Liepos 14d. Antradienis

Ką rekomenduoja namo statybų profesionalai?

Peržiūrų skaičius: 46408
Ką rekomenduoja namo statybų profesionalai?

Statyti namą − labai svarbus gyvenimo sprendimas. Jei namą statote ne tik sau, bet ir ateities kartoms, jūsų pasirinkimas, kokias medžiagas naudoti, kad namas išliktų patvarus, turėtų būti itin apgalvotas. Kiekvienas pasirinkimas turi įtakos ne tik visapusiškam namo funkcionalumui, bet ir lemia namo statybos sąnaudas, taip pat estetinį vaizdą.

Patys svarbiausi žingsniai statant namą yra pamatų ir sienų projektavimas − juk šias klaidas vėliau bus sunku arba net neįmanoma ištaisyti.

Kokiais kriterijais reikia vadovautis, renkantis sienų mūro medžiagas?

Pirmiausia, renkantis sienų mūro medžiagas, specialistai jums rekomenduotų mūro blokus ARKO, nes pagal technines ypatybes šie blokai yra lyderiai rinkoje. Svarbiausios techninės šių blokų ypatybės, norint pastatyti saugų, patogų ir patvarų namą, yra tvirtumas, puiki garso izoliacija, subalansuota šiluminė inercija ir drėgmės įgėris. Ne mažiau svarbesni yra ekologijos ir ekonomiškumo kriterijai. Apie šias ypatybes pakalbėkime plačiau.

Tvirtumas. Tai svarbiausia mūro sienų ypatybė, ypač tada, kai projektuojamos didelės erdvės ar dideli langai. Kuo didesnis mūro bloko tankis, tuo jis tvirtesnis. Būtent mūro blokus ARKO renkasi profesionalūs statybininkai, nes šių blokų tankis yra didžiausias, o tai užtikrina, kad sienos, laikančios visą namo konstrukciją, bus stabilios, stiprios ir patvarios.

Garso izoliacija. Mūro bloko tankis ne tik turi įtakos tvirtumui, bet ir garso izoliacijai. Kuo didesnis mūro bloko tankis, tuo geresnė garso izoliacija. Visi žinome, kad nuolatinis aplinkos triukšmas gali pakenkti sveikatai ir gyvenimo kokybei. Iš 24 centimetrų storio mūro blokų ARKO sumūryta siena izoliuoja 56 dB triukšmo. Vadinasi, jūs tikrai negirdėsite transporto triukšmo, diskutuojančių kaimynų ar garsiau veikiančio muzikos grotuvo.

Subalansuota šiluminė inercija. Ji taip pat priklauso nuo mūro bloko tankio. Kuo tankis didesnis, tuo didesnė šiluminė inercija. Vadinasi, jei pasirinksite didelio tankio mūro blokus, tai kambario oro temperatūra bus mažiau priklausoma nuo lauko temperatūros pokyčių. Tai itin aktualu šaltuoju metu sezonu – mūro blokai ARKO neleidžia patalpai greitai atvėsti (o vasarą – įkaisti). Nemažai žmonių klysta pasirinkdami šiltus mūro blokelius (kurie yra mažesnio tankio), nes mano, kad jie geriau sulaiko šilumą. Juk šiluma išgaunama iš šilumą izoliuojančių medžiagų, pavyzdžiui, mineralinės vatos. Mūro blokai ARKO pasižymi ne tik gera šilumine inercija, bet ir subalansuotu drėgmės įgėriu, o tai reiškia, kad sienos patalpose nepradės rasoti ir oras kambaryje nebus per sausas.

Ekonomiškumas ir ekologiškumas. Pastatų sienoms naudojant mūro blokus ARKO, gerokai sumažėja statybos sąnaudos − matmenų tikslumas leidžia taupyti vidaus apdailos medžiagas, blokeliai tvirti, todėl sumažėja išlaidos, skirtos sienoms stiprinti. Mūro blokai ARKO pagaminti iš natūralių medžiagų (smėlio, kalkių ir vandens), o tai itin svarbu alergiškiems žmonėms.

Statybininkų vardijamas svarbiausias mūro blokų ypatybes ir charakteristikas atitinka ne visi gaminiai. Mūro blokai ARKO yra savotiška išimtis, todėl jie taip vertinami ir rekomenduojami profesionalų.

Apie visas svarbiausias namo sienos sąvybes plačiau pamatysite šiame reportaže:

Platesnė informacija:

www.arko.lt

Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Tarptautinė organizacija Fire Safe Europe skelbia, kad per pastaruosius 50 metų laikas nuo gaisro pradžios iki staigaus ugnies išplitimo sutrumpėjo net kelis kartus. Ekspertų teigimu, pastatai greičiau užsiliepsnoja dėl vis dažniau naudojamų degių...


Energiškai efektyvūs, ekologiški, pasyvūs namai: ar visi jie reiškia tą patį?

Energiškai efektyvūs, ekologiški, pasyvūs namai: ar visi jie reiškia tą patį?

Pradėjus domėtis šiuolaikiškų namų statybomis, nuo namus apibūdinančių sąvokų, rodos, gali net galva susisukti: taupus, energiškai efektyvus, pasyvus (arba aktyvus), ekologiškas ar net „išmanus“ namas. Nors iš pirmo žvilgsnio šie...


"Soudal" - ugniai atsparios montavimo putos

"Soudal" - ugniai atsparios montavimo putos

Europos šalyse buvo sukurti nauji standartai, apibrėžiantys statybinių medžiagų atsparumo ugniai rodiklius. Pagal atsparumą ugniai visos medžiagos priskiriamos tam tikrai klasei. Vertinami šie rodikliai: medžiagos degumas, šilumos išsiskyrimo...


„PAROC® Cortex™“ – reikliems statytojams

„PAROC® Cortex™“ – reikliems statytojams

Ignalinoje duris atvers naujas UAB „Autoros“ automobilių techninio aptarnavimo centras. Statydami šį pastatą jo savininkai pasirinko šiuolaikiškas, moderniausias, energiškai efektyvias statybines medžiagas bei technologijas.


Vakuminio formavimo/laminavimo (įtraukimo) metodas

Vakuminio formavimo/laminavimo (įtraukimo) metodas

Ši technologija leidžia dirbti ir su mažais (iki 1m2), ir didelius gabaritus turinčiais gaminiais, pvz. jachtų ar katerių korpusais. Bet ji daugiau yra skirta vienetiniams ar mažo tiražo gaminiams gaminti.


Stiklo plastikas – kas tai?

Stiklo plastikas – kas tai?

Stiklo plastikas – tai viena iš kompozicinių medžiagų rūšių. Nors liaudyje visos kompozicinių medžiagų rūšys vadinamos vienu, stiklo plastiko, pavadinimu, pats stiklo pluoštas gali ir neįeiti į medžiagos sudėtį.


Uždaro formavimo metodas (RTM)

Uždaro formavimo metodas (RTM)

Tai technologija, panaši į vakuminį laminavimą, tik gaminys gaminamas tarp dviejų formų, todėl ši technologija vadinama uždara. Yra keletas šio metodo būdų: panaudojant vakuminio įsiurbimo arba dervos padavimo spaudimu technologijos.


Rankinis formavimas/laminavimas

Rankinis formavimas/laminavimas

Rankinis medžiagos išklojimas į atvirą gaminio formą naudojamas gaminant įvairaus dydžio gaminius, kurių plotas yra 150m2 ir daugiau. Dirbant šia technologija tik viena gaminio pusė turės lygų paviršių, kuris atkartoja formos paviršių. Ji...


ALTIS LTD, UAB
ALTIS LTD, UAB

Specializuojamės hidroizoliacijos srityje ir siūlome platų hidroizoliacinių medžiagų asortimentą. Tiekiame remontines medžiagas tiek pramoniniams ir specialiosios paskirties objektams, tiek privačiai statybai.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė statybinių medžiagų parduotuvė.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Blokelių centras, UAB
Blokelių centras, UAB

Blokelių Centras – statybinėmis medžiagomis prekiaujanti įmonių grupė.

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.