Franke

Naudingi patarimai. Į ką atkreipti dėmesį renkantis būsto vietą

Į ką atkreipti dėmesį renkantis būsto vietą

Gyvenamosios vietos pasirinkimas yra vienas svarbiausių parametrų renkantis būstą. Pasirinkus netinkamai, vėliau galite gailėtis visą likusį gyvenimą, nes, gali būti, pasirinkta netinkamai.

Didieji kaimynai. Gamyklos, sąvartynai, kiti dideli teršėjai etc. gali gerokai apnuodyti jūsų gyvenimą. Net jeigu sumokėjote daug mažiau, negu už analogišką būstą, patikėkite, tie sutaupyti pinigai bus nieko verti, palyginus su tuo ką jums teks iškęsti. Kartą padėjau vienam žmogui ieškoti namo.

Pinigų pertekliaus tuo metu nebuvo, todėl reikėjo apžiūrėti visus variantus ir išsirinkti geriausią. Buvo apžiūrėta daugybė namų, tačiau kartą suradome vieną, kuris iškart išsiskyrė iš kitų – sutvarkyta aplinka, pastatytas ir įrengtas iš gerų ir labai brangių medžiagų. Šis iškart sukėlė susidomėjimą, tačiau kilo kažkokių tarimų – kodėl jis toks geras, bet toks pigus? Peržiūrėjome dokumentus, pasirodė lyg ir viskas tvarkoje, netgi šildymo sistema buvo labai ekonomiška. Šeimininkas teigė, kad viskas su namu yra gerai.

Apžiūrėję išvažiavome ir pažadėjome netrukus paskambinti – juk tai velniškai geras variantas. Tačiau grįžinėjant namo į galvą atėjo viena mintis – pasiklausinėti vietinių žmonių. Sustojome ir autobusų stotelėje paklausėme pagyvenusios moters kaip jai patinkąs šis rajonas. Pasirodo šalia yra paukštynas ir kuomet jį tam tikromis dienomis valo, sklinda pragariškas tvaikas. Moteris taip pat sakė, kad nuolatos sergą vaikai kvėpavimo organų ligomis, o kvapas toks, kad net svaigsta galva. Išties net neprivažiavus prie vietovės, kurioje stovėjo namas nurodytą dieną mus pasitiko tokia smarvė, kad iškart užsidarėme automobilio langus ir sprukome kuo toliau. Toks kaimynas tikrai nei vertės, nei gyvenimo kokybės neprideda.

Jei ieškote būsto kitame mieste ar jums nepažįstamame rajone, būtinai pasiklausinėkite senyvo amžiaus žmonių – jie jums suteiks naudingos informacijos ir, be to, yra lengvai sukalbami ir mėgsta pasišnekėti.

Aplinkinės gatvės. Renkantis būstą man tai labai svarbu. Kodėl? Nes keletą metų gyvenau prie didelės gatvės ir žinau, kad ten nenoriu grįžti. Kuomet apžiūrinėjate būstą, uždarykite visus kambario (!) langus ir liepkite visiems minutei nutilti. Jei girdite bet kokį, kad ir labai nedidelį triukšmą, vadinasi su juo jums teks gyventi visą laiką, ypač tai jausis naktimis. Pirmosiomis savaitėmis jis kiek trikdys, vėliau apsiprasite, o po kelių mėnesių ims varyti iš proto. Kodėl uždaryti tik vieno kambario langą? Todėl, kad jei uždarysite visus langus, galite negirdėti jokio triukšmo, tačiau kiek laiko ištversite be oro? Žinoma, jei galite leisti įsirengti ir išlaikyti modernią oro vėdinimo sistemą, tuomet jums šis klausimas gali būti neaktualus.

Namo aplinka. Iš namo aplinkos galima susidaryti nuomonę apie jo gyventojus. Aplinka tvarkinga – greičiausiai iš žmonės gyvenantys tvarkingi. Jei auga medžiai, yra gėlynai, tvarkingos vaikų žaidimo aikštelės, tuomet šis variantas vertas dėmesio. Nors sakoma, kad su kaimynu vienoje lovoje vis tiek nemiegi, o dažniausiai net nepažįsti, kas gyvena už gretimų durų, tačiau netvarka yra netvarka.

Rajonas. Centras ar “miegamieji rajonai” (Su namais truputį paprasčiau ir aptarsiu kada vėliau). Centre brangiau, linksmiau ir triukšmingiau, taip pat saugiau. Čia geriausias patarėjas būsite jūs pats ir jūsų piniginė.

Rajono aplinka. Ar rajonas yra gyvas? Ar vaikšto vakarais žmonės, linksminasi, ar yra kur nueiti atsigerti kavos. Ar išvis jums yra gera būti tame rajone?

Tušti sklypai. Tai vienas sudėtingiausių klausimų perkant būstą, ypač butą. Jei priešais jūsų langus yra tuščias sklypas, į kurį būtų galima įkomponuoti kokį nors pastatą, patikėkit, jis ten ir atsiras. Ir greičiausiai nemažesnis nei jūsų. Gal būt jūs neteksite ne tik vaizdo pro langus, bet ir šviesos. Tai tikrai kirs per jūsų būsto vertę. Ką daryti? Pirkite ten, kur jau vargu ar ką galima “įkišti” ir išsirinkite geriausią variantą.

Susisiekimas. Jei būstas prie jūsų darbo – super. Jei toliau ir neblogai, svarbu, kad kiekviena kelionė ryte ar vakare netaptų kančia. Jei važinėjate visuomeniniu transportu, tuomet pažiūrėkite, kur yra stotelė, kas važiuoja, kokiu laiku ar reikės persėdinėti, kiek laiko truks kelionė ( pavyzdžiui www.vilniustransport.lt)

Jei važinėjate automobiliu, tuomet pažiūrėkite ar kelyje nepraleisite daugiau laiko negu naujuose namuose. Kitą aspektą patikrinti sudėtingiau – kokie keliai žiemą? Jei būstas mieste, nereikia jaudintis, viskuo vienaip ar kitaip pasirūpins savivaldybė. Jei užmiestyje – gali tekti pirkti visureigį, nes kitaip galite neišvykti iš kiemo.

Saugumas. Tai labai svarbu. Nors nusikaltimai vyksta visur, tačiau pasistengt išvengti jų galima.

  • Ar aplinka apšviesta? Ar apšviestas jūsų kelias namo?
  • Kas gyvena aplinkiniuose namuose?
  • Kas gyvena jūsų name?
  • Ar įėjimas į butą yra kieme ar iš gatvės?
  • Ar vakarais vaikšto daug žmonių?
  • Ar nereiks vakarais eiti pro parką/mišką?
  • Ar jaučiatės saugiai?
  • Ar nesibūriuoja “jaunuolių” gaujos?

Tai geriausia patikrinti atvykus penktadienį ar šeštadienį vakare jau temstant. Gali būti taip, kad bėgsite iš ten nė neatsisukę.

Kiti temos straipsniai

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu