Sausio 24d. Pirmadienis

Pasyvių kotedžų kvartalas prie Hanoverio

2014 Vasario 9d.
Peržiūrų skaičius: 20388

Šį projektą nusprendėme aprašyti dėl kelių priežasčių. Visų pirma, tai – pakankamai seniai realizuotas projektas. Hanoverio pašonėje pasyvių namų kvartalas buvo suprojektuotas ir pastatytas dar 1998 metais, kuomet rekuperacinės sistemos ir alternatyvios energetikos įrenginiai dar nebuvo tokie efektyvūs kaip šiandien. Antra, tai yra į keturias eiles surikiuotų identiškų 32 sublokuotų namų kompleksas. Taip vadinamas – tipinių kotedžų kvartalas. O tai leidžia palyginti vienodos konstrukcijos ir praktiškai identiškomis sąlygomis eksploatuojamų būstų energinį efektyvumą.


Sublokuotų gyvenamųjų namų kvartalas prie Hanoverio (Kronsberg) dar yra vadinamas Lummerlund projektu. Šį projektą parengė architektai Petra Grenz ir Folkmer Rasch iš Darmstadt‘o. Užsakovas: Stadtwerke Hannover AG. Betoninius elementus šiems pastatams pagamino Müller-Gönnern kompanija, o medinio karkaso skydus Lehner Holzbau GmbH. Statybos darbus atliko Rasch & Partner (Darmstadt ).


Tai – dviejų aukštų kotedžai su apželdintais šlaitiniais stogais. Pirmuose aukštuose, šiaurinėje pastato pusėje įrengti gyvenamieji kambariai, o pietinėje pusėje – atvira virtuvė su valgomuoju. Antrame aukšte išdėstyti miegamieji ir vonios kambariai. Palėpėje įrengtos techninės patalpos. Būstų plotai: 79m2, 97m2 ir 120 m2.

Kotedžų išorinės sienos sukonstruotos iš gelžbetonio plokščių, o stogas ir vidinės sienos – iš medinio karkaso skydų. Įrengtos mechaninės ventiliacijos angos ir 80 proc. efektyvumo rekuperatoriai. Būstuose įstatyti trijų stiklų langai su argono pripildytais stiklo paketais. Padidintas šilumos izoliacinis sluoksnis. Butuose įvestas rezervinis centrinis šildymas su individualia reguliavimo sistema. Papildomai naudojami saulės kolektoriai karšto vandens ruošimui.

Išsamiai aprašytą pastato konstrukcinę dalį ir konstrukcijose naudojamas medžiagas rasite ČIA.


Šių namų stebėsena atliko PassivHausInstitut mokslininkas Dr. Wolfgang Feist.

Vidutinės energijos sąnaudos Lummerlund pasyviuose kotedžuose pradėjus juos eksploatuoti kasmet mažėjo. 1999-2000 metų žiemą jos sudarė 14,9 kWh į kvadratinį metrą, 2000-2001 metų žiemą jos sumažėjo iki 13,3 kWh/m2, o 2001-2002 metų žiemą – iki 12,8 kWh/m2.


Bene įdomiausia man pasirodė tai, kad atskiruose būstuose energijos sąnaudos šildymui skyrėsi net kelis kartus. Vienų butų gyventojai per metus kvadratiniam metrui šildyti sunaudojo iki 40 kWh, o kitų – vos apie 5 kWh. Namai vienodi, būstai – tipiniai, o toks milžiniškas energijos sąnaudų skirtumas.

Taigi, peršasi išvada: pasyvus namas gali būti išties efektyviu tik tuomet, jei tinkamai jį eksploatuojame. Čia kaip ir su automobiliais, jei mėgstate spausti akseleratoriaus pedalą, tai degalų sąnaudos bus gerokai didesnės už numatytąsias.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA ir ČIA.Renovacija didina šalies statybų sektoriaus apimtis

Renovacija didina šalies statybų sektoriaus apimtis

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinami 900 daugiabučių namų, kurių renovacijos bendra vertė yra apie 230 mln. eurų. Skaičiuojama, jog dabartinės investicijos į...


Gyvenantys kampiniuose butuose turi tik vieną išeitį

Gyvenantys kampiniuose butuose turi tik vieną išeitį

Prieš pasiryždami daugiabučio renovacijai, gyventojai dažnai galvoja, kad namo atnaujinimas naudingesnis vadinamųjų kampinių butų, kurie turi daugiau lauko sienų ir dėl to yra šaltesni, gyventojams. „Vidiniuose“ butuose gyvenantys...


Į naują gyvenimą – dar per tris šimtus senų daugiabučių

Į naują gyvenimą – dar per tris šimtus senų daugiabučių

Pirmąjį šių metų ketvirtį, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šalyje pagal naująjį daugiabučių renovacijos modelį, kuris įgyvendinamas per savivaldybes, pradėtas modernizuoti dar 321 namas. Per tuos tris mėnesius visiškai baigti...


Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?

Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?

Statybos taisyklės – tai taisyklių visuma, apibrėžianti, kaip turi vykti tam tikro pastato statybos darbai: ką galima daryti, ką daryti griežtai draudžiama ir pan. Taip pat nurodoma, kaip pastatas turi būti prižiūrimas po statybų.


Lietuvoje daugėja energiškai efektyvių pastatų

Lietuvoje daugėja energiškai efektyvių pastatų

Statybos produkcijos sertifikavimo centro duomenimis, pernai išduotų pastatų energinio naudingumo sertifikatų skaičius išaugo daugiau kaip 3 kartus (net 317 proc.): nuo 3 966 sertifikatų 2012 metais iki 16 522 sertifikatų 2013 metais.


Bendrijos steigimas - geriausias būdas pradėti renovaciją

Bendrijos steigimas - geriausias būdas pradėti renovaciją

Įsibėgėjant daugiabučių renovacijai, Aplinkos ministerija sulaukia vis daugiau gyventojų klausimų, nežinančių, nuo ko pradėti apleisto daugiaubučio renovacijos procesą. „Kaip teatras prasideda nuo drabužinės, taip namas nuo laiptinės. Jeigu...


Statybos priežiūra, projekto valdymas

Statybos priežiūra, projekto valdymas

Statant komercinį pastatą daug problemų gali kilti dėl rangovo atliekamų darbų: jie gali būti vilkinami, atsirasti įvairių statybos defektų... Tokiais atvejais būsimiems tarpusavio nesutarimams patartina užbėgti už akių sudarant sutartį.


Ekologiškas būstas - iš medžio, molio, stiklo ir betono

Ekologiškas būstas - iš medžio, molio, stiklo ir betono

Iš ekologiškų medžiagų pastatytas būstas yra draugiškesnis ne tik aplinkai – jis gali padėti išsaugoti gyventojų sveikatą. Tačiau natūralių statybinių medžiagų sąrašą vardijantys specialistai pabrėžia, jog kol kas aplinkai draugiško namo...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...