Liepos 3d. Penktadienis

Šiluma ir jaukuma kieme, terasoje arba balkone pavasarį

Peržiūrų skaičius: 34082

Visą šaltąjį laikotarpį kalbėjome su Jumis apie šilumą ir jaukumą namuose. Tačiau sprogstant pirmiesiems pumpurams norisi vis daugiau laiko praleisti gryname ore, kur vis dar nėra taip šilta, kaip atrodo žiūrint pro langą.  Pirmasis mūsų patarimas būtų apsirengti tinkamais rūbais, o antrasis, jei ketinate ilgėliau pasėdėti lauke – pasirūpinti, kad šalia Jūsų būtų šilumos šaltinis. Jei tai vieša erdvė – idealiausia, jei kavinės atvirame kieme stovėtų krosnelė arba lauko židinys. Deja, tokių kavinių Lietuvoje nedaug, todėl kartais pirmąjį pavasario mėnesį vengiame sėdinėti lauke. Na, o jei tai nuosavas kiemas, terasa ar balkonas?

Išvardintos erdvės gerokai skiriasi viena nuo kitos savo dydžiu, o jis yra lemiantis faktorius kalbant apie  pasirinkimų įvairovę. Jei gyvenate daugiabutyje ir turite kiek didesnį balkoną, mūsų siūlymas būtų apsiriboti maža krosnele – ji neužims daug vietos, be to, nedideles erdves ji sušildys gana greitai. Terasai tiktų ir kiek didesnė krosnelė. Dar vienas tokių krosnelių privalumas, jog, reikalui esant, ją galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Kaip pliusą šią jų ypatybę itin vertina tie žmonės, kurie mėgsta kartas nuo karto perstumdyti baldus.

Tikriausiai laimingiausi yra tie, kurie turi savo nuosavą namą su kiemu. Jie turi daug daugiau variantų, nes, tikėtina, jog jų erdvės daug didesnės už anksčiau įvardintas. Taigi, pats paprasčiausias ir pigiausias būdas būtų  įsirengti laužavietę. Tiesą sakant laužavietę galima įsirengti ir terasoje, tik reikėtų būti tikriems, kad ji įrengta pagal visus priešgaisrinius reikalavimus. Kita galimybė, svarstant, kaip kiemą paversti šilta ir jaukia vieta būti – įsigyti krosnelę, kuri savo išmatavimais gali būti kur kas aukštesnė ir platesnė už tas, kurios skirtos terasoms. Turime pripažinti, kad šios krosnelės rinkoje kur kas paklausesnės, todėl galima rinktis iš  kur kas gausesnės stilių įvairovės.

Ir trečiasis variantas – kieme įrengti lauko židinį. Be jų neįsivaizduojamas joks namo kiemas šiltuosiuose kraštuose, kur tam kur kas palankesnės sąlygos, bet tai nereiškia, kad jų negalime turėti ir čia, Lietuvoje. Mūsų akimis ypatingai atrodo tie lauko židiniai, kurie yra lauko virtuvės dalis, t. y., kai kieme stūkso ne tik židinys, bet šalia jo įrengtos erdvės pasisėdėjimui ir maisto ruošimui. Kadangi mūsuose orai vėsesni ir lietingesni, reikėtų labai gerai apgalvoti apdailos medžiagas ir tikriausiai labiausiai čia tiktų akmuo.

Na, o jei Jūsų namai maži ir vis viena ieškote būdų, kaip sukurti jaukumą juose, siūlome nepamiršti lauko šviestuvų, aliejinių lempų ir žvakių.  Jos galbūt ir nesušildys, bet aplinkai suteiks išskirtinumo, o šešėlių ir šviesų žaismas ne tik mistifikuos, bet ir išplės erdves. Beje, jei šiuos šviestuvus pasidarysite patys – jie bus dar originalesni ir sulauks aplinkinių dėmesio. Idėjas, kaip juos pasidaryti, aprašysime artimiausiame savo straipsnyje.

Autorius:


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20% šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20% šilumos

Be to, keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kur kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius...


Receptas nuo melancholijos – židinio ar krosnelės šviesa

Receptas nuo melancholijos – židinio ar krosnelės šviesa

Rudens, o ypač lapkričio, tamsa ir šaltis dažną iš mūsų pastūmėja neviltin, pradedame jausti nerimą, ryškėja pirmieji depresijos požymiai. Kas gi nutinka, jog ilgėjant vakarams ir merkiant lietui, jaučiamės vis labiau prislėgti ir kodėl tampa...


Grindinis šildymas miegamajame

Grindinis šildymas miegamajame

„Teko girdėti...“, „kažkas man sakė...“, „nesu ekspertas, bet manau...“ – šiomis ir panašiomis frazėmis dažniausiai prasideda nepagrįsti mitai. Nepaisant to, kad grindinio šildymo sistema Lietuvoje...


Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Tik aštuntadaliui Lietuvos gyventojų nerūpi, kokia šildymo sistema įrengta jų įsigyjamame būste – rodo šių metų vasario mėnesio duomenys. Kuomet dar prieš prasidedant šildymo sezonui , 2011 m. rugsėjį, taip teigė net ketvirtadalis apklaustų...


Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Nuolat augančios šilumos kainos daugelį iš mūsų verčia susimąstyti, kaip sumažinti išlaidas už šilumą. Bendradarbiaudami su savo namo vadybininku galite priimti Jums naudingiausią sprendimą. Siūlome prisijungti prie „5 žingsnių šilumos...


Širmos – apsaugai ir interjerui

Širmos – apsaugai ir interjerui

Paprastai, kai išgirstame žodį „širma“, jis mums asocijuojasi su tradicinėmis – popierinėmis, medžiaginėmis sulankstomomis kilnojamomis kambario ar kitų patalpų pertvaromis, skirtomis atitverti, padalinti erdves.


Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Efektyvus, tylus šildymas ir vėsinimas be jokių skersvėjų – tai privalumai, kuriuos „Uponor Contec ON“ suteikia AURON biurų kompleksui Miunchene, Vokietijoje. Sužinokite daugiau, kaip betono paviršiaus aktyvavimo sistema leidžia...


Židinys arba krosnelė – geriausia apsauga nuo peršalimo ligų

Židinys arba krosnelė – geriausia apsauga nuo peršalimo ligų

Žiema – vienas gražiausių metų laikų, ypač, kai spaudžiantis šaltukas švelnus, o už lango – sniegas. Net mes, suaugusieji, pamatę pirmąsias pusnis, virstame vaikais – kas imame lipdyti sniego senį, kas traukiame slides.


IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.