Rugpjūčio 21d. Trečiadienis

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

2014 Sausio 22d.
Peržiūrų skaičius: 27686

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai padidinkite saugumą. Taip, kalbame apie geoterminį šildymą. Būtent žemės šilumos panaudojimas šiais laikais yra pigiausias ir lenkiantis visas kitas, Jums gerai žinomas, šildymo alternatyvas.


Tokio šildymo esmė – iš aplinkos paimama šiluma. Šilumos siurblys naudoja žemėje, vandenyje ar ore natūraliai susikaupusią šilumą. Jo perduodama energija tiesiogiai proporcinga aplinkoje natūraliai surinktos energijos temperatūrai.

Pateiksime skaičiavimus, būtinus kiekvienam, statančiam namą. Šių skaičiavimų metu ir matysite realius finansinius rezultatus ir galėsite patys spręsti, kokią katilinę apsimoka įrengti būsimuose namuose. Konsultuojami UAB ŠILUMOS SPRENDIMAI pateikiame skaičius:

Įprastai skaičiuojama, kiek kainuos 1 m2. Vidutiniška statybininkų vertinama kaina 2000 lt. Vadinasi, tokiam “lietuviškam” 150 m2 namui (sienoms, stogui, langams ir dalinei apdailai) paklosite 300000 Lt.

Skaičiuokime toliau. Malkinei ir katilinei skiriame 10m2 - dar 20000 Lt. Na, kad ir kaip bebūtų, tokiai katilinei tikrai reikės bent  8m keramikinio kamino – štai Jums papildomi 4000Lt. Tiesa, priduodant malkinę katilinę priešgaisrinei inspekcijai, iš Jūsų tikrai bus reikalaujama nedegių durų, lango katilinėje ir kitų rimtų dalykų. Taip, tam papildomai prireiks dar 2500Lt.

Dar viena smulkmena, kuri dažnai lieka neįvertinta. Kur laikysite 10m3 suruoštos medienos? Neapsieisite be malkinės – dar 5000 Lt. Turime tuščią patalpą, paruoštą malkinei ar granulių katilinei. Sudėkime - paruošiamieji darbai jau kainuoja 31500 Lt.

Jau galime prieiti ir prie įrangos. Gera malkinė katilinė su dujų generaciniu katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) apsieis apie 10000 Lt. Aišku, jei rinksitės gerą granulių katilinę, tarkime, su švedišku granulių katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) -  tai jau bus 20000 Lt. Tokių katilinių tarnavimo laikas apie 15 metų. Taip nutinka dėl viduje vykstančių degimo procesų ir aukštų temperatūrų.

Viską sudėjus gauname:
Malkinė katilinė 41500Lt.
Granulių katilinė 51500Lt.

Na, o žvelgiantiems į perspektyvią ateitį turime dar vieną variantą. Jei statysite namą ir iškart galvosite apie geoterminę katilinę - galite sutaupyti nemažą sumą pinigų. Geoterminei katilinei nereikalinga vadinamoji „katilinė“. Šis įrenginys užima tiek mažai vietos, kad gali stovėti tiesiog garažo kamputyje kaip šaldytuvas. Na, arba, pavyzdžiui, koridoriuje, jungiančiame  garažą su namu. Šio prietaiso tarnavimo laikas - apie 25-erius metus. Vadinasi, gyvenamąjį plotą galite padidinti bent dešimčia kvadratinių metrų. Patartume išnaudoti vonios kambarį. Dar vienas didelis privalumas – jokių energetikos inspekcijų ir jokių papildomų reikalavimų. Aišku, ir patys jaudinsitės. Bet neverta, turint tokia katilinę galite ramiai palikti namus be priežiūros kelioms savaitėms, ir visai nesvarbu ar vasara, ar žiema.

Geoterminės katilinės įranga kainuoja:
Šilumos siurblys 6kW su integruotu 180l boileriu -  22000Lt.
Lauko kolektorius 400m horizontalus, būtinas žemės plotas 4 arai - 5600Lt.
Gręžiniai 2x60m jei neturite laisvo ploto  - 8400Lt.
Prijungimo darbai - 2500Lt

Viską sudėjus turime:
Šilumos siurblys su horizontaliu kolektorium 30100Lt.
Šilumos siurblys su gręžiniais 32900Lt.

Pagal pirminius atliktus skaičiavimus, statant naują namą ir pasirenkant geoterminę katilinę nestatydami malkinės sutaupot apie 11400Lt. O lyginant su granulių katiline, sutaupote apie 21400Lt., tarnavimo laikas, šiuo atveju, beveik dvigubai ilgesnis.


Tad kokią šildymo rūšį pasirinksite?


Daugiau informacijos:

UAB "Šildymo sprendimai"
Minijos g. 35 Klaipėda
Raudondvario pl. 76 Kaunas
info@sildymosprendimai.lt
www.sildymosprendimai.lt
+370 67147784


Sistemos su individualiais šilumos reguliavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginiais butuose

Sistemos su individualiais šilumos reguliavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginiais butuose

Šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos su individualiais šilumos punktais butuose turi panašumų su kolektorine šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad šiuo atveju namo rūsyje įrengiamas...


Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistema pastate yra jo neatskiriama dalis, skirta aprūpinti namo gyventojus šiluma ir karštu vandeniu. Kai energija buvo ne tokia brangi, galima buvo toleruoti ir perdaug aukštą temperatūrą bute ir reguliuoti kambario temperatūrą atidarant...


Švarios ugnies samprata senovėje

Švarios ugnies samprata senovėje

Šiandien kalbėdami apie švarią ugnį dažnai mintyje turime tai, kad ji nėra kenksminga, neskleidžia toksinių medžiagų (ypač tai aktualu kalbant apie biožidinius, kuriuose naudojamas specialus augalinės kilmės kuras).


Šildymas ir liūdna jo istorija

Šildymas ir liūdna jo istorija

Kad ir kaip ilgai gąsdino apie šylantį klimatą, spėliojo bus ar ne – o ji ėmė ir atėjo. Eilinį kartą nelauktai. Kelių priežiūros tarnyboms, su slidžiais keliais ir šaligatviais, bei su didelėmis šildymo sąskaitomis senų daugiabučių...


Židinių ir kaminų montavimo darbai

Židinių ir kaminų montavimo darbai

Jokiu būdu negalima patikėti židinių montavimo darbų, mažai patirties turintiems specialistams ar montavimo darbus atlikti patiems. Tai pagrindine taisyklė, kurios jokiu būdu negalima laužyti. Kaip taisyklė, židinio montavimo darbai sudaro pusę...


Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

Statant nuosavą būstą, sodo namą ar įsirengiant butą, kuriame ruošiates gyventi visus metus, šildymo sistemos pasirinkimas dažniausiai būna toks pat svarbus kaip ir sienų, stogo, apšiltinimo medžiagų pasirinkimo klausimas. Šiame straipsnyje...


Šildymo sezono problemos: kurias iš jų padės išspręsti išmanieji namai?

Šildymo sezono problemos: kurias iš jų padės išspręsti išmanieji namai?

Žiemą, įjungus centrinį šildymą, susijungia ir begalės jį lydinčių problemų. Nuo susiveržti diržus verčiančių sąskaitų iki komforto stygiaus, kai radiatorius arba vos drungnas, arba kaitina taip smarkiai, jog ant palangių teišgyvena vos kaktusai....


Kodėl verta turėti židinį?

Kodėl verta turėti židinį?

Visi svajoja apie jaukius vakarus namie, kai už lango siaučia liūtys, pūgos ir lauke taip šalta. Juk nėra nieko gražiau, kaip stebėti iš lėto krentančias snaiges su puodeliu arbatos šiltuose namuose kartas nuo karto žvilgterint į židinyje...


Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

SANTEHKOMPLEKTAS, UAB
SANTEHKOMPLEKTAS, UAB

Prekyba pramonine santechnika. Prekyba buitine santechnika. Šildymo įranga.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė šildymo įrangos parduotuvė

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia