Rugsėjo 22d. Šeštadienis

Pigus ir sveikas elektrinis šildymas - mitas ar realybė?

2012 Liepos 11d.
Peržiūrų skaičius: 129100

Jei lietuviui kas nors pasakytų, kad elektrinis šildymas gali būti pigus, jis tikriausiai nepatikėtų. O kad – taupantis laiką?  Galintis suteikti nepriklausomybę nuo centrinio šildymo? Gudriai šildymo procese įdarbinantis net baldus? Saugantis nuo pelėsio? Netikite? Pažiūrėkime – mitai tai ar realybė?

Mitai gimsta dėl nežinojimo

Turbūt iki šiol populiariausia šildymo sistema mūsų šalyje yra vandens radiatoriai. Tokioje sistemoje vanduo gali būti sušildomas naudojant dujinį, kietojo ar skystojo kuro katilus. Labai populiaru vandenį šildyti dujiniu katilu, tačiau toks šildymo būdas turi tam tikrų trūkumų, kurie sukelia nepatogumus. Pavyzdžiui, nesant magistralinei dujų atšakai, reikia ją atvesti, o tai reikalauja daug lėšų. Kai kuriais atvejais, dėl tam tikrų techninių sąlygų, to padaryti gali būti apskritai neįmanoma. Taip nutikus paprastai griebiamasi tradicinio sprendimo – įrengiamas kietojo ar skystojo kuro katilas. Tokioms sistemoms reikia nuolatinio „pečkurio“ darbo, pastovios priežiūros, kuro sandėliavimo patalpos / talpyklos, kamino įrengimo ir priežiūros. Dėl viso to negalima išvažiuoti ilgesniam laikui ir palikti nešildomų namų. Taip pat reikia paminėti, kad namus šildant minėtais katilais, būtina įsirengti brangiai kainuojančią šildymo vandeniu sistemą (radiatoriai, vamzdžiai ir t.t.).

Pradedant kalbėti apie šiuolaikinio elektrinio šildymo sistemas reikia pastebėti, kad šiais laikais statomi sandarūs ir ekonomiškai efektyvūs pastatai. Po truputį įsibėgėja ir mažai energijos sąnaudų reikalaujančių (pasyvių) namų statyba. Tokiems pastatams reikia daug mažiau šilumos energijos nei senos statybos. Tiesa, dėl to beveik nesikeičia vandens šildymo sistemos įrengimo išlaidos. Šie faktoriai vis labiau verčia domėtis šiuolaikinėmis elektrinio šildymo sistemomis, kurių montavimo išlaidos yra kelis kartus mažesnės nei tradicinių vandeniu šildomų sistemų. Turbūt pagrindinė kliūtis, kuri trukdo išpopuliarėti elektriniam šildymui yra mitas, kad toks šildymas yra be galo brangus. Matyt dėl šios priežasties dažnas žmogus net nesidomi šiuolaikiniais elektrinio šildymo sprendimais.

„Elektrinė“ nepriklausomybė

Taip, elektra išgaunamos  šilumos kaina yra didesnė negu šildant patalpas kietu kuru. Tačiau svarbu pabrėžti, kad suskaičiavus visas šildymo sistemos įrengimo bei priežiūros išlaidas, pasirodytų visiškai atvirkščiai. Atsižvelgus į patalpos paskirtį, joje praleidžiamą laiką bei komfortą, šiuolaikinis elektrinis šildymas gali pasirodytį bene protingiausias sprendimas. Čia pat verta pastebėti, kad vis daugiau žmonių stengiasi atsisakyti centrinio miesto šildymo, kuris kai kuriais atvejais nėra efektyvus (brangiai kainuoja ir nepakankamai šilta). Tokiu atveju elektrinis šildymas suteikia galimybę tapti nepriklausomu – turėti trokštamą temperatūrą namuose ir tuo pačiu taupyti išlaidas.


