Sausio 21d. Ketvirtadienis

Projekto pasirinkimas

Peržiūrų skaičius: 53848
Projekto pasirinkimas

Namo statyba - tai labai didelis išbandymas. Ji reikalauja didelės atsakomybės, finansinių resursų, laiko, o taip pat ir geros intuicijos. Savo namo statyba leidžia suteikti jam unikalumą, bei padaryti jį išsiskiriančiu iš kitų.

Tam, kad pradėtume statyti namą, būtini du dalykai: žemės sklypas, kuriame Jūs statysitės namą ir projektas. Jeigu Jūs turite įsigiję žemės sklypą, tai galite projektuoti namą taip, kad jis atitiktų turimo sklypo sąlygas. Tačiau, jeigu Jūs įsigijote namo projektą anksčiau negu žemės sklypą, ir norite būtent šio namo, tai turite ieškoti tokio žemės sklypo, kuris atitiktų šį pasirinkimą. Pastarasis variantas nėra geriausias mūsų sąlygomis, kadangi išlaidos, įsigyjant sklypą, gali būti žymiai didesnės nei pirmuoju atveju.

Prieš įgyvendinant namo statybos idėjas, reikia nustatyti Jūsų poreikius. Kuo konkretesni ir išsamesni jie bus, kalbant apie namo rūšį, stilių, vidaus įrangą, tuo lengviau bus pasiekti pageidaujamą rezultatą. Pirkdami namo brėžinius Jūs sutaupysite nemokėdami honoraro už projektą, jei būsite apsisprendę kokio namo norite. Namo projektas gali būti atliktas individualiai pagal sutartį, arba pasirinktas iš katalogų.

Statybos išlaidos dažniausiai skaičiuojamos nuo statomo namo ploto kvadratinių metrų, todėl Jūsų biudžetas skiriamas statybos finansavinui turi būti planuojamas atsižvelgiant į šį faktorių. Namo dydį lemia Jūsų sklypo plotas bei tam tikri apribojimai dėl esamų arba naujų kaimynų. Taip pat reikia įvertinti ir Jūsų gyvenimo stilių bei name gyvensiančių žmonių skaičių. Įvertinus visus faktorius jau galima apsispręsti kokio dydžio bus Jūsų namas.

Kitas faktorius, sąlygojantis išlaidas, yra statyba. Jos kaina priklauso nuo to, ar pasirinktas sklypas patogus statybai, kokios komunikacijų prisijungimo sąlygos, kokios bus naudojamos medžiagos ir pan. Jūsų poreikių nustatymas - sudėtingas procesas, todėl Jūs turite tiksliai apsispręsti, kokį norite matyti savo namą, kiekvieną kambarį, namo aplinką. Aplankykite savo draugų, giminaičių namus, apžiūrėkite kaip naudojama namo erdvė, kokios namo detalės Jums patinka, kaip išdėstytas aktyvus namo centras, kaip tarpusavyje sujungti namo kambariai. Taip pat atidžiau pažvelkite į savo dabartinę ar prieš tai buvusias gyvenamąsias vietas, pagalvokite, kas Jums patiko, o kas ne, ko Jūs norėtumėte naujajame name, kokios aplinkybės paskatino Jus statytis naują būstą. Įtraukite į šį procesą visus, kas gyvens naujajame name. Atminkite, kad namą statotės sau ir savo šeimai. Jums bus lengviau apsispręsti, jei sudarysite savo pagrindinių reikalavimų gyvenamajam būstui sąrašą. Šis sarašas pagelbės Jums, kai rinksitės namo planą, kadangi mes pasiūlysime Jums aibę įvairiausių planų.

Svetainę ir šeimos kambarį apsprendžia tai, kiek ir kokie žmonės jais naudojasi; kokie tų žmonių pomėgiai. Tačiau egzistuoja parametrai, kuriuos projektavimo etape turi įsidėmėti bet kuri šeima. Nuspręskite, koks plotas bus paskirtas pagrindiniam kambariui, kurioje vietoje Jūs norite išdėstyti svetainę ir atskirą šeimos kambarį, kurioje patalpoje bus židinys. Iš anksto apgalvokite kaip bus apstatyti kambariai, kuriose vietose kabos paveikslai; kaip bus išdėstytos kitos interjero detalės.

Namo širdis - tai virtuvė bei valgomasis. Ko gero tai pats sudėtingiausias projektavimo etapas. Gerai apmąstykite, kokia turi būti Jūsų virtuvė, jos forma bei dydis. Sudarykite įrengimų, kuriuos Jūs numatę naudoti savo virtuvėje, sąrašą, juos išmatuokite ir pagalvokite, kur išdėstysite. Erdvė, skirta virtuvei, taip pat turi būti gerai suplanuota. Jei Jums reikalingos mini skalbykla, plovykla, mini kepykla, o taip pat sandėliukas, numatykite, kur jie bus išdėstyti. Virtuvės vieta svarbi ir pasaulio šalių atžvilgiu. Jeigu Jūs norite, kad ryte virtuvėje šviestų saulė, stenkitės ją taip orientuoti, kad langai būtų rytuose. Jei norite, kad dieną saulė jums netrukdytų dirbti virtuvėje, išdėtykite ją taip, kad langai būtų orientuoti į vakarus.

Miegamųjų projektavimas pirmiausia turi būti sąlygojamas jų skaičiaus name, jų dydžio bei išdėtymo.

Kiekviename name turi būti nors vienas vonios kambarys, tačiau didesnis jų skaičius nėra tiksliai apibrėžtas. Reikia pažymėti tai, kad jo įrengimas yra brangiausiai kainuojantis statybos procesas. Apsispręskite, kuo Jūs naudositės šiame kambaryje: dušu, vonia, bide, kriaukle ir pan., tik atminkite, kad kiekviena papildoma detalė - papildomos išlaidos.

Garažas dažniausiai neskaitomas namo naudingu plotu, tačiau tai svarbus projekto ir statybos elementas. Turite apsispręsti, ar reikalingas Jums garažas ir kiek mašinų jame laikysite. Pagalvokite ir apie kitas priemones (valtis, priekaba ir pan.), kurių laikymui reikalingas didesnis patalpos aukštis. Pagalvokite taip pat apie erdvę dirbtuvėms bei patalpas instrumentams ir įrengimams.i

Namo plano pasirinkimas, daugeliu atvejų yra apsprendžiamas estetiniais sumetimais. Tačiau, kai ateina laikas pasirinkti inžinerinių komunikacijų sistemas - santechniką, elektros komunikacijas, apšvietimo organizavimą, šildymo ir šaldymo sistemą, kabelių išvedžiojimą telefonui, televizijai, akustinei sistemai, signalizacijai - estetiniai faktoriai išnyksta, o darbas šia linkme tampa nebeįdomus. Šiuo atveju reikia turėti omeny, kad didžioji dalis šios sistemos apsprendžia komfortą ir jaukumą Jūsų name.

Eko ateitis: pasyvūs namai?

Eko ateitis: pasyvūs namai?

Kylančios kainos už šildymą ir rūpestis dėl Žemės ateities skatina žmonių išradingumą. Vienas iš būdų taupyti energiją - namų šiltinimas ir modernizavimas.
Dar radikalesnis žingsnis - vadinamieji pasyvūs namai, kurie iš esmės naudoja tik...


Statotės namą? Pagrindinės klaidos, kodėl (ne)pavyks jo įteisinti

Statotės namą? Pagrindinės klaidos, kodėl (ne)pavyks jo įteisinti

Naujai pastatyto ar rekonstruoto gyvenamojo namo registravimas reikalauja ne tik lėšų ir laiko, bet ir išmanymo, be kurio šis procesas gali tapti tikru galvos skausmu. Savo pastangomis dokumentus tvarkantys žmonės neretai susiduria su sunkumais...


Gyvenimas lofte

Gyvenimas lofte

Prieš daugelį metų buvusios gamyklų ir šiandien pagal šią paskirtį nenaudojamos patalpos atgimsta naujam gyvenimui. Loftas – tai naujasis senų ir nenaudojamų gamyklinių patalpų vardas. Ten šiandien verda gyvenimas, apie kurį šių patalpų...


Statybų privačioje žemėje reglamentavimas, kai reikia keisti žemės paskirtį

Statybų privačioje žemėje reglamentavimas, kai reikia keisti žemės paskirtį

Pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis – teritorijos gamtinių ypatumų, tradicinės žmonių veiklos ir socialinės bei ekonominės plėtros poreikio sąlygota pagrindinio žemės naudojimo kryptis, numatyta teritorijų planavimo dokumente,...


Stiklo panaudojimas architektūroje ir interjero dizaine

Stiklo panaudojimas architektūroje ir interjero dizaine

Neįsivaizduojame šiuolaikinės architektūros be stiklo elementų! Juose šiuo metu atsispindi Dauguvos vandenys, Rygos senamiesčio vaizdai, jau nekalbant apie kitų šalių pavyzdžius: Niujorko ir Londono verslo namų pastatus- įvairiausių formų...


Koreguojamas ypatingų statinių reglamentas

Koreguojamas ypatingų statinių reglamentas

Reaguojant į nuogąstavimus dėl projektuojamų statinių projektinės kokybės, statybos proceso dalyvių pasirengimo ir esamų statinių priežiūros galimų trūkumų, aplinkos ministro Valentino Mazuronio sudaryta specialistų darbo grupė įvertino galiojantį...


Detalusis planavimas

Detalusis planavimas (1)

Detalusis planas – teritorijų planavimo dokumentas, kuriame yra nustatytos žemės sklypų ribos, teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimas (statybos ir kitos veiklos privalomosios sąlygos). Detaliojo teritorijų planavimo dokumentai yra šie:


Natūralių gamtos išteklių ir kokybiškos apdailos dialogas

Natūralių gamtos išteklių ir kokybiškos apdailos dialogas

Miestų augimas neatsiejamas nuo aukštybinių pastatų skaičiaus didėjimo. Įvairiuose žemės taškuose prasidėjęs urbanizacijos procesas tebevyksta iki šiol. Aukštybinių pastatų projektavimas šiuo metu pažengęs gana toli, tačiau žmogaus poreikiai ir jo...


Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

Advelita, UAB
Advelita, UAB

NT objektų: sklypų, pastatų filmavimas ir fotografavimas dronu.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.