Rugpjūčio 21d. Trečiadienis

Spindulinis šildymas elektra – racionalus sprendimas pramoniniuose pastatuose

2012 Spalio 14d.
Peržiūrų skaičius: 45116

Elektrinis spindulinis šildymas arba infraraudonųjų spindulių šildymas pramonėje kasdien tampa vis populiaresniu dėl daugybės pranašumų lyginant su tradiciniu oriniu arba konvenciniu šildymu. Ir tai nėra tik ženkliai sumažėjusios šildymo išlaidos.

Kad suprastume, kodėl spindulinis šildymas elektra yra tinkamas pramoninių pastatų šildymui, visų pirma mums reikia suprasti pačių pastatų pobūdį.

Standartiniai pramoniniai pastatai

Iki pastarųjų dienų standartinė gamykla, fabrikas, dirbtuvės, sandėlis, autoservisas ar didelė parduotuvė buvo statomi negalvojant apie efektyvų energijos naudojimą. Paprastai minėtos erdvės pasižymėjo:

  • Aukštomis lubomis – prie kurių kaupiasi šiltas oras, kai tuo tarpu šaltas oras nusistovi grindų lygyje. Trumpai tariant, šildant orą šiluma sluoksniuojasi.
  • Didelėmis, dažnai varstomomis durimis – kurias pravėrus šiltas oras išeina į lauką, o šaltas patenka į vidų.
  • Nesandarumu ir menka šilumine izoliacija – kas įtakoja didelius šilumos nuostolius.

Reikia pastebėti, kad dažniausiai darbo vietos būdavo neracionaliai išdėstomos per visą plotą, todėl viso gamybinio pastato šildymas būdavo neefektyvus. O be to, nešiojami dujiniai, tepaliniai, dyzeliniai ar parafininiai šildytuvai, kurie buvo naudojami darbininkų grupėms šildyti, keldavo tam tikrų problemų:

  • Gaisro rizika, jei kas nors netyčia nuverstų.
  • Degino deguonį ir teršė orą.
  • Dujų balionus ar kito kuro talpyklas privalu saugiai sandėliuoti.

Draudimo kompanijos suprato, kad šildytuvai, kuriems reikalingi dujų balionai ar kitokio kuro talpyklos, kelia didžiulį pavojų ir gali tapti nelaimės faktoriumi, todėl šiais laikais primygtinai reikalaujama, kad tokios šildymo sistemos būtų saugesnėmis. Kyla klausimas, kiek tokia saugi sistema gali kainuoti laiko ir pinigų – projektų parengimas ir derinimas, leidimai ir pan.? Ir ar vėliau tai bus efektyvu?

Elektrinis spindulinis šildymas pramoniniuose pastatuose

Spindulinis šildymas elektra yra saugi ir ekonomiškai efektyvi priemonė tokių problemų sprendimui. Šiam šildymo būdui nėra svarbus neefektyvus pramoninio pastato išplanavimas, kadangi tokia šildymo sistema šiluma aprūpina tik tas vietas, kuriose tikrai jos reikia – pvz., 1000 m² pastate darbininkai apdoroja metalą tik 3 zonose, kurių kiekvienos dydis yra 10 m². Kam šildyti 1000 m² ir dar nežinia, kiek kubų, jei šilumos reikia tik 30 m²?

Elektriniai spinduliniai šildytuvai generuoja infraraudonuosius spindulius, kurie nešildo oro, tačiau greitai jį pereina ir susilietę su vienokiu ar kitokiu paviršiumi virsta šiluma. Dėl šios priežasties tai yra idealus būdas ekonomiškam, koncentruotam šildymui pramoniniuose pastatuose tik su maža dalele išlaidų, kurių reikėtų šildantis konvekcine šildymo sistema. Su elektrine spindulinio šildymo sistema paprastai galima sutaupyti 30-50%, о kartais ir dar daugiau šilumos energijos.

Elektrinis spindulinis šildymas veikia labai greitai. Rinkoje yra prietaisų, kurie maksimalią darbinę temperatūrą pasiekia akimirksniu, kiti gali užtrukti 2 ar10 minučių. Kadangi šie šildytuvai tiesiogiai šildo žmones ar kitus objektus (oras aplinkui nėra šildomas), šiluma pajuntama akimirksniu.

Papildoma elektrinio spindulinio šildymo nauda

Spindulinio šildymo elektra papildomi pranašumai:

  • Nėra oro cirkuliacijos, todėl nesukeliamos dulkės, purvas bakterijos ar kiti parazitai.
  • Neteršiama aplinka – nėra dūmų, nemalonaus kvapo.
  • Neįtakojamas drėgmės lygis, nevyksta kondensacijos procesai, nesausinamas oras.

Reziumuojant, galima pabrėžti tai, jog spindulinis šildymas elektra yra švarus, saugus, patikimas ir ekonomiškas šildymo būdas pramoniniuose pastatuose, kuriuose tradicinis šildymas orinis šildymas yra sudėtingas, neracionalus ir labai brangus. Tai perspektyvi alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms, kuri atitinka sveikatos, saugumo, efektyvumo ir ekonomiškumo reikalavimus.

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20% šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20% šilumos

Be to, keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kur kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius...


Kas tai patogi kambario temperatūra?

Kas tai patogi kambario temperatūra?

“Patogios temperatūros“ jausmas susijęs su kūno galimybe atsikratyti energija, kurią jis pats pasigamina. Jeigu kalbame apie normalias sąlygas veiklai, tai galima sakyti kad “patogi temperatūra” siekia apytiksliai +20oC....


Šildymo sistemų valdymas

Šildymo sistemų valdymas

Lietuvoje kaip Rytų Europoje anksčiau naudotos ir dar daug kur tebenaudojamos šildymo sistemos pritaikytos pastoviam srautui. Tačiau, be abejo, galima pastebėti kai kuriuos skirtumus karšto vandens ir šildymo dalyje, o taip pat galima rasti ir...


Muilo akmens kepsninės

Muilo akmens kepsninės

Šį kartą mūsų akiratyje – ne židiniai ir krosnys, bet vis viena su ugnimi susijusi medžiaga. Tai muilo akmuo, kuris kartais dėl savo savybių dar yra vadinamas ugnies akmeniu. Tai ypatinga ekologiška gamtos dovana žmonių naudojama nuo...


Rinkdamiesi šildymo sistemą, lietuviai vadovaujasi mitais

Rinkdamiesi šildymo sistemą, lietuviai vadovaujasi mitais (1)

Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos gyventojų mano, kad grindinio šildymo sistemos negali apšildyti visų gyvenamųjų patalpų, rodo santechnikos ir šildymo sistemas gaminančios bendrovės „Uponor“ užsakymu „Vilmorus“ atlikta...


Kaip pasirinkti šildymo katilą

Kaip pasirinkti šildymo katilą

Potencialiam pirkejui reikia nupirkti katilą ir nepermoketi už jį. Tai galima padaryti tik vieninteliu atveju – susipažinus su informacija. Mes pristatome Jūsų dėmesiui straipsnį, kurio deka Jus gausite informaciją apie katilo...


Iš Italijos: židinys ar krosnelė turi turėti moteriško žavesio

Iš Italijos: židinys ar krosnelė turi turėti moteriško žavesio

Šį kartą mus rašyti įkvėpė saulėtoji Italija ir jos turtinga kultūra. Ši šalis – tai daugiau nei skanus maistas ir išskirtinis kraštovaizdis. Juk Italija – tai ir kultūros židinys, o jos indėlis į Europos paveldą yra neįkainojamas....


WARMUP aukštos kokybės šildymo produktai

WARMUP aukštos kokybės šildymo produktai

Warmup yra ne tik grindinio šildymo sistemų tiekėjas, mes taip pat galime pasiūlyti papildomų aukštos kokybės šildymo produktų: Warmup veidrodžių apsaugos nuo rasojimo yra techniškai pažangios, ilgalaikės, saugios ir paprastos naudoti...


E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

SANTEHKOMPLEKTAS, UAB
SANTEHKOMPLEKTAS, UAB

Prekyba pramonine santechnika. Prekyba buitine santechnika. Šildymo įranga.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia