Gruodžio 15d. Sekmadienis

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

2014 Sausio 22d.
Peržiūrų skaičius: 27686

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai padidinkite saugumą. Taip, kalbame apie geoterminį šildymą. Būtent žemės šilumos panaudojimas šiais laikais yra pigiausias ir lenkiantis visas kitas, Jums gerai žinomas, šildymo alternatyvas.


Tokio šildymo esmė – iš aplinkos paimama šiluma. Šilumos siurblys naudoja žemėje, vandenyje ar ore natūraliai susikaupusią šilumą. Jo perduodama energija tiesiogiai proporcinga aplinkoje natūraliai surinktos energijos temperatūrai.

Pateiksime skaičiavimus, būtinus kiekvienam, statančiam namą. Šių skaičiavimų metu ir matysite realius finansinius rezultatus ir galėsite patys spręsti, kokią katilinę apsimoka įrengti būsimuose namuose. Konsultuojami UAB ŠILUMOS SPRENDIMAI pateikiame skaičius:

Įprastai skaičiuojama, kiek kainuos 1 m2. Vidutiniška statybininkų vertinama kaina 2000 lt. Vadinasi, tokiam “lietuviškam” 150 m2 namui (sienoms, stogui, langams ir dalinei apdailai) paklosite 300000 Lt.

Skaičiuokime toliau. Malkinei ir katilinei skiriame 10m2 - dar 20000 Lt. Na, kad ir kaip bebūtų, tokiai katilinei tikrai reikės bent  8m keramikinio kamino – štai Jums papildomi 4000Lt. Tiesa, priduodant malkinę katilinę priešgaisrinei inspekcijai, iš Jūsų tikrai bus reikalaujama nedegių durų, lango katilinėje ir kitų rimtų dalykų. Taip, tam papildomai prireiks dar 2500Lt.

Dar viena smulkmena, kuri dažnai lieka neįvertinta. Kur laikysite 10m3 suruoštos medienos? Neapsieisite be malkinės – dar 5000 Lt. Turime tuščią patalpą, paruoštą malkinei ar granulių katilinei. Sudėkime - paruošiamieji darbai jau kainuoja 31500 Lt.

Jau galime prieiti ir prie įrangos. Gera malkinė katilinė su dujų generaciniu katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) apsieis apie 10000 Lt. Aišku, jei rinksitės gerą granulių katilinę, tarkime, su švedišku granulių katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) -  tai jau bus 20000 Lt. Tokių katilinių tarnavimo laikas apie 15 metų. Taip nutinka dėl viduje vykstančių degimo procesų ir aukštų temperatūrų.

Viską sudėjus gauname:
Malkinė katilinė 41500Lt.
Granulių katilinė 51500Lt.

Na, o žvelgiantiems į perspektyvią ateitį turime dar vieną variantą. Jei statysite namą ir iškart galvosite apie geoterminę katilinę - galite sutaupyti nemažą sumą pinigų. Geoterminei katilinei nereikalinga vadinamoji „katilinė“. Šis įrenginys užima tiek mažai vietos, kad gali stovėti tiesiog garažo kamputyje kaip šaldytuvas. Na, arba, pavyzdžiui, koridoriuje, jungiančiame  garažą su namu. Šio prietaiso tarnavimo laikas - apie 25-erius metus. Vadinasi, gyvenamąjį plotą galite padidinti bent dešimčia kvadratinių metrų. Patartume išnaudoti vonios kambarį. Dar vienas didelis privalumas – jokių energetikos inspekcijų ir jokių papildomų reikalavimų. Aišku, ir patys jaudinsitės. Bet neverta, turint tokia katilinę galite ramiai palikti namus be priežiūros kelioms savaitėms, ir visai nesvarbu ar vasara, ar žiema.

Geoterminės katilinės įranga kainuoja:
Šilumos siurblys 6kW su integruotu 180l boileriu -  22000Lt.
Lauko kolektorius 400m horizontalus, būtinas žemės plotas 4 arai - 5600Lt.
Gręžiniai 2x60m jei neturite laisvo ploto  - 8400Lt.
Prijungimo darbai - 2500Lt

Viską sudėjus turime:
Šilumos siurblys su horizontaliu kolektorium 30100Lt.
Šilumos siurblys su gręžiniais 32900Lt.

Pagal pirminius atliktus skaičiavimus, statant naują namą ir pasirenkant geoterminę katilinę nestatydami malkinės sutaupot apie 11400Lt. O lyginant su granulių katiline, sutaupote apie 21400Lt., tarnavimo laikas, šiuo atveju, beveik dvigubai ilgesnis.


Tad kokią šildymo rūšį pasirinksite?


Daugiau informacijos:

UAB "Šildymo sprendimai"
Minijos g. 35 Klaipėda
Raudondvario pl. 76 Kaunas
info@sildymosprendimai.lt
www.sildymosprendimai.lt
+370 67147784


Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai...


NIBE Vartotojų atsiliepimai: komfortas nepalyginamas

NIBE Vartotojų atsiliepimai: komfortas nepalyginamas

Jeigu jau teko ieškoti „praktiško ir modernaus“ šildymo siurblio savo namas, tikriausiai laužiate galvą, kurį pasirinkti, esant milžiniškai pasiūlai. Kuo gi vieni geresni už kitžus? Kad būtų lengviau atsakyti į klausimus, pakalbinome...


Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Praėjusiame savo straipsnyje apie saugią krosnelės ir židinio ugnį (žr. „Saugi krosnelės ar židinio ugnis“) pasižadėjome parašyti plačiau apie kaminus, nes jie yra dažniausia priežastis, kodėl nuo gaisro nukenčia būstas.


Apie dujinius katilus

Apie dujinius katilus

Dujiniai katilai – vieni populiariausių šildymo katilų Lietuvoje. Didžiausi šių katilų privalumai yra mažas dujų sunaudojimas, aukštas naudingo veikimo koeficientas (paprastų dujinių katilų 94-97%, dujinių kondensacinių katilų iki 105%) bei...


Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai yra skirti vandens pakėlimui į paviršių iš didelio gylio. Šie siurbliai daugiausia naudojami gręžiniuose, iš kurių vanduo tiekiamas į nuosavus namus, kotedžus, kaimo sodybas, įmones ir kitur, kur reikalingas vanduo.


Muilo akmens kepsninės

Muilo akmens kepsninės

Šį kartą mūsų akiratyje – ne židiniai ir krosnys, bet vis viena su ugnimi susijusi medžiaga. Tai muilo akmuo, kuris kartais dėl savo savybių dar yra vadinamas ugnies akmeniu. Tai ypatinga ekologiška gamtos dovana žmonių naudojama nuo...


Natūralaus akmens radiatoriai – šildo, puošia ir taupo!

Natūralaus akmens radiatoriai – šildo, puošia ir taupo!

Kodėl radiatoriai turi būti baltos spalvos ir pagaminti iš plieno ar aliuminio? Jūsų būstas taps daug jaukesnis, kai vienodus tarsi uniforma radiatorius pakeisite unikaliais natūralaus akmens radiatoriais, labiau primenančiais modernius meno...


Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas energijos vartojimo atžvilgiu pats efektyviausias būdas sukurti komfortišką aplinką. Jau įprasta, kad grindų šildymas – standartinis buities patogumas, tačiau ne visada įmanoma įrengti šildomas grindis, kai, pavyzdžiui,...


Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.