Rugpjūčio 14d. Penktadienis

Žinios, leidžiančios padidinti efektyvumą

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 69420
Žinios, leidžiančios padidinti efektyvumą

„Uponor“ patarimai įrengiantiems grindinio šildymo sistemas

Grindinio šildymo privalumai – aukštas komforto lygis ir žymiai mažesnės energijos sąnaudos. Šildymui ir vėsinimui naudojant švelnų spinduliavimą, efektyviau vartojama energija ir nebūna skersvėjų. „Uponor“ yra vienas iš pirmaujančių šildymo ir vėsinimo sistemų tiekėjų. Toliau pateikiame atsakymus į dažnai užduodamus klausimus apie šildymo ir vėsinimo sistemų įrengimą ir jų valdymą.

Jei yra įrengtas grindinis šildymas, ar reikalingi ir radiatoriai, kad būtų palaikoma reikiama patalpų temperatūra, kai lauko temperatūra ilgesnį laiką yra labai žema?

Tinkamai suprojektuota ir įrengta grindinio šildymo sistema visiškai patenkina šildymo poreikius. Pagal šiuo metu galiojančius statybų standartus grindinio šildymo sistemą galima naudoti kaip pilnos apkrovos sistemą. Ji gali sumažinti šilumos nuostolius ir renovuotuose pastatuose.

Ar galima grindinio šildymo sistemoje įrengti vėsinimo funkciją?

Taip. Tokiu atveju bus reikalingas papildomas vėsinimo energijos šaltinis. Jei grindinio šildymo sistemoje yra įrengtas vėsinimo funkciją turintis šilumos siurblys, vėsinimo funkciją galima lengvai integruoti. Tačiau, norint pasiekti optimalias vėsinimo charakteristikas, turi būti tenkinami šie reikalavimai: šildymo ir vėsinimo vamzdžiai turi būti pakloti 10–15 cm intervalais. Be to, turi būti įrengta atskirų patalpų temperatūros valdymo radijo ryšiu sistema, pvz., DEM (dinaminio energijos valdymo), ir centrinio valdymo sistema, veikianti pagal aplinkos temperatūrą, pvz., „Uponor“ klimato valymo modulis C-46.

Kas yra svarbu vėsinimo funkcijos valdymo atžvilgiu?

Jei naudojama grindinio šildymo sistema su vėsinimo funkcija, reikalinga tiekiamo vandens temperatūros kontrolė. Rasos taško stebėsena neleis temperatūrai nukristi žemiau rasos taško. Grindinio šildymo sistema gyvenamosiose ir biurų patalpose su klimato valdymo moduliu C-46 gali būti sujungta su šešiais skirtingose patalpose įrengtais radijo ryšiu duomenis perduodančiais jutikliais H-56. Tai suteikia patikimą tiekiamo vandens temperatūros valdymą užtikrinant, kad temperatūra nebūtų žemesnė už rasos tašką.

Kaip optimaliai suderinti žemą grindiniam šildymui tiekiamo vandens temperatūrą su aukšta radiatoriams tiekiamo vandens temperatūra?

Tai turi būti valdoma atskirai. Kiekviena sistema turi turėti atskirus valdymo įrenginius, taip pat maišymo vožtuvus, jungtis ir siurblius.

Kokios grindų dangos geriausiai tinka šilumos perdavimui, ir kokios tinka mažiau?

Grindiniam šildymui labiausiai tinka keraminės ir natūralaus akmens grindų plytelės. Keraminių plytelių šiluminė varža yra 0,012 m2K/W, todėl jos gerai praleidžia šilumą. Natūralaus akmens plytelių šiluminė varža yra 0,017 m2K/W, todėl jos taip pat tinka. Grindų plytelės turi būti suklotos kuo arčiau viena kitos, kad būtų išvengta nepageidaujamų temperatūrų skirtumų. Ploni kilimai, plastikinės dangos ir prie pagrindo priklijuotas parketas taip pat tinka. Reikia atsižvelgti į parketo gamintojo reikalavimus ir medienos savybes. Slankiuoju būdu paklotas parketas, laminuotos grindys ir stori kilimai grindiniam šildymui tinka mažiau.

Ar galima grindinį šildymą įrengti senesniame pastate?

Yra specialių grindinio šildymo sistemų, skirtų renovuojamiems pastatams, kurių įrengimo aukštis yra labai mažas. Pavyzdžiui, „Uponor Minitec“ įrengimo aukštis yra tik 12 mm. Todėl konstrukcija yra tik 15 mm storio, neskaitant grindų dangos storio, ir laikant, kad lyginamojo mišinio storis yra 3 mm. Privalumas tas, kad nereikia pašalinti esamų grindų.

Ar grindinio šildymo sistemą reikia reguliariais intervalais praplauti arba atlikti kitas jos priežiūros procedūras?

Dažniausiai užtenka reguliariai patikrinti vandens slėgį ir, jei reikia, išleisti iš sistemos orą. Mišrių sistemų atveju, kuriose radiatorių ir grindinio šildymo sistemos nėra atskirtos, atliekant kitus sistemos priežiūros darbus rekomenduojama patikrinti, ar gerai veikia ir neleidžia vandens valdymo moduliai bei vožtuvai.

Ar galima atskirose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambaryje, nenaudoti vėsinimo funkcijos?

Taip, naudojant išmanųjį valdymą. Novatoriška „Uponor“ radijo ryšiu valdoma atskirų patalpų temperatūros kontrolės sistema su dinaminiu energijos valdymu (DEM) leidžia vartotojui nustatyti šildymo parametrus kiekvienai patalpai atskirai. Ji taip pat užtikrina reikiamą energiją kiekvienai patalpai koordinuodama sąveiką tarp šilumos generavimo sistemos ir šilumos paskirstymo. Tai galioja ir šildymui, ir vėsinimui. DEM gali atjungti zonas, kuris neturi būti vėsinamos.

Kaip patikimai užtikrinti, kad grindinio šildymo sistemoje temperatūra nenukristų žemiau rasos taško?

Apsaugai nuo temperatūros nukritimo žemiau rasos taško naudojamas centrinis tiekiamo vandens temperatūros valdymo modulis bei drėgmės ir temperatūros sekimo sistema. Tai atliekama ataskaitinėje patalpoje, pavyzdžiui, toje, kurioje yra žemiausia temperatūra arba didžiausias santykinis oro drėgnis.

Ar reikia įrengti grindinio šildymo vamzdžius po virtuvės įranga?

Taip, dėl virtuvėje susidarančių garų ir fakto, kad pastato sienos funkcionuoja kaip barjeras. Garai negali pakankamai greitai išgaruoti iš patalpos, todėl šalčiausiose vietose santykinis drėgnis gali viršyti 80 %, pavyzdžiui, už nešildomos virtuvės įrangos. Dėl to ant išorinių sienų už virtuvės įrangos dažnai randama pelėsio.

Grindinis šildymas ir vėsinimas užtikrina aukštą komforto lygį, žymiai mažesnes energijos sąnaudas ir mažiau skersvėjų.


 

Norint grindinio šildymo sistemoje integruoti vėsinimo funkciją, turi būti įrengta atskirų patalpų temperatūros valdymo sistema ir centrinis valdymo modulis.

Radijo ryšiu valdoma atskirų patalpų temperatūros kontrolės sistema su dinaminiu energijos valdymu užtikrina reikiamą energiją kiekvienai patalpai.

„Uponor Minitec“ įrengimo aukštis yra labai mažas – 12 mm, todėl ši sistema puikiai tinka renovavimo projektams.

Grindiniam šildymui labiausiai tinka keraminės grindų plytelės, nes jos pasižymi geru šilumos laidumu. Norint užtikrinti optimalias vėsinimo charakteristikas, vamzdžiai turi būti pakloti 10–15 cm intervalais.

 

 

www.uponor.lt


Ideali patalpų temperatūra bet kuriuo metu

Ideali patalpų temperatūra bet kuriuo metu

Elektronika šiuo metu padeda atlikti labai daug veiksmų. Kiekvienoje patalpoje įrengus elektroninį termostatą, jis reguliuos konkrečios patalpos temperatūrą, todėl bus išvengiama patalpų peršildymo, kas yra pagrindinė neracionalių eksploatacinių...


Trumpa informacija apie šilumą šildymui ir karštam vandeniui

Trumpa informacija apie šilumą šildymui ir karštam vandeniui

Šiluma – labiausiai paplitusi energijos rūšis. Ji naudojama nuo neatmenamų laikų. Pradžioje tai buvo saulės šiluma, vėliau žmogus išmoko naudotis ugnimi, šiuo metu pagrindinis šilumos energijos šaltinis yra organinio kuro deginimas....


Funkcionalus ir estetiškas malkų laikymas

Funkcionalus ir estetiškas malkų laikymas

Turintys židinį ar krosnelę arba dar tik ketinantys jas įsigyti, turėtų apgalvoti ir tai, kur ir kaip ketina laikyti malkas kambaryje. Suprantama, kad didžiosios atsargos bus sukauptos atskiroje patalpoje (malkinėje, garaže, tamsiajame kambarėlyje...


Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Paskutiniu metu vis daugiau gyventojų įsirengia viso būsto grindinio šildymo sistemą. Tačiau daugelį vartotojų dar veikia visiškai neteisinga informacija apie šildomųjų grindų sistemas. Taip yra dėl elementaraus paprastų, bet labai svarbių dalykų...


Apie kaminus

Apie kaminus

Artėjant metui, kai Kalėdų senelis prašytas ar neprašytas braunasi su dovanomis pro kaminą, norisi, kad pastarasis būtų kuo platesnis ir didesnis (nors neaišku, ar toks kaminas yra geriausias). Neduokdie, nepavyks įgrūsti maišo su dovanomis, o ir...


Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šalyje įsibėgėja antrasis renovacijos etapas. Šiuo metu 20 Lietuvos savivaldybių yra parengusios 325 namų energinio efektyvumo didinimo projektus, iš kurių 271 jau yra...


Kieto kuro katilo valymas

Kieto kuro katilo valymas

Geram šildymo katilo veikimui reikia teisingai įrengto ir švaraus kamino, bei naudoti apie 20% drėgnumo malkas, kurios turi būti ne per smulkios ir ne per didelės. Negali būti labai tankiai sudėtos į katilą. Nes mažiau deguonies patenka tarp malkų...


Mitai apie grindų šildymą

Mitai apie grindų šildymą

Gyvenamų patalpų šiluminio komforto sąlygos Šiuolaikinių grindų šildymo vandeniu plastikiniais vamzdžiais sistemų Europoje pradžia siekia 1970 metus - kai prasidėjo lanksčių PEX vamzdžių pramoninė gamyba Švedijoje. Skandinavai ir vokiečiai turi...


Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.