Kovo 4d. Ketvirtadienis

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 42768
Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai energiją naudojančios 6300 m2 ploto „Uponor“ šildomosios grindys. Įrengtos pagal Tichelmann sistemą, kuri Estijoje buvo panaudota pirmą kartą, šios šildomosios grindys suteikia architektams neribotas projektavimo galimybes, nes vietos neužima kolektoriai.

Uosto angaras buvo suplanuotas kaip alternatyvios energijos pastatas. Taigi, šildymo sistema turėjo būti labai efektyvi, kad patalpos galėtų būti šildomos naudojant žemą darbinę temperatūrą. Be to, norint išsaugoti pakankamai erdvės eksponuojamiems laivams, pasirinkti vietą taupantys HEVAC komponentai, kurie neužima vietos didelėje salėje. Kad būtų neviršytas šiam dideliam statybos projektui numatytas terminas, darbus reikėjo atlikti greitai.

Siekiant patenkinti šiuos reikalavimus, architektų bendrovė „KOKO arhitektid OÜ“ kartu su projektuotojais iš „Hevac OÜ“ sukūrė efektyviai energiją naudojančios šildymo sistemos koncepciją, leidžiančią uosto angare išsaugoti pakankamai vietos.

Lengvas ir greitas montavimas

„Uponor“ šildomųjų grindų sistema šildo didelį 6 300 m2 ploto uosto angarą. Kadangi šildomosios grindys šilumos energiją atiduoda spinduliniu būdu, tokia didelį plotą šildanti sistema suteikia šilumos pojūtį esant žemiems temperatūros parametrams – įtekančio vandens temperatūra yra 40 °C, o grįžtančio – 35 °C. Toks šilumos tiekimas naudojant šilumos siurblius ir jūros vandenį yra įmanomas tik su šia efektyviai energiją naudojančia sistema.

Panaudoti „Uponor“ susiūtojo polietileno (PE-Xa) vamzdžiai yra atsparūs didelėms mechaninėms apkrovoms. Susiūtojo polietileno technologija saugo vamzdžius nuo aštrių objektų ir taškinių apkrovų sukeliamų įtrūkių atsiradimo ir plitimo. Objekte įrengta 12 990 m „Uponor eval PE-Xa“ vamzdžių (nuo 25 iki 63 mm skersmens) ir „pe PE-Xa“ vamzdžių (20 mm skersmens). Vamzdžiai pakloti 150–450 mm intervalais.

Kadangi vamzdžiai buvo jungiami „Uponor Quick & Easy“ jungtimis, visi įrengimo darbai buvo atlikti greičiau nei planuota. „Uponor“ jungimo technologijoje „Quick & Easy“ panaudota PE-Xa vamzdžių „formos prisiminimo“ savybė. Išplėtus vamzdį ir apspaudimo žiedą ir užmovus juos ant jungties, medžiaga susitraukia į savo pradinę formą suformuodama sandarią ir ilgaamžę jungtį.  Toks vamzdžių jungimo būdas yra vienas iš patikimiausių.

Komfortas dideliame plote

Siekiant užtikrinti uoste pakankamai vietos laivams ir kartu suteikti komfortą muziejaus lankytojams, buvo panaudota speciali technologija, vadinama Tichelmann sistema. Uosto angaras yra pirmasis pastatas Estijoje, kuriame pritaikyta ši technologija. Tichelmann sistemoje vietoje kolektorių naudojami paskirstymo ir surinkimo vamzdžiai. Tokią sistemą ypač verta įrengti dideliuose plotuose su kontroliuojamomis zonomis, kaip šiuo atveju hidroplanų uoste.

Šildymo, paskirstymo ir surinkimo vamzdžius galima tvirtinti tiesiai prie plieninės betoninių grindų armatūros. Taigi, nesimato jokių vietą užimančių kolektorių, priėjimo skydų ir patikros šulinėlių. Be to, nereikalingos papildomos pertvaros šildymo sistemos komponentams paslėpti. Tai leidžia angare be jokių apribojimų išdėstyti didelius eksponatus, o lankytojai gali po jį laisvai vaikščioti.

Be to, šiuo atveju nebūtina atsižvelgti į išilginį plėtimąsi dėl vamzdžių įšilimo. Jei visos šildymo kilpos yra maždaug tokio pat ilgio, nereikalingi ir hidraulinio balansavimo vožtuvai.

Šilumos energija iš jūros

Šilumos tiekimo sistema naudoja greta uosto esantį šaltinį –  jūros vandenį. Jūros vanduo siurbiamas per šilumokaitį, kuris yra prijungtas prie pirminio „iš vandens į vandenį“ šilumos siurblių kontūro. Kadangi žemiausia jūros vandens temperatūra yra tik šiek tiek virš 0 °C, o vandens Delta t yra tik 0,5 laipsnio, reikalingam energijos kiekiui užtikrinti būtini dideli siurbliai. Dėl to specialiame tunelyje uosto prieplaukoje įrengtas šilumokaitis. Šioje konstrukcijoje viename gale jūros vanduo yra įsiurbiamas, o kitame gale išleidžiamas.

Estijos laivybos muziejus jau daug metų ieškojo uosto savo augančiai ekspozicijai. Dalis hidroplanų uosto priklausė Aplinkos ministerijai, o dėl kitos dalies nuosavybės buvo nesutariama. 2006 metais viskas išsisprendė laimingai. Uostas buvo rekonstruotas ir tapo patrauklia ir patogia vieta ekspozicijai.

Pradžioje hidroplanų uostas buvo labai prastos būklės. Atlikus kai kuriuos būtiniausius remonto darbus buvo galima perkelti į jį pirmąjį laivą. Pirmas renovacijos etapas baigtas 2008 metais. Uosto plotas buvo praplėstas ir pastatytas papildomas pirsas. Vėlesniais metais muziejus renovavo istorinio povandeninio laivo „Lembit“ angarą ir užėmė buvusias kareivines bei personalo patalpas. Be to, muziejus išplėtė savo ekspoziciją atvirame ore. Muziejuje eksponuojamas ir vienintelis prieškarinis ledlaužis „Suur Tõll“. Šiuo metu hidroplanų uostas yra pakrantės promenados, kuri tęsiasi iki miesto centro, pradžia.

Uponor Maritime Museum

Po ilgų rekonstrukcijos metų 2012 m. gegužės mėn. atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas.

 

 


Uponor Maritime Museum

Siekiant išsaugoti pakankamai erdvės eksponuojamiems laivams, panaudota Tichelmann sistema, leidžianti sutaupyti vietos didelėje salėje.

 

 


Uponor Maritime Museum

Įrengiant šildomųjų grindų sistemą panaudota 12 990 m „Uponor eval PE-Xa“ ir „pe PE-Xa“ vamzdžių.

 

 

 

 

www.uponor.lt

Žymės: uponor , šildymas , vamzdžiai

Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai yra skirti vandens pakėlimui į paviršių iš didelio gylio. Šie siurbliai daugiausia naudojami gręžiniuose, iš kurių vanduo tiekiamas į nuosavus namus, kotedžus, kaimo sodybas, įmones ir kitur, kur reikalingas vanduo.


Šilumos siurblys jūsų name – racionalus sprendimas!

Šilumos siurblys jūsų name – racionalus sprendimas!

Kas tai yra ir ką reikėtų žinoti apie šilumos siurblius? Dar prieš dešimtmetį geoterminio šildymo sistema individualiuose namuose Lietuvoje buvo retenybė, nors pasaulyje ji gerai žinoma jau daugiau kaip 40 metų. Kiekvienas, kuris ruošiasi statyti...


Šiuolaikinio šildymo infraraudonaisiais spinduliais palyginimas su tradiciniais šildymo būdais

Šiuolaikinio šildymo infraraudonaisiais spinduliais palyginimas su tradiciniais šildymo būdais

Šildymo sistemų uždavinys yra teikti šiluminio komforto sąlygas žmonėms, atitinkamai atliekamiems jų darbams. Daugumoje situacijų tradiciniai šildymo būdai nėra efektyvūs, kadangi tai yra neveiksminga, neekonomiška, brangu ir šiluma greitai...


Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas?

Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas? (1)

Nuo 2013 m. sausio 9 d. įsigalioja nauji Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais remiantis parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą (NT) reikės pateikti energetinio naudingumo sertifikatą, nurodantį, kiek energijos suvartoja pastatas.


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius tvirtina,...


Apie kaminus

Apie kaminus

Artėjant metui, kai Kalėdų senelis prašytas ar neprašytas braunasi su dovanomis pro kaminą, norisi, kad pastarasis būtų kuo platesnis ir didesnis (nors neaišku, ar toks kaminas yra geriausias). Neduokdie, nepavyks įgrūsti maišo su dovanomis, o ir...


Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Vienas akivaizdžiausių tobulos šiuolaikinių dūmtraukių sistemųkonstrukcijos pavyzdžių – „Schiedel“ modulinė sistema „Isokern“. Pastarosios elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos...


Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Svarbus dalykas, norint efektyvaus ir patikimo šilumos siurblio veikimo - pasirinkti patikimą ir kompetetingą įmonę. Kuri gali visus darbus atlikti viena, prisiimti atsakomybę už kolektoriaus įrengimą ir bendrą šilumos siurblio patikimą veikimą.


Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.