„Elektrinis šildymas yra praktiškas ne tik pastatuose, kur mes praleidžiame daugiausiai laiko (name, bute, biure ar pan.), bet ir sodyboje ar sodo namelyje, kurie paprastai yra užmiestyje. Pastoviai šildyti tokį būstą yra nuostolinga, o elektrinis šildymas ir šiuolaikinės temperatūros valdymo sistemos leidžia džiaugtis komfortu tada, kada reikia. Sistemą įjungti ar išjungti galima nuotoliniu būdu, tai labai patogu ir taupo pinigus. Tokiai sistemai įrengti nereikalingas katilų montavimas, vamzdžių tiesimas, pastatyti kaminai, katilinės“, - patirtimi dalinasi UAB „Rubisolis“ vadovas Nerijus Dirsė.

Modernu ir populiaru

Pastebima, kad elektrinio šildymo sistemos tampa vis populiaresnės tiek statant naujus pastatus, tiek renovuojant juos. Tokio šildymo įrengimas yra labai paprastas, greitas ir kainuoja daug mažiau nei vandeninio šildymo sistemos. Pasak Nerijaus Dirsės, elektrinis šildymas – daug patogesnis, nes sureguliavus sistemą vieną kartą, nebereikės to daryti visą sezoną. „Taip pat eliminuosite problemą, kad išvažiavus keletui dienų, patalpų temperatūra ženkliai nukris, kas, beje, gali atsitikti, kai patalpos kūrenamos kietuoju kuru,“ – sako elektrinių šildymo sistemų specialistas.

Šiuolaikinės elektrinio šildymo sistemos nereikalauja jokios priežiūros, kai tuo tarpu kieto kuro ar dujinius katilus prieš kiekvieną šildymo sezoną būtina patikrinti, atlikti techninę profilaktiką (kas paprastai kainuoja) ir bent kas 10-15 metų keisti. Tuo tarpu šiuolaikiniai elektriniai šildymo prietaisai -  natūralaus šildymo plokštės, natūralaus akmens radiatoriai, anglies pluošto šildymo tinkleliai grindiniam, sieniniam ar lubiniam šildymui - gali tarnauti visą gyvenimą.

Ir baldai tampa šildytuvais

„Patalpas šildant šiais prietaisais galima sutaupyti iki 50% šilumos energijos, lyginant su įprastais šildymo prietaisais. Taip yra todėl, kad šių prietaisų gamyboje yra naudojamos naujos technologijos, o, be to, jie šilumą perduoda infraraudonaisiais spinduliais. Tai reiškia, kad patalpoje esantys baldai, žmonės ir kiti paviršiai yra šildomi tiesiogiai. Ši technologija teigiamai veikia žmogaus sveikatą, nesausina oro, nekelia dulkių, neleidžia susidaryti pelėsiui, kas paprastai nutinka patalpas šildant tradiciniais šildymo prietaisais, kurie šildo patalpos orą. Šildant patalpas tokia sistema visi paviršiai paprastai tampa 1-3 oC šiltesni nei patalpos oras,tai suteikia patalpoje esančiam žmogui komforto jausmą“, - kalba Nerijus Dirsė.

Siekiant sąnaudų mažėjimo

Elektra yra ta energijos rūšis, kuri niekada neišnyks, ir kurios suvartojimas ateityje, be jokios abejonės, augs. Tai švari, gamtos neteršianti energija, kuri gali būti išgauta panaudojant saulės baterijas, vėjo jėgaines. Todėl pastebima, kad siekiant sumažinti sąnaudas, elektros energijos ir infraraudonųjų spindulių šildymo technologijos panaudojimas privačiame, visuomeniniame ir pramoniniame sektoriuose kelia vis didesnį susidomėjimą.

Dažnai įsirengiant elektrinį patalpų šildymą kyla klausimas, kaip ruošti karštą vandenį? Ar tradicinis elektrinis boileris yra vienintelis sprendimas? Atsakymas – ne, galite naudotį katilą, kurio kaitinimo elementas yra pagamintas iš anglies pluošto. Speciali tokio katilo konstrukcija leidžia sutaupyti  apie 50% energijos lyginant su tradiciniais elektriniais katilais.

