Kovo 29d. Sekmadienis

Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

2013 Kovo 14d.
Peržiūrų skaičius: 32940
Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Ar galima saulės spinduliais lydyti monetas, pradeginti skylę betone, per kelias sekundes užvirinti vandenį ar per tiek pat laiko pelenais paversti medinę lentą? Galima, jei turite nebenaudojamą plačiaekranį projekcinį televizorių – prireiks vienintelės jo detalės. Vaizdo siužetuose visa tai pademonstravo savamokslis išradėjas Grantas Tompsonas (Grant Thompson).

Projekcinio televizoriaus ekranas saulės spindulius surenka taip, kad šie virsta +2000°F(+1093°C)saulės krosnimi

Vietos skelbimų leidinyje "Savamokslystės karaliumi" save tituluojantis G. Tompsonas susirado skyrelį "Dovanoja", kuriame nesunkiai rado skelbimą apie dovanojamą veikiantį 13 metų senumo didžiulį (100 cm įstrižainės) projekcinį televizorių "Toshiba". Tai - modernesnių LED ir plazminių televizorių protėvis su trimis katodinių spindulių vamzdžiais. Jo ekranas – kaip tik toks, iš kurio galima pagaminti saulės krosnį.

Šio "griaumedžio" viduje – trys katodiniai spindulių vamzdžiai, generuojantys raudonos, žalios ir mėlynos spalvos spindulius. Šie sufokusuoti į ekraną su Frenelio lęšiu (tokio tipo lęšiai naudojami ir švyturiuose). Nors kadaise tokie televizoriai kainavo ne vieną tūkstantį, jų galima gauti dykai, nes jų remontas neretai atsieina daugiau nei likutinė jų vertė.

Parsivežęs vieną iš tokių projekcinių televizorių, G. Tompsonas jį išardė ir pasiliko metro įstrižainės akrilinį lęšį (ekraną). +2000°F(+1093°C) saulės krosniai pasigaminti reikia seno projekcinio televizoriaus ekrano.

"Tokie lęšiai sumontuoti visuose projekciniuose televizoriuose, nors ne visi jie būna vienodi, - aiškina išradimų entuziastas. – Kai kurie keičia spalvą, kai kurie koncentruojasi į spindulį, o ne į tašką. Mano gautas televizorius turėjo skaidrų akrilinį lęšį, kuris spindulius fokusavo į tašką. Ko gero, turėčiau sakyti, jog man nusišypsojo sėkmė, kad tokį radau pirmuoju bandymu, nes kiti 3 man dovanoti televizoriai, kuriuos parsigabenau, turėjo mažesnio "galingumo" lęšius, nors ir jais būtų įmanoma lydyti cinką."

Taigi, tiek tos meistrystės: susirasti seną projekcinį televizorių ir išsimontuoti jo ekraną. Toliau savo vaizdo klipuose G. Tompsonas demonstruoja tokio lęšio galią, kai juo koncentruojami saulės spinduliai: po jais išradėjas pakiša įvairiausių daiktų – monetą, stiklinį butelį, net betono luitą. Kas su jais vyksta, matyti vaizdo siužetuose.

"Nieko panašaus negalima daryti be suaugusiųjų priežiūros, - įspėja G. Tompsonas. – Neteisingas šios priemonės naudojimas gali baigtis rimtu sveikatos sužalojimu ar net mirtimi, nes Frenelio lęšio iškreipti saulės spinduliai gali pasiekti +2000°F (+1093°C) temperatūrą."

Šaltinis: Technologijos.lt

Karšto vandens ruošimo sistemos

Karšto vandens ruošimo sistemos

Esamos karšto vandens ruošimo sistemos sukonstruotos su arba be šilumokaičio, skirto atskirti šilumnešio nuo vandens tiekiamo į kriauklę.


Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Nuo gruodžio visoje Lietuvoje vyksta akcija „Kaminukas“. Jos metu jau atlikta dešimtys reidų ir patikrinti keli šimtai objektų. Tokie patikrinimai tęsis bent iki kovo.


Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas?

Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas? (1)

Nuo 2013 m. sausio 9 d. įsigalioja nauji Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais remiantis parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą (NT) reikės pateikti energetinio naudingumo sertifikatą, nurodantį, kiek energijos suvartoja pastatas.


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius tvirtina,...


Geoterminis šildymas daugiabučiuose, arba Kas bendra tarp žemės energijos ir šaldytuvo?

Geoterminis šildymas daugiabučiuose, arba Kas bendra tarp žemės energijos ir šaldytuvo?

Daugeliui individualių namų gyventojų milžiniškos sąskaitos už šildymą – tik blogas sapnas arba prasti prisiminimai. Pasirūpinę alternatyviu šildymosi būdu, dažnas jų per visą šildymo sezoną išleidžia tiek, kiek daugiabučio gyventojas yra...


Kieto kuro katilo valymas

Kieto kuro katilo valymas

Geram šildymo katilo veikimui reikia teisingai įrengto ir švaraus kamino, bei naudoti apie 20% drėgnumo malkas, kurios turi būti ne per smulkios ir ne per didelės. Negali būti labai tankiai sudėtos į katilą. Nes mažiau deguonies patenka tarp malkų...


Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra...


Šildymas ir liūdna jo istorija

Šildymas ir liūdna jo istorija

Kad ir kaip ilgai gąsdino apie šylantį klimatą, spėliojo bus ar ne – o ji ėmė ir atėjo. Eilinį kartą nelauktai. Kelių priežiūros tarnyboms, su slidžiais keliais ir šaligatviais, bei su didelėmis šildymo sąskaitomis senų daugiabučių...


Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.