Balandžio 20d. Antradienis

Šiluma ir jaukuma kieme, terasoje arba balkone pavasarį

Peržiūrų skaičius: 34082

Visą šaltąjį laikotarpį kalbėjome su Jumis apie šilumą ir jaukumą namuose. Tačiau sprogstant pirmiesiems pumpurams norisi vis daugiau laiko praleisti gryname ore, kur vis dar nėra taip šilta, kaip atrodo žiūrint pro langą.  Pirmasis mūsų patarimas būtų apsirengti tinkamais rūbais, o antrasis, jei ketinate ilgėliau pasėdėti lauke – pasirūpinti, kad šalia Jūsų būtų šilumos šaltinis. Jei tai vieša erdvė – idealiausia, jei kavinės atvirame kieme stovėtų krosnelė arba lauko židinys. Deja, tokių kavinių Lietuvoje nedaug, todėl kartais pirmąjį pavasario mėnesį vengiame sėdinėti lauke. Na, o jei tai nuosavas kiemas, terasa ar balkonas?

Išvardintos erdvės gerokai skiriasi viena nuo kitos savo dydžiu, o jis yra lemiantis faktorius kalbant apie  pasirinkimų įvairovę. Jei gyvenate daugiabutyje ir turite kiek didesnį balkoną, mūsų siūlymas būtų apsiriboti maža krosnele – ji neužims daug vietos, be to, nedideles erdves ji sušildys gana greitai. Terasai tiktų ir kiek didesnė krosnelė. Dar vienas tokių krosnelių privalumas, jog, reikalui esant, ją galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Kaip pliusą šią jų ypatybę itin vertina tie žmonės, kurie mėgsta kartas nuo karto perstumdyti baldus.

Tikriausiai laimingiausi yra tie, kurie turi savo nuosavą namą su kiemu. Jie turi daug daugiau variantų, nes, tikėtina, jog jų erdvės daug didesnės už anksčiau įvardintas. Taigi, pats paprasčiausias ir pigiausias būdas būtų  įsirengti laužavietę. Tiesą sakant laužavietę galima įsirengti ir terasoje, tik reikėtų būti tikriems, kad ji įrengta pagal visus priešgaisrinius reikalavimus. Kita galimybė, svarstant, kaip kiemą paversti šilta ir jaukia vieta būti – įsigyti krosnelę, kuri savo išmatavimais gali būti kur kas aukštesnė ir platesnė už tas, kurios skirtos terasoms. Turime pripažinti, kad šios krosnelės rinkoje kur kas paklausesnės, todėl galima rinktis iš  kur kas gausesnės stilių įvairovės.

Ir trečiasis variantas – kieme įrengti lauko židinį. Be jų neįsivaizduojamas joks namo kiemas šiltuosiuose kraštuose, kur tam kur kas palankesnės sąlygos, bet tai nereiškia, kad jų negalime turėti ir čia, Lietuvoje. Mūsų akimis ypatingai atrodo tie lauko židiniai, kurie yra lauko virtuvės dalis, t. y., kai kieme stūkso ne tik židinys, bet šalia jo įrengtos erdvės pasisėdėjimui ir maisto ruošimui. Kadangi mūsuose orai vėsesni ir lietingesni, reikėtų labai gerai apgalvoti apdailos medžiagas ir tikriausiai labiausiai čia tiktų akmuo.

Na, o jei Jūsų namai maži ir vis viena ieškote būdų, kaip sukurti jaukumą juose, siūlome nepamiršti lauko šviestuvų, aliejinių lempų ir žvakių.  Jos galbūt ir nesušildys, bet aplinkai suteiks išskirtinumo, o šešėlių ir šviesų žaismas ne tik mistifikuos, bet ir išplės erdves. Beje, jei šiuos šviestuvus pasidarysite patys – jie bus dar originalesni ir sulauks aplinkinių dėmesio. Idėjas, kaip juos pasidaryti, aprašysime artimiausiame savo straipsnyje.

Autorius:


Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

Sumontavę NIBE šilumos siurblį, išlaidas šildymui Jūs galite sumažinti iki 80%. Taip yra todėl, nes geoterminiai šilumos siurbliai naudoja žemėje, viršutiniame dirvos sluoksnyje ar vandenyje susikaupusią nemokamą energiją.


Skirtingi šildymo sprendimai: pliusai, minusai ir perspektyvos (2 dalis)

Skirtingi šildymo sprendimai: pliusai, minusai ir perspektyvos (2 dalis)

Tęsiame straipsnių serija apie šildymo sprendimų pasirinkimą. Praėjusiame straipsnyje kalbėjome apie dyzelinį šildymą bei joninius katilus , šįkart - apie šilumos siurblius bei geoterminį šildymą. Šilumos siurbliai. Tai mechaninis įrenginys,...


Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Moterys žino – žiemai įpusėjus parduotuvėse prasideda didieji išpardavimai. Reta kuri nepasinaudojame nuolaidomis ir nenusiperkame nors mažytės smulkmenėlės, šalikėlio ar kokio kito aksesuaro. Visai nebūtina kiekvieną sezoną atnaujinti viso...


„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ prikimbančių vamzdžių klojimo sistemai parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“ neseniai buvo skirtas „Percorso Effcienza & Innovazione“ (efektyvumo ir inovacijų kelias) apdovanojimas. Šis...


Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Nuo gruodžio visoje Lietuvoje vyksta akcija „Kaminukas“. Jos metu jau atlikta dešimtys reidų ir patikrinti keli šimtai objektų. Tokie patikrinimai tęsis bent iki kovo.


Apie kaminus

Apie kaminus

Artėjant metui, kai Kalėdų senelis prašytas ar neprašytas braunasi su dovanomis pro kaminą, norisi, kad pastarasis būtų kuo platesnis ir didesnis (nors neaišku, ar toks kaminas yra geriausias). Neduokdie, nepavyks įgrūsti maišo su dovanomis, o ir...


Ugnis be dūmų

Ugnis be dūmų

Dabar ir tie gyventojai, kurių namuose niekada nebus kamino, namuose gali stebėti ugnelės šokį. Rinka siūlo gerai žinomus elektrinius židinius arba vis dar naujove Lietuvoje vadinamus židinius, kūrenamus skystu arba gelio pavidalo biokuru....


Kuo naudinga akumuliacinė talpa?

Kuo naudinga akumuliacinė talpa?

Akumuliacinės talpos skirtos šilumos pertekliui sukaupti, o kai jos trūksta, atiduoti į šildymo sistemą. Šiuolaikiniuose kietojo kuro katiluose patobulinus kietojo kuro degimo procesą ir atskyrus pirminio, antrinio, net tretinio degimui reikalingo...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.