Birželio 22d. Penktadienis

Pigus ir sveikas elektrinis šildymas - mitas ar realybė?

2012 Liepos 11d.
Peržiūrų skaičius: 122052

Jei lietuviui kas nors pasakytų, kad elektrinis šildymas gali būti pigus, jis tikriausiai nepatikėtų. O kad – taupantis laiką?  Galintis suteikti nepriklausomybę nuo centrinio šildymo? Gudriai šildymo procese įdarbinantis net baldus? Saugantis nuo pelėsio? Netikite? Pažiūrėkime – mitai tai ar realybė?

Mitai gimsta dėl nežinojimo

Turbūt iki šiol populiariausia šildymo sistema mūsų šalyje yra vandens radiatoriai. Tokioje sistemoje vanduo gali būti sušildomas naudojant dujinį, kietojo ar skystojo kuro katilus. Labai populiaru vandenį šildyti dujiniu katilu, tačiau toks šildymo būdas turi tam tikrų trūkumų, kurie sukelia nepatogumus. Pavyzdžiui, nesant magistralinei dujų atšakai, reikia ją atvesti, o tai reikalauja daug lėšų. Kai kuriais atvejais, dėl tam tikrų techninių sąlygų, to padaryti gali būti apskritai neįmanoma. Taip nutikus paprastai griebiamasi tradicinio sprendimo – įrengiamas kietojo ar skystojo kuro katilas. Tokioms sistemoms reikia nuolatinio „pečkurio“ darbo, pastovios priežiūros, kuro sandėliavimo patalpos / talpyklos, kamino įrengimo ir priežiūros. Dėl viso to negalima išvažiuoti ilgesniam laikui ir palikti nešildomų namų. Taip pat reikia paminėti, kad namus šildant minėtais katilais, būtina įsirengti brangiai kainuojančią šildymo vandeniu sistemą (radiatoriai, vamzdžiai ir t.t.).

Pradedant kalbėti apie šiuolaikinio elektrinio šildymo sistemas reikia pastebėti, kad šiais laikais statomi sandarūs ir ekonomiškai efektyvūs pastatai. Po truputį įsibėgėja ir mažai energijos sąnaudų reikalaujančių (pasyvių) namų statyba. Tokiems pastatams reikia daug mažiau šilumos energijos nei senos statybos. Tiesa, dėl to beveik nesikeičia vandens šildymo sistemos įrengimo išlaidos. Šie faktoriai vis labiau verčia domėtis šiuolaikinėmis elektrinio šildymo sistemomis, kurių montavimo išlaidos yra kelis kartus mažesnės nei tradicinių vandeniu šildomų sistemų. Turbūt pagrindinė kliūtis, kuri trukdo išpopuliarėti elektriniam šildymui yra mitas, kad toks šildymas yra be galo brangus. Matyt dėl šios priežasties dažnas žmogus net nesidomi šiuolaikiniais elektrinio šildymo sprendimais.

„Elektrinė“ nepriklausomybė

Taip, elektra išgaunamos  šilumos kaina yra didesnė negu šildant patalpas kietu kuru. Tačiau svarbu pabrėžti, kad suskaičiavus visas šildymo sistemos įrengimo bei priežiūros išlaidas, pasirodytų visiškai atvirkščiai. Atsižvelgus į patalpos paskirtį, joje praleidžiamą laiką bei komfortą, šiuolaikinis elektrinis šildymas gali pasirodytį bene protingiausias sprendimas. Čia pat verta pastebėti, kad vis daugiau žmonių stengiasi atsisakyti centrinio miesto šildymo, kuris kai kuriais atvejais nėra efektyvus (brangiai kainuoja ir nepakankamai šilta). Tokiu atveju elektrinis šildymas suteikia galimybę tapti nepriklausomu – turėti trokštamą temperatūrą namuose ir tuo pačiu taupyti išlaidas.


„Elektrinis šildymas yra praktiškas ne tik pastatuose, kur mes praleidžiame daugiausiai laiko (name, bute, biure ar pan.), bet ir sodyboje ar sodo namelyje, kurie paprastai yra užmiestyje. Pastoviai šildyti tokį būstą yra nuostolinga, o elektrinis šildymas ir šiuolaikinės temperatūros valdymo sistemos leidžia džiaugtis komfortu tada, kada reikia. Sistemą įjungti ar išjungti galima nuotoliniu būdu, tai labai patogu ir taupo pinigus. Tokiai sistemai įrengti nereikalingas katilų montavimas, vamzdžių tiesimas, pastatyti kaminai, katilinės“, - patirtimi dalinasi UAB „Rubisolis“ vadovas Nerijus Dirsė.

Modernu ir populiaru

Pastebima, kad elektrinio šildymo sistemos tampa vis populiaresnės tiek statant naujus pastatus, tiek renovuojant juos. Tokio šildymo įrengimas yra labai paprastas, greitas ir kainuoja daug mažiau nei vandeninio šildymo sistemos. Pasak Nerijaus Dirsės, elektrinis šildymas – daug patogesnis, nes sureguliavus sistemą vieną kartą, nebereikės to daryti visą sezoną. „Taip pat eliminuosite problemą, kad išvažiavus keletui dienų, patalpų temperatūra ženkliai nukris, kas, beje, gali atsitikti, kai patalpos kūrenamos kietuoju kuru,“ – sako elektrinių šildymo sistemų specialistas.

Šiuolaikinės elektrinio šildymo sistemos nereikalauja jokios priežiūros, kai tuo tarpu kieto kuro ar dujinius katilus prieš kiekvieną šildymo sezoną būtina patikrinti, atlikti techninę profilaktiką (kas paprastai kainuoja) ir bent kas 10-15 metų keisti. Tuo tarpu šiuolaikiniai elektriniai šildymo prietaisai -  natūralaus šildymo plokštės, natūralaus akmens radiatoriai, anglies pluošto šildymo tinkleliai grindiniam, sieniniam ar lubiniam šildymui - gali tarnauti visą gyvenimą.

Ir baldai tampa šildytuvais

„Patalpas šildant šiais prietaisais galima sutaupyti iki 50% šilumos energijos, lyginant su įprastais šildymo prietaisais. Taip yra todėl, kad šių prietaisų gamyboje yra naudojamos naujos technologijos, o, be to, jie šilumą perduoda infraraudonaisiais spinduliais. Tai reiškia, kad patalpoje esantys baldai, žmonės ir kiti paviršiai yra šildomi tiesiogiai. Ši technologija teigiamai veikia žmogaus sveikatą, nesausina oro, nekelia dulkių, neleidžia susidaryti pelėsiui, kas paprastai nutinka patalpas šildant tradiciniais šildymo prietaisais, kurie šildo patalpos orą. Šildant patalpas tokia sistema visi paviršiai paprastai tampa 1-3 oC šiltesni nei patalpos oras,tai suteikia patalpoje esančiam žmogui komforto jausmą“, - kalba Nerijus Dirsė.

Siekiant sąnaudų mažėjimo

Elektra yra ta energijos rūšis, kuri niekada neišnyks, ir kurios suvartojimas ateityje, be jokios abejonės, augs. Tai švari, gamtos neteršianti energija, kuri gali būti išgauta panaudojant saulės baterijas, vėjo jėgaines. Todėl pastebima, kad siekiant sumažinti sąnaudas, elektros energijos ir infraraudonųjų spindulių šildymo technologijos panaudojimas privačiame, visuomeniniame ir pramoniniame sektoriuose kelia vis didesnį susidomėjimą.

Dažnai įsirengiant elektrinį patalpų šildymą kyla klausimas, kaip ruošti karštą vandenį? Ar tradicinis elektrinis boileris yra vienintelis sprendimas? Atsakymas – ne, galite naudotį katilą, kurio kaitinimo elementas yra pagamintas iš anglies pluošto. Speciali tokio katilo konstrukcija leidžia sutaupyti  apie 50% energijos lyginant su tradiciniais elektriniais katilais.

Apibendrinant galima teigti, kad šiuolaikiniai elektrinio šildymo prietaisai yra puiki alternatyva bet kuriam kitam šildymui, kadangi įvertinus visus faktorius, reikalingus įsirengti šildymo sistemą, tai yra racionalus, laiką ir pinigus taupantis sprendimas. Infraraudonųjų spindulių šildymo technologijos panaudojimas ne tik ženkliai sumažina energijos sąnaudas, bet leidžia mėgautis kur kas jaukesniu ir sveikesniu mikroklimatu. Tad paklauskime savęs dar sykį, ar elektrinis šildymas gali būti pigus ir sveikas?

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt

Židinių ir kaminų montavimas

Židinių ir kaminų montavimas

Jokiu būdu negalima patikėti židinių montavimo darbų, mažai patirties turintiems specialistams ar montavimo darbus atlikti patiems. Tai pagrindine taisyklė, kurios jokiu būdu negalima laužyti. Kaip taisyklė, židinio montavimo darbai sudaro pusę...


Širmos – apsaugai ir interjerui

Širmos – apsaugai ir interjerui

Paprastai, kai išgirstame žodį „širma“, jis mums asocijuojasi su tradicinėmis – popierinėmis, medžiaginėmis sulankstomomis kilnojamomis kambario ar kitų patalpų pertvaromis, skirtomis atitverti, padalinti erdves.


Bendros žinios apie šilumos nuostolius

Bendros žinios apie šilumos nuostolius

Apie 50% visų namo šilumos nuostolių sudaro šiluma, kurios netenkama per sienas, nes jų plotas lyginant su kitomis atitvaromis yra pats didžiausias (1 pav). Šie nuostoliai atsiranda dėl sienoje palikto tuščio oro tarpo ventiliacijos ir...


Židinys - vienas seniausių šildymo būdų

Židinys - vienas seniausių šildymo būdų

Mūsų laikais statomės židinį būstui apšildyti, interjerui papuošti. Gera po darbo dienos pasedėti prie ugnies, atgaivinti sielą, pamiršti dienos rūpesčius.


Kas geriau anglys ar malkos?

Kas geriau anglys ar malkos?

Šaltasis metų sezonas kelia rūpesčius dėl kainų, todėl daugiabučių ir nuosavų namų gyventojai žiemą stengiasi taupyti. Neretai žmogus, išsikeldamas gyventi iš buto į namą nenumano, kokia kuro rūšis jam labiausiai tinkama. Ruošiantis namuose...


Karšto vandens ruošimo sistemos

Karšto vandens ruošimo sistemos

Esamos karšto vandens ruošimo sistemos sukonstruotos su arba be šilumokaičio, skirto atskirti šilumnešio nuo vandens tiekiamo į kriauklę.


Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Tik aštuntadaliui Lietuvos gyventojų nerūpi, kokia šildymo sistema įrengta jų įsigyjamame būste – rodo šių metų vasario mėnesio duomenys. Kuomet dar prieš prasidedant šildymo sezonui , 2011 m. rugsėjį, taip teigė net ketvirtadalis apklaustų...


Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

„Uponor PE-X“ vamzdžių sėkmės istorija ypatinga. Pirmuosius vamzdžius iš aukštu slėgiu susiūtojo polietileno prieš 40 metų pristatė Švedijos bendrovė „WirsboBruks AB“. „Uponor“ 1988 metais įsigijo...


Absoliuta, UAB
Absoliuta, UAB

Atstovas Lietuvoje DANFOSS, SIEMENS, HONEYWELL, ALFA-LAVAL, SWEP, GRUNDFOS, WILO - šildymo ir kita įranga - prekyba.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Rokmonas, UAB
Rokmonas, UAB

UAB „Rokmonas“- vandentiekio, šildymo, oro vėdinimo ir kondicionavimo sistemų įrengimas

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

www.thermopro.lt

www.thermopro.lt

Namų šiltinimas poliuretano putomis
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.