Birželio 2d. Antradienis

Komfortas vonios kambaryje

2012 Spalio 26d.
Peržiūrų skaičius: 76308
Komfortas vonios kambaryje

Įrengiant sanitarinę namo ar buto zoną – tualeto patalpas ar vonios kambarį – galimi įvairiausi inžineriniai sprendimai. Daug kas priklauso nuo šių patalpų formos, matmenų, aukšto, pasirinkto apdailos būdo. Tačiau ne mažiau svarbu tinkamai pasirinkti ir šiai patalpai būtinus santechnikos įrenginius. Norėtume pristatyti siaurą, tačiau svarbią sritį – sanitarinių patalpų įrengimą naudojant potinkinius modulius ir su šia technologija susijusius apdailos sprendimus.

Kokybiška apdaila lemia komfortą

Ruošiantis įrengti šiuolaikinį vonios kambarį dažnai susiduriama su išplanavimo, vietos trūkumo, ergonominio įrangos išdėstymo problema. Todėl dažnai reikia ieškoti kuo racionalesnių sprendimų. Daugelis santechnika prekiaujančių firmų atstovų Lietuvoje gali pasiūlyti puikų vonios kambario santechnikos įrangos montavimo būdą – sieninių potinkinių modulių konstrukcijų sistemą. Sienoje gali būti montuojami klozetai, bidė, praustuvai. Prieš tai įrengiamas specialus metalinis rėmas, komplektuojamas su santechnikos įranga. Parduotuvėse galima rasti į lengvas konstrukcijas integruojamų tualeto potinkinių rėmų klozetui, praustuvui, bidė, dušui ir toskios pat paskirties įrenginių, skirtų apmūryti.

Kokie pagrindiniai šių inžinerinių konstrukcijų privalumai? Pirmiausia, mūro sienai ir gipso kartono pertvaroms skirti potinkiniai moduliai leidžia sutaupyti nemažai vietos, paslėpti vamzdynus. Potinkiniai moduliai gali būti montuojami ties kampu. Iš jų galima formuoti apdailos sieneles tiesiog kambario viduryje. Įrengus pakabinamąjį klozetą ar pisuarą gerokai paprasčiau tvarkyti tualeto kambarį. Kaip sakė santechnikos įrangos gamintojos Viega GmbH atstovas Lietuvoje Ramūnas Kašėta, potinkiniai moduliai – tai standartiniai gaminiai, kuriuos nesunku montuoti ar atnaujinti. Ant šiuo metu gaminamų potinkinių modulių montuojama įvairių gamintojų keraminė įranga, nes tarp tvirtinamųjų varžtų išlaikomas arba skandinaviško standarto (23 cm), arba vokiško standarto (18 cm) atstumas. Kaip ir įprasta įranga, potinkiniai moduliai veikia dviem režimais – galima nuleisti 3 litrus arba 9/6 litro vandens.

Taip pat gaminami 3,5 ir 2 litrų režimu veikiantys moduliai, tačiau jie komplektuojami su specialiąja keramine įranga. Įrenginių montavimas Potinkiniai moduliai – tai sudėtingi santechnikos įrengimai. Norint juos teisingai sumontuoti reikia specifinių žinių. Todėl prieš perkant ir montuojant šiuos gaminius verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais santechnikais arba gamintojų atstovais Lietuvoje. Tualetų keraminę įranga paprastai galima kabinti 42 cm aukštyje nuo grindų, tačiau plastikinis vamzdynas modulio viduje yra individualiai reguliuojamas, todėl aukštį galima reguliuoti. Svarbiausia potinkinių modulių dalis yra plastikinis bakelis. Jame sumontuota vandens pripildymo ir nuleidimo įranga, kurią reguliuoti ir prižiūrėti galima nuėmus nuleidimo klavišą. Bakeliai būna surinkti – lieka tik uždėti klavišą. Potinkinius modulius, skirtus įmūryti sienoje, galima derinti tiek su pakabinamąja keramine įranga, tiek su pastatoma ant grindų. Esminių konstrukcijos skirtumų nėra, tačiau vienas tokių modulių privalumų yra tas, kad jų nereikia apmūryti iš priekio – jie slepiami po keraminių plytelių apdaila. Gerą garso izoliaciją užtikrina minkštas polistireno kevalas, į kurį įvilktas bakelis.

