Rugpjūčio 21d. Trečiadienis

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 42768
Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai energiją naudojančios 6300 m2 ploto „Uponor“ šildomosios grindys. Įrengtos pagal Tichelmann sistemą, kuri Estijoje buvo panaudota pirmą kartą, šios šildomosios grindys suteikia architektams neribotas projektavimo galimybes, nes vietos neužima kolektoriai.

Uosto angaras buvo suplanuotas kaip alternatyvios energijos pastatas. Taigi, šildymo sistema turėjo būti labai efektyvi, kad patalpos galėtų būti šildomos naudojant žemą darbinę temperatūrą. Be to, norint išsaugoti pakankamai erdvės eksponuojamiems laivams, pasirinkti vietą taupantys HEVAC komponentai, kurie neužima vietos didelėje salėje. Kad būtų neviršytas šiam dideliam statybos projektui numatytas terminas, darbus reikėjo atlikti greitai.

Siekiant patenkinti šiuos reikalavimus, architektų bendrovė „KOKO arhitektid OÜ“ kartu su projektuotojais iš „Hevac OÜ“ sukūrė efektyviai energiją naudojančios šildymo sistemos koncepciją, leidžiančią uosto angare išsaugoti pakankamai vietos.

Lengvas ir greitas montavimas

„Uponor“ šildomųjų grindų sistema šildo didelį 6 300 m2 ploto uosto angarą. Kadangi šildomosios grindys šilumos energiją atiduoda spinduliniu būdu, tokia didelį plotą šildanti sistema suteikia šilumos pojūtį esant žemiems temperatūros parametrams – įtekančio vandens temperatūra yra 40 °C, o grįžtančio – 35 °C. Toks šilumos tiekimas naudojant šilumos siurblius ir jūros vandenį yra įmanomas tik su šia efektyviai energiją naudojančia sistema.

Panaudoti „Uponor“ susiūtojo polietileno (PE-Xa) vamzdžiai yra atsparūs didelėms mechaninėms apkrovoms. Susiūtojo polietileno technologija saugo vamzdžius nuo aštrių objektų ir taškinių apkrovų sukeliamų įtrūkių atsiradimo ir plitimo. Objekte įrengta 12 990 m „Uponor eval PE-Xa“ vamzdžių (nuo 25 iki 63 mm skersmens) ir „pe PE-Xa“ vamzdžių (20 mm skersmens). Vamzdžiai pakloti 150–450 mm intervalais.

Kadangi vamzdžiai buvo jungiami „Uponor Quick & Easy“ jungtimis, visi įrengimo darbai buvo atlikti greičiau nei planuota. „Uponor“ jungimo technologijoje „Quick & Easy“ panaudota PE-Xa vamzdžių „formos prisiminimo“ savybė. Išplėtus vamzdį ir apspaudimo žiedą ir užmovus juos ant jungties, medžiaga susitraukia į savo pradinę formą suformuodama sandarią ir ilgaamžę jungtį.  Toks vamzdžių jungimo būdas yra vienas iš patikimiausių.

Komfortas dideliame plote

Siekiant užtikrinti uoste pakankamai vietos laivams ir kartu suteikti komfortą muziejaus lankytojams, buvo panaudota speciali technologija, vadinama Tichelmann sistema. Uosto angaras yra pirmasis pastatas Estijoje, kuriame pritaikyta ši technologija. Tichelmann sistemoje vietoje kolektorių naudojami paskirstymo ir surinkimo vamzdžiai. Tokią sistemą ypač verta įrengti dideliuose plotuose su kontroliuojamomis zonomis, kaip šiuo atveju hidroplanų uoste.

Šildymo, paskirstymo ir surinkimo vamzdžius galima tvirtinti tiesiai prie plieninės betoninių grindų armatūros. Taigi, nesimato jokių vietą užimančių kolektorių, priėjimo skydų ir patikros šulinėlių. Be to, nereikalingos papildomos pertvaros šildymo sistemos komponentams paslėpti. Tai leidžia angare be jokių apribojimų išdėstyti didelius eksponatus, o lankytojai gali po jį laisvai vaikščioti.

Be to, šiuo atveju nebūtina atsižvelgti į išilginį plėtimąsi dėl vamzdžių įšilimo. Jei visos šildymo kilpos yra maždaug tokio pat ilgio, nereikalingi ir hidraulinio balansavimo vožtuvai.

Šilumos energija iš jūros

Šilumos tiekimo sistema naudoja greta uosto esantį šaltinį –  jūros vandenį. Jūros vanduo siurbiamas per šilumokaitį, kuris yra prijungtas prie pirminio „iš vandens į vandenį“ šilumos siurblių kontūro. Kadangi žemiausia jūros vandens temperatūra yra tik šiek tiek virš 0 °C, o vandens Delta t yra tik 0,5 laipsnio, reikalingam energijos kiekiui užtikrinti būtini dideli siurbliai. Dėl to specialiame tunelyje uosto prieplaukoje įrengtas šilumokaitis. Šioje konstrukcijoje viename gale jūros vanduo yra įsiurbiamas, o kitame gale išleidžiamas.

Estijos laivybos muziejus jau daug metų ieškojo uosto savo augančiai ekspozicijai. Dalis hidroplanų uosto priklausė Aplinkos ministerijai, o dėl kitos dalies nuosavybės buvo nesutariama. 2006 metais viskas išsisprendė laimingai. Uostas buvo rekonstruotas ir tapo patrauklia ir patogia vieta ekspozicijai.

Pradžioje hidroplanų uostas buvo labai prastos būklės. Atlikus kai kuriuos būtiniausius remonto darbus buvo galima perkelti į jį pirmąjį laivą. Pirmas renovacijos etapas baigtas 2008 metais. Uosto plotas buvo praplėstas ir pastatytas papildomas pirsas. Vėlesniais metais muziejus renovavo istorinio povandeninio laivo „Lembit“ angarą ir užėmė buvusias kareivines bei personalo patalpas. Be to, muziejus išplėtė savo ekspoziciją atvirame ore. Muziejuje eksponuojamas ir vienintelis prieškarinis ledlaužis „Suur Tõll“. Šiuo metu hidroplanų uostas yra pakrantės promenados, kuri tęsiasi iki miesto centro, pradžia.

Uponor Maritime Museum

Po ilgų rekonstrukcijos metų 2012 m. gegužės mėn. atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas.

 

 


Uponor Maritime Museum

Siekiant išsaugoti pakankamai erdvės eksponuojamiems laivams, panaudota Tichelmann sistema, leidžianti sutaupyti vietos didelėje salėje.

 

 


Uponor Maritime Museum

Įrengiant šildomųjų grindų sistemą panaudota 12 990 m „Uponor eval PE-Xa“ ir „pe PE-Xa“ vamzdžių.

 

 

 

 

www.uponor.lt

Žymės: uponor , šildymas , vamzdžiai

Kolektorinė šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema

Kolektorinė šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema

Kolektorinėje sistemoje visi buto radiatoriai sujungiami tarpusavyje, o buto sistema prijungiama prie vieno stovo. Laiptų aikštelėje, prie kiekvieno buto įrengtame šilumos paskirstymo skyde sumontuojama uždaromoji buto sistemos armatūra, šilumos...


Užderėjus katilinių projektų – dėmesys jų teisėtumui

Užderėjus katilinių projektų – dėmesys jų teisėtumui

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Inspekcija) lapkričio mėn. kreipėsi į teismą dėl leidimo statyti regioninę komunalinių atliekų deginimo gamyklą Vilniuje panaikinimo. Vilniaus apygardos...


Pamokanti patirtis: per anksti įrengtas geoterminis šildymas paliko be paramos renovacijai

Pamokanti patirtis: per anksti įrengtas geoterminis šildymas paliko be paramos renovacijai

Geoterminį šildymą įsirengusi vieno Alytaus daugiabučio bendrija džiaugiasi, kad už šilumą jau moka 3 kartus mažiau nei kiti alytiškiai. Tačiau tuo pačiu ji nebegali pretenduoti į Vyriausybės paramą daugiabučių renovacijai, praneša LTV...


Iš Italijos: židinys ar krosnelė turi turėti moteriško žavesio

Iš Italijos: židinys ar krosnelė turi turėti moteriško žavesio

Šį kartą mus rašyti įkvėpė saulėtoji Italija ir jos turtinga kultūra. Ši šalis – tai daugiau nei skanus maistas ir išskirtinis kraštovaizdis. Juk Italija – tai ir kultūros židinys, o jos indėlis į Europos paveldą yra neįkainojamas....


Apie dujinius katilus

Apie dujinius katilus

Dujiniai katilai – vieni populiariausių šildymo katilų Lietuvoje. Didžiausi šių katilų privalumai yra mažas dujų sunaudojimas, aukštas naudingo veikimo koeficientas (paprastų dujinių katilų 94-97%, dujinių kondensacinių katilų iki 105%) bei...


Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Sparčiai besivystanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka šiandien, statant ir renovuojant būstus, leidžia taikyti pažangiausias priemones, užtikrinančias funkcionalumą, komfortą ir, kas svarbiausia – saugumą. Tačiau, kad ir kaip būtų...


Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Teigiama, jog temperatūros skirtumai skirtinguose patalpos aukščiuose, kai patalpose įrengtas grindų šildymas, labiausiai panašūs į temperatūros skirtumus žmogaus kūne. T.y. aukščiausia temperatūra grindų lygyje - 21-24°C, o žemiausia l,7m...


Apie židinių tradicijas Japonijoje

Apie židinių tradicijas Japonijoje

Šį kartą norime Jums papasakoti apie židinių tradicijas Tekančios saulės šalyje. Apskritai Japonija turi kažkokią magišką trauką – galbūt todėl, kad ilgą laiką japonai buvo griežtai atsitvėrę nuo smalsuolių. Tačiau šiandien japoniškos...


Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

SANTEHKOMPLEKTAS, UAB
SANTEHKOMPLEKTAS, UAB

Prekyba pramonine santechnika. Prekyba buitine santechnika. Šildymo įranga.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia