Gruodžio 15d. Sekmadienis

Spindulinis šildymas elektra – racionalus sprendimas pramoniniuose pastatuose

2012 Spalio 14d.
Peržiūrų skaičius: 45116

Elektrinis spindulinis šildymas arba infraraudonųjų spindulių šildymas pramonėje kasdien tampa vis populiaresniu dėl daugybės pranašumų lyginant su tradiciniu oriniu arba konvenciniu šildymu. Ir tai nėra tik ženkliai sumažėjusios šildymo išlaidos.

Kad suprastume, kodėl spindulinis šildymas elektra yra tinkamas pramoninių pastatų šildymui, visų pirma mums reikia suprasti pačių pastatų pobūdį.

Standartiniai pramoniniai pastatai

Iki pastarųjų dienų standartinė gamykla, fabrikas, dirbtuvės, sandėlis, autoservisas ar didelė parduotuvė buvo statomi negalvojant apie efektyvų energijos naudojimą. Paprastai minėtos erdvės pasižymėjo:

  • Aukštomis lubomis – prie kurių kaupiasi šiltas oras, kai tuo tarpu šaltas oras nusistovi grindų lygyje. Trumpai tariant, šildant orą šiluma sluoksniuojasi.
  • Didelėmis, dažnai varstomomis durimis – kurias pravėrus šiltas oras išeina į lauką, o šaltas patenka į vidų.
  • Nesandarumu ir menka šilumine izoliacija – kas įtakoja didelius šilumos nuostolius.

Reikia pastebėti, kad dažniausiai darbo vietos būdavo neracionaliai išdėstomos per visą plotą, todėl viso gamybinio pastato šildymas būdavo neefektyvus. O be to, nešiojami dujiniai, tepaliniai, dyzeliniai ar parafininiai šildytuvai, kurie buvo naudojami darbininkų grupėms šildyti, keldavo tam tikrų problemų:

  • Gaisro rizika, jei kas nors netyčia nuverstų.
  • Degino deguonį ir teršė orą.
  • Dujų balionus ar kito kuro talpyklas privalu saugiai sandėliuoti.

Draudimo kompanijos suprato, kad šildytuvai, kuriems reikalingi dujų balionai ar kitokio kuro talpyklos, kelia didžiulį pavojų ir gali tapti nelaimės faktoriumi, todėl šiais laikais primygtinai reikalaujama, kad tokios šildymo sistemos būtų saugesnėmis. Kyla klausimas, kiek tokia saugi sistema gali kainuoti laiko ir pinigų – projektų parengimas ir derinimas, leidimai ir pan.? Ir ar vėliau tai bus efektyvu?

Elektrinis spindulinis šildymas pramoniniuose pastatuose

Spindulinis šildymas elektra yra saugi ir ekonomiškai efektyvi priemonė tokių problemų sprendimui. Šiam šildymo būdui nėra svarbus neefektyvus pramoninio pastato išplanavimas, kadangi tokia šildymo sistema šiluma aprūpina tik tas vietas, kuriose tikrai jos reikia – pvz., 1000 m² pastate darbininkai apdoroja metalą tik 3 zonose, kurių kiekvienos dydis yra 10 m². Kam šildyti 1000 m² ir dar nežinia, kiek kubų, jei šilumos reikia tik 30 m²?

Elektriniai spinduliniai šildytuvai generuoja infraraudonuosius spindulius, kurie nešildo oro, tačiau greitai jį pereina ir susilietę su vienokiu ar kitokiu paviršiumi virsta šiluma. Dėl šios priežasties tai yra idealus būdas ekonomiškam, koncentruotam šildymui pramoniniuose pastatuose tik su maža dalele išlaidų, kurių reikėtų šildantis konvekcine šildymo sistema. Su elektrine spindulinio šildymo sistema paprastai galima sutaupyti 30-50%, о kartais ir dar daugiau šilumos energijos.

Elektrinis spindulinis šildymas veikia labai greitai. Rinkoje yra prietaisų, kurie maksimalią darbinę temperatūrą pasiekia akimirksniu, kiti gali užtrukti 2 ar10 minučių. Kadangi šie šildytuvai tiesiogiai šildo žmones ar kitus objektus (oras aplinkui nėra šildomas), šiluma pajuntama akimirksniu.

Papildoma elektrinio spindulinio šildymo nauda

Spindulinio šildymo elektra papildomi pranašumai:

  • Nėra oro cirkuliacijos, todėl nesukeliamos dulkės, purvas bakterijos ar kiti parazitai.
  • Neteršiama aplinka – nėra dūmų, nemalonaus kvapo.
  • Neįtakojamas drėgmės lygis, nevyksta kondensacijos procesai, nesausinamas oras.

Reziumuojant, galima pabrėžti tai, jog spindulinis šildymas elektra yra švarus, saugus, patikimas ir ekonomiškas šildymo būdas pramoniniuose pastatuose, kuriuose tradicinis šildymas orinis šildymas yra sudėtingas, neracionalus ir labai brangus. Tai perspektyvi alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms, kuri atitinka sveikatos, saugumo, efektyvumo ir ekonomiškumo reikalavimus.

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt


Šiuolaikinio šildymo infraraudonaisiais spinduliais palyginimas su tradiciniais šildymo būdais

Šiuolaikinio šildymo infraraudonaisiais spinduliais palyginimas su tradiciniais šildymo būdais

Šildymo sistemų uždavinys yra teikti šiluminio komforto sąlygas žmonėms, atitinkamai atliekamiems jų darbams. Daugumoje situacijų tradiciniai šildymo būdai nėra efektyvūs, kadangi tai yra neveiksminga, neekonomiška, brangu ir šiluma greitai...


Krosnys – jų istorija ir rūšys

Krosnys – jų istorija ir rūšys

Šiandien, kai pagalvojame apie šildymą, pirmosios mintys sukasi apie centrinį šildymą, radiatorius ir didelius mokesčius už šilumą. O ar žinote apie kitus šildymo variantus? Vienas jų – šildymasis krosnimi. Šis būdas, beje, vis aktualėjantis...


Kuo naudinga akumuliacinė talpa?

Kuo naudinga akumuliacinė talpa?

Akumuliacinės talpos skirtos šilumos pertekliui sukaupti, o kai jos trūksta, atiduoti į šildymo sistemą. Šiuolaikiniuose kietojo kuro katiluose patobulinus kietojo kuro degimo procesą ir atskyrus pirminio, antrinio, net tretinio degimui reikalingo...


Kaip rekonstruoti priklausomą šildymo sistemą Pirmas rekonstravimo žingsnis

Kaip rekonstruoti priklausomą šildymo sistemą Pirmas rekonstravimo žingsnis

Sistema gali būti pertvarkoma palaipsniui ar keičiant visą įrangą iš karto. Atliekant dalinę rekonstrukciją, paliekama priklausoma sistema tiktai elevatorius pakeičiamas dvieigiu ventiliu su pavara, įrengiamas cirkuliacinis siurblys ir atbulinis...


Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Aukštesnis komforto lygis, galimybė valdyti patalpų temperatūrą pagal savo poreikius tuo pat metu mažinant išlaidas šildymo energijai visa tai galima pasiekti įsirengus spindulinio patalpų šildymo ir vėsinimo temperatūros valdymo sistemą...


Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Pristatomas būdas pastato šiltinimo defektams nustatyti – termovizinė diagnostika, padedanti nustatyti problematiškas statinio vietas bei gelbstinti priimant sprendimus dėl renovacijos ar būsto įsigijimo.


Šiluma sukurs jūsų būsto jaukumą

Šiluma sukurs jūsų būsto jaukumą

Šiandieninėje židinių rinkoje atviro tipo židiniai, kurie dėl savo konstrukcijos šildymui perduoda tik 15 – 20 % savo išskiriamos šilumos, nebepopuliarūs. Vis didesnę paklausą įgyja patikimi uždaro tipo židiniai. Kitas žingsnis –...


NAUJAS ŠILDYMO ĮRANGOS ŽYMĖJIMAS ( A++ NE VISADA GERIAU UŽ A KLASE)

NAUJAS ŠILDYMO ĮRANGOS ŽYMĖJIMAS ( A++ NE VISADA GERIAU UŽ A KLASE)

Efektyvus energijos ženklinimas naujoms šildymo sistemoms, vandens šildytuvams ir šilumos akumuliacinėms talpykloms įsigaliojo nuo rugsėjo 26 dienos. Nors energijos etiketės pirkėjams aiškiai parodo prekės klasifikaciją, palyginti šildymo sistemas...


Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.