Lapkričio 30d. Antradienis

Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

2013 Kovo 14d.
Peržiūrų skaičius: 32940
Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Ar galima saulės spinduliais lydyti monetas, pradeginti skylę betone, per kelias sekundes užvirinti vandenį ar per tiek pat laiko pelenais paversti medinę lentą? Galima, jei turite nebenaudojamą plačiaekranį projekcinį televizorių – prireiks vienintelės jo detalės. Vaizdo siužetuose visa tai pademonstravo savamokslis išradėjas Grantas Tompsonas (Grant Thompson).

Projekcinio televizoriaus ekranas saulės spindulius surenka taip, kad šie virsta +2000°F(+1093°C)saulės krosnimi

Vietos skelbimų leidinyje "Savamokslystės karaliumi" save tituluojantis G. Tompsonas susirado skyrelį "Dovanoja", kuriame nesunkiai rado skelbimą apie dovanojamą veikiantį 13 metų senumo didžiulį (100 cm įstrižainės) projekcinį televizorių "Toshiba". Tai - modernesnių LED ir plazminių televizorių protėvis su trimis katodinių spindulių vamzdžiais. Jo ekranas – kaip tik toks, iš kurio galima pagaminti saulės krosnį.

Šio "griaumedžio" viduje – trys katodiniai spindulių vamzdžiai, generuojantys raudonos, žalios ir mėlynos spalvos spindulius. Šie sufokusuoti į ekraną su Frenelio lęšiu (tokio tipo lęšiai naudojami ir švyturiuose). Nors kadaise tokie televizoriai kainavo ne vieną tūkstantį, jų galima gauti dykai, nes jų remontas neretai atsieina daugiau nei likutinė jų vertė.

Parsivežęs vieną iš tokių projekcinių televizorių, G. Tompsonas jį išardė ir pasiliko metro įstrižainės akrilinį lęšį (ekraną). +2000°F(+1093°C) saulės krosniai pasigaminti reikia seno projekcinio televizoriaus ekrano.

"Tokie lęšiai sumontuoti visuose projekciniuose televizoriuose, nors ne visi jie būna vienodi, - aiškina išradimų entuziastas. – Kai kurie keičia spalvą, kai kurie koncentruojasi į spindulį, o ne į tašką. Mano gautas televizorius turėjo skaidrų akrilinį lęšį, kuris spindulius fokusavo į tašką. Ko gero, turėčiau sakyti, jog man nusišypsojo sėkmė, kad tokį radau pirmuoju bandymu, nes kiti 3 man dovanoti televizoriai, kuriuos parsigabenau, turėjo mažesnio "galingumo" lęšius, nors ir jais būtų įmanoma lydyti cinką."

Taigi, tiek tos meistrystės: susirasti seną projekcinį televizorių ir išsimontuoti jo ekraną. Toliau savo vaizdo klipuose G. Tompsonas demonstruoja tokio lęšio galią, kai juo koncentruojami saulės spinduliai: po jais išradėjas pakiša įvairiausių daiktų – monetą, stiklinį butelį, net betono luitą. Kas su jais vyksta, matyti vaizdo siužetuose.

"Nieko panašaus negalima daryti be suaugusiųjų priežiūros, - įspėja G. Tompsonas. – Neteisingas šios priemonės naudojimas gali baigtis rimtu sveikatos sužalojimu ar net mirtimi, nes Frenelio lęšio iškreipti saulės spinduliai gali pasiekti +2000°F (+1093°C) temperatūrą."

Šaltinis: Technologijos.lt

Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Visai neseniai rašėme apie naujovę piknikų mėgėjams ir sveiko gyvenimo puoselėtojams – muilo akmens kepsnines. Šį kartą į šį ekologišką akmenį pažvelgsime kitu kampu. Muilo akmuo (dar vadinamas ugnies akmeniu) dėl itin gero šiluminio...


Spindulinio šildymo sistema praktikoje

Spindulinio šildymo sistema praktikoje

Vienas didžiausių objektų Lietuvoje, kuriame sumontuota "Lindab" spindulinio šildymo plokščių sistema, - UAB "TT Logistic" Logistikos centras Vilniuje (Žarijų g.). Centras, kurio sandėliavimo patalpose yra vidaus ir lauko...


Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Nuolat augančios šilumos kainos daugelį iš mūsų verčia susimąstyti, kaip sumažinti išlaidas už šilumą. Bendradarbiaudami su savo namo vadybininku galite priimti Jums naudingiausią sprendimą. Siūlome prisijungti prie „5 žingsnių šilumos...


Dūmtraukių vamzdžiai, kuriuos lengva pritaikyti

Dūmtraukių vamzdžiai, kuriuos lengva pritaikyti

Lietuvoje imta prekiauti austrų įmonės „Bertrams“ dūmtraukių ir kaminų vamzdžiais bei detalėmis. „Bertrams“ –viena pirmaujančių kaminų ir dūmtraukių gamintojų Europoje, gamybą vykdanti Austrijoje, klientų vertinama...


Šildymo sezono problemos: kurias iš jų padės išspręsti išmanieji namai?

Šildymo sezono problemos: kurias iš jų padės išspręsti išmanieji namai?

Žiemą, įjungus centrinį šildymą, susijungia ir begalės jį lydinčių problemų. Nuo susiveržti diržus verčiančių sąskaitų iki komforto stygiaus, kai radiatorius arba vos drungnas, arba kaitina taip smarkiai, jog ant palangių teišgyvena vos kaktusai....


Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Praėjusiame savo straipsnyje apie saugią krosnelės ir židinio ugnį (žr. „Saugi krosnelės ar židinio ugnis“) pasižadėjome parašyti plačiau apie kaminus, nes jie yra dažniausia priežastis, kodėl nuo gaisro nukenčia būstas.


Ugnis be dūmų

Ugnis be dūmų

Dabar ir tie gyventojai, kurių namuose niekada nebus kamino, namuose gali stebėti ugnelės šokį. Rinka siūlo gerai žinomus elektrinius židinius arba vis dar naujove Lietuvoje vadinamus židinius, kūrenamus skystu arba gelio pavidalo biokuru....


Židinys - vienas seniausių šildymo būdų

Židinys - vienas seniausių šildymo būdų

Mūsų laikais statomės židinį būstui apšildyti, interjerui papuošti. Gera po darbo dienos pasedėti prie ugnies, atgaivinti sielą, pamiršti dienos rūpesčius.


Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...