Spalio 22d. Penktadienis

Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

2012 Spalio 2d.
Peržiūrų skaičius: 34644
Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Svarbus dalykas, norint efektyvaus ir patikimo šilumos siurblio veikimo - pasirinkti patikimą ir kompetetingą įmonę. Kuri gali visus darbus atlikti viena, prisiimti atsakomybę už kolektoriaus įrengimą ir bendrą šilumos siurblio patikimą veikimą.

Horizontaliojo kolektoriaus įrengimas gerokai pigesnis nei vertikaliojo zondo, todėl daug kas ima ir suabejoja, ar verta daugiau investuoti, jeigu abu šildymo būdai - efektyvūs. Tiek horizontaliojo kolektoriaus, tiek vertikaliojo zondo paskirtis ta pati: paimti grunte esančią šilumą. Horizontaliojo kolektoriaus paimamos šilumos atsinaujinimas yra pagrįstas saulės energija. Per vasarą saulė prišildo paviršinį žemės gruntą, kuriame įrengtas kolektorius, o žiemą iš jo yra imama šiluma. Taigi vertikalusis zondas ir horizontalusis kolektorius skiriasi tuo, kad naudoja skirtingus atsinaujinančiosios energijos šaltinius.

Nusprendus įsirengti pigesnį horizontalųjį kolektorių labai svarbu įvertinti gruntą. Tinkamiausias gruntas įrengti šilumos siurblio kolektorių yra vandeningas ţvyras, šlapias priemolis, durpės, o sausas smėlis yra pats nedėkingiausias. Tuo atveju, kai gruntas yra smėlingas, o gruntinis vanduo giliai, horizontalusis kolektorius bus neekonomiškas. Sausame grunte paklotas kolektorius, imdamas šilumą, atvėsina aplink save esančią geologinę aplinką, o smėlis tarsi izoliatorius. Be to, reikia įvertinti, kad žiemą virš kolektoriaus esantis gruntas įšąla. Dėl to kolektorius atsiduria izoliuotoje erdvėje ir nebeturi iš kur paimti šilumos. Visai kas kita, kai jis įrengiamas molingame, drėgname grunte, kuriame nors ir labai lėtai, cirkuliuoja drėgmė. Tokiu atveju tinkamai sumontuotas kolektorius veiks efektyviau. Įsirengiant horizontalųjį kolektorių labai svarbu jį teisingai pakloti, t.y. jis turi būti klojamas ne mažesniame nei 1,3 m gylyje, kad jo nepasiektų įšalas.

Nuo sausio iki kovo mėnesio drėgno priesmėlio grunto geologinės aplinkos temperatūra 1,5 m gylyje yra apie 6 laipsnius. Nuo balanžio mėnesio ji pradeda pamažu kilti ir rugpjūčio mėnesį pasiekia 11-13 laipsnių. Taigi saulės energija viršutinį grunto sluoksnį gerokai prišildo. Vis dėlto atvėsęs oras ir rudeniniai lietūs vėl ima vėsinti gruntą ir jau lapkričio mėnesį 1,5 m gylyje esančios aplinkos temperatūra pažemėja iki 10, o gruožţio viduryje yra apie 9 laipsniai. O tuomet, kai šios šilumos mums reikia daugiausia, sausi ir vasari, grunto temperatūra tesiekia 5-6 laipsnius. Taigi įsirengiant horizontalųjį kolektorių reikia žinoti, kad tokios šildymo sistemos eksploatavimo išlaidos gali brangiau kainuoti, bus brangesnė 1 kv. m šildymo kaina, palyginti su vertikaliuoju.

Tačiau įvertinus vertikalaus kolektoriaus didesnes įrengimo išlaidas ir iš jo  gaunamą  naudą, dažniausiai pasirenkamas horizontalusis kolektorius, jeigu tik yra laisvo ir tinkamo tam grunto. Nes ir šilumos siurblių gamintojai nurodo tik neženklų NVK ( naudingo veiksmo koeficientas ) padidėjimą, šilumos siurblį ekplotuojant su vertikaliu kolektoriumi.

Dar prieš keletą metų, horizontalaus kolektoriaus įrengimui  buvo dažniausiai naudojamas d40 politeleno vamzdis klojant vamzdžius apytikriai 1m atstumu.

Dabar rinkoje atsiradus daug šilumos siurblių tiekėjų, pagal šilumos siurblių gamintojų rekomendacijas  klojamas  d25 ir d32 vamzdžiai, sumažėja ir klojimo atstumas tarp vamzdžių iki 0,6 - 0,8 m. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti visą laisvą sklypo plotą, horizontalaus kolektoriaus įrengimui.


Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Nuo seno sakoma, kad namuose šilumos yra tiek, kiek jų šeimininko širdyje meilės savo artimiesiems, vis dėlto nerimą kelia ne ši sąlyginė, o reali būsto šiluma. Prireikus pagalbinio šilumos šaltinio, dažniausiai dairomasi į elektrinius radiatorius.


Kaip rekonstruoti priklausomą šildymo sistemą Pirmas rekonstravimo žingsnis

Kaip rekonstruoti priklausomą šildymo sistemą Pirmas rekonstravimo žingsnis

Sistema gali būti pertvarkoma palaipsniui ar keičiant visą įrangą iš karto. Atliekant dalinę rekonstrukciją, paliekama priklausoma sistema tiktai elevatorius pakeičiamas dvieigiu ventiliu su pavara, įrengiamas cirkuliacinis siurblys ir atbulinis...


Dujinis šildymas nekenkia aplinkai ir tarnauja žmogui

Dujinis šildymas nekenkia aplinkai ir tarnauja žmogui

Šaltuoju metu opiausia apkalbų tema tampa – šildymo sąskaitos. Ir tai galioja tiek gyvenantiems butuose, kas mėnesį mokantiems pateiktą sumą, tiek gyvenantiems nuosavuose namuose, skaičiuojantiems kiekvieną įmestą malką, briketą ar anglių...


Kas tai patogi kambario temperatūra?

Kas tai patogi kambario temperatūra?

“Patogios temperatūros“ jausmas susijęs su kūno galimybe atsikratyti energija, kurią jis pats pasigamina. Jeigu kalbame apie normalias sąlygas veiklai, tai galima sakyti kad “patogi temperatūra” siekia apytiksliai +20oC....


Grindinio šildymo privalumai

Grindinio šildymo privalumai

Grindinio šildymo sistemos turi akivaizdžių privalumų lyginant su tradicinėmis centrinio šildymo sistemomis ir jau plačiai naudojamos tiek buitinės, tiek komercinės paskirties objektuose.


Lauko kepsninės – meno kūriniai iš Florencijos

Lauko kepsninės – meno kūriniai iš Florencijos

Dažniausiai išgirdus žodį „grilis“ (lietuviškai turėtume sakyti keptuvas arba kepsninė) prieš mūsų akis iškyla įvairiausio dizaino, didesni arba mažesni, bet paprastai – ketaus, nerūdijančio plieno prietaisai maisto gaminimui...


Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Ar galima saulės spinduliais lydyti monetas, pradeginti skylę betone, per kelias sekundes užvirinti vandenį ar per tiek pat laiko pelenais paversti medinę lentą? Galima, jei turite nebenaudojamą plačiaekranį projekcinį televizorių – prireiks...


Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Lietuvos Respublikos Energetikos ministras 2010-10-25 įsakymu Nr. I-297 patvirtino naujas Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles (2011-07-29 įsigaliojo šio įsakymo pakeitimai), kuriose reglamentuojamas šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos...


Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...