Norint teisingai sumontuoti potinkinius modulius apie šiuos gaminius verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais santechnikais arba firmų gamintojų atstovais.

Potinkinių modulių apdaila

Potinkiniai moduliai – vis dėlto sudėtingi santechnikos įrengimai. Norint juos teisingai sumontuoti reikia specifinių žinių. Todėl prieš perkant šiuos gaminius verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais santechnikais arba firmų gamintojų atstovais Lietuvoje. Kaip sakė bendrovės Knauf statybinių medžiagų atstovas Kastytis Vaseris, potinkinių modulių, dar vadinamų traversomis, montavimo technologija ir principai aprašyti techniniuose duomenų lapuose. Šių sistemų montavimas – gana plati tema. Skirtingai įrangai keliami kiti reikalavimai. Potinkiniai moduliai leidžia tiesti atvirus nuotekų tinklus, o pabaigus montavimo darbus vamzdynas slepiamas po apdailos sienelėmis. Sumontavus potinkinį modulį būtina pasirūpinti tinkamu jo garso izoliavimu. Vamzdynuose mažinti triukšmą galima keliais būdais, tačiau geriausia taikyti kompleksinius sprendimus. Gerą garso izoliaciją užtikrina polipropileno kevalas, esantis ant bakelio. Tačiau reikėtų naudoti ir kitas priemones.

Apdailos specialistai išskiria šias garso izoliavimo priemones:

  • vadinamųjų tyliųjų vamzdžių naudojimas;
  • technologiškai teisingas gipso kartono konstrukcijos įrengimas – konstrukcijos ertmė užpildoma statybine mineraline vata (jokiu būdu jos nesuspaudžiant), kaip apdailą reikia naudoti du sluoksnius plokščių (Knauf Aquapanel Indoor);
  • konstrukciją jungiant su kitomis statybinėmis konstrukcijomis (sienos, grindys, lubos) jos perimetru po profiliais naudoti specialų garso izoliacijos hermetiką Knauf Trennwandkitt, o ne įprastą lipnią sandarinamąją juostą Knauf Dichtungsband;
  • jei konstrukcijoje numatyti reviziniai liukai, jie turi būti specialūs, kokybiški, atitinkantys garso izoliacijai keliamus reikalavimus. Knauf siūlo nemažai revizinių liukų, kurie atitinka garso izoliacijos, apsaugos nuo gaisro, sandarumo ir kitus reikalavimus, jie, be to, pasižymi nepriekaištinga išvaizda. Deja, pastaruoju metu populiarūs skardiniai reviziniai liukai privalumais nepasižymi.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tualeto patalpos drėgnesnės nei kitos, o potinkinių modulių zonose drėgmė gali būti pastovi ir net kauptis vandens garai, kurie ilgainiui įsigeria į konstrukciją ir ją pažeidžia. Todėl apdailos specialistai vietoj gipso kartono plokščių, kurias ilgainiui pažeidžia nuolatinė drėgmė, rekomenduoja rinktis drėgmei ir pelėsiui atsparias cementines plokštes Knauf Aquapanel Indoor.

Plokščių apvalkalas

Formuojant potinkinių modulių apdailą dažnai kyla klausimas, kokias plokštes rinktis. Kaip sakė K. Vaseris, tualeto kambaryje būtina dviguba plokščių apkala tuo atveju, kai įrengiama sunki galutinė apdaila, pavyzdžiui, klijuojamos keramikinės plytelės. Dviguba profilių konstrukcija montuojama tada, kai įrengiama instaliacinės pertvaros konstrukcija, t. y. kai pertvaros viduje slepiamas vandentiekio ar kanalizacijos vamzdynas. Formuojant apdailos sienelę arba ruošiant vietą potinkiniam moduliui (traversai) naudojami visų tipų metaliniai profiliai. Pačią plokščių konstrukciją leidžiama montuoti iš įprastų standartinių 0,6 mm storio skardos profilių (CW, UW, CD, UD), kurie, jei reikia, gali būti su papildoma apsauga nuo korozijos. Tačiau jei kalbame apie santechnikos prietaisus laikančią konstrukciją, rekomenduojame įsigyti patikimą gaminį – specialų metalinį karkasą.

Apdailos sienelių montavimas

Sanitarinėje patalpoje WC įrangos vietą galima numatyti patalpų viduryje formuojant apdailos sienelę. Aquapanel cementinių plokščių konstrukcijų apdailos sienelės montuojamos beveik taip pat, kaip ir gipskartonio konstrukcijos. Reikia žinoti tik, kad santechninės patalpos yra specifinės, t.y. pasižymi padidinta oro drėgme, todėl ne tik plokštės turi būti visiškai atsparios drėgmei ir pelėsiu, bet kiti sistemos komponentai. Aquapanel plokštės siūlės glaistomos ir armuojamos specialiu cementiniu glaistu, o prie karkaso jos tvirtinamos specialiais nerūdijamčiais savisriegiais.

Potinkinio modulio derinimas su apdailos konstrukcija

Kaip sakė R. Kašėta, montuojant potinkinio modulio tašką tualete ar vonios kambaryje būtina paisyti darbų eiliškumo – potinkinį modulį reikia sureguliuoti prieš įrengiant plokščių konstrukciją. Tačiau būtina pastebėti, kad plokščių konstrukcija ir potinkinis modulis (traversa) – dvi atskirai veikiančios konstrukcijos, esančios vienoje vietoje. Todėl jos turi būti montuojamos derinant veiksmus. Paprastai iš pradžių įrengiama plokščių konstrukcija, o tada į ją įmontuojamas potinkinis modulis.

Vandens nuleidimo klavišai

Potinkinių modulių vandens nuleidimo klavišus paprastai reikia pirkti arba užsakyti atskirai. Gamintojai siūlo įvairaus dizaino klavišus. Viešųjų tualetų patalpų moduliai komplektuojami su didesniais ir funkcionalesniais mygtukais, o privačiųjų – su mažesniais mygtukais, daugiau dėmesio skiriama dizainui, spalvai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokio pat dizaino nuleidimo klavišai pritaikyti dvigubam vandens nuleidimui – pilnam arba taupiajam. Taip pat galima sureguliuoti nuleidžiamo vandens kiekį. Klavišai gali būti montuojami iš viršaus arba fasadinėje pusėje. Vandens nuleidimo klavišai gaminami iš aukštos kokybės plastiko, grūdinto stiklo, aliuminio, nerūdijančio plieno. Bendrovė Viega gali pasiūlyti išskirtinio dizaino klavišų, atrodančių lyg vientisa marmuro plokštė.

Mineralinių plokščių naudojimas tualeto kambaryje

Gerai žinome, kad tualeto ir vonios patalpas nuolat veikia drėgmė. Dėl to reikėtų ieškoti kuo modernesnių sprendimų, kurie, be to, sukurtų ir komfortišką aplinką. Drėgnų patalpų grindims galima naudoti mineralines (cementines) plokštes Knauf Aquapanel Cement Board Floor. Šis drėgmei atsparus gaminys tarnauja kaip puikus pagrindas hidroizoliacijai, plytelėms ir parketui klijuoti. Ši plokštė puikiai tinka ir grindinio šildymo sistemoms. Mineralinės plokštės sudėtyje visiškai nėra organinių medžiagų – medienos ar medžio pluošto, todėl ji atspari pelijimui.

Plokštės montuojamos vadinamuoju plaukiojančių grindų principu – guldomos ant apkrovas laikančio betoninio ar medinio pagrindo, o tarpusavyje tvirtinamos tik įlaidos srityje. Mineralinės plokštės storis – 22 mm. Plokštė su papildomu mineralinio pluošto sluoksniu Knauf Aquapanel Cement Board Floor MF naudojama tada, kai reikia pagerinti grindų konstrukcijos garso ir šilumos izoliacines savybes. Jos storis – 33 mm. Tais atvejais, kai jau įrengta medinė grindų konstrukcija (lentos, OSB plokštė ar pan.), galima naudoti renovacinę cemento plokštę AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay. Ji tiesiogiai tvirtinama prie medinio pagrindo ir užtikrina puikų sukibimą su plytelių danga. Jos storis – 6 mm.

