Birželio 2d. Antradienis

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 42768
Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai energiją naudojančios 6300 m2 ploto „Uponor“ šildomosios grindys. Įrengtos pagal Tichelmann sistemą, kuri Estijoje buvo panaudota pirmą kartą, šios šildomosios grindys suteikia architektams neribotas projektavimo galimybes, nes vietos neužima kolektoriai.

Uosto angaras buvo suplanuotas kaip alternatyvios energijos pastatas. Taigi, šildymo sistema turėjo būti labai efektyvi, kad patalpos galėtų būti šildomos naudojant žemą darbinę temperatūrą. Be to, norint išsaugoti pakankamai erdvės eksponuojamiems laivams, pasirinkti vietą taupantys HEVAC komponentai, kurie neužima vietos didelėje salėje. Kad būtų neviršytas šiam dideliam statybos projektui numatytas terminas, darbus reikėjo atlikti greitai.

Siekiant patenkinti šiuos reikalavimus, architektų bendrovė „KOKO arhitektid OÜ“ kartu su projektuotojais iš „Hevac OÜ“ sukūrė efektyviai energiją naudojančios šildymo sistemos koncepciją, leidžiančią uosto angare išsaugoti pakankamai vietos.

Lengvas ir greitas montavimas

„Uponor“ šildomųjų grindų sistema šildo didelį 6 300 m2 ploto uosto angarą. Kadangi šildomosios grindys šilumos energiją atiduoda spinduliniu būdu, tokia didelį plotą šildanti sistema suteikia šilumos pojūtį esant žemiems temperatūros parametrams – įtekančio vandens temperatūra yra 40 °C, o grįžtančio – 35 °C. Toks šilumos tiekimas naudojant šilumos siurblius ir jūros vandenį yra įmanomas tik su šia efektyviai energiją naudojančia sistema.

Panaudoti „Uponor“ susiūtojo polietileno (PE-Xa) vamzdžiai yra atsparūs didelėms mechaninėms apkrovoms. Susiūtojo polietileno technologija saugo vamzdžius nuo aštrių objektų ir taškinių apkrovų sukeliamų įtrūkių atsiradimo ir plitimo. Objekte įrengta 12 990 m „Uponor eval PE-Xa“ vamzdžių (nuo 25 iki 63 mm skersmens) ir „pe PE-Xa“ vamzdžių (20 mm skersmens). Vamzdžiai pakloti 150–450 mm intervalais.

Kadangi vamzdžiai buvo jungiami „Uponor Quick & Easy“ jungtimis, visi įrengimo darbai buvo atlikti greičiau nei planuota. „Uponor“ jungimo technologijoje „Quick & Easy“ panaudota PE-Xa vamzdžių „formos prisiminimo“ savybė. Išplėtus vamzdį ir apspaudimo žiedą ir užmovus juos ant jungties, medžiaga susitraukia į savo pradinę formą suformuodama sandarią ir ilgaamžę jungtį.  Toks vamzdžių jungimo būdas yra vienas iš patikimiausių.

Komfortas dideliame plote

Siekiant užtikrinti uoste pakankamai vietos laivams ir kartu suteikti komfortą muziejaus lankytojams, buvo panaudota speciali technologija, vadinama Tichelmann sistema. Uosto angaras yra pirmasis pastatas Estijoje, kuriame pritaikyta ši technologija. Tichelmann sistemoje vietoje kolektorių naudojami paskirstymo ir surinkimo vamzdžiai. Tokią sistemą ypač verta įrengti dideliuose plotuose su kontroliuojamomis zonomis, kaip šiuo atveju hidroplanų uoste.

Šildymo, paskirstymo ir surinkimo vamzdžius galima tvirtinti tiesiai prie plieninės betoninių grindų armatūros. Taigi, nesimato jokių vietą užimančių kolektorių, priėjimo skydų ir patikros šulinėlių. Be to, nereikalingos papildomos pertvaros šildymo sistemos komponentams paslėpti. Tai leidžia angare be jokių apribojimų išdėstyti didelius eksponatus, o lankytojai gali po jį laisvai vaikščioti.

Be to, šiuo atveju nebūtina atsižvelgti į išilginį plėtimąsi dėl vamzdžių įšilimo. Jei visos šildymo kilpos yra maždaug tokio pat ilgio, nereikalingi ir hidraulinio balansavimo vožtuvai.

Šilumos energija iš jūros

Šilumos tiekimo sistema naudoja greta uosto esantį šaltinį –  jūros vandenį. Jūros vanduo siurbiamas per šilumokaitį, kuris yra prijungtas prie pirminio „iš vandens į vandenį“ šilumos siurblių kontūro. Kadangi žemiausia jūros vandens temperatūra yra tik šiek tiek virš 0 °C, o vandens Delta t yra tik 0,5 laipsnio, reikalingam energijos kiekiui užtikrinti būtini dideli siurbliai. Dėl to specialiame tunelyje uosto prieplaukoje įrengtas šilumokaitis. Šioje konstrukcijoje viename gale jūros vanduo yra įsiurbiamas, o kitame gale išleidžiamas.

Estijos laivybos muziejus jau daug metų ieškojo uosto savo augančiai ekspozicijai. Dalis hidroplanų uosto priklausė Aplinkos ministerijai, o dėl kitos dalies nuosavybės buvo nesutariama. 2006 metais viskas išsisprendė laimingai. Uostas buvo rekonstruotas ir tapo patrauklia ir patogia vieta ekspozicijai.

Pradžioje hidroplanų uostas buvo labai prastos būklės. Atlikus kai kuriuos būtiniausius remonto darbus buvo galima perkelti į jį pirmąjį laivą. Pirmas renovacijos etapas baigtas 2008 metais. Uosto plotas buvo praplėstas ir pastatytas papildomas pirsas. Vėlesniais metais muziejus renovavo istorinio povandeninio laivo „Lembit“ angarą ir užėmė buvusias kareivines bei personalo patalpas. Be to, muziejus išplėtė savo ekspoziciją atvirame ore. Muziejuje eksponuojamas ir vienintelis prieškarinis ledlaužis „Suur Tõll“. Šiuo metu hidroplanų uostas yra pakrantės promenados, kuri tęsiasi iki miesto centro, pradžia.

Uponor Maritime Museum

Po ilgų rekonstrukcijos metų 2012 m. gegužės mėn. atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas.

 

 


Uponor Maritime Museum

Siekiant išsaugoti pakankamai erdvės eksponuojamiems laivams, panaudota Tichelmann sistema, leidžianti sutaupyti vietos didelėje salėje.

 

 


Uponor Maritime Museum

Įrengiant šildomųjų grindų sistemą panaudota 12 990 m „Uponor eval PE-Xa“ ir „pe PE-Xa“ vamzdžių.

 

 

 

 

www.uponor.lt

Žymės: uponor , šildymas , vamzdžiai

Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Galimybė „reguliuoti“ šilumą, o kartu ir planuoti jai skiriamas išlaidas, yra didelis pranašumas visais metų laikais. Pavasarį – taipogi, nes oro temperatūra yra nepastovi, šiltas dienas keičia šaltos, o rytai ir vakarai dar būna...


Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

Šiandien jau ir Lietuvos statybinių medžiagų rinką pasiekė nauja energiją taupanti šildymo sistema PLEN. Ji atsirado dar 1980 –aisiais, kai gyvenimas kaime buvo toli gražu ne saldus. Mokslininkai pagal galimybes stengėsi padėti, kad jis...


Židinys yra vienas iš seniausių šildymo būdų

Židinys yra vienas iš seniausių šildymo būdų

ŽIDINYS YRA VIENAS IŠ SENIAUSIŲ šildymo būdų, daugelis tautų židinį laikė šventa ir neliečiama vieta. žiloje senovėje židinyje buvo gaminamas maistas. Mūsų laikais statomės židinį būstui apšildyti, interjerui papuošti. Gera po darbo dienos...


Krosnys su keramikos apdaila grįžta į madą

Krosnys su keramikos apdaila grįžta į madą

Keramika – ypatinga medžiaga, kurios išskirtinumas slypi tame, kad yra gaminama iš degto molio ir kitų mineralinių nemetalinių medžiagų. Paprastai, kai apie ją kalbame, mintyse regime indus, papuošalus, sienų plyteles, tačiau tai tik...


Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Centrinis šildymas įjungiamas, kai vidutinė oro temperatūra yra žemiau 10ºC tris paras iš eilės. Į radiatorius karštas vanduo patenka iš miesto šilumos tinklų per pastato šilumos punkte esančius įrenginius ir centrinio šildymo sistemos...


Sistemos su individualiais šilumos reguliavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginiais butuose

Sistemos su individualiais šilumos reguliavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginiais butuose

Šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos su individualiais šilumos punktais butuose turi panašumų su kolektorine šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad šiuo atveju namo rūsyje įrengiamas...


Krosnelių naujienos – plačios stiklinės durelės

Krosnelių naujienos – plačios stiklinės durelės

Kartais pagalvojame, o kuo dar gali nustebinti krosnelių gamintojai. Atrodo, kad viena krosnelė gražesnė ir funkcionalesnė už kitą ir rodos jau nieko negalėtumei naujo išrasti. Tačiau kiekvieną kartą, prasidėjus sezonui, naujienos pribloškia taip,...


Orinis šildymas

Orinis šildymas

Energijos kaštai pastatų šildymui kasmet sistemingai auga. Natūralu, tai veda prie ekonomiškumą didinančių medžiagų ir naujųjų technologijų naudojimo. Apšiltiname sienas, pastoges ir grindis, t.t. Iš vienos pusės – gauname mažesnes šildymo...


Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.