Liepos 11d. Šeštadienis

„Schiedel“ už kokybišką, atsakingą dūmtraukių montavimą ir eksploatavimą

Peržiūrų skaičius: 47228
„Schiedel“ už kokybišką, atsakingą dūmtraukių montavimą ir eksploatavimą

Prekių ženklas „Schiedel“ Lietuvoje ne naujiena. Jis jau tapo kokybiško kamino ir trisluoksnių kaminų sistemų sinonimu. Mūsų rinkoje „Schiedel“ sprendimai gana greitai sulaukė susidomėjimo, nes bendrovė išsikėlė tikslą ne tik kuo daugiau parduoti, bet ir šviesti visuomenę, formuoti supratimą apie tinkamą kaminų sistemą.

Galima drąsiai teigti, kad „Schiedel“ – vienintelis šiuo metu esantis Lietuvoje dūmtraukių sistemų gamintojas, galintis pasiūlyti prietaisus visiems tiek centrinio, tiek antrinio šildymo prietaisams ir visą spektrą sistemų – nuo skirtingų keraminių modulinių gaminių, pemzos iki nerūdijančio plieno gaminių ar net hibridinių, pavyzdžiui, keramikos ir nerūdijančio plieno. Apie šio dūmtraukių gamintojo siūlomas sistemas ir mūsų šalyje plėtojamą veiklą kalbamės su šios bendrovės padalinio Lietuvoje UAB „Schiedel kaminų sistemos“ specialistais.

Ar galima teigti, kad žmonių švietimas ir visokeriopas gaminio palaikymas – svarbi sudedamoji „Schiedel“ strategijos dalis?

„Schiedel“ – didžiausia ir moderniausia kaminų sistemų gamintoja Europoje. Jau daugiau nei 60 metų jos specializacija – tik dūmtraukių sistemų gamyba ir tobulinimas. Visose šalyse, kurių rinkose prekiaujama „Schiedel“ gaminiais, įkuriamos atstovybės.

Jų darbuotojai rūpinasi produkcijos kokybe, priežiūra, siūlo konsultacijas, rengia mokymus, „Schiedel“ specialistai dalyvauja statybų parodose, vykdo švietėjišką veiklą. Visapusis produkcijos palaikymas – viena svarbiausių „Schiedel“ strategijos sudedamųjų dalių. Žmogus, įsigijęs „Schiedel“ dūmtraukį, gauna visą įmanomą mūsų pagalbą – tiek techninę priežiūrą, tiek konsultacijas, tiek kilus avarinei situacijai ar garantinės priežiūros atveju. Be to, esame įsteigę neoficialų padalinį – „Schiedel akademiją“, kurios tiesioginis uždavinys – rengti mokymus statybininkams ir montuotojams, per metus mokome apie kelis šimtus žmonių.

Be to, mokome ir prekybininkus, kad jie galėtų patys tinkamai konsultuoti „Schiedel“ produkcija besidominčius žmones statybinių medžiagų parduotuvėse. Beje, reikia pastebėti, kad mokymus šiandien rengiame ne tik savo iniciatyva – vis daugiau statybos ir montavimo paslaugas siūlančių įmonių kreipiasi į mus pagalbos pačios. Mes stengiamės sukurti palankiausias sąlygas, mokymų dalyviai turi galimybę patys tiesiogiai susipažinti su mūsų produkcijos pavyzdžiais specialiai tam skirtose patalpose Vilniuje.

Kalbant apie galutinius vartotojus, ar galima suskirstyti besidominčiuosius „Schiedel“ produkcija pagal amžių, socialinę grupę ar kitus kriterijus?

Ne, tokios vadinamosios tikslinės auditorijos išskirti negalima. Lietuvoje „Schiedel“ dūmtraukiais domisi ir jų įsigyja visiškai skirtingi žmonės. Na, gal dažniau jiems bendra tai, kad jie patys linkę prižiūrėti savo namų statybų procesą, domisi naujovėmis ir nepasitiki„garažine“ produkcija. Kita kategorija – statybininkai ir montuotojai, atsikandę nekokybiškos produkcijos montavimo keliamų nepatogumų, ir rimtai į savo darbą žiūrinčios nevienadienės statybos įmonės.

Beje, reikia pastebėti, kad Lietuvoje apskritai nėra kaminų tradicijų arba tiksliau jos buvo dirbtinai nutrauktos. Jeigu pažvelgtume, kokia situacija buvo prieškario Lietuvoje, tai pamatytume, kad tradiciniai kaminai buvo stačiakampiai, raudonų pilnavidurių plytų, sumontuoti atskirai nuo pastato. Tačiau tarybiniais laikais visa tai buvo pamiršta, kai prasidėjo masinė kolūkių statyba, viską stengtasi daryti kuo mažesnėm sąnaudom, kaminai pradėti statyti iš silikatinių plytų, kanalai įkomponuoti nešančiosiose sienose ir panašiai. Šiandien dūmtraukių ir šildymo įrenginių pasirinkimas labai didelis, tačiau yra ir daug nekokybiškos produkcijos, o į montavimą ir priežiūrą dažnai žiūrima pro pirštus.

Per kiek laiko pristatoma „Schiedel“ produkcija ir ar sezoniškumas turi įtakos jūsų veiklai?

Sezonas, be abejo, turi įtakos mūsų veiklai – vasaros metu apkrovos didesnės, todėl pristatoma iki penkių dienų, ne sezono metu – per dvi tris dienas. Tačiau visuomet pristatome produkciją per penkias darbo dienas.

Moduliniai kaminai – statybos gaminys. Jie parduodami tiek laiko, kiek vyksta realios statybos – nuo pavasario vidurio iki gana vėlyvo rudens. Ne sezono metu parduodami renovaciniai arba vadinamosios sistemos „retrofitting“ – nerūdijančio plieno įdėklai, nerūdijančio plieno dvisieniai kaminai, naudojami atliekant darbus pastato viduje. Iš kur į mūsų šalį atkeliauja „Schiedel“ produkcija?

Dūmtraukių sistemos elementai, kuriems pagaminti reikia automatizuoto darbo, atgabenami iš Vokietijos. Tokie priedai, kaip kondensato indas, 45 laipsnių trišakis, įklija ir kiti, kuriems pagaminti reikia daugiau rankų darbo, atkeliauja iš gamyklų, esančių Čekijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Austrijoje (iš viso 26 gamyklos). Beje, jei kartais transportavimo metu kas nors pažeidžiama, mes nedelsdami tai pakeičiame, kiekvienam užsakovui įteikiame raštišką garantiją.

Ar skiriasi Lietuvos dūmtraukių ir židinių eksploatavimo įpročiai nuo kitų Europos Sąjungos šalių?

Lietuvaičiams itin būdinga naudoti daug skirtingų prietaisų, tarkime, statistiškai vidutinis namas Vokietijoje turi 3–3,3 kamino, Lenkijoje – 1,5 kamino, o Lietuvoje – 2,3 kamino. Statistika rodo, kad lietuviai neįsivaizduoja namų be židinio. Ir tai labai sveikintina, nes tai šilumos šaltinis, visiškai nepriklausomas nuo šilumos tinklų, sisteminių ar elektros gedimų. Čia derėtų prisiminti kelis atvejus Norvegijoje, JAV ar Lenkijoje, nutikusius prieš kelerius metus, kai dėl gamtinių priežasčių žmonės ilgam liko be elektros ir visos centrinio šildymo sistemos neveikė.

Palyginti su kitomis ES šalimis, Lietuvoje itin populiarios pirtys – jos įrengtos kas trečiame privačiame name. Būtent dėl to pasiūlėme itin atsparią temperatūrų kaitai modulinę sistemą „Isokern“. Lietuvoje taip pat populiaru šildytis malkomis, anglimi ir dujomis. Tokiu atveju optimaliausias pasirinkimas, puikiai prigijęs Lietuvoje, – sistema „Rondo Plus“. Ji pritaikyta ir kietajam, ir skystajam kurui, dujoms, esant žemai ir aukštai išmetamųjų dujų temperatūrai. Kondensaciniams ir sparčiai populiarėjantiems biomasės katilams siūlome universalią dūmtraukių sistemą„Absolut“, kurioje pritaikytas naujas blokelių gamybos principas, kai į blokelio vidų jo gamybos metu įterpiamas izoliacinis sluoksnis.

Daugiabučiams pastatams siūlome specialiai sukurtą dujinių katilų dūmtraukio kanalų sistemą „Quadro“. Ji turi visus šiuolaikinės sistemos pranašumus. O renovuojamiems objektams galime pasiūlyti nerūdijančio plieno kaminų sistemas „ICS 25“ ir „ICS 50“ bei keraminę kaminų sistemą „Keranova“.

Vienas svarbiausių skirtumų, deja, ne mūsų šalies naudai – kaminkrėtystės problema. Palyginti galima, pavyzdžiui, su kaimyne Lenkija, kur kaminkrėtys kasmet privalo apžiūrėti ir patikrinti dūmtraukį. Be jo leidimo draudžiama dūmtraukį eksploatuoti. Vokietijoje ir Austrijoje kiekvienas dūmtraukis turi priežiūros dokumentą.

Pavyzdžiui, Vokietijoje tuo rūpinasi municipalinė tarnyba, priklausanti savivaldybei. Lietuvoje dažnai net sunku žmogui įrodyti, kad kaminą tiesiog būtina valyti.

Ar jau pasiūlėte Lietuvos rinkai visą savo gaminių paletę, ar dar galima tikėtis daugiau naujovių?

Ką nors nauja paprastai pasiūlome kasmet – naują gaminį arba bent jo atnaujinimą. Pavyzdžiui, šių metų naujiena – modulinis sistemos „Rondo Plus“ blokelis „Thermosplit“, į kurį papildomai įterptas specialus horizontalus izoliacinis sluoksnis. Be to, nuolat sukuriama naujų aksesuarų ir priedų – pavyzdžiui, šį rudenį atsirado specialių detalių, palengvinančių prietaisų jungimą prie keraminio kamino, kibirkščių gaudyklių.

Naujovės įvedamos pagal rinkos poreikį, nes, pavyzdžiui, Austrijos rinkai kibirkščių gaudyklių nereikia. Čia tradiciškai stogai dengiami čerpėmis arba akmenimis. Be to, tiek dūmtraukių sistemos, tiek jų sudedamieji elementai nuolat tobulinami, išgaunami vis geresni keramikos, naudojamos dūmtraukiams gaminti, rodikliai, atsiranda naujų gamybos technologijų. Kai tik kas nors pasikeičia dūmtraukių rinkoje, iškart siūlome savo variantų.


Poilsis kalnuose su židiniu

Poilsis kalnuose su židiniu

Pavasaris – metas, kai kalnų ar laukinės gamtos mylėtojai leidžiasi į keliones, kurios, praėjus sezonui, būna gerokai pigesnės, o be to, kurortai nebūna taip apgulti, kaip sezono įkarštyje. Priklausomai nuo pomėgių, vieni poilsiautojai...


Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

Dažniausiai namuose sugalvoję įrengti židinį visą dėmesį ir sutelkiame jam – į jo dizainą, medžiagas, žiūrime, kaip jis derės interjere. Tačiau neretai pamirštame apie kitą svarbų elementą, kuris užtikrina saugų mėgavimąsi ugnimi.


Orinis šildymas

Orinis šildymas

Energijos kaštai pastatų šildymui kasmet sistemingai auga. Natūralu, tai veda prie ekonomiškumą didinančių medžiagų ir naujųjų technologijų naudojimo. Apšiltiname sienas, pastoges ir grindis, t.t. Iš vienos pusės – gauname mažesnes šildymo...


Funkcionalus ir estetiškas malkų laikymas

Funkcionalus ir estetiškas malkų laikymas

Turintys židinį ar krosnelę arba dar tik ketinantys jas įsigyti, turėtų apgalvoti ir tai, kur ir kaip ketina laikyti malkas kambaryje. Suprantama, kad didžiosios atsargos bus sukauptos atskiroje patalpoje (malkinėje, garaže, tamsiajame kambarėlyje...


Patalpų mikroklimato sistema įrengus orinį šildymą

Patalpų mikroklimato sistema įrengus orinį šildymą

Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas, drėkinimas, sausinimas ir oro valymas - labai populiari sistema. Ji veikia daugiau kaip 60 metų ir yra sėkmingai eksploatuojama vidutinio bei šalto klimato šalyse. Sistema garantuoja optimalų patalpų...


Skirtingi šildymo sprendimai: šilumos šaltinių pliusai, minusai ir perspektyvos (1 dalis)

Skirtingi šildymo sprendimai: šilumos šaltinių pliusai, minusai ir perspektyvos (1 dalis)

Rinkdamiesi šildymo sprendimą savo namams, peržvelgiate begales variantų, išklausote daugybės vadybininkų istorijas ir, vis dėlto, lieka visai neaišku, kurį variantą pasirinkti. Kad nereikėtų kreiptis į kaimyną, straipsnyje pateikiame visus...


Kietojo kuro katilai

Kietojo kuro katilai

Anglimis kūrenami katilai nuo kūrenamų malkomis skiriasi tuo, kad pakura ir degimo kamera yra santykinai mažesnės (malkomis skirtų kūrenti katilų pakura maždaug 2 kartus didesnė). Taip yra todėl, kad anglių kaitrumas yra žymiai (apie 1,5 karto)...


Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Tam, kad namuose būtų gera ir patogu gyventi bet kuriuo metų laiku, būtina pasirūpinti efektyviu šilumos šaltiniu. Naujausios technologijos padeda susikurti ekologiškas, taupias, net ir žemiausiai oro temperatūrai pritaikytas sistemas. Jų...


Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.