Lauko baseinas - būtinybė, prabanga ar akcentas?

Lauko baseinas - būtinybė, prabanga ar akcentas?

Ką šiandien lietuviui reiškia nuosavas baseinas lauke? Ar iš tiesų įsirengusieji lauko baseiną dažnai juo naudojasi? Gal daugeliui tai tėra prabangos dalykas ar eksterjero akcentas? Kodėl kartais išsvajotasis baseinas po tam tikro laiko visų...


Ateities vonia – naujųjų technologijų šventovė

Ateities vonia – naujųjų technologijų šventovė

Ateities vonios kambario dušo užuolaidose skaitysime rytines naujienas, o grindimis, keičiančiomis tekstūrą, vaikščiosime lyg smėliu ar sniegu. Vonios kambarys, kol kas nustumtas į aukštųjų technologijų invazijos paraštes, ateityje turėtų tapti...


NASA erdvėlaivis nugalėtojų pakyla dalinasi su RUBINETA maišytuvu

NASA erdvėlaivis nugalėtojų pakyla dalinasi su RUBINETA maišytuvu

Praėjusių metų gruodžio mėnesį įvyko prestižiškiausi pasaulio, ir šiuolaikinėje rinkoje naujus modernumo standartus diktuojantys, dizaino rinkimai Good Design Awards 2014. Jau septintąjį dešimtmetį šis renginys, organizuojamas Čikagos Anthenaeum...


Tyrimas: Švedijos gyventojams vonia ‒ ne tik higienos,  bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė

Tyrimas: Švedijos gyventojams vonia ‒ ne tik higienos, bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė

Vonios kambario baldų ir įrangos gamintoja bendrovė „Gustavsberg“ atliko tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti Švedijos gyventojų įpročius vonioje bei požiūrį į šią patalpą.


Montuojame vamzdžius

Montuojame vamzdžius

Gerai pagalvoję pripažintume, kad apie vamzdžius išmanome tikrai nedaug. Plieniniai jie ar plastikiniai, mums mažai terūpi. O turėtų... Juk jau pastatytame name nesinori daryti naujų skylių papildomai kanalizacijai. Paprastai pirmiausia ant žemės...


Naujas įdėklas senoje ketaus vonioje – praktiška ir pigu

Naujas įdėklas senoje ketaus vonioje – praktiška ir pigu

Jūsų gyvenimas būtų visai puikus, bet jį gadina gelsvomis dėmėmis išmarginta sena metalinė vonia. Į ją ne tik nemalonu pažiūrėti, nemalonu į ją ir įlipti, liestis prie jos kieto paviršiaus. O modernios vonios kainuoja brangiai. Tačiau šią problemą...


Garso sistema vonioje

Garso sistema vonioje

Vonios kambaryje žmogus praleidžia vis daugiau laiko trokšdamas pailsėti ir atsipalaiduoti, o interjero dizaino tendencijos rodo, kad šioje zonoje atsiranda vis daugiau gyvenamajai erdvei būdingų bruožų, pradedant skulptūriškomis santechninės...


Keraminės plautuvės -  virtuvėms su charakteriu

Keraminės plautuvės - virtuvėms su charakteriu

Nors pirmosios montuojamos keraminės plautuvės pasirodė šeštajame dešimtmetyje, o įleidžiamos – dar po kelių dešimtmečių, vis dar manoma, jog keramikos vieta vonios kambaryje, o ne virtuvėje. Ir visai be reikalo.


plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Era Moderna, MB
Era Moderna, MB

Lieto akmens stalviršiai kuriantiems savitas erdves.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Sp Project, UAB
Sp Project, UAB

vonios aksesuarai, vonios kambario prekės, baseinų chemija, pastatomi lauko baseinai, karkasiniai baseinai, irklentes.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

vonia247.lt
vonia247.lt

Santechninė keramika, maišytuvai, dušo sistemos.

Oras LTD, atstovybė
Oras LTD, atstovybė

„Oras Group“ – pažangios santechninės įrangos gamintoja – Skandinavijos rinkos lyderė, siekianti vandens vartojimą padaryti paprastą ir tvarų.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.