Birželio 1d. Pirmadienis

Spindulinis šildymas elektra – racionalus sprendimas pramoniniuose pastatuose

2012 Spalio 14d.
Peržiūrų skaičius: 45116

Elektrinis spindulinis šildymas arba infraraudonųjų spindulių šildymas pramonėje kasdien tampa vis populiaresniu dėl daugybės pranašumų lyginant su tradiciniu oriniu arba konvenciniu šildymu. Ir tai nėra tik ženkliai sumažėjusios šildymo išlaidos.

Kad suprastume, kodėl spindulinis šildymas elektra yra tinkamas pramoninių pastatų šildymui, visų pirma mums reikia suprasti pačių pastatų pobūdį.

Standartiniai pramoniniai pastatai

Iki pastarųjų dienų standartinė gamykla, fabrikas, dirbtuvės, sandėlis, autoservisas ar didelė parduotuvė buvo statomi negalvojant apie efektyvų energijos naudojimą. Paprastai minėtos erdvės pasižymėjo:

  • Aukštomis lubomis – prie kurių kaupiasi šiltas oras, kai tuo tarpu šaltas oras nusistovi grindų lygyje. Trumpai tariant, šildant orą šiluma sluoksniuojasi.
  • Didelėmis, dažnai varstomomis durimis – kurias pravėrus šiltas oras išeina į lauką, o šaltas patenka į vidų.
  • Nesandarumu ir menka šilumine izoliacija – kas įtakoja didelius šilumos nuostolius.

Reikia pastebėti, kad dažniausiai darbo vietos būdavo neracionaliai išdėstomos per visą plotą, todėl viso gamybinio pastato šildymas būdavo neefektyvus. O be to, nešiojami dujiniai, tepaliniai, dyzeliniai ar parafininiai šildytuvai, kurie buvo naudojami darbininkų grupėms šildyti, keldavo tam tikrų problemų:

  • Gaisro rizika, jei kas nors netyčia nuverstų.
  • Degino deguonį ir teršė orą.
  • Dujų balionus ar kito kuro talpyklas privalu saugiai sandėliuoti.

Draudimo kompanijos suprato, kad šildytuvai, kuriems reikalingi dujų balionai ar kitokio kuro talpyklos, kelia didžiulį pavojų ir gali tapti nelaimės faktoriumi, todėl šiais laikais primygtinai reikalaujama, kad tokios šildymo sistemos būtų saugesnėmis. Kyla klausimas, kiek tokia saugi sistema gali kainuoti laiko ir pinigų – projektų parengimas ir derinimas, leidimai ir pan.? Ir ar vėliau tai bus efektyvu?

Elektrinis spindulinis šildymas pramoniniuose pastatuose

Spindulinis šildymas elektra yra saugi ir ekonomiškai efektyvi priemonė tokių problemų sprendimui. Šiam šildymo būdui nėra svarbus neefektyvus pramoninio pastato išplanavimas, kadangi tokia šildymo sistema šiluma aprūpina tik tas vietas, kuriose tikrai jos reikia – pvz., 1000 m² pastate darbininkai apdoroja metalą tik 3 zonose, kurių kiekvienos dydis yra 10 m². Kam šildyti 1000 m² ir dar nežinia, kiek kubų, jei šilumos reikia tik 30 m²?

Elektriniai spinduliniai šildytuvai generuoja infraraudonuosius spindulius, kurie nešildo oro, tačiau greitai jį pereina ir susilietę su vienokiu ar kitokiu paviršiumi virsta šiluma. Dėl šios priežasties tai yra idealus būdas ekonomiškam, koncentruotam šildymui pramoniniuose pastatuose tik su maža dalele išlaidų, kurių reikėtų šildantis konvekcine šildymo sistema. Su elektrine spindulinio šildymo sistema paprastai galima sutaupyti 30-50%, о kartais ir dar daugiau šilumos energijos.

Elektrinis spindulinis šildymas veikia labai greitai. Rinkoje yra prietaisų, kurie maksimalią darbinę temperatūrą pasiekia akimirksniu, kiti gali užtrukti 2 ar10 minučių. Kadangi šie šildytuvai tiesiogiai šildo žmones ar kitus objektus (oras aplinkui nėra šildomas), šiluma pajuntama akimirksniu.

Papildoma elektrinio spindulinio šildymo nauda

Spindulinio šildymo elektra papildomi pranašumai:

  • Nėra oro cirkuliacijos, todėl nesukeliamos dulkės, purvas bakterijos ar kiti parazitai.
  • Neteršiama aplinka – nėra dūmų, nemalonaus kvapo.
  • Neįtakojamas drėgmės lygis, nevyksta kondensacijos procesai, nesausinamas oras.

Reziumuojant, galima pabrėžti tai, jog spindulinis šildymas elektra yra švarus, saugus, patikimas ir ekonomiškas šildymo būdas pramoniniuose pastatuose, kuriuose tradicinis šildymas orinis šildymas yra sudėtingas, neracionalus ir labai brangus. Tai perspektyvi alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms, kuri atitinka sveikatos, saugumo, efektyvumo ir ekonomiškumo reikalavimus.

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt


Ką reiškia CE ženklinimas?

Ką reiškia CE ženklinimas?

Ką reiškia CE ženklinimas? T temperatūros klasė, atitinkamai 200/450/600 ºC; N1, P1 slėgio klasė, šiuo atveju N1 – žemas slėgis, o P1 – aukštas slėgis (P1 ≤ 200 Pa);


Kieto kuro katilo valymas

Kieto kuro katilo valymas

Geram šildymo katilo veikimui reikia teisingai įrengto ir švaraus kamino, bei naudoti apie 20% drėgnumo malkas, kurios turi būti ne per smulkios ir ne per didelės. Negali būti labai tankiai sudėtos į katilą. Nes mažiau deguonies patenka tarp malkų...


Dūmtraukių renovacijos orientyrai

Dūmtraukių renovacijos orientyrai

Atsižvelgiant į statybos objektų specifi ką, juose įrengiamos kaminų sistemos skirstomos į naujai statybai, senų pastatų restauravimui ir renovavimui skirtus sprendimus. Pasenę, blogos būklės, nebetinkami naudoti dūmtraukiai – viena opiausių...


Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

Dažniausiai namuose sugalvoję įrengti židinį visą dėmesį ir sutelkiame jam – į jo dizainą, medžiagas, žiūrime, kaip jis derės interjere. Tačiau neretai pamirštame apie kitą svarbų elementą, kuris užtikrina saugų mėgavimąsi ugnimi.


Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židinys – archaiškiausias būsto elementas, vienas iš seniausių patalpų šildymo būdų, - nuolat keitėsi. Ne tik naujos technologijos, bet ir įvairių epochų stilistiniai motyvai lėmė šiuolaikinio židinio įvaizdį. Žiūrėjimas į židinį kiekvienam...


Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

Daugiabutis namas Blindžių g. 33, Vilniuje prieš įdiegiant novatorišką energijos taupymo sprendimą šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemose per šildymo sezoną suvartodavo 1,5 karto daugiau šiluminės energijos nei miesto vidurkis. Kraštiniuose...


Lauko židiniai – patogumui ir grožiui

Lauko židiniai – patogumui ir grožiui

Lauko židiniai labai populiarūs. Jie puošia aplinką, vėsų vakarą prie jų jauku sėdėti, malonu žvelgti į plevenančią ugnelę. Šalia tokio židinio galima įsirengti lauko svetainę, papuošti ją tautodailininkų dirbiniais – kaldintais velniais,...


Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, šioje srityje vis dar lieka daugybė neišspręstų problemų, tačiau organizacijos veikla jau sulaukė tiek šios srities profesionalų,...


Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.