Apibendrinant galima teigti, kad šiuolaikiniai elektrinio šildymo prietaisai yra puiki alternatyva bet kuriam kitam šildymui, kadangi įvertinus visus faktorius, reikalingus įsirengti šildymo sistemą, tai yra racionalus, laiką ir pinigus taupantis sprendimas. Infraraudonųjų spindulių šildymo technologijos panaudojimas ne tik ženkliai sumažina energijos sąnaudas, bet leidžia mėgautis kur kas jaukesniu ir sveikesniu mikroklimatu. Tad paklauskime savęs dar sykį, ar elektrinis šildymas gali būti pigus ir sveikas?

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt

Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židinys – archaiškiausias būsto elementas, vienas iš seniausių patalpų šildymo būdų, - nuolat keitėsi. Ne tik naujos technologijos, bet ir įvairių epochų stilistiniai motyvai lėmė šiuolaikinio židinio įvaizdį. Žiūrėjimas į židinį kiekvienam...


Jūsų namų vertės pakėlimas su grindiniu šildymu

Jūsų namų vertės pakėlimas su grindiniu šildymu

Yra daugybė būdų pakelti jūsų namo vertę nuo smulkaus remonto iki visiško pertvarkymo. Investavimas į tai ko žmonės negali matyti bet gali pajausti kaip pavyzdžiui grindinis šildymas, daro jūsų namą kur kas patrauklesnį potencialaus pirkėjo akyse....


Radiatorių sistemos

Radiatorių sistemos

Vienvamzdės sistemos naudojamos siekiant supaprastinti vamzdynus ir naudoti visą šilumnešio srautą kiekviename radiatoriuje. Naudojant šią sistemą, šilumnešio temperatūra šildymo kontūre mažėja tolstant nuo padavimo linijos pradžios. Temperatūros...


Šilumos siurblys jūsų name – racionalus sprendimas!

Šilumos siurblys jūsų name – racionalus sprendimas!

Kas tai yra ir ką reikėtų žinoti apie šilumos siurblius? Dar prieš dešimtmetį geoterminio šildymo sistema individualiuose namuose Lietuvoje buvo retenybė, nors pasaulyje ji gerai žinoma jau daugiau kaip 40 metų. Kiekvienas, kuris ruošiasi statyti...


Patalpų mikroklimato sistema įrengus orinį šildymą

Patalpų mikroklimato sistema įrengus orinį šildymą

Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas, drėkinimas, sausinimas ir oro valymas - labai populiari sistema. Ji veikia daugiau kaip 60 metų ir yra sėkmingai eksploatuojama vidutinio bei šalto klimato šalyse. Sistema garantuoja optimalų patalpų...


Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai...


Lauko židiniai – patogumui ir grožiui

Lauko židiniai – patogumui ir grožiui

Lauko židiniai labai populiarūs. Jie puošia aplinką, vėsų vakarą prie jų jauku sėdėti, malonu žvelgti į plevenančią ugnelę. Šalia tokio židinio galima įsirengti lauko svetainę, papuošti ją tautodailininkų dirbiniais – kaldintais velniais,...


Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Nuo seno sakoma, kad namuose šilumos yra tiek, kiek jų šeimininko širdyje meilės savo artimiesiems, vis dėlto nerimą kelia ne ši sąlyginė, o reali būsto šiluma. Prireikus pagalbinio šilumos šaltinio, dažniausiai dairomasi į elektrinius radiatorius.


Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Absoliuta, UAB
Absoliuta, UAB

Atstovas Lietuvoje DANFOSS, SIEMENS, HONEYWELL, ALFA-LAVAL, SWEP, GRUNDFOS, WILO - šildymo ir kita įranga - prekyba.

SANTEHKOMPLEKTAS, UAB
SANTEHKOMPLEKTAS, UAB

Prekyba pramonine santechnika. Prekyba buitine santechnika. Šildymo įranga.

BETONYS, UAB
BETONYS, UAB

Betonavimas, pramoninės grindys, kiemai, parkingai, sporto, žaidimų aikštynai, betoniniai nuotekų konteineriai (talpos), prekyba, montavimas, pastatų demontavimas, santechnikos darbai

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

www.thermopro.lt

www.thermopro.lt

Namų šiltinimas poliuretano putomis
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.