Birželio 3d. Trečiadienis

Orinis šildymas

2014 Gegužės 1d.
Peržiūrų skaičius: 24768
Orinis šildymas

Energijos kaštai pastatų šildymui kasmet sistemingai auga. Natūralu, tai veda prie ekonomiškumą didinančių medžiagų ir naujųjų technologijų naudojimo. Apšiltiname sienas, pastoges ir grindis, t.t. Iš vienos pusės – gauname mažesnes šildymo sąskaitas, o iš kitos, deja, kuriame sau izoliuotą „šiltnamį“. Ar turime galimybę to išvengti? Ir kokios, šiuo atveju, orinio šildymo galimybės? Įvertinkite savo poreikius, galimybes bei lūkesčius ir išsirinkite tinkamiausią variantą.

Funkcionalumas

Pirmiausia, ši komfortiška mikroklimato palaikymo sistema apima penkias funkcijas - šildymas, vėdinimas, oro filtravimas, drėkinimas ir kondicionavimas. Sistema turi galimybę veikti visus metus į patalpas tiekdama atitinkamai apdorotą orą, pritaikytą pagal sezoną, taip sukurdama maksimalų vartotojo komfortą.

Pagrindiniai orinio šildymo privalumai:

Funkcijos

Vandeninis

šildymas

Orinis

šildymas

Šildymas

TAIP

TAIP

Ventiliavimas

NE

TAIP

Kondicionavimas

vasarą

NE

TAIP

Drėkinimas

NE

TAIP

Filtravimas

NE

TAIP

Sausinimas

vasarą

NE

TAIP

Sistemą sudaro oro cirkuliacinis įrenginys su pasirinktu šilumokaičiu ( jo pasirinkimas priklauso nuo turimo energijos šaltinio), oro filtras, drėkintuvas, kondicionavimo komplektas,  programuojamas termostatas ir ortakių sistema, kuria oras paduodamas ir pašalinamas iš patalpų.

Įrenginiai gali būti šių tipų – dujiniai kondensaciniai arba šilumos siurblio pagrindu (oras/oras arba vanduo/oras). Esant tokiam pasirinkimui, galima parinkti optimaliausią įrenginį tiek eksploatacijos, tiek instaliacijos kaštų verte.

Sistemos įrenginys montuojamas tam tinkamoje patalpoje (pvz. katilinėje), nutiesiamos tiekiamo ir ištraukiamo oro ortakių trasos. Dažniausiai jos slepiamos konstruktyve, kad patalpose matytųsi tik oro padavimo ir ištraukimo grotelės, šios puikiai pritaikomos ir prie interjero. Oras paduodamas ties langais iš grindų arba lubų. Priešingose patalpų pusese -  ištraukiamas.

Orinio šildymo sistema yra neinertiška ir recirkuliacinė, todėl nustatyti parametrai pasiekiami per įmanomai trumpiausią laiką, kitaip nei vandeninėse sistemose. Tai leidžia sutaupyti, atitinkamai parenkant keturis paros rėžimus.

Kondicionavimas

Šis procesas užtikrina malonios vėsos palaikymą ir perteklinės drėgmės pašalinimą patalpose. Norint džiaugtis tokia prabanga, pakanka pridėti atitinkamą kondicionavimo modulį prie jau esamos sistemos arba, jei pasirinktas įrenginys veikiantis šilumos siurblio principu, kondicionavimas jame jau įdiegtas.

Vėdinimas

Sandariame pastate sistema užtikrina oro kokybę. Ji leidžia iš išorės paimti gryną ir šviežią orą, reikalingą gaivaus oro palaikymui patalpoje. Iš lauko imamamas oras išvalomas, jei reikia, pašildomas ir sudrėkinamas arba atvėsinamas.

Filtravimas

Oriniame šildyme, visas per įrenginį praeinantis oras valomas filtrais. Taip kvėpuojama iki 100 % švaresniu oru, be kenksmingų medžiagų, kvapų, dulkių ar bakterijų.

Drėkinimas

Visiems žinoma, kad sausas oras labai neigiamai veikia žmogaus sveikatą, kenkia kvėpavimo takams, odai ir kt. Naudojantis orinio šildymo sistema, problema sprendžiama automatine oro drėgmės kontrole.

Funkcionalumas

Be abejo, naudojantis tradiciniu šildymu taip pat galima bandyti gerinti gyvenimo komfortą: įrengti orlaides, priverstinę ventiliaciją, oro drėkintuvus, rekuperatorius, kondicionierius bei kita. Ir vis dėlto, taip sunkiai pasieksite maksimalaus efektyvumo ir komforto derinio, nes kiekvienas įrenginį reikia sumontuoti atskirai.

Orinio šildymo sistema garantuoja idelias komforto sąlygas ištisus metus. Žiemą - šildo ir drėkina, vasarą - vėsina ir sausina, ištisas 365 dienas per metus veikia filtravimas bei vėdinimas.

Orinio šildymo sistema puikiai funkcionuoja įvairiausios paskirties pastatuose, kur reikalingas efektyvus  šildymas, vėdinimas, filtravimas, kondicionavimas ir drėkinimas, šiuolaikiški ir ekonomiškai naudingi sprendimai. Sistema gali būti instaliuota kiekvienoje statybų stadijoje ar jau užbaigtame pastate. Taip pat galimas sistemos tobulinimas instaliuojant papildomas funkcijas be jokių statybinių darbų.

Daugiau informacijos ir konsultacijos:

MB “GDG”
+370 606 101 89
www.gdg.lt
info@gdg.lt

GDG, UAB


Norint spėti į renovacijos traukinį delsti negalima

Norint spėti į renovacijos traukinį delsti negalima

Vakar aplinkos viceministrė Daiva Matonienė ir Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta lankėsi Zarasuose. Susitikime su vietos valdžios atstovais ir renovacijos proceso dalyviais bandyta išsiaiškinti, kodėl daugiabučių...


Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Didžioji dalis butų ar namų Lietuvoje vis dar yra priklausomi nuo centrinio šildymo sistemos, kuri dažnai yra neefektyvi, neužtikrina šilumos poreikio ir yra brangi. Kai patalpoje veikia įprastas radiatorinis šildymas – susidaro temperatūrų...


Krepšiai malkoms – nuo citrinės žalios iki…

Krepšiai malkoms – nuo citrinės žalios iki…

Visai neseniai rašėme židiniams ir krosnelėms būdingas spalvas bei raštus. Įkvėpti idėjos pasidomėjome ir aksesuarų – malkinių, krepšių, kibirėlių – sprendimais. Praktiškiausia be abejonės yra juoda. Bet kaip ten sakoma? Juoda ne...


Alytiškių patirtis su geoterminiu šildymu

Alytiškių patirtis su geoterminiu šildymu

Iš Alytuje esančių beveik 600 daugiabučių geoterminį šildymą, kai panaudojama žemės šiluma, yra įsirengęs vienintelis, esantis miesto centre, Pulko g. 34. Jį valdo bendrija „Šerkšnas“. Alternatyvų šildymą bendrija įsirengė pernai...


Valdymo įranga šildymo sistemoms

Valdymo įranga šildymo sistemoms

Šildymo sistemų valdikliai pasirodė 1940 m. Pagal techninį išpildymą valdiklis buvo hidraulinis, bet veikė taip pat, kaip šiuolaikiniai valdikliai, t.y. vidaus temperatūros reguliavimas pagal nustatytą kreivę ir lauko temperatūrą ir galimybė...


Energijos taupymas

Energijos taupymas

Termostatu sumažinkite patalpų temperatūrą. Sumažinus 1° C galima sutaupyti apie 5 % šildymo išlaidų, švarus šildymo katilas ir jo dūmtraukis mažina išlaidas kurui, per daug nepridėkite malkų į katilą, nes dėl oro trūkumo aplink malkas, jos...


Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Centrinis šildymas įjungiamas, kai vidutinė oro temperatūra yra žemiau 10ºC tris paras iš eilės. Į radiatorius karštas vanduo patenka iš miesto šilumos tinklų per pastato šilumos punkte esančius įrenginius ir centrinio šildymo sistemos...


Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Vienas akivaizdžiausių tobulos šiuolaikinių dūmtraukių sistemųkonstrukcijos pavyzdžių – „Schiedel“ modulinė sistema „Isokern“. Pastarosios elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos...


Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.