams patartina užbėgti už akių sudarant sutartį.


Modulinis namas

Modulinis namas

Pirmiausia išsiaiškinkime, ką reiškia žodžiai modulinis namas? Modulinės konstrukcijos montuojamos vietoje naudojant surenkamus statybinius blokus, vadinamus "moduliais".Svarbu teisingai išsiaiškinti formuluotę, nes, priklausomai nuo...


Kvartalinė renovacija – nebe miglota ateitis, o realybė

Kvartalinė renovacija – nebe miglota ateitis, o realybė

Desau mieste Vokietijoje praėjusią savaitę įvyko pirmasis demonstracinio kvartalinės renovacijos projekto, kuris bus įgyvendintas Lietuvoje bendradarbiaujant su vokiečių ekspertais, dalyvių susitikimas.


ABM Statyba, UAB
ABM Statyba, UAB

Praktiškas ir taupus namas skaičiuojantiems pinigus!

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.