Liepos 6d. Pirmadienis

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

2014 Sausio 22d.
Peržiūrų skaičius: 27686

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai padidinkite saugumą. Taip, kalbame apie geoterminį šildymą. Būtent žemės šilumos panaudojimas šiais laikais yra pigiausias ir lenkiantis visas kitas, Jums gerai žinomas, šildymo alternatyvas.


Tokio šildymo esmė – iš aplinkos paimama šiluma. Šilumos siurblys naudoja žemėje, vandenyje ar ore natūraliai susikaupusią šilumą. Jo perduodama energija tiesiogiai proporcinga aplinkoje natūraliai surinktos energijos temperatūrai.

Pateiksime skaičiavimus, būtinus kiekvienam, statančiam namą. Šių skaičiavimų metu ir matysite realius finansinius rezultatus ir galėsite patys spręsti, kokią katilinę apsimoka įrengti būsimuose namuose. Konsultuojami UAB ŠILUMOS SPRENDIMAI pateikiame skaičius:

Įprastai skaičiuojama, kiek kainuos 1 m2. Vidutiniška statybininkų vertinama kaina 2000 lt. Vadinasi, tokiam “lietuviškam” 150 m2 namui (sienoms, stogui, langams ir dalinei apdailai) paklosite 300000 Lt.

Skaičiuokime toliau. Malkinei ir katilinei skiriame 10m2 - dar 20000 Lt. Na, kad ir kaip bebūtų, tokiai katilinei tikrai reikės bent  8m keramikinio kamino – štai Jums papildomi 4000Lt. Tiesa, priduodant malkinę katilinę priešgaisrinei inspekcijai, iš Jūsų tikrai bus reikalaujama nedegių durų, lango katilinėje ir kitų rimtų dalykų. Taip, tam papildomai prireiks dar 2500Lt.

Dar viena smulkmena, kuri dažnai lieka neįvertinta. Kur laikysite 10m3 suruoštos medienos? Neapsieisite be malkinės – dar 5000 Lt. Turime tuščią patalpą, paruoštą malkinei ar granulių katilinei. Sudėkime - paruošiamieji darbai jau kainuoja 31500 Lt.

Jau galime prieiti ir prie įrangos. Gera malkinė katilinė su dujų generaciniu katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) apsieis apie 10000 Lt. Aišku, jei rinksitės gerą granulių katilinę, tarkime, su švedišku granulių katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) -  tai jau bus 20000 Lt. Tokių katilinių tarnavimo laikas apie 15 metų. Taip nutinka dėl viduje vykstančių degimo procesų ir aukštų temperatūrų.

Viską sudėjus gauname:
Malkinė katilinė 41500Lt.
Granulių katilinė 51500Lt.

Na, o žvelgiantiems į perspektyvią ateitį turime dar vieną variantą. Jei statysite namą ir iškart galvosite apie geoterminę katilinę - galite sutaupyti nemažą sumą pinigų. Geoterminei katilinei nereikalinga vadinamoji „katilinė“. Šis įrenginys užima tiek mažai vietos, kad gali stovėti tiesiog garažo kamputyje kaip šaldytuvas. Na, arba, pavyzdžiui, koridoriuje, jungiančiame  garažą su namu. Šio prietaiso tarnavimo laikas - apie 25-erius metus. Vadinasi, gyvenamąjį plotą galite padidinti bent dešimčia kvadratinių metrų. Patartume išnaudoti vonios kambarį. Dar vienas didelis privalumas – jokių energetikos inspekcijų ir jokių papildomų reikalavimų. Aišku, ir patys jaudinsitės. Bet neverta, turint tokia katilinę galite ramiai palikti namus be priežiūros kelioms savaitėms, ir visai nesvarbu ar vasara, ar žiema.

Geoterminės katilinės įranga kainuoja:
Šilumos siurblys 6kW su integruotu 180l boileriu -  22000Lt.
Lauko kolektorius 400m horizontalus, būtinas žemės plotas 4 arai - 5600Lt.
Gręžiniai 2x60m jei neturite laisvo ploto  - 8400Lt.
Prijungimo darbai - 2500Lt

Viską sudėjus turime:
Šilumos siurblys su horizontaliu kolektorium 30100Lt.
Šilumos siurblys su gręžiniais 32900Lt.

Pagal pirminius atliktus skaičiavimus, statant naują namą ir pasirenkant geoterminę katilinę nestatydami malkinės sutaupot apie 11400Lt. O lyginant su granulių katiline, sutaupote apie 21400Lt., tarnavimo laikas, šiuo atveju, beveik dvigubai ilgesnis.


Tad kokią šildymo rūšį pasirinksite?


Daugiau informacijos:

UAB "Šildymo sprendimai"
Minijos g. 35 Klaipėda
Raudondvario pl. 76 Kaunas
info@sildymosprendimai.lt
www.sildymosprendimai.lt
+370 67147784


Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

Sumontavę NIBE šilumos siurblį, išlaidas šildymui Jūs galite sumažinti iki 80%. Taip yra todėl, nes geoterminiai šilumos siurbliai naudoja žemėje, viršutiniame dirvos sluoksnyje ar vandenyje susikaupusią nemokamą energiją.


Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas energijos vartojimo atžvilgiu pats efektyviausias būdas sukurti komfortišką aplinką. Jau įprasta, kad grindų šildymas – standartinis buities patogumas, tačiau ne visada įmanoma įrengti šildomas grindis, kai, pavyzdžiui,...


Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Tik aštuntadaliui Lietuvos gyventojų nerūpi, kokia šildymo sistema įrengta jų įsigyjamame būste – rodo šių metų vasario mėnesio duomenys. Kuomet dar prieš prasidedant šildymo sezonui , 2011 m. rugsėjį, taip teigė net ketvirtadalis apklaustų...


Kuo naudinga akumuliacinė talpa?

Kuo naudinga akumuliacinė talpa?

Akumuliacinės talpos skirtos šilumos pertekliui sukaupti, o kai jos trūksta, atiduoti į šildymo sistemą. Šiuolaikiniuose kietojo kuro katiluose patobulinus kietojo kuro degimo procesą ir atskyrus pirminio, antrinio, net tretinio degimui reikalingo...


Naujiena Lietuvoje – šildomos grindys WARMUP

Naujiena Lietuvoje – šildomos grindys WARMUP

Turbūt Jūs jau galvojate apie grindinį šildymą, bet nesate tikri dėl jo privalumų. Galbūt Jums tai atrodo per brangu ar pernelyg sudėtinga instaliuoti? Mes padėsime priimti reikiamą sprendimą. Elektrinis grindų šildymas yra šildymas, kuris...


Šildymo sezono problemos: kurias iš jų padės išspręsti išmanieji namai?

Šildymo sezono problemos: kurias iš jų padės išspręsti išmanieji namai?

Žiemą, įjungus centrinį šildymą, susijungia ir begalės jį lydinčių problemų. Nuo susiveržti diržus verčiančių sąskaitų iki komforto stygiaus, kai radiatorius arba vos drungnas, arba kaitina taip smarkiai, jog ant palangių teišgyvena vos kaktusai....


Šiuolaikinio šildymo infraraudonaisiais spinduliais palyginimas su tradiciniais šildymo būdais

Šiuolaikinio šildymo infraraudonaisiais spinduliais palyginimas su tradiciniais šildymo būdais

Šildymo sistemų uždavinys yra teikti šiluminio komforto sąlygas žmonėms, atitinkamai atliekamiems jų darbams. Daugumoje situacijų tradiciniai šildymo būdai nėra efektyvūs, kadangi tai yra neveiksminga, neekonomiška, brangu ir šiluma greitai...


Infraraudonųjų spindulių šildytuvai privalumai ir teigiamos savybės

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai privalumai ir teigiamos savybės

Infraraudonųjų spindulių plokštės, tai naujos kartos, aukščiausios kokybės, energiją taupantys ir ekologišką šilumą skleidžiantys šildymo prietaisai. Infraraudonųjų spindulių infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės pasižymi trimis pagrindiniais...